Kategoriler

Okul İçin Yapabileceğiniz En Pratik Saç Modelleri

Okul İçin Yapabileceğiniz En Pratik Saç Modelleri

Okul için en pratik saç modelleri ve okul için pratik saç modeli yapımı. Güzel bir saç modeline sahip olmak ilkokuldan ortaokula, liseden, üniversiteye çeşitli yaş gruplarına mensup kızların her zaman endişe duyduğu bir konu olmuştur. Bir yandan güzel görünmek isterken diğer yandan, partiye değil de okula gittiklerini de unutmadan, okula uygun bir saç modeli yapmak isteyen hanım kızlarımız ve anneleri, hemen her sabah aynı derde düşüyorlar.

okul saç modelleri 2017

Okula Gidenlere Uygun Saç Modelleri

Bu konuda işinizi kolaylaştıracağını düşündüğümüz bir yazı hazırlayarak sizlere en popüler okul saç. Okul İçin En Pratik Saç Modelleri modelleri ile ilgili fikirler sunmayı amaçladık.

Yüz tipinize, sizin ya da çocuğunuzun yaşına, saç kesim modeline , saç rengine ve hatta giydiği okul formasına bile uygun olabilecek birbirinden farklı alternatifler sunduğumuz listemizden fikir alarak sabah koşuşturmacalarınızı bir nebze olsa hafifletebilirsiniz. Okula gittiğinizde hem güzel hem de derli toplu görünebilirsiniz.

 

Okula Giderken Uygulayabileceğiniz En Hoş Saç Modelleri

Hem derli toplu bakımlı görünürken, diğer yandan havalı görüntünüzden de ödün vermek istemiyorsanız, sizler için derlediğimiz okul için saç modelleri listemize göz atarak  eğitim öğretim sezonunda yükselişe geçen tüm saç kesim modelleri, toplama şekilleri ve örgü tiplerine hakim olabilirsiniz..

Okul İçin Pratik Saç Modelleri Trendleri:

Kız öğrenciler için, okula giderken uygulayabilecekleri en pratik saç modellerini derlediğimiz listede, hem uzun saçlar hem de kısa saçlar için, okula hazırlık aşamasında kolayca uygulayabileceğiniz hem şık hem de derli toplu saç toplama, tarama ve örgü modellerinden örnekler verdik.

Umarız siz de bu listeden kendiniz ya da çocuğunuz için uygun olan bir model seçerek yararlanırsınız.

Uzun Saçlar İçin Yarım Topuz:

Popülerliği git gide artarak en sevilen ve en sık kullanılan saç modeli olmaya aday yarım topuzlar, okullu kızlar için de hem havalı hem de yapması kolay bir model.

Yarım topuzu kısa saçlarda da uygulayabilecek olsanız da biraz komik gözükmesi sebebiyle uzun saçlarda uygulanması çok daha uygun olacaktır. Açık renklerden koyu renklere, kıvırcık saçlardan düz saçlara, ince tellisinden kalın tellisinde her türlü saç rengi ve tipinde havalı duran bu modeli uygulamak için saç fırçasına bile ihtiyacınız yok.

 

okul için pratik saç modeli

Parmaklarınızla saçlarınızı ayırarak tarayıp, iki yandan aldığınız perçemleri tepede toplayarak, saçın arkasını salık bırakmak suretiyle başınızın tepesinde mini bir topuz yaparak tokalayacaksınız.

Sabah okula giderken, koşuşturmaca içerisinde 1 dk içerisinde saçınızı yapıp, vakit kaybetmeden oldukça havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Okula gelirken saçınızın tamamını illa da toplayacaksınız diye tutturan bir idareciniz varsa, hem havalı hem de tamamen toplu olmasına rağmen hareket sahibi modeller için dağınık topuz modelleri yazımıza bakabilir, dağınık topuz ile ilgili fotolar sayesinde kendinize uygulayacağınız modele karar verebilirsiniz.

Tepeden At Kuyruğu:

Pratik olduğu kadar, genç kızlara yakışması ile de ünlü olan klasik at kuyrukları düzgün bir şekilde toplandığında, okul saçı olarak kullanılabileceği gibi, diğer her türlü mekana giderken de rahatlıkla kullanılabilecek bir model.

Sadece senenin değil, geçmiş tüm senelerin ve geleceğin de sevilen modellerinden biri olmaya devam edecek tepeden at kuyruklu saçınızı yaparken, saçını fırçalayarak, potlukları gidermeniz daha iyi olacaktır.

Okul için oldukça sevilen bu saç modelini, tepeden toplayarak klasikliğinden arındırabilir ve daha havalı görünebilirsiniz.

Okul İçin Örgülü Saç Modelleri:

Saç örmek pek kolay bir iş olmasa da bir kere eliniz alıştı mı artık o kadar da zorlanmayacaksınız. Okula gitmeden önce şöylece bir saçlarınızı toplayıp gitmek kadar pratik olmasa da kalıcılığı oldukça uzun süren bu örgülü saç modellerini sabah her zamankinden bir 10 dk önce uyanarak da kolayca uygulayabilirsiniz.

Çeşitli tiplerde yaptığınız örgülü saçlarınızı gün boyunca rüzgardan, yağmurdan, nemden, sıcaktan, soğuktan v.b. dış etkenlerden pek fazla etkilenmeden kullanabilirsiniz.

Örgülü modeller yapılması zahmetli ama kullanırken büyük avantaj sağlayan okul saç modellerindendir.

Yarım Örgülü Salık Saç:

Saçlarını toplamayı sevmeyen genç kızlar ya da ufak kız çocukları için, hem salık saçın havasını sürdürürken hem de öte yandan saçlarının önüne gelmesine engel olan, derli toplu bir saç modelidir ve ilkokuldan üniversiteye her yaş grubundaki öğrenci için uygun, sevilen bir okul saç modelidir.

Yarım örgülü modelleri çeşitlendirmek çok mümkünse de sizlere en sevilen haliyle resimli örnekler göstermek istiyoruz.

örgülü okul saç modeli 2017

Tek yapmanız gereken saçlarınızın şakak kısmınıza düşen kısmını perçem perçem ayırıp ördükten sonra, arkadan tokalamak. Örü modelini çeşitlendirmek ve okul arkadaşlarınız arasında konuşulmak elinizde

Tek Yandan Okul Örgüsü:

Bu örgülü saç modeli, genç kızlardan daha küçük daha küçük hanımlara uygun bir okul örgüsü diyebiliriz. İlkokul kızlarından kreşe giden miniklerinize kadar uygulayabileceğiniz bu modelde saçın tek tarafı örülüyor.

ilkokul örgü modelleri

tek

Hem derli toplu hem de şık olan bu örgüyü, küçük kızlarımız okula giderken saçlarına uygulamaktan çok hoşlanıyorlar.

E tabi kendi başlarına yapmaları pek imkan dahilinde değil. Haydi anneler, okula giderken bir zahmet miniklerimize bir el atalım

Balıksırtı Okul Örgü Modeli:

Bu kez de sizlere, hem ilkokul hem ortaokul lise ve hatta üniversitedeki kız öğrencilerinin rahatlıkla kullanabilecekleri bir modelden bahsetmek istiyoruz.

Okula giderken balıksırtı saç örgüsü yapmakla uğraşmak çok da kolay değil açıkçası ama şıklığına bir bakın;

 

genç kız okul saç modelleri

balık sırtı örgü saç modeli

Her yaştan hanıma uygun bu saç modelini uygulamadan önce, saçlarınız eğer dalgalı ya da kıvırcıksa, önce bir düzleştirici ile şekle sokmak ya da saçınıza önden fön çekmek isteyebilirsiniz.

Dalgalı saçlarınızı da bu şekilde örmeniz mümkün ama diğer yandan tüm gün düzgün görünmesini istiyorsanız, düz saçlarınıza uygulamanız daha uygun olacaktır.

Kolay Okul Saç Modelleri ve Yapılışları:

Bazen de canımız saçlarımızla pek uğraşmak istemiyor işte. Her gün saatlerce ayna karşısında geçirmek istemediğiniz günlerde, kolay saç modellerini tercih etmenizde bir sakınca yok.

Hem güzel görünen hem de kolayca uygulanabilen bir kaç okul saç modeli de şu şekilde;

Tepeden İki Topuzlu Kolay Okul Saç Modeli:

Saçlarımızın iki yanından perçemler alıp tepede minik minik topuzlar haline getiriyoruz. Ve arka kısmı salık bırakıyoruz. İşte hepsi bu kadar!

tepeden 2 topuzlu saç modeli ile pratik okul şıklığı

Yukarıdaki örnekteki kızımızın makyajlı olduğuna bakmayın bu kadar. Okula giderken, üniversite öğrencileri dışındaki hanım kızlarımızın bu derece ağır makyaj yapmamalarını öneriyoruz elbette ama bu saç modeli, okul için her daim gayet pratik

İkili Saç Kuyruğu:

Yukarıdaki modele benzer şekilde, yine küçük kızlarımıza daha uygun olan bir başka kolay uygulamalı saç modeli de saçları ikiye ayırarak at kuyruğu yapmak

Ne kadar da kolay bir saç modeli olduğunu gördünüz mü? Kızınız bu model ile okul arkadaşları arasında havalı duracak

 

Sizlerin de okula giderken çocuklarınıza ya da kendinize uyguladığınız pratik ve şık saç modelleri varsa, okuyucularımıza fikir olması amacıyla yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

sevilen okul saç modelleri

 

Peki okula giderken havalı bir saç modeline sahip olmak isteyen sadece kız çocukları mı? Değil elbette; erkekler de artık modayı yakından takip ederek, şıklık ve karizmatiklil yarışına giriyorlar. E haydi o zaman erkek çocuklar için saç kesim modelleri yazımıza da bir göz atalım. Çocuğunuzu okula gönderirken havalı saçlarla yollayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. eyhan dedi ki:

  Saçlarımda farklı modeller ve renkler denemeyi çok seviyorum ama bu esnada saçlarım çok yıpranıyor ama kuaförüm doğal keratin kullanmamı önerdi evde kullanıyorum patentli olandan aldım saçlarıma rahat bir şekilde istediğim rengi veriyor ve istediğim modelde kullanıyorum artık patentli keratinim sayesinde.

 2. Lara dedi ki:

  Saçlarım her zaman uzun ama uçlarda hep kırıklar ve yıpranmalar vardı bu yüzden artık uzaması durdu ve arada kestiriyorum bu yüzden kısalmaya başladı hemen hem hızlı uzatmak hem de bakım yapmak için doğal keratin kullanmaya başladım patentli kertin aynı uzunluğa getirmemi sağladı ve yıpranma kırık falan da kalmadı saçlarımda tam istediğim gibi uzun ve sağlıklı saçlarım var boya da yaptırıyor olmama rağmen çok sağlıklı ve bakımlı.

 3. ECE dedi ki:

  çok iyi ben de birini denedim çok güzel oldu

 4. ECE dedi ki:

  muhteşem

 5. Naz dedi ki:

  Yalnız bizim okuldsaç açmak yasak çünkü sınıfta yaklaşık 40 kişi var bundan dolayı bitlenebiliriz bundan dolayı toplu saçlar atarmısınız

BİR YORUM YAZ