Cilt Çatlakları Nasıl Geçer? Doğal ve Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Cilt Çatlakları Nasıl Geçer? Doğal ve Bitkisel Çözümler Nelerdir?
  • Cilt Bakımı
  • 20/04/2016 01:23 | Son Güncellenme: 04/03/2023 10:24
  • 0
  • 36.859

Cilt çatlakları nasıl geçer? Cilt çatlaklarını giderme. özellikle ergenlik çağında olan gençlerde, hamilelerde ve hızlı kilo alıp veren kişilerde gözlenir. Ergenlik çağındaki gençlerin vücutları hızla büyüdüğü için birkaç yılda olması gerekenden daha hızlı büyüyen ve özellikle kuru ciltli olan gençlerde sıkça görülür.

Kalça kısımlarında, omuzlarda, göğüslerde ve üst bacaklarda sıkça görülen bu çatlakların sebebi, o bölgelerin diğer bölgelere oranla daha hızlı ve aniden büyümesidir. Ergenlik çağındaki gençler cilt çatlakları sorununu o dönemlerde her gün duştan sonra bebek yağı ile ciltlerini nemlendirerek aşabilirler. Bunun yanı sıra vücut kremleri ve losyonları da aynı işi görecektir. Bu sayede cilt dokusu bozulmadan gelişim tamamlanacaktır.

Cilt Çatlakları Nasıl Geçer

Hamilelikte yaşanan cilt sorunları özellikte cilt çatlakları genellikle kalça ve karın kısmında meydana gelir. Bunun sebebi de 3. aydan sonra bebeğin hızla büyümesidir. Bu sayede cilt gerginleşir ve cilt çatlakları oluşur. Yine tıpkı ergenlik çağındaki gençler için belirttiğimiz yağlar ile kolaylıkla bu çatlaklar aşılabilir. Herhangi bir zararı da olmayan bu nemlendirme sayesinde cilt, olası çatlakları önler ve doğum sonrasında da o çirkin cilt çatlaklığı görüntüsünden kurtulmuş olursunuz.

Doğum çatlakları tedavisi için https://guzelliksirlarim.org/dogum-catlaklari-nasil-gecer-tedavisi-ve-kremler/ makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Yağlar

Diyelim ki siz bu hızlı gelişme veya hızlı kilo alıp verme dönemlerinde cildinizi nemlendirmediniz veya böyle bir kolaylıktan haberiniz yoktu. O zaman da yapmanız gereken aşağıda vereceğimiz çatlak görünümünü azaltan doğal bakım kürünü uygulamak. Bu sayede ince çatlaklar büyük ölçüde yok olurken daha dikkat çekici ve derin çatlak görünümü de hafifleyecektir. İşte cilt çatlakları için doğal bakım kürü için gerekli olan malzemeler;

  • E vitamini Yağı: Genellikle kapsüller halinde paketlenen bu yağ cilt için oldukça faydalıdır. Zaten cildin E vitamine olan ihtiyacı artık her şekilde biliniyor. Siz de E vitamini yağı ile cilt çatlaklarınızın yoğun olduğu kısma masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
  • Hint Yağı: Yoğun yapısı sayesinde oldukça bereketli bir ürün olan bu yağ leke tedavilerinde, saç bakımında, kırışıklık bakımında da kullanımının yanı sıra cilt çatlakları için de kullanılır ve oldukça etkilidir.
  • Kakao Yağı: Harika bir nemlendirici olan bu yağ ile cildinize günde iki kere masaj yaparak çatlak görünümünü azaltabilirsiniz.

 

Cilt Çatlaklarına Kesin Çözüm | Tedavisi ve Fiyatları

Bu yağlar ile masaj yapmak cilt çatlaklarınızın rengini dengeleyebilir ve görünümünü azaltabilir. Fakat çok derin ve süregelen cilt çatlakları için medikal yöntemler tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Bu klinik uygulamasında öncelikle hormon testi yapılıyor ve sizin için en uygun yöntemler ile lazer tedavisine başlıyorsunuz. Çok derin olmayan cilt çatlakları 4 ile 6 seans arasında tedavi edilebiliyorken daha derin çatlakların seans sayısı da buna bağlı olarak artabiliyor. Seans ücretleri her klinik için farklılık gösterse de ortalama olarak seans ücretleri 150 ile 250 TL arasında değişiklik gösteriyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ