Kategoriler

Canan Karatay’ın Hamileler İçin Tavsiyeleri

Canan Karatay’ın Hamileler İçin Tavsiyeleri
  • Anne-Bebek
  • 09/02/2023 08:09 | Son Güncellenme: 02/03/2023 16:12
  • 0
  • 220

Prof. Dr. Canan Karatay, en son yayınlamış olduğu kitapta hamilelerin kesinlikle şeker tüketmemeleri, makarnadan ve ekmekten uzak durmalarını tavsiye ederken, hem sağlıklı bir bedene sahip olmak hem de bebeklerinin gelişiminin eksiksiz olması için annelere bol bol yumurta tüketmelerini tavsiye etmektedir. Bu durum, duyulduğu andan itibaren yadırganmıştır.

Canan Karatay’ın  Hamileler İçin Önerileri Nelerdir?

Canan Karatay, yumurta tüketiminin azaldığı dönemlere yönelik bir araştırma yapıldığı zaman, depresyon ve sinir hastalıklarının son derece arttığını görebileceğimizi söylemiştir. Canan Karatay tarafından hamileler için tavsiyeler yalnızca bunlarla da sınırlı değildir. İşte diğer çarpıcı açıklamalar.

 

Çünkü, uzun bir süre boyunca anne adaylarının yumurta tüketiminin olumsuz sonuçlar doğuracağı ortaya konulmuştu.

 

Tüm Türkiye’nin artık tanıdığı bir doktor olan Canan Karatay, hem çıkarmış olduğu kitapları hem de televizyon programlarında yapmış olduğu açıklamalar ile, kişileri hayretler içerisine düşürmektedir. Çünkü, alışılmış olan birçok beslenme alışkanlığının aslında kişilere çok büyük zararlar verdiğini ispatlayan, tavsiyeleriyle de özellikle fazla kilo problemi çeken kişilere destek olan Karatay, şimdi de hamileler için tavsiyelerde bulunmuştur.

Canan Karatay İle Soru Cevap

Soru 1- Bebeğin sağlıklı olması için tüm sorumluluk anne ve babada mıdır?

Cevap:  Canan Karatay’a göre, bu sorunun cevabı evet. Ayrıca, anne ve babanın çocuk gelişimindeki etkisi yalnızca bebek anne karnındayken değil, bebek yapma planında ortaya çıkmaktadır. Bu durumu da örneklerle açıklayan Canan Karatay, sigara içen babaların çocuklarının hayata bir adım geriden başladıklarını da belirtmiştir. Sigara içen babaların sperm hücrelerinde bulunan anormallikler, çocuklara da zarar verecektir.

Soru 2- İnsülin neden yükseliyor?

Cevap:  Canan Karatay, insülin yüksekliğinin nedenini başta ekmeğe bağlamaktadır. Hamile kalan annelerin hormonal durumlarından dolayı insülin seviyelerinin yükselmesi normalken, ekmek tüketimi ile birlikte sonucun çok daha ağır olabileceğini söylemiştir. Hamilelikte insülin seviyesinin yükselmesi ise korkulacak bir durum değildir. Çünkü, hamilelik sürecinin yolunda gidebilmesi için vücutta yağlanmaların olması gerekmekte ve bu yağlanma da yalnızca insülin ile sağlanmaktadır.

 

Canan Karatay’dan hamileler için tavsiyeler ve yapılan soru cevaplar bu şekildedir. Canan Karatay tarafından açıklanan bu bilgilerin tamamı, kendisine ait olan son kitabında ve internet adresinde detaylarıyla birlikte açıklanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ