Kategoriler

Bel İnceltme Hareketleri ile Kilolarınızdan Kurtulun

Bel İnceltme Hareketleri ile Kilolarınızdan Kurtulun

Bel inceltme problemi, özellikle kadınların en büyük sorunlarından bir tanesidir. İnsanlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, bazen bel inceltme sorununu çözemeyebilirler. Zayıflamak için çok uğraşmış, beslenmesine çok dikkat etmiş ve ciddi kilolar vermiş bireyler bile, bazen bellerindeki simit problemi ile baş başa kalarak nerede hata yaptıklarını düşünürler.

Bel İnceltme Hareketleri Nelerdir? Nasıl Belimi İnceltirim?

Bir kişi ideal kilosuna ulaşsa dahi, vücudunun sahip olduğu görüntüden memnun kalmayarak fiziğini düzeltmek isteyebilir. İnsanlar genellikle bunun ancak daha çok kilo vererek mümkün olacağını düşünmektedirler ancak bel inceltme pek çok şekilde mümkün kılınabilir.

 

REKLAM ALANI

Çoğu kişinin aklına bu problemi çözmenin tek yolu egzersiz yapmak gibi gelmektedir, elbette egzersiz yapmak çok etkili sonuçlar vermekte ve çoğu zaman problemi tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ancak buna zamanı olmayan ya da bel egzersizleri yapmaya üşenen kişilerin de bu problem için uygulayabilecekleri çözümler bulunmaktadır.

 

bel inceltme

Bel İnceltme Estetik

 Bel inceltme estetik sayesinde mümkün olan bir durumdur. Kişiler daha fazla zayıflamak istemedikleri ve ideal kilolarına ulaştıkları halde bir takım simit problemleri ile baş başa kalabilirler. Bu problemin ortadan kalkması için, estetik başvurulabilecek en kolay yollardan bir tanesidir. Liposuction, yağ aldırma, göbek gerdirme gibi ameliyatlar uygulanarak, tek seferde mükemmel sonuçlar alınması mümkündür. Ayrıca buz liposuction gibi estetik yöntemlerine de başvurulabilir. Estetik mucizesi bölgesel yağlanma problemini ortadan kaldıracak çeşitli yöntemler sunmaktadır.

Düzgün bir fizik yapısına sahip olmak isteyen kişilerin güvenerek başvurabilecekleri bu yöntemler çok çeşitlidir. Gerekli araştırmalar yapılıp, riskler değerlendirilebilir. Yine de bıçak altına yatmak istemeyen kişiler bulunuyorsa, ya da bu ameliyatların maliyeti yüksek geliyorsa başvurabilecek başka yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemler estetik ile düzeltmeden daha az maliyetli ya da maliyetsiz oldukları gibi, daha etkili sonuçlar da verebilirler. Bu tamamen kişinin azmine ve çalışma gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 

Bel İnceltmek için Yapılması Gereken Hareketler

 Bel inceltme hareketleri belin herhangi bir sarkma olmadan incelmesini sağlamasının yanı sıra, hiçbir maliyet de gerektirmemektedir. Belin hızlı bir şekilde incelmesini isteyen kullanıcılar, bel inceltme hareketleri ile bunu mümkün kılabilir. Bel inceltme hareketleri çok çeşitlidir. Uygulanması bazen kolay, bazen ise yorucu olabilir. İnsanların çoğu bu hareketleri uygulama konusunda istikrar sağlayamaz, çünkü üşengeçlik çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesidir.

Bel inceltme hareketleri 21 gün süreyle düzenli olarak uygulandığında, ciddi bir fark gözlenecek ve bel gözle görülür şekilde incelecektir. Düzenli beslenme sağlandığı takdirde, belin incelmesi çok uzun sürmeyecektir. Zaten bir kişi 21 gün süreyle uyguladığı bir şeye kolay alışmaktadır. Egzersizlerin haftanın dört günü uygulanması bile, etkili sonuçlar alabilmek için yeterlidir. Güzel bir ısınma egzersizi sonrasında uygulanacak bel inceltme hareketlerinin, gerçekten ince bir bel ortaya çıkarmaması için hiçbir neden yoktur.

 

Bel inceltme hareketleri, belin incelmesi istenen bölgeye göre değişiklik gösterir. Örneğin simitlerden kurtulmak için yapılan egzersizler bir hayli basittir. Kişiler günde 20-25 dakika çalışarak bile bel bölgesinde oluşan simitlerinden rahatlıkla kurtulabilir. Bunun yanı sıra, üst karın inceltme hareketleri genel anlamda zorlu bir mücadeleyi beraberinde getirir. Alt karın, üst karından çok daha beterdir. Yine de istikrar ve azim her şeyin üstesinden gelmek için yeterlidir. Ameliyatlara ve farklı diğer işlemlere para ödemektense, en fazla 2-3 ay sürecek egzersiz sürecine hemen yarın başlamak çok daha mantıklıdır.

Her bölge için farklı bir hareket seçeneği bulunmaktadır. Ancak tüm karnı ve diğer tüm kasları aynı anda çalıştırarak vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendiren plank hareketi, bel inceltmenin en kolay yollarından bir tanesidir. Kas ağrılarına da iyi geldiği bilinen bu hareket, tüm vücudun aynı anda çalışmasını sağlaması dolayısıyla yapılabilecek en sağlıklı hareketlerden bir tanesidir. Kişilerin günde 2 set halinde 30’ar saniye plank duruşu yapmaları, hayat rutinlerini olumlu yönde etkileyecektir.

 

  • Bel İnceltme Korsesi

 Bel inceltme korsesi kullanmak, bel inceltmenin diğer yollarından bir tanesidir. Çeşitli markalar sıkılaştırıcı ve terleterek yağ yakıcı korseler satmaktadır. Bu korseler ile spor yapmak, kısa sürede inanılmaz sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Ancak aynı korseler, gün içerisinde günlük rutinler yapılırken de kullanılabilmektedir.  Bir ev kadını ev işlerini yaparken, ya da bir iş kadını işe giderken bu korseyi takabilir. Korse ısınma sağlayarak, günlük hareketlerin bile yağ yakıcı özellik göstermesini sağlamaktadır. Kilo verimi sağlanması ancak doğru beslenme ile mümkündür fakat vücutta ciddi farklar gösterdiği bir gerçektir.

 

Bu korseler, vücudun ciddi şekilde terlemesini sağlamaktadır. Herhangi bir kokuya neden olmadan, vücudun yağ yakmasını isteyen kişiler gönül rahatlığı ile bu korseyi kullanabilirler. Akşamları korseyi çıkardıklarında, ciddi bir terleme görmeleri kaçınılmaz olacaktır. Korse çok güzel bir ısınma ve terleme sağlamakta, vücuttaki ödemi tamamen yok etmektedir. Dolayısıyla egzersiz yapmaya üşenen kişiler tarafından tercih edilebilir. Ancak bu konuyla ilgili bilinmesi gereken bir detay, korsenin iyi bir yerden alınması gerektiğidir. Bu konuyla ilgili çok fazla dolandırıcı bulunmaktadır. Sattıkları korseler pek bir fayda sağlamadığı gibi, vücutta aşınma ve kızarma problemleri ortaya çıkarabilir. Bazı korseler çok fazla kaşınmaya neden olarak, vücudun mantar üretmesine ve mikrop kapmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla bu ürünü iyi bir yerden temin etmek şarttır.

 

korse

 

  • Bel İnceltme Diyeti

 Bel inceltme diyeti genetik olarak belinde yağlanma problemine yatkınlığı olan kişilerde çok fazla işe yaramamaktadır. Bazı insanların kilosu 50 olmasına rağmen, hala ufakta olsa bir bel kalınlığı problemleri bulunmaktadır. Eğer genetik bir yatkınlık söz konusuysa, bu durum yalnızca diyetle çözülemez. Ancak egzersiz yaparken ya da korse kullanırken, dengeli ve düzenli beslenilmesi, belin kısa zamanda daha kolay incelmesine katkı sağlayacaktır.

  • 1 Ayda Bel İnceltme Hareketleri

 1 ayda bel inceltme hareketleri kişinin hangi bölgeden zayıflamak istediğine göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle tüm egzersizlere plank egzersizini eklemek gerekmektedir. Bunun yanı sıra tam mekik, yarım mekik, şınav, köprü hareketi gibi çeşitli egzersiz hareketleri belin hızlı bir şekilde incelmesine katkı sağlamaktadır. Bu hareketler genel anlamda zorlu olabilir ve insanların yorulmasına neden olabilir. Ancak zamanla hissedilen acı azalacak, 21 günden sonra ise tamamen yok olacaktır. Bu hareketler yalnızca bel inceltmez, aynı zamanda vücuda ciddi şekilde enerji sağlamakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

 

Mekik

Mekik, en bilinen bel inceltme hareketidir. Bu hareketin farklı versiyonları bulunmaktadır. Her versiyonu karnın farklı bir bölümünü çalıştırır. Düz mekik hareketinde, bacaklar 60 derecelik açıyla bükülür ve yere konur. Genellikle kişiyi tutacak biri ya da bir şeyler olmalıdır. Daha sonra kişi bacaklarına doğru kendini çeker. Bu esnada kolları kulak arkasındadır. Ense tam olarak kavranmaz. Hareket uygulanırken, kişinin kafasını dik tutması önemlidir. Dolayısıyla havaya bakması önerilir. Yeni başlayanların üç set 8-15 tekrar uygulamaları gereken bu hareket, kondisyonu iyi olanlarda 3 set 20-30 tekrar yapılabilir.

 

mekik hareketi bel inceltme

 

Yarım Mekik

Yarım mekik, karnın üst kısmını çalıştırmaya yöneliktir. Kişi bu hareketi uygularken bir sandalye kullanabilir. Alt bacaklarını sandalyenin üzerine koyar ve kendini bacaklarına doğru iter. Kollar yine kulak arkasında olmalıdır. Uygun sandalye yoksa, kişi bacaklarını kendi de tutabilir. Yeni başlayanlar 4 set 20’şer defa uygulayabilir. Çok zorlanırlarsa set sayısı 3’e düşürülebilir. Kondisyonu iyi olanların ise, 4 set 30-40 defa uygulamaları gereken bir harekettir.

 

Bel İnceltme Kürü

 Bel inceltme kürü adıyla satışı yapılan ürünlerin birçoğu, işe yaramayan ve insanları kandırmaktan ibaret olan ürünlerdir. Dolayısıyla bu ürünlerin tercih edilmemesi daha doğrudur. Yine de bazı bitkisel çayların ve şok diyetlerin işe yaradığı bir gerçektir. Ön yargılı olmamak gerekir ancak iyice araştırmakta fayda vardır.

 

Bel İnceltme Ameliyatı

 Bel inceltme ameliyatı belin çok kısa bir zaman diliminde, hiçbir zahmete gerek duyulmadan incelmesini sağlamaktadır. Doğru yerde tercih edildiği takdirde, herhangi bir zarara neden olmayacak olan bu ameliyat, belini inceltmekte sıkıntı yaşayan ama dümdüz bir karın hayal eden kişiler için ideal bir ameliyattır. Zorlu bir mücadele gerektirmemekte ve kolay yoldan belin incelmesini sağlamaktadır. Gerekli maddi gücü olan ve herhangi bir sağlık engeli bulunmayan kişiler, bel inceltme ameliyatına başvurabilirler.

 

Kardiyo

Bel inceltme egzersizleri düzenli şekilde uygulandıklarında, etkili sonuçlar veren hareketlerdir. Belde gerçek bir incelme sağlayacak bu hareketleri yapmadan önce, 20 dakika kardiyo çalışarak esnemekte ve ısınmakta fayda vardır. Isınmamış ya da esnememiş olan vücut, bu hareketler karşısında zorlanabilir, dahası sakatlık oluşabilir. Ayrıca ertesi gün kas ağrıları, insanı zorlayarak hareketlerin düzenli olarak devam ettirilmesini engelleyebilir. Ayrıca 20 dakika ısınma çalışması yapmak, vücudun yağ yakımını hızlandıracaktır.

 

Plank

Plank hareketi, vücudun bütün kaslarının çalışmasını sağlayan çok sağlıklı bir harekettir. Bu hareket, farklı şekiller uygulanabilir. Kişi günde 3 set, 30 ar saniye olmak üzere plank duruşu yapmalı, kondisyonu artıkça süreyi uzatmalıdır. Plank duruşu: İki kol omuz hizası yakınlarına, doksan derecelik açıyla konulur. Ayaklar yine omuz hizasında açılır ve ayak parmak uçlarında yükselerek bütün vücut kaldırılır. Yük kollara ve ayak parmak uçlarına verilir. İlk günler zorlayabilecek bu hareket, gün geçtikçe kolaylaşacaktır. Süreklilik esastır.

Kondisyonu yüksek olan kişiler, aynı pozisyonda tek kol üzerinde durabilir ya da 30 saniyede bir kolları değiştirebilir. Bunun dışında bacaklar açılıp kapatılarak hareket zorlaştırılabilir. Çarpraz olarak bir kol ve bir bacak yukarı kaldırılabilir. Bu hareketler ileri seviye plank hareketleridir, yeni başlayanlar için uygun değildir.

 

plank hareketi

 

Knee To Chest

Knee to chest hareketinde, kişi yere yatar ve bacaklarını 90 derecelik açıyla havaya kaldırır. Daha sonra hızlı hızlı bir bacağını karnına çekerken, diğerini havaya düz bir şekilde serbest bırakır ancak yer ile birleştirmez. Bacak havadadır. Bu hareket, kişinin kondisyonuna göre 3 set 20’şer kere yapılabildiği gibi, 3 set 50’şer kez de yapılabilir. Yeni başlayanlar için uygun bir harekettir.

Knee To Chest hareketi

 

Extended Leg Purses

Extended Leg Purses hareketi için, kişi yere uzanır ve bir bacağını kaldırabildiği kadar kaldırır. Diğer bacağı ise düz bir şekilde, yaklaşık 5-10 cm yukarı kaldırılır. Kişi yukarıdaki bacağına kollarını sarar ve kendini yukarıya doğru çeker. Bu hareket yeni başlayanlar için uygundur. Kişi kondisyonuna göre, 3 set 20’şer ya da 50’şer kez uygulayabilir. Yeni başlayanlar 20’den başlamalı, her hafta 5-10 arttırmalıdır.

 

Extended Leg Purses hareketi

 

Hip Tips

Hip tips yeni başlayanların rahat uygulayabilecekleri bir hareket değildir. Dolayısıyla yanlızca kondisyonu yüksek olanlar tarafından uygulanmalıdır. Bu hareket için, kişi yine yere yatar. İki bacağını dümdüz uzatır ve karnına doğru çeker. Aynı anda kendi de bacaklarına doğru yükselir. Sırtını yere koyarken, bacaklarını tam olarak yere bırakmaz, yerle 5-10 cm aralık bırakarak havada tutar. Yeni başlayacak olan kişiler, 3 set 8-15 kez yapabilirler. Daha fazlası kas ağrılarına neden olabilir. Kondisyonu iyi olanlar ise, 3 set 15-25 tekrar yapmalıdır. Zor bir hareket olduğundan, her spor listesinde yer almamaktadır. Uygulamadan önce iyi ısınmakta fayda vardır, aksi takdirde yoğun kas ağrılarına neden olarak, hareketlerin devamlılığını aksatabilir. Vücut çok zorlandığında, hareket bırakılmalıdır.

Bu hareketlerin yanı sıra bel inceltme spor aleti alıp bu aletlerdende faydalanabilirsiniz. Piyasada uygun fiyata bir çok spor aleti bulabilmeniz mümkün.

Yan Yağları Eritme Hareketleri

Yan yağlarından bir çok kişi muzdarip olmak ile birlikte bel bölgesinde oldukça çirkin gözükme ve belin daha kalın görünmesini sağlamaktadır. Bu yüzden sizlerle paylaşacağımız videomuz da hem bel inceltme ile ilgili hemde yan yağlardan kurtulmanız ile ilgili konuları izlemiş olacaksınız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ