Kategoriler

Süt ve Salatalık Maskesi

Süt ve Salatalık Maskesi
  • Cilt Bakımı
  • 20/05/2017 21:42 | Son Güncellenme: 02/02/2023 19:00
  • 0
  • 26.693

İçerisinde vitaminler ile cildi besleyen salatalık ayrıca da cilt lekelerini, gözaltı morlukları gibi de cilde rengini veren hücrelerde yaşanan nedenlerin tedavilerinde kullanılabilmektedir.

Haşlanmış süt tüketim için oldukça iyidir. Fakat cilde doğrudan kullanıldığı zaman çiğ sütü kullanmanızı önermekteyiz. Böylelikle de cilt için yararlı enzim ve minerallerde kaynatıp ölmez.

Süt ve Salatalık Maskesi Maske 1


Bir karıştırıcıyla fasulye ilk olarak öğütülür. İçine çiğ sütü ekleyin. Hamur haline getirip güzel bir şekilde yoğurun. Karışımı yüzünüzde 10 dakika kadar bekletin. Uygulama sırasında da yüzünüzü hafifçe fırçalayabilirsiniz. Bu yüz maskesi en iyi peeling yöntemlerinden biridir.

Süt ve Salatalık Maskesi Maske 2

Bir cam kabın içinde 100 gram çiğ sütle dörtte bir limon suyunu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve ellerinize uygulayın. Pamukla uygulanmasını öneririz. Ciltte 7 veya 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu maske cildinizde biriken fazla yağın giderilmesinde yardımcı olur. Cildin daha parlak ve canlı görünmesini de sağlamaktadır. Fakat bu maske yağlı ciltlerde kullanılmamasını tavsiye ederiz.

Süt ve Salatalık Maskesi Maske 3

2 çorba kaşığı çiğ süt, birkaç damla limon suyu ve 2 çorba kaşığı salatalık suyunu karıştırın. Diğer maskelerle aynı yolu izleyin. Hassas ciltlere de uygulayabilirsiniz.

Süt ile Cilt Beyazlatma

Çiğ süt aynı zamanda da bir cilt rengi açıcıdır. Özellikle de domates suyuyla beraber kullanıldığı zaman oldukça etkilidir.

Cilt Rengini Açan Süt Maskesi

5 veya 6 adet bademi yaklaşık bir saat veya mümkünse bir gece çiğ sütün içinde bekletin. Ardından ise bademleri ezin ve hamur haline getirin. Elde edilen hamuru cildinize uygulayın. Uyguladıktan sonra 15 veya 20 dakika bekletin. Uygulama sırasında ise cildinizi hafifçe fırçalayabilirsiniz. Ardından da suyla durulayın.

Cilt Lekelerine Süt Maskesi

Çiğ süt, tirozin salgılanmaların da kontrol altına alınmasında yardımcı olmaktadır. Tirozin deride koyulaşmaya yol açabilmektedir. Hormonlar ve melanin dengesini de etkilemektedir. Çiğ süt uygulamasında tirozin salgılanmasında engellenmektedir. Ayrıca da cildin temiz kalmasını da sağlamaktadır. Süt cilt sağlığı için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Cilt yapısını yenilemekte yardımcı ve aynı zamanda da cildin daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca da cildi oldukça nemlendirir.

Sütle Sivilce Maskesi

Çiğ süt sivilceler de oldukça etkilidir. Cildinizdeki aşırı yağı ortadan kaldırarak aynı zamanda cildin kurumasını da engellemektedir. Akneleri de önleyici etkisi vardır.

2/3 çorba kaşığı kile çiğ süt ekleyip kalın bir hamur elde edene kadar karıştırın. Kuru cildinize uygulayacaksanız içerisine biraz gül suyu ekleyin. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman sivilcelerinizin azaldığını da görecekseniz. Ayrıca da yeni sivilcelerin oluşumunu engeller.

Renk Dengeleyici Süt Maskesi

Çiğ süte bir kaç damla limon suyunu ekleyin. Ekledikten sonra iyice karıştırın. Cildinizde 15 dakika kadar beklettikten sonra kurumasını bekleyin. Ardından ise cildinizi normal musluk suyuyla veya yağlı bir cilde sahipseniz ılık suyla yıkayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ