Feng Shui Dekorasyonu ile Evinizin Enerjisini Artırma Yolları

Feng Shui Dekorasyonu ile Evinizin Enerjisini Artırma Yolları
  • Evim
  • 27/01/2023 01:18 | Son Güncellenme: 02/03/2023 14:09
  • 0
  • 166

Feng Shui ev dekorasyonu, evinize pozitif enerji getirmenin pratik ve harika bir yoludur. Evinizde yaşam enerjinizi doldurmak, mutluluk katmak ve bereketi artırmak için Feng Shui dekorasyonunu mutlaka denemelisiniz.

 

Evlerimiz aslında karakterimizin yansımasıdır. Feng Shui tasarımına göre bu evdeki herhangi bir kusur, eski eşya, bakımsızlık, fazla eşya veya olumsuz eşya bu evde yaşayan insanların hayatına, davranışlarına ve karakterine yansıyacaktır. Feng Shui yapmak için evin yeniden tasarlanması gerekmez. Birkaç küçük ama etkili değişiklik ile evimizde Feng Shui dekorasyonları yapabilir ve evimizi güzelleştirebiliriz.

Bu yazımızda, hayatınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz evlerimizin, yaşam alanlarımızın ve çalışma odalarımızın dengesini sağlamanıza yardımcı olacak ve hayatınızda başarılı bir şekilde ilerlemeniz için size rehberlik edecek Feng Shui dekorasyonu hakkında bilgiler paylaştık. Gelin hep birlikte bu dekorasyon türünü öğrenelim. Ama Feng Shui dekorasyonu hakkında bir şey öğrenmeden önce tabii ki bu Feng Shui’nin ne olduğunu öğrenelim.

 

Kısaca Feng Shui Nedir?

Her şeyden önce Feng Shui adından da anlaşılacağı gibi bir Çin felsefesidir. Bu felsefeye dayanan Feng Shui dekorasyonu, ev, ofis gibi yaşam alanlarımızda doğal bir denge oluşturmayı amaçlar. Feng Shui felsefesi anlamına gelir. “Chi” dünyadaki ve evrendeki tüm canlıların birbirine bağlı olduğu yaşam enerjisi anlamına gelip aslında bir stil değil, birbiriyle uyum içinde farklı dekorasyonların disiplini olarak bilinir. Feng Shui ile evinizdeki enerjinin kolayca artacağınızı söyleyebiliriz.

Pek çok makaleyi okuduktan sonra heyecanlandığınızı ve evinizi Feng Shui’de nasıl düzenleyeceğinizi merak ettiğinizi tahmin edebiliyorum. Nereden ve nasıl başlayacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ama şimdi size daha mutlu ve sağlıklı bir evde yaşamanıza yardımcı olacak bir Feng Shui uygulama rehberi vereceğim. İşte Feng Shui dekorasyonları için uygulama kılavuzu;

 

Ön Kapı Detayı

Ön kapı aslında bir evin dışıdır ve bu nedenle çok önemlidir. Çekici dış kapı zenginliği temsil ettiğinden, evinizin ön kapısı mükemmel olmalıdır. Aynı zamanda enerjiler ön kapıdan eve girer.  Düşünün ki akan enerji evinizi arıyor, kapınız ne kadar temiz, düzenli ve güzelse enerji o kadar hızlı bulup girecektir. Ön kapınızın bulunmasının kolay olduğundan emin olun. Enerjiyi çekmek için kapınızın yakınına güzel bir bitki yerleştirebilirsiniz.

 

Giriş ve Koridor

Giriş holü, evinizin diğer kalan alanlarının karakterini ve enerjisini belirler. Bu durumda enerjinin evinize ve yaşamınıza nasıl girdiğini temsil eder. Bu durumda bir kapıyı dekore etmenin evde iyi bir Feng Shui oluşturmak için başlangıç ​​noktası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak kapılar evin girişi olduğu için çok kolay dağılır ve kirlenir. Yapmanız gereken ilk şey, spor salonunun düzenli ve temiz olduğundan emin olmaktır. Ceket, mont, ayakkabı, terlik gibi eşyaları kapalı bir dolaba yerleştirmek enerji akışının kesintiye uğramasını engeller. Bu alanları sık sık süpürmeniz, paspaslamanız ve tozunu almanız gerekecektir. Tabii ki dış kapıyı silmeyi ve paspası sallamayı unutmayın. Gerekirse giriş dekorasyonunu yenileyin. Şık ve ferah bir alan yaratmaya çalışın. Şöyle düşünün dış kapıdan eve giren enerji kapı aralığında toplanır ve oradan evin tüm alanlarına dağıtılır. Bu nedenle, varsa dağınıklığı giderin. Girişlerde ayna kullanabilirsiniz. Asılı aynalar, hayatınızdaki olasılıkları genişlettiğinize ve sınırlarınızı ortadan kaldırdığınıza inanarak onları asmanızı sağlar. Son olarak, girişi yeterince aydınlatmayı unutmayın.

 

Feng Shui Oturma Odası Dekorasyonu

Feng Shui salon dekorasyonu yapmak için alan daima temiz ve düzenli tutulmalıdır. Yaşam enerjisini artıran salonlar için alana canlı çiçek ve ayna yerleştirmeniz gerekiyor. Salonunuz düzenli olduğu sürece enerji akışı da doğru bir şekilde gerçekleşecektir. Canlı çiçekler ortamın enerjisini anında artırır.  İdeal bir salonun Feng Shui dekorasyonuna göre düzenlenmesi, odadaki mobilyaların orantılı olmasını sağlar. Özellikle kapı aralığını mobilyalarla kapatmamalı ve koltukları duvara yaslamamalısınız.  Feng Shui’ye göre evinizde refahı sağlamak ve artırmak için oturma odasının köşesine ve kapının karşısına bir lamba yerleştirmelisiniz.

 

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasını dekore ederken birkaç kurala uymak gerekir. Rahat ve huzurlu bir uyku için sağlıklı ve aydınlık bir yatak ve yatak odası takımı listenin başında yer almalıdır. Yataklarda mutlaka başlık bulunmalı ve bu kez duvara dayalı olarak yerleştirilmelidir. Feng Shui yatak odası dekorasyonu için ideal olan yatak, oda kapısı ile aynı hizada değildir. Kapı görünür olmalıdır. Yatağın iki yanına yerleştireceğiniz komidinlere şık abajurlar ve kokulu mumlar yerleştirerek romantik bir enerji yaratabilirsiniz. Ve tabiki yatak odanızı deri ile kaplayarak enerji akışını kesmemeye her zaman dikkat etmelisiniz.

 

Feng Shui Mutfak Dekorasyonu

Feng Shui ev dekorasyonu ilke ve uygulama kurallarına göre mutfak, beslenme ile ilgili olduğu için oldukça önemli bir alandır. Buradaki kural, lavabo ve ocağın bir araya gelmemesidir. Feng Shui felsefesine göre bu durumun ateş ve su arasında çatışmaya yol açtığına ve bunun da eşler arasında tartışmalara yol açtığına inanılır. Mutfakta kullanılan renklerde de önemli bir konudur. Mutfağınızda çok fazla siyah ve kırmızı kullanmamalısınız. Ocağın konumunun da çok önemli olduğu bu felsefe ile ocağın mutfak giriş kapısı ile çakışmamasına ve pencere altı olmamasına dikkat edilmelidir. Karşılıklı iki mutfak tezgahından gelen çakışan enerjilerden kaçınmak önerilmez. Mutfağınızı bir Feng Shui dekoruna dönüştürmek istiyor ancak tadilat yapamıyorsanız, lavabo ile ocak arasına bir parça tahta koyabilirsiniz. Bu durumda su odunu, odun ateşi besler.  Bu durumda iki zıt enerji arasındaki geçişi sağlar.

 

Feng Shui Yemek Odası

Yemek odası ya da yemek masası, sadece yemek yemeye odaklandığınız bir alan olduğu için önemli bir yer tutar. Yemek alanının Feng Shui’ye uygun olması Çin tıbbı tarafından oldukça değer görmektedir. Bu alandaki enerjiyi beslemek için yemek masasının yansıdığı duvara büyük bir ayna asabilirsiniz. Aynı zamanda masaya canlı ve taze çiçekler koyabilirsiniz.

 

Feng Shui Banyosu

Feng Shui kullanım kurallarına göre bir evin banyo kapısı her zaman kapalı olmalıdır. Ayrıca tuvalet her zaman temiz olmalı ancak tuvalet ve çevresi her zaman temiz olmalı ve kapağı kapalı kalmalıdır.  Banyolar, Feng Shui felsefesi dekorasyon kurallarına göre zenginliğin akıtıldığı alanlardır. Bu nedenle banyonuz hiç güneş almasa bile banyonuzda mutlaka canlı bitkiler bulundurmalısınız. Vazodaki çiçekler suyu tutar ve para akışını yavaşlatır.

Gördüğünüz gibi Feng Shui dekorasyonuna sahip olmak için yeni bir ev almanıza ya da mobilyalarınızı tamamen değiştirmenize gerek yoktur. Herkes için çok basit, uygun ve etkili yöntemlerle Feng Shui dekorasyonlarını evlerinizde kullanarak pozitif bir enerji akışı oluşturabilirsiniz.

Feng Shui Stili Dekorasyon Videosu

Son Trend Feng Shui Dekorasyonu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ