Kategoriler

Contractubex Jel Krem

Contractubex Jel Krem

Contactubex; yanık izi ve çatlak kremi yazımızda, yara izi ve leke giderici olarak bilinmenin yanı sıra sivilce izlerinin geçirilmesinde de üstün etkili bir krem olan Contractubex jel krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri var mıdır ve Contractubex ile ilgili akla gelen sık soruların cevaplarını sizler için derledik.

Eskiden kalan akne izlerinden tutun, kedi tırmalamasından kağıt kesiğine her türlü yara izini geçirmede etkili bir merhem olan Contractubex krem ve kullanımı hakkında detaylı bilgiler sunduğumuz yazımızda,  kremin en sıklıkla kullanıldığı alanlardan, çatlaklardan ameliyat izlerine hangi izlere iyi geldiğinden ve doğru kullanım biçiminden bahsediyor olacağız.

Contractubex Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Contractubex jel krem, ciltteki ölü deriyi onararak, içeriğindeki 100 mg Extractum Cepae, 50 IU Heparin, 10 mg Allantoine ek olarak yardımcı maddeler olarak, Sorbik asid, p-Metilhidroksibenzoat, Ksanthan sakızı, Polietilen glikol 200, Parfüm, Saf su barındıran ve bu bileşenler sayesinde cilt lekelerinden istenmeyen izlere kadar pek çok cilt sorununa çözüm sunan, etkili bir merhemdir. Madecassol yara merhemi alternatifi olarak karşımıza çıkan Contractubex, piyasada satılan en iyi 5 leke kremiden bir tanesidir. Tüm diğer leke giderici kremler için ilgili sayfamıza bakabilirsiniz.

leke giderici contractubex jel

Contractubex jel merhemin başlıca kullanım alanları şunlardır;

 • Sivilcelere ve akne izlerine iyi gelir; özellikle çok eskiden kalmayan, henüz tamamlanmış akne tedavisinin ardından yüzde kalan sivilce izlerini neredeyse %99’a varan oranlarda ortadan kaldırabilme özelliğine sahiptir.
 • Yüzdeki yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kahverengi lekeleri geçirir. Cildin daha berrak, parlak ve aydınlık görünmesini, daha genç gözükmesini sağlar.Yüz lekeleri için doğal maskeler adlı yazımızdan da faydalanabilirsiniz.
 • Güneş lekelerini ortadan kaldırır; günşein zararlı UV ışınları sebebiyle ciltte ve özellikle yüz bölgesinde oluşan lekelerin giderilmesinde etkilidir.
 • Yüzdeki parça parça kızarmaların görünümünü azaltır
 • Aşırı çillenme sorununun önüne geçer.
 • Ameliyat izleri ve ameliyatlardan kalma dikiş izlerinin giderilmesinde etkilidir; Sezaryen dikişlerinden tutun, meme estetiği ameliyatı sonrası oluşan ameliyat izlerine ve her türlü dikiş yarasından iz kalmasının önüne geçer.
 • Doğum lekesi, hamilelik lekesi v.b. cilt lekelerinin tedavisinde etkili bir biçimde kullanılır
 • Kilo alıp verme ya da gebelik sırasında oluşan vücut çatlaklarını etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Çatlakların eskiden kalma ve derin yırtıklar şeklinde olması durumunda etki mekanizması hafifler.
 • Yanık izlerinin hafifletilmesinde başarılıdır. Yanığın derinliği ve oluşmasının üstünden geçen süre, izin ne kadarını geçireceği konusunda belirleyicidir.
 • Kesik ve diğr yaralanmalardan kaynaklı yara izlerinin görünümünü gözle görülür şekilde azaltır
 • Cilt lekelerini gidererek, cilt beyazlatılmasında katkı sağlar.
 • Jilet izleri, faça izleri gibi inatçı izlerin tedavisinde en etkili kremlerden bir tanesidir.

Contractubex Nasıl Kullanılır?

Contractubex kremi, uygulama bölgesini iyice temizleyip kuruladıktan sonra, parmak uçlarınızla hafif masaj yaparak ve dairesel hareketler çizerek sorunlu cilt bölgenize uygulayabilirsiniz. Önce masajla lekeli bölgenin üstüne tatbik ettikten ve yedirdikten sonra ince bir tabaka halinde jeli, doğrudan uygulama bölgesi üzerinde kalıp olarak bırakabilirsiniz.

Günde bir ya da iki defa kullanımı sayesinde bir kaç hafta içinde faydasını gözle görmeye başlayacağınız kremi düzenli olarak kullanmanız sonuçlar açısından önemli.

Nasıl Etki Eder?

Soğan zarından elde edilen extractum capae bileşeni sayesinde Contractubex; hem anti-alerjendir hem de yaranın oluşumundan itibaren ilk günden etki ederek iyileştirme, anti bakteriyellik özelliği taşır ve enflamasyon ve irritasyon gidericidir.

İçeriğindeki bir diğer bileşen olan heparin sayesinde ciltteki ölü deri onarılır, hücre yenilenmesine ve ödemlerin giderilmesine katkı sağlar

Contractubexin içindeki belki de en önemli madde olan Allantoin ise, cildin elastik yapısını koruyarak doku onarımına yardımcı olur.

Contractubex Leke Kremini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar ve Yan Etkileri Nelerdir?

 • Bitki özlü bir krem olduğu için bildirilmiş çok ciddi bir yan etkisi yoktur ancak yine de aşırı hassas ciltlerde ve alerjik bünyelerde, istenmeyen döküntülere ve kızarmalara yol açabilir.
 • Bahsedilenler dışında ciddi bir yan etki görmeniz durumunda, en kısa süredeki en yakındaki sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.
 • Kremin kullanımı sırasında eş zamanlı olarak uygulama bölgesine nemlendirici krem de kullanabilirsiniz.
 • Cildinizde yaygın olarak Contractubex ürünü var iken, güneş ile doğrudan temastan kaçınmalısınız
 • Merhemi uygun sıklıkla ve uygun ölçülerde kullanmalısınız. Gereğinden sık ya da fazla krem kullanmak tedavi sürecinizi olumlu yönde etkilemeyecektir.

Contractubex Jel Muadili Diğer Kremler

 • Noskar Jel
 • Hepatubex Jel

İçeriği bire bir aynı olmadığı için muadili olduğunu söyleyemesek de etki mekanizması ve kullanım alanlarının ortaklığı sebebiyle Contractubex alternatifi olarak verebileceğimiz diğer krem markalarından bazıları ve en önemlileri de şunlardır;

Contractubex Krem Hakkında Sık Sorular Sorular ve Merak Edilenler:

Kaç Farklı Türü Vardır?

120 gr ve 50 gr merhem ihtiva eden tüpler içerisinde satılmaktadır. 120 grlık Contractubex ile 50 gr Contractubex arasındaki tek fark gramaj farkıdır. Merhemi ilk defa deneyecek olanlar, işe yarayıp yaramadığını ve cilt lekelerine gerçekten iyi gelip gelmeyeceğini test etmek için 50 Gr’lık tüplerle deneme yapabilir ve fayda görmeleri durumunda tedaviye daha yüksek gramajlı ve dolayısıyla daha ekonomik olan Contraxtubex türü ile devam edebilirler.

Fiyatı Nedir? SGK karşılıyor mu?

120 gr’lık tüplerinin 2019 yılı itibariyle satış fiyatı 130 TL, 50 Gr’lık tüplerin ise 40 TL’dir. Doktor tarafından reçete ediliyor bile olsa maalesef SGK’nın kapsaması dışında kalan, sigortalı satın alınamayan bir kremdir.

Reçetesiz Alınır mı? Nereden Alınır?

Doktor tavsiyesi ile kullanılması tercih edilse de , hemen hemen her eczaneden reçetesiz ve kolayca temin edebileceğiniz bir merhemdir.

Açık yaraya sürülür mü?

Contractubex kremi, açık yaranın üstüne güvenle uygulayabilirsiniz. Yarayı jelatinimsi bir doku ile kaplayarak hızlı bir şekilde onarım işlevini görmeye başladığına kendi gözlerinizle şahitlik edeceksiniz. Etkisi kullanmaya başladıktan hemen sonra kendisini gösterecektir. Açık yarayı sulandırma gibi bir yan etkisi yoktur.

Bebeklerde kullanımı Güvenli Midir?

Bebeklerde ve çocuklarda kullanımı ile ilgili yeterli çalışma olmadığı için Contractubex’i çocuğunuz için kullanmadan önce mutlaka uzman bir dermatoloğa ya da çocuk hekimine danışınız.

Emzirirken ve Gebeyken kullanımı Güvenli Midir?

Deri altına geçerek, kana ve kan yoluyla fetüse taşınabileceğinden ve süte karışarak emzirilen bebeğe ulaşabileceğinden, gebelik ve emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Bitkisel içerikli olan kremin bileşenlerinin yetişkinler için zararlı olmaması, çok küçük çocukların ya da ana rahmindeki fetüsün tolere edebileceği özellikte olduğu manasına gelmez.

Kortizonlu Bir Krem Midir?

Enflamasyon giderici özelliği sayesinde steroid içerdiği düşünülen Contraxtubex jel krem kortizon içermeyen bir kremdir.

Kaşıntı ve Alerji Yapar mı?

Hassasiyeti üst düzeyde olmayan, normal bir cilt yapısına sahip kişilerde, kızarma, kaşıntı, alerji gibi durumlar beklenmez.

Etkisini Görmek İçin Ne Kadar Süre Kullanmalıyım?

Hemen her üründe olduğu gibi, Contractubex jel ile yapacağınız leke izi giderme, yanık ve yara izi geçirme tedavinizi düzenli bir şekilde uygulamanız, ürünün faydalarından maksimum şekilde istifade etmenize olanak tanıyacaktır.

Contractubex’in kullanım süresi, uygulama bölgesinde oluşmuş olan yara ya da izin durumu ile doğrudan ilintilidir ancak hızlı bir şekilde etkisini gösteren jel kremi kullanmaya başladıktan sonraki takriben 2 hafta içerisinde, cildinizde gözle görülür bir iyileşmeye tanık olacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Daha ciddi ve inatçı cilt sorunlarında, Contractubex kremin 6 ay kadar düzenli kullanımı gerekebilir.

Contractubex Kullananlar Neler Diyor?

-İçeriğinde kortizon bulunmuyor. Yara izlerinde keloid oluşumunu engeller. Yara izlerini geçirdiğini yada en azından epey azalttığını tecrübe ettiğim bir kremdir. Ayrıca içeriğinde ise: Heparin, allantoin ve soğan ekstraktı vardır.

-Burnuma ecza dolabı düşüp burnumun üstünde kocaman bir yara açtı ve baya iz bıraktı. Ardından 2 aylık contractubex kullanımından sonra izlerden eser kalmadı.

-Sgk’nın 100 gram olanını karşıladığı, ancak firma tarafından sadece 120 gram olanı üretildiği, bu sebeple 2019 ocak ayı itibariyle fiyatı 104 TL’dir.

-Kaşımda dev gibi bir yarık oluşmuştu. Ardından bir sürü dikişler atıldı. Dikiş izlerinden bu krem sayesinde kurtuldum.

-Günde 2 – 3 kez, 3 – 4 dk. kadar baskılı bir şekilde masaj ile kabaran iz bölgesine yedirilmesi gerekir. En az 6 ay kullanmak gerektiği söyleniyor.
-Arkadaşlar bildiğim kadarı ile yaranızın izi 6 ayı geçmemiş olması gerekmektedir. 6 ay öncesi izlerde oldukça etkili bir krem

-Yüzümdeki kistten dolayı operasyon geçirdim ve 3-4 santimlik bir açılma oldu dikiş filan attılar. Daha sonra iz kalmaması için dr. önermişti. Hala kullanıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ