Kategoriler

1 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

1 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?
  • Anne-Bebek
  • 11/07/2022 16:00 | Son Güncellenme: 03/03/2023 22:33
  • 0
  • 242

1 aylık bebek öksürüğüne ne iyi gelir? balgam, bir cisim kaçması, tahriş gibi durumlardan dolayı olabiliyor. 1 aylık bebek öksürüğüne ne iyi gelir, bebeklerdeki öksürük nasıl geçer ebeveynler tarafından son zamanda çok sık sorulan sorudur. Çünkü 1 aylık bebeğin sık sık öksürmesi de anne ve babaları da endişeye sürüklediğini söyleyebiliriz.

 

1 aylık bebekte öksürmenin şiddeti ne boyutta olduğu incelenmelidir. Eğer ki öksürme şiddeti korkulacak cinsteyse o zaman hemen çocuk doktoruna götürmeniz gerekecektir. Bebeklerin sürekli ve şiddetli şekilde öksürmesinin altında yatan başka sağlık sorunları oluşabilir. Bebeğinizin sağlığını risk altına atmamanız adına mutlaka gözetim altında olmasını sağlayabilirsiniz.

 

1 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

1 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?

Bebeklerde öksürük nasıl geçer diyen ebeveynler için kolay çözüm yolları olduğunu söylememiz gerekir.  1 aylık bebeğiniz sık sık öksürüyor ve hatta bu durum onu uykusundan bile ediyorsa o zaman neyin iyi geleceğini bilmeniz gerekir. Bu sayede henüz bir aylık olan bebeğin öksürüğün geçerek daha da rahat nefes almasını sağlayabilirsiniz. Bebeklerde öksürüğe iyi gelmesi açısından şu yolları denemenizi tavsiye ederiz:

 

  • Karabiber ve pekmezi karıştırarak bebeğinize içirebilirsiniz. Yapacağınız bu karışım bir aylık bebeğin öksürmesini kesecektir. Bu sayede bebek daha rahat nefes almaya başlayacaktır
  • Pekmez ve tereyağı karışımı yapılması da bebeklerdeki öksürüğü kesme konusunda etkili bir çözüm yolu olduğunu söylememiz gerekir
  • Elma kabuğu, karanfil, tarçından hazırlayacak olduğunuz bitki çayları da bebeklerdeki öksürük için en etkili çözümler arasındadır

1 Aylık Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

Sağlıklı yoldan artık bebeğinizde yaşanan öksürük sorunlarını ortadan kaldırmaya başlayabilirsiniz. Fakat tüm bu bitkisel yolları deneseniz bile öksürük hala geçmiyorsa o zaman mutlaka doktora gitmeniz gerekir. Çünkü 1 aylık bebeğinizde farklı sorunların olma durumu olabilir. Altında yatan başka sağlık sorunları varsa ilerlemesini önlemeye başlarsınız.

Bebeklerde Öksürük Ne Zaman Tehlikeli Olur?

Yenidoğan bebekte öksürük sıkıntısı olabilir. Fakat bebeklerde öksürük kesilmeyecek bir durumdaysa o zaman tehlikeli olacağını da bilmelisiniz. Böyle bir durumda kesinlikle vakit kaybı yapılmaması gerekir. Ebeveynler bilinçli şekilde hareket etmeli ve en yakın sağlık kuruluşun yolunu tutmalıdır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ