Kategoriler

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır (Tarçın Bakır Saç Modelleri Resimli)

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır (Tarçın Bakır Saç Modelleri Resimli)
  • Saç Bakımı
  • 14/09/2017 05:42 | Son Güncellenme: 04/03/2023 23:02
  • 1
  • 40.425

Tarçın bakır saç renginin cezbediciliği sebebiyle saçlarını bu renge döndürmek isteyen ama kendisine yakışıp yakışmayacağı konusunda tereddütte olan hanımlar için hazırladığımız; tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır temalı yazımızda, tarçın bakır saç modellerini kullanan, birbirinden farklı tipte, farklı ten renginde ve farklı saç kesimlerine sahip olan hanımları inceleyeceğiz.

Örneklerimiz içinde mutlaka sizin tipinize benzer tipte bir resim de bulabileceğinizden, saçlarınızı tarçın bakırına boyatmanız durumunda nasıl duracağı konusunda aşağı yukarı bir fikir edinebileceksiniz.

tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır

Tarçın Bakır Saç Rengi Bana Yakışır mı?

Öncelikli olarak rengi biraz tarif etmeye çalışalım. Kızıl ve bakır saçların onlarca ve hatta yüzlerce farklı tonu olduğundan, renk tonlarını iyi ayırt edebilmek ve kuaförünüze beklentilerinizi iyi anlatabilmek alacağınız sonuçlar açısından elzem.

Tarçın bakırı, adından da anlaşılabileceği üzere, içerisindeki genellikle kızıllık hiç bulunmayan, sarı ile bakır rengi arasında, daha çok mat görünümlü bir saç rengidir. Bakır rengi saçların aşırı iddialı görüntüsüne bürünmek istemeyen, sarı saçların kendisinde basit durduğunu düşünen ama diğer yandan da mevzu bahis bu her iki renkten de hoşlanan hanımlar tarafından tercih edilen tarçın bakırı saçlar en çok beyaz tenli ve özellikle de çilli kadınlara yakışıyor. Aslında yakışmaktan ziyade bu özellikteki kadınlarda doğal duruyor da diyebiliriz.

İngiliz kadınlarında sıklıkla doğal saç renkleri olarak bulunan tarçın bakırı saçlara sahip bayanların çoğunlukla çilli oldukları da dikkatinizi çekmiştir belki. İkisinin arasında nasıl bir bağlantı var diye soracak olursanız, evrim gereği, kişilerin kendilerine ve görüntülerine en uygun saç rengi, kaş rengi ve ten rengi ile dünyaya geldikleriyle ilgili çalışmalar mevcut. Pek çoğumuz doğal saç rengimizi kaybedip envia çeşit farklı saç renk ve modellerine bürünüyoruz ve bu ister gri saç olsun, ister tarçın bakırı olsun, ister sarı olsun, bize yakışmadığı manasına gelmiyor.

Saç renklerimize göre birbirinden çok farklı kimliklere ve havaya bürünebiliyor olmamız, doğal saç rengimizin adı üstünde olduğu üzere, en natürel ve uyumlu görüntümüzü sağladığını inkar edemeyiz.

tarçın bakır rengi saç modelleri

İşte bu sebepten ötürüdür ki tarçın bakırının da genel olarak Kuzey Avrupalı kadın tipine sahip kadınlara en çok yakıştığı su götürmez bir gerçek.

Bu da, size yakışması için çilli olmasanız da en azından beyaz tenli olmanız gerektiği hususunu akıllara getiriyor.

Esmer Tenliyim Tarçın Bakırı Saç Yakışmaz Mı?

Kesinlikle hayır diye bir cevap veremeyiz tabi. Esmer tenli ancak renkli gözlü, mavi gözlü ya da yeşil-ela gözlü kadınlarda kullanılan tarçın bakırı renkli saç modellerinin oldukça yakışan örneklerine şahit olduk elbette ancak genel geçer kurallara göre, beyaz tenli, tercihen çilli, uzun boylu ve uzun saçlı – buraya dikkat zira kısa boylu kadınlara uzun saç yakışmamakta – ve yine en ideali olarak renkli gözlü kadınlar, tarçın bakırı saç rengini en iyi taşıyan kadınlar

Tarçın Bakırı Rengi En Çok Hangi Göz Rengine Sahip Kadınlara Yakışır:

Buna net bir cevap verebiliriz. Ela gözlü ve yeşil gözlü kadınlara tarçın bakıcı cidden çok yakışmaktadır. Özellikle de sarı ve kızıl arasında kalan iddiasız ama kişiyi soluk göstermek konusunda iddialı olan tarçın tonlarındaki saç modellerini, yeşil gözlü kadınlar kullandıkları zaman dezavantajlarından daha az nasiplerini alırlar.

Çok fazla makyaj istemese de, tamamen soluk ve bembeyaz bir yüze uyum sağlamak yerine o yüzü daha da soluk gösterecek tarçın tonlarının bu negatif özelliği, renkli gözlülüğün verdiği renk avantajı ile bir noktaya kadar bertaraf edilebilir.

tarçın bakır rengi saçlar kime yakışır

Tarçın bakır rengi saçın size yakışıp yakışmayacağı fiziksel özelliklerinizden daha çok rengi taşıyabilme yetinize bağlıdır. Bu rengi kendinize ait hissediyorsanız şüphe duymadan yaptırabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. eflin dedi ki:

    Bana açık renkler yakışıyor ten rengime ve yüz tipime ama açıcılar yoruyor bazen hafif yanıklara sebep oluyor saçlarım da saçlarımdaki bu hasarın keratinlerin eksilmesinden kaynaklandığını öğrendim hemen nasıl eksiklik giderilir araştırdım ve doğal keratin kullanmam gerektiğini buldum. Patentli kertinden aldım ve saçlarımda yıpranma ve yanıklardan eser yok sanki hiç boyatmamışım gibi sağlıklı ve doğal görünüyor.

BİR YORUM YAZ