Kategoriler

Bactroban Krem Nedir? Bactroban Krem Ne İşe Yarar?

Bactroban Krem Nedir? Bactroban Krem Ne İşe Yarar?

Bactroban Krem antibiyotikli bir ilaçtır. Bir çok rahatsızlık için kullanılabilmektedir. Bactroban Krem bakterilerin ciltte üremesini engelleyen antibiyotik bir kremdir. Bactroban Krem dikişli yaralar, çıbanlar, iltihaplı akne (sivilce), kıl kökü iltihabı, çatlak veya sıyrıklar ve apseler gibi yaraların iyileşmesinde, yaralanma ve yaralanmalardan kaynaklanan yara enfeksiyonlarında kullanılır.

Bactroban Krem Nerelerde Kullanılır?

Bunlardan bazıları şunlardır :

 1.  tırnak batması ve küçük yırtıklar,
 2. dikişli yaralar,
 3. yaralanma veya yaralanmalardan kaynaklanan çatlak veya sıyrıklar
 4. cilt lezyonları ve apseler ve yara enfeksiyonları
 5. çıbanlar,
 6. iltihaplı akneler, kıl kökü iltihabı

Yukarıda sıraladığımız rahatsızlıkların tedavisi amacıyla kullanılan diğer ilaçları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Dilerseniz başlıklara tıklayarak kolayca makalelerimize ulaşabilirsiniz. En çok tıklanan hit yazılarımız işe sizlerle !

Bactroban % 2 krem Ne İçin Kullanılır ?

Bu krem %2 pomad yazılı yeşil ve beyaz kutulu , tüp içerisinde satılır. 15 ve 30 gramajlık versiyonu vardır.  Bu ilacın formu beyaz bir merhemdir .

Sadece yukarıda saydığımız rahatsızlıklar için kullanılmaz. Aynı zamanda ; Burun ameliyatı veya burun estetiği sonrası burun içi enfeksiyonu engelleyerek yara iyileşmesine katkı sağlamak için kullanılır.  Lazer epilasyon uygulamaları sonrası cildin enfeksiyon kapmasını önlemek amacıyla önleyici ve tedavi edici olarak uygulanabilir. Dövme bakımında yaralanan cildin enfeksiyon kapmasını önlemeye yardım eder.

İlacın etken maddelerini kısaca söyleyelim. Muapirosin (kalsiyum olarak yer alır) . Yardımcı maddeleri: Saf su, benzil alkol, setil akol, strearil alkol, fenoksietanol, setomakrogol 1000, likid parafin, ksantangum .

Bactroban Krem Fiyatı Nedir ?

Bu ilacı reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz. Doktorunuz yazar ve reçeteli olarak temin ederseniz SGK yani devlet tarafından ücreti karşılanmaktadır. Kremin 2022 güncel fiyatı 15 gr pomad krem 31,19 TL ‘dir.

Bactroban Krem Nedir ? Bactroban Krem Ne İşe Yarar ?

Bactroban% 2 Pomad Krem Nasıl Kullanılır ?

İlacı uygulanacağı bölgeyi temizleyin ve ince bir tabaka halinde bölgeye sürün. Göz ve dudak çevresi hariç, günde 3 defa bölgeye sürülerek bactroban krem kullanılabilir. 10 gün boyunca kullanılır ve bu süreçten sonra kullanılması önerilmez.

Bactroban% 2 Pomad Krem Eşdeğeri (Muadili) İlaçlar

Eğer ilacınızı bulamazsanız yukarıda ki ilaçlardan birini bu kremin yerine temin edebilirsiniz.

Bactroban % 2 PomadKrem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu pomad kremde de yan etki görülebilmektedir. eğer söyleyeceğimiz durumlardan birini yaşarsanız ilaç kullanımını durdurmanız gerekir . Hekiminiz ile görüşmelisiniz.

Ciltte aşırı duyarlılık reaksiyonları;

 • döküntü,
 • kaşıntı,
 • kan toplanması,
 • yanma hissi,
 • kızarıklık  yan etki olarak ortaya çıkmaktadır.

Siz de bu ilacı kullandıysanız ve ya bir sorunuz var ise lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Yorumlarda buluşalım ! Sağlıklı ve mutlu günler .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ