Kategoriler

Diş Beyazlatma Kalemi ile Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Kalemi ile Diş Beyazlatma
 • Güzellik
 • 03/12/2017 14:32 | Güncellenme: 12/03/2023 15:18
 • 0
 • 1.963
 • A+
  A-

Diş Beyazlatma Kalemi Nedir? Diş Beyazlatma Kalemi Nasıl Kullanılır – Diş Beyazlatma Kalemi Ne İşe Yarar?

Diş hekimleri tarafından yapılan diş temizleme uygulamalarına benzer sonuçları çok daha hızlı şekilde alabileceğiniz bu ürünün etki etme süresi kadar, etkisinin kalıcılık süresi de kısa olabilir.

Diş beyazlatma kalemi, adından da anlaşılacağı üzere, sararmış veya sararmaya yüz tutmuş dişlerin, özel zamanlarda geçici olarak beyazlatılması amacıyla kullanılan bir kozmetik ürünüdür ve bakımsız görünen dişleri kısa süre içerisinde diş hekiminden yeni çıkmış gibi göstermeye yarayan, etkisi yüksek ancak kısa ömürlü bir üründür.

REKLAM ALANI

 

Diş beyazlatma kalemi, dişlerinizi fırçaladığınızda hızlı bir şekilde , bir şey yiyip içtiğinizde ise kademeli olarak etkisini kaybeder bu sebeple katılacağınız bir sosyal toplantı ya da organizasyon sırasında, kullandığınız ürünün dişleriniz üstündeki beyazlatıcı ve patlatıcı etkisini yitirmemesi için yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz.

diş beyazlatma kremi

Piyasada farklı markalara ait farklı tipleri bulunan diş beyazlatma kalemlerinin etki süresi, kalıcığını ve genel başarı durumu, markanın kalitesi ve dolayısıyla ürünün içeriği ile doğru orantılıdır ancak ürünün diş beyazlatma üstündeki etki mekanizması, hemen hemen her marka için aynı şekilde çalışmaktadır.

Diş Beyazlatma Kalemleri Dişleri Nasıl Beyazlatır?

Pek çok beyazlatma ürününde aktif madde olarak kullanılan Hidrojen peroksit maddesi, diş beyazlatma kalemlerinin üretiminde de kullanılan bir maddedir. Mekanizma olarak, lekeli kemik yapılarının üstündeki lekeleri geçici olarak silerek iş görür.

Dişin tamamı boyanmadığı sürece, tüm diş yapısının rengini açmaz bu yüzden uygulamadan önce normal beyazlatıcı bir diş macunu ile dişlerinin tümünün ve ağız içinin güzelce ve nazikçe fırçalanması, daha sağlıklı sonuçlar alınması açısından tavsiye edilir.

Diş Beyazlatma Kalemini Kimler Kullanabilir?

Dişlerinde gün içerisinde tükettikleri yiyecek ve içeceklere, sigara kullanımına, fazlaca kahve tüketimine bağlı dişlerinde lekeler bulunan kişiler, boyası çıkan vişne tarzı meyve tüketimi yapmış kişiler v.b. yetişkinlerin kullanımına uygundur.

Diş Beyazlatma Kalemi Kimler Kullanmamalıdır? 

İçinde barındırdığı beyazlatıcı etken madde sebebiyle bazı kişilerin kullanımında sakınca olabilir;

 1. 14 yaş altı bireyler
 2. Kronik rahatsızlıkları ve alerjileri olanlar
 3. Hamile ya da emzirme dönemindeki kadınlar
 4. Ağız içi yara, aft ya da mantar tedavisi görenler
 5. Diş eti çekilmesi ve yoğun diş eti kanamaları yaşayan kişiler

ürünü kullanmamalı ya da diş hekimlerine danışarak kullanmalıdırlar.

Diş Beyazlatma Kalemi Ne işe Yarar?

Çamaşır suyunda da bulunan etken beyazlatıcı maddenin benzeri ancak çok daha düşük dozda olanını içeren diş beyazlatma kalemi, acil bir toplantıya, beklenmedik bir sosyal aktiviteye v.b katılması gereken kişilerin, daha beyaz dişlere, sağlıklı bir gülüşe sahip görünebilmeleri için uygulamanın ardından saniyeler içerisinde etkisini göstererek, dişlerin üstündeki her türlü sigara lekesi v.b. lekeyi çıkaran bir üründür.

Diş hekimleri tarafından yapılan diş temizleme uygulamalarına benzer sonuçları çok daha hızlı şekilde alabileceğiniz bu ürünün etki etme süresi kadar, etkisinin kalıcılık süresi de kısa olabilir.

Düzenli kullanımda, eskiden kalma lekeleri kalıcı olarak çıkarttığı da görülmüştür.

Diş Beyazlatma Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dişlerinizi öncelikli olarak sensodyn white ya da colgate white v.b. bir diş macunu ve orta sertlikte kılları olan bir diş fırçası ile güzelce fırçalayıp diş macunu kalıntısı kalmayacak şekilde ağzınızı çalkalayın.

Ardından bilhassa ön dişlerde bulunan lekeli bölgelere normal boya yapıyormuşcasına kalemi uygulayın

Eğer kalem formunda değil de, ojeye ya da fırçalı rujlara benzeyen tipte bir diş beyazlatma kalemi kullanıyorsanız, aynı şekilde fırça ile dişlerinize uygulama yapmalı ve yaptığınız uygulamadan sonra ağzınızı 1 dk kadar açık tutup kalemin kurumasını beklemelisiniz.

Kullanım ardından en az 1 saat kadar yiyecek ve içecek hiç bir şey tüketmemelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ