Kategoriler

Yüz Yogası ile Elmacık Kemiği Belirginleştirme Egzersizleri

Yüz Yogası ile Elmacık Kemiği Belirginleştirme Egzersizleri

Yüz yogası nasıl yapılır? Yüz yogası ile elmacık kemiğini belirginleştirmek mümkün müdür?

Güzellik denince, bilhassa da yüz güzelliği denince yüzün akla gelen ilk bölümlerinden bir tanesi şüphesiz ki elmacık kemikleri. Türk kadınlarında, ırkımız gereği elmacık kemikleri yeterince belirgin ve dikkat çekici değil ve keskin katlı, çekici yüz hatlarına sahip olma peşindeki hanımlar, yüz yogası sayesinde elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri yaparak, düzenli yoga sonucunda şahane sonuçlara ulaşıyorlar. Yakın zamana kadar varlığından dahi haberdar olmadığımız yüz yogası egzersizlerinin, daha başka faydaları da mevcut.

Yüz Yogası Yaparak Elmacık Kemiğini Belirginleştirebilirsiniz

Elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri, sadece kadınlar tarafından değil, Fashion TV modelleri gibi kemikli ve keskin hatlı yüz hatlarına sahip olmak isteyen erkekler tarafından da sıklıkla merak edilen bir konu. Daha etkileyici bir yüze sahip olmak isteyen kadın ve erkeklerin bir kısmı, güzellik uğruna çoğu kez elmacık kemiği belirginleştirme estetiği yaptırmak için bıçak altına yatmaktan çekinmezken, operasyonun ağrılı ve zor bir süreci olmasından ötürü yüz yogası ile kemik belirginleştirme egzersizleri yapanların sayısı da günden güne artıyor. Ayrıca sadece elmacık kemikleri için değil, bilhassa erkekleri ilgilendiren çene kemiği belirginleştirme sonucunu elde etmek amacıyla da yapılan yüz yogası aynı zamanda yaşlanmaya bağlı etkileri de minimuma indirdiğinden, kişisel bakımı ve güzelliğine önem veren kadınların yeni ilgi alanlarından.

 

elmacık kemiği çıkıntısına sahip olmak için yapılacak hareketler

 

Biz de bu yazımızda sizlere, yüz yogası ve yoga egzersizleri sayesinde elde edebileceğiniz, yüz hatları keskinleştirmeden gençleşmeye kadar pek çok konuda detaylı bilgiler vererek, sizi belki de daha önce hiç duymadığınız ama etkilerini gördüğünüzde adeta şaşıracağınız bu uygulamalar konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Egzersizleri Nasıl Yapılır:

Yüz yogası ile dolgun elmacık kemiklerine sahip olarak akılda kalıcı bir yüze sahip olup, tüm bakışları kendi üstünde toplamak isteyen hanımlara, elmacık kemiğini belirginleştirme hareketleri nasıl yapılır adım adım anlatmadan önce, elde etmek istenilen sonucun tam olarak ne olduğundan bahsetmek istiyoruz. Ardından egzersizleri nasıl yapacağınızın resimli anlatımına geçeceğiz.

Elmacık kemikleri, suratımızın iki yanında birer adet bulunan, burunun iki tarafına düşen, göz ve üst çenenin tam orta hattında bulunan çıkıntılı yüz kemikleridir. Irktan ırka bilhassa olmak üzere, kişiden kişiye de çıkıntı boyutunun farklılık gösterdiği elmacık kemiklerinin daha belirgin olması, yüze oldukça farklı ve çekici bir görünüm katmaktadır. Hatta öyle ki; pek çok tanınmış makyaj sanatçısının başarılarının en büyük sırrı, elmacık kemiği görünümünü keskinleştirebilen bir makyaj yapmaları ya da uzman ellerden çıkma elmacık kemiği dolgusu uygulaması ile güzelliklerini tamamlamaladır ancak bu güzelliğe kavuşmanın bir de egzersiz yapmak gibi doğal yöntemi de mevcut neyse ki 🙂

 

elmacık kemiği çıkarma egzersizleri nasıl yapılır

Keskin Yüz Hatları İçin Elmacık Kemiği Hareketleri Uygulama Detaylı Anlatım:

Elmacık kemiklerini belirgin hale getirme işlemi hemen ilk günden etkisini göstermeyecek olsa da aşağıdaki adımları doğru ve düzenli uygulayarak yaptığınız yüz yogası sayesinde, farkı kısa sürede hissetmeye başlayacağınızı ve bu egzersizler sayesinde tek bir kuruş harcamadan, estetik operasyonların acılı iyileşme süreçlerine tahammül etmek zorunda kalmadan, etkileyici ve keskin yüz hatlarına sahip olabileceğinizi göreceksiniz.

Aşağıda detaylandırmış olduğumuz hareketlerin size en uygun olan bir tanesini ya da bir kaç tanesini seçerek karışık olarak yapabilirsiniz;

  1. İlk hareket ağız etrafı, elmacık kemiği çevresi kasları ve iç kulaktaki salyangoz kemiği çevresindeki kasların her birini aynı anda harekete geçirerek etki etmektedir.elmacık kemiği çıkıntısı yanak çökertme

 

Dudaklarınızı birbirine bastırmak suretiyle ağzınızı iyice kapatın ve üst dudağınızdan alt doğru kuvvetlice üfleyin. Ellerinizle yanaklarınıza iki yandan bastırarak yardım da alabilirsiniz. 10 saniye kadar bu harekete devam ettikten sonra, ağzınızın içindeki havayı dolaştırarak sırasıyla sol ve sağ yanaklarınıza geçirin ve 10-15 saniye civarında her bir yanağınızda üfleme işlemini gerçekleştirin ve bu hareketi en az 6 defa ile başlamak suretiyle, bir seferde her bir yanak için 10’ar defa olmak kaydıyla toplamda 20 kere yapmalısınız.

Elmacık kemiği çevresindeki kaslara direkt olarak etki etmesi sebebiyle, bilhassa şişkin yanaklardan muzdaripseniz, ince bir vücuda sahip olmanıza rağmen, tombul yanaklarınız sebebiyle kilolu gözüküyorsanız, bu egzersiz sayesinde büyük fark yaratabilirsiniz. Hem yanaklarınızın incelecek, yüzünüz genel olarak daha zarif görünecek, hem de elmacık kemiği altındaki kaslar dokuları toparlandığında aynı kısımda belirgin çukurlar oluşacağından, elmacık kemiğiniz çok daha çıkıntılı ve belirgin görünecektir.

  1. 2. İkinci hareket çok daha basit bir hareket. Amaçladığı asıl nokta, yoga prensiplerinden biri olan, yüz kasları üzerindeki kontrolümüzü tamamen sağlamaya alışma

ağız çalkama tarzı yüz yogası egzersizi

İlkine göre oldukça daha basit olmasına rağmen, çalıştırdığı kas dokuları açısından belki ilkinden daha da etkili bir hareket ve elmacık kemiği çıkıntılarını arttırırken, alt yanaktaki yağları dokuların erimesine yardımcı olarak yanaklarda belirgin zayıflamaya yardımcı olan bu hareketi de sık sık tekrarlayabilirsiniz.

Ağzınızın içini havayla doldurup dudaklarınızı sıkıca kapatınız, ağız gargarası yapıyormuşcasına, havayı ağzınızın içinde sıkıca hapseder vaziyette yanaklarınız arasında dolaştırınız. Ağzınızı çalkalar tarzda, iç yanaklarınızın her kısmına eşit şekilde baskı yaptığınızdan emin olarak yapacağınız bu egzersizi, 3 ila 5 dk arasında devam ettirerek, yağlardan kurtulup çıkıntılı kemiklere kavuşmanıza yardımcı olabilirsiniz.

  1. 3. Yine oldukça basit ama etkili bir egzersiz olan dudakları O şekline getirme egzersizinden bahsetmek istiyoruz.

dudakları o yaparak yüz yogası

Belirgin elmacık kemiklerine sahip olsam yüzüm nasıl görünürdü acaba diye düşünürken aynaya bakıp, kemiklerinizi çıkarmaya yönelik iç güdüsel olarak yaptığınız hareketin ta kendisi, oldukça faydalı bir yüz egzersizidir.

Dudaklarınıza O şekli verip yanaklarınızı içe çekerek, ördek dudak görünümüze bürünüp, sonra bir kaç saniye içinde serbest pozisyona geçiniz. Bu hareketi arka arkaya defalarca kez tekrarlayabilirsiniz. Bilhassa genç kızların selfie çektirirken çok yaptıkları ve instagramda onlarda örneğini görebileceğimiz bu egzersiz sayesinde de elmacık kemiklerinizin daha çıkıntılı hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz..

elmacık kemiği belirgin hale getirme hareketleri uygulanış biçimi

DIKKAT! Temel işleyiş prensibi olarak, yüzdeki kasları çalıştırıp, kasların ve liflerin toparlanması amacını güden yüz yogası hareketlerini nasıl yapacağınızı adım adım anlattığımız yazımızdaki maddeleri uyguladıktan sonra işinize yarayıp yaramadığını kısa süre içerisinde anlamanın en kolay yolu, yüzünüzdeki kaslarda ilk zamanlarda hissedeceğiniz rahatsızlık boyutunda olmayan hafif ama tatlı ağrılardır.

Eğer haddinden fazla, ağrı kesici kullanımı gerektirecek ölçüde bilhassa da yüzünüzün bir bölgesinde ağırlıklı, elmacık kemiklerine baskı yapan tarzda bir ağrı hissediyorsanız, yüz egzersizleri sırasında abartılı ve yanlış bir hareket yapmış olma riskiniz söz konusudur. Böyle bir durumda sağlığınızı güzelliğinizden daha fazla önemseyip başlangıç olarak egzersizleri derhal bırakmalı, ağrının ısrar etmesi durumunda bir doktora danışmalısınız.

Yüz Yogası ve Hat Belirginleştirme Egzersizlerini Ne Sıklıkla Uygulamalıyım:

Elmacık kemiklerinizi daha çıkıntılı ve belirgin hale getirerek, akılda kalıcı ve dikkat çekici bir yüze sahip olmak için yapacağınız yüz yogası egzersizlerini, aklınıza geldiği her an uygulayabilirsiniz. Ayna karşısına geçerek yapmayı tercih eden bir çok kişiden farklı olarak, hareketleri tam olarak nasıl yapmanız gerektiğini öğrendikten sonra, aynadan yardım almadan da yapabileceğiniz gibi, günlük işleriniz sırasında, herhangi bir özel mola vermeden de yüz yogası yapabilirsiniz.

Ancak bilhassa ilk günlerde, kondisyonu olmayan yüz kaslarınızı fazla yormamak iyi bir fikir olabilir aksi takdirde elmacık kemiklerinizin olduğu yanak bölgesinin çöküntülü kısmında can sıkıcı ağrılarla karşılaşabilirsiniz.

Egzersizlerin sıklığını ve ağırlığını, zaman geçtikçe kademeli olarak arttırabilirsiniz. Üstelik bu yolu izleyerek, kısa sürede yorulup sıkılıp bırakma riskini de en aza indireceğinizden, kalıcı bir elmacık kemiği çıkıntısına sahip olma şansınız yükselecektir.

Ne Zaman Etki Eder:

Kemik belirginleştirme egzersizlerini ne kadar sıklıkla ve ne kadar doğru yaptığınızla doğru orantılı olarak, elmacık kemiklerinizde gözle görülür belirginleşme ve çıkıntıların oluşması ortalama 4 ila 8 hafta arasında sürebilir.

Çıkıntılı görünümdeki kalıcılık için, düzenli egzersize devamın esas olduğunu unutmayın. Bıçak altına yatmadan yani herhangi bir plastik cerrahi müdahalesi olmadan edinilen her türlü sonuç, yapılan spor ya da ilgili egzersizlere direkt olarak bağlı olmak üzere, kas dokusunun sertleşip toparlanması temeli üzerine inşa edildiğinden, yüz yogasını bırakacak olursanız, elde ettiğiniz sonuçları , elde ettiğiniz toplam süreden daha kısa bir sürede kaybedeceğiniz yadsınmaması gereken bir gerçektir ne yazık ki.

Neyse ki elmacık kemiği belirginleştirme uygulamaları yapılması oldukça kolay olduğu için, süreklilik sağlamak da mümkündür ancak yalnızca egzersiz yaptığınızı ve bunu bir takıntı ve tik haline getirmemeniz gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Güzelleşmek uğruna, çekici elmacık kemiklerine sahip olmaya çalışırken toplum arasında sürekli olarak sıradışı yüz hareketleri yapacak olursanız komik duruma düşebilirsiniz. Yaptıklarınızın ve yapacaklarınızın sınırını bilmek, istediğiniz sonuca doğru yolla ulaşmanıza vesile olacaktır.

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için egzersiz ya da yoga yapmaktan sıkılan kişiler için, makyaj ile elmacık kemiklerini belirginleştirme yazımızı tavsiye ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ozmen dedi ki:

    Egzersizler sadece elmacik kemigi icinmi yoksa kemikli bircene ve yuz hatti icindemi

BİR YORUM YAZ