Kategoriler

Cilt Bakımı, Cilt Sağlığı Cilt Güzelliği İçin Çinko Oksit Krem

Cilt Bakımı, Cilt Sağlığı Cilt Güzelliği İçin Çinko Oksit Krem

Cilt bakımı, cilt sağlığı cilt güzelliği için en güzel kremlerin birisi de Çinko Oksit Kremdir. Kadınların cilt bakım kremi olarak kullandığı, kozmetik bir ürün olmamasına rağmen, birçok cilt probleminde başvurulan temel kremlerden olan Çinko oksit krem, reçete ile de satılmaktadır. Doktorların sıklıkla yazmayı tercih ettiği kremlerden birisi olan, her zaman cilt sorunlarınızı çözecek deneyime erişmenizi sağlamaktadır. Kozmetik ve kimyasal ürünlerden uzak kalmasıyla bilinen ve yüksek tesire sahip olan Çinko oksit krem olarak adında anlaşılacağı üzere çinko oksit barındırmaktadır ve gücünü bundan almaktadır.

Çinko Oksit Krem Cilt Bakımı, Cilt Sağlığı ve Cilt Güzelliği

Vücutta çok az miktarlarda olsa da, vücutta bulunan çinko, aynı zamanda çinko oksit formülü ile krem formunda sunulurken, cilt hücrelerinin yenilenmesi konusunda mükemmel etkiler yaratmaktadır. Cildin canlanmasını, yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan etkiyi sunan Çinko oksit krem, aynı zamanda cilt yüzeyinde bulunan mikropların yok edilmesini, kızarıklığı ve tahrişi önleyen bir yapıya da sahiptir. Tüm etkilerini birleştirdiğiniz zaman ise; mükemmel bir cilt bakım kremi olarak kullanılmasını normal karşılayabilirsiniz.

Tüm bu etkilerle birlikte Çinko Oksit krem sivilce izlerinin yok edilmesi ve sivilcelerin geçmesinde, çocuklarda ve büyüklerde pişik oluşmasını engellemede, ciltte yer alan her türlü lekenin yok edilmesinde, güneş yanıkları ve buna bağlı olarak ciltteki izlerin giderilmesinde ve sonra olarak, yaşlanma etkileri ve kırışıklıkların giderilmesinde mükemmel rol oynamaktadır.

 

 

Çinko Oksit Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Doğal yapısı ve kimyasallıktan uzak içeriğiyle dikkat çeken Çinko oksit krem, hem eczaneden direkt olarak alabileceğiniz, hem de doktor tarafında reçete edilebilen bir ilaç olması sayesinde, kadınların cilt bakımı için sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Hastaların çoğu da kullandıktan sonra problemsiz olarak kullanmak istediği ve doktorlarından istediği bu krem, 20 gram boyutlarında tüplerle piyasaya sürülmektedir.

Temel olarak cildi besleyip, canlandırma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırma görevinde olsa da; aynı zamanda sivilcelerin ve sivilce izlerinin yok edilmesi, ciltte yer alan her türlü cilt lekesinin ortadan kaldırılması ve cildin beslenmesi içinde kullanılmaktadır. Her yaşa uygun olan krem, pişik giderme konusunda da en iyi etkileri sunmaktadır.

Aynı zamanda sivilce izlerinin yok edilmesi için diğer makalemizi de ziyaret edebilirsiniz; https://guzelliksirlarim.org/sivilce-izleri-nasil-yok-edilir/

Çinko Oksit Krem Faydaları ve Nasıl Kullanılır?

Birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen ve doktorların da reçeteyle hastalarına sunduğu Çinko Oksit Krem’in birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar;

– Ciltte yer alan enfeksiyonların ve mikropların yok edilmesi,

– Ciltte enfeksiyon oluşumunun önüne geçmesi,

– Şeker hastalığı olan insanların karşılaştığı cilt problemlerinin çözümü,

– Yaraların iyileşme hızını artırması,

– Emzirme sonucunda ortaya çıkan meme başı çatlaklarının iyileşmesi,

– Her türlü yanık, güneş yanığı ve pişik tedavisinde kullanılması,

– Ciltteki renk tonunun eşitlenmesini sağlaması,

– Tahrişleri giderici etkisi,

– Sivilcelerin ve iltihaplı sivilcelerin yok edilmesi sayılabilir.

Kullanımı;

Doktor gözetiminde kullanılması her zaman daha sağlıklı sonuçlar almanız için gereklidir.

Doktorun tavsiyelerini takip ettikten sonra, maksimum deneyimi yaşarsınız. Ancak genel kullanımı; ilk olarak uygulanacak alanın bol suyla temizlenmesi ve kurulanması gerekecektir. Daha sonra, ince bir tabaka şeklinde sürülerek iyice yedirilmesi gerekir. Daha sonra, kurumasını ve işlevini göstermesi başlayacaktır. Günde 2 kere sürmeniz yeterli olacaktır.

Çinko Oksit Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi; Çinko Oksit Krem içerisinde yer alan etken maddeye de alerjisi olanların direkt alerjik etkilerle karşılaşması mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra;

– Kurdeşen dökme, karında şiddetli ağrı,

– Dudakta ve boğazda şişlik etkileri,

– Sürekli kaşıntı ve batma hissi,

– Derinin yüzeyinde renk değişikliği görülebilir.

Bu gibi etkilerle karşılaşmanız sonucunda doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Çinko Oksit Krem Fiyat

20 gram boyutunda ve tüpte satışa sunulan Çinko Oksit Krem Fiyatı; 7 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Ayrıca, reçeteyle ile de satışa sunulmaktadır.

 

dermolife çinko oksit krem

 

Dermolife Çinko Oksit Krem Ne İşe Yarar?

Dermolife sunduğu çinko oksit krem sayesinde bir çok cilt problemlerinize çözüm sağlarken, cildinizde pürüzsüz bir hissiyat bırakmaktadır. Çinko Oksit krem kullananların bir kısmı dermolife tercih ederken bir kısmı ise Çinko oksit parabensiz kremleri tercih etmektedir. Paraben içermeyen çinko oksit krem olarak önerebileceğimiz krem ise; Oksizinc dir. 20gr Dermolife Çinko Oksit Krem Fiyatı ise; 19,90 TL den başlaya fiyatlarla piyasada bulabilirsiniz. Şimdi sizlerle dermolife Çinko Oksit Krem Ne işe yarar bir göz atalım;

-Hücre yenileyici özelliğinden dolayı cildinizin genç kalmasını sağlar.

-Sivilcelerinizi kuruturken sivilce izlerini geçirmek içinde etkili bir çözümdür.

-Cildinizi beyazlatır.

-Kolajen üretiminin artmasına destek verir.

-Aknelere karşı çok etkili bir krem olup, yüksek mikrop öldürücü özelliği bulunur.

-Çinko oksit krem güneş ile beraber gelen ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinde cildi korur.

-Uçukların verdiği ağrı ve sızıları dindirirken, güneş lekelerinden kurtulmanızı da sağlar.

-Yanık ve ameliyat gibi izlerin giderilmesini sağlayan bir kremdir.

-Kuruyup çatlayan el ve ayakların iyileşmesine yardımcı olur.

Çinko oksit krem pişik, ciltte kızarıklık ve döküntü gibi cilt rahatsızlıklarında etkin olarak kullanılır.

-Cilt kanserine karşı mücadele eden çinko oksit krem, antioksidan özelliği de bulunmaktadır.

Çinko Oksit Krem Pervin Dinçer

Güzellik uzmanı, estetisyen Pervin Dinçerin Rusların Güzellik Maskesi olarak adlandırdığı ve içinde çinko oksit krem barındıran cilt maskesini sizler için araştırıp derledik ;

Malzemeler :

1 yemek kaşığı Çinko oksit krem
1 yemek kaşığı gül yağı
1 yemek kaşığı badem,zeytin ,buğday yağlarından biri

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Çinko oksit maskesini uygulamadan önce papatya veya yeşil çayı demleyip biraz soğumasını bekleyip bir pamuk yardımı ile yüzünüzü demlediğiniz çay ile silin. Ardından çay ile temizlediğiniz yüzünüze yukarıda verdiğimiz ürünleri cam bir kapta iyice karıştırarak yüzünüze  sürün yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Hafta bir gün uygulayabileceğiniz bu kür ile cildiniz bambaşka bir cilt olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Çinko Oksit Krem Ebru Şallı

Güzelliği ile göz kamaştıran Ebru Şallı hücre yenileyici, içinde Çinko Oksit Krem barındıran cilt maskesine de bir göz atalım;

Malzemeler:

-1 tatlı kaşığı çinko oksit krem ( Çinko Oksit Krem Eczaneden alınabilir)

-1 tatlı kaşığı buğday yağı,

-1 tatlı kaşığı gül yağı,

-1 adet paket papatya.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Papatyaları 1 bardak sıcak suyun içine bırakarak demlenmesi için bekletin. Yukarıda ölçüleri verilmiş olan çinko oksit kremi, buğday yağını, gül yağını karıştırıp yüzünüze sürerek iyice yedirin. Yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Daha sonra demlediğiniz papatya suyu ile cildinizi yıkayın. Hafta bir kez uygulayacağınız maske ile cilt hücreleriniz daha hızlı yenilenecek ve cildiniz daha genç kalacaktır.

Çinko Oksit Krem Demet Evgar

İçinde çinko oksit barındıran pişik kremlerinden faydalanan Demet Evgar, hafta bir kere cildine bebek pişik kremi uygulayıp bir müddet bekledikten sonra ılık su ile duruluyor. Sizlerinde uygulayabileceği bir maske olup içeriğinde çinko oksit barındıran bebek pişik kremlere ile cildinizi sivilce ve akneler den kurtarabileceğiniz ve cildinizin pırıl pırıl olmasını sağlayacak olan bir maskedir.

Çinko oksit krem  saç için kullanılması saçlarda herhangi bir uzama sağlar mı ?

Soruları sıkça sorulmaktadır. Krem formunun saç üzerindeki etkisi tam olarak bilinememesi ve kullanıcısının olmaması ile birlikte, saç için krem formunda değilde, vitamin veya takviye gıda formunda alınan çinko oksit, saç derisini beslemesi ve saç diplerindeki tahrişi tedavi etmeye yardımcı olması sebebi ile saçların daha sağlıklı olmasına ve saçların daha hızlı uzamasına katkıda bulunabilir.

oksizinc çinko oksit krem

Çinko Oksit Krem Kullananlar

Cilde faydaları oldukça fazla olan Çinko Oksit Krem Kullanıcı Yorumlarını form, sözlük v.b yerlerden derlediğimiz yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Çinko Oksit Krem Capicade markasını kullandım ve sizlere de tavsiye edebilirim.

-Uyguladığımda çok memnun kaldığım ve özellikle yüzüme mükemmel bir beyazlık veren kremdir. Cildim pürüzsüzleşti tıpkı porselen gibi. Daha yeni başladığımdan dolayı bu kadar ayrıntı verebiliyorum.

-Ben de oksizinc krem – oxyde de zinc %40″ isimli ürününü aldım dün ve şu an yüzümde hatta. İlk defa kullanıyorum, paraben içermemesi sebebiyle bu ürünü tercih ettim. İçerdiği cod liver oil (Morina balığı karaciğeri yağı) sebebiyle biraz kötü kokuyor ama kısa bir süre için dayanılır sanırım.

– Bende çinko oksit krem var. Eczaneden almıştım. Bir kaç kere yüzüme sürdüm, ancak çıkartması çok zor

-Kremi aloe vera jelle karıştırıp likit bir düzeye getirip yüzüme sürdüm. Emilimi gayet rahat oldu ve bana da hiç zorluk çıkarmadı. Tavsiye edebileceğim bir ürünüdür.

-Geç tanışmışım bu kremle. Arkadaşımın cildi çok yağlıydı ve yıllardır sivilceleri bitmiyordu. Benimde yüzümde bir kaç tane çıkmıştı. Görünce sürdü beklettim. Çıkması biraz zor oldu ama çok memnun kaldım. Cilt lekeleri içinde kullanıp memnun kalan tanıdığım var. Cildi yağdan arındırması çok iyi özellikle sabah benim gibi yağlanmış bir ciltle uyanıyorsanız.

-Sivilcelere bir etkisi olmayan bir krem bir ara nette çok popüler olmuştu lekesiz ve sivilcesiz ciltlere çinko oksit kremi falan diye. Sivilcelerimi söndürmesi için kullandığımda sivilcesiz yerlerimde bile sivilce çıkmıştı.

-Çinkonun anti mikrobiyal etkisini bilmeyen kişiler sivilcelere iyi gelmediği düşünüyorlar. Bunu krem olarak kullanırsanız bir etkisini görmezsiniz. Siz bunu tonik yapıp cilde sürün bakalım o sivilce geçiyor mu geçmiyor mu ?

-Faydaları yüzünden berbat kokusuna kesinlikle katlanılır. Her gün kullanıma uygun olmadığını düşünüyorum ama kuru ciltler için 10 günde 1, yağlılar için haftada 1 bence yeterli. Sivilceleri mucizevi şekilde bir anda öldürmüyor fakat düzenli kullanımda cildin dengesini oturttuğu için baya bir azaltıyor.

Güncelleme: 14.12.2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ