Kategoriler

Göbek Eritme, Göbek Bölgesi Sıkılaştırmak ve Karın Kası Yapmak için Beslenme

Göbek Eritme, Göbek Bölgesi Sıkılaştırmak ve Karın Kası Yapmak için Beslenme
  • Cilt Bakımı
  • 14/07/2017 18:02 | Son Güncellenme: 01/03/2023 00:54
  • 0
  • 1.645

Karın bölgesi eritmek ve karın kası yapmak için, göbeği  gerdirmek için, karın yağı gidermek için, karın zayıflatmak için ve göbek bölgesi eritme,  kilo vermek, karın kaslarının daha da belirginleşmesine yardımcı olan bu 4 öneriyi ne kadar çabuk uygularsanız kaslarınıza da o kadar çabuk ulaşırsınız.

Karın Kası Yapmak Göbek Eritmek için İlave Şekersiz Ürünler Seçmelisiniz

Şeker, en popüler katkı maddelerinden biri olarak bilinir. Neredeyse hemen her hazır yiyeceklerin içerisinde ve içeceklerin içinde şekere rastlamanız çok mümkün. Amerika’da ortalama olarak bir kişi her haftada 1 kilo şeker tüketiliyor. Bu şekerin geneli ise gazlı içecekler, gofret, bisküvi gibi hazır gıdalardan ve pastane ürünlerinden geliyor.

Ketçap, ekmek, hazır çorba, kraker, mısır gevreği fıstık ezmesi ve salata soslarında bile şeker bulunuyor. Hazır ve işlenmiş olan gıdalardan uzak durun ve yediklerinizin etiketlerindeki besin değerlerini kontrol edip şekeri hayatınızdan çıkarın. Mısır şurubu, fruktoz, ve dekstroz da şekerin çeşitleridir ve bu katkı maddelerinden uzak durmalısınız.

Gazlı içecekler, hazır meyve suları ve tatlıdan uzak durabilmek başta zor gelebilmektedir. Eğer şekerli gıda tüketmeyi bırakamıyorsanız, günde 150 kaloriyi geçmesin. Küçük porsiyonlar tüketmeye dikkat edin.

Karın Kası Yapmak, Göbek Eritmek için  Nişastalı Gıdalardan Uzak Durun

Tüm karbonhidrat olan gıdalarda glikoz seviyesini (kan şekerini) yükseltmektedir. Bir gıdanın içerisinde glisemik indeks değeri, kan şekerini ne kadar yükselteceğini göstermektedir. Yüksek glisemik indeksli gıdalar da daha çok çabuk sindirilmekte ve hızlıca kana karışıp, kan şekeri ölülerini ani ve büyük ölçüde değişikliklere neden olmaktadır.

Nişasta, en yüksek olan glisemik değeri olan gıdalardandır. Hamur işleri, pirinç, beyaz ekmek ve patates tükettiğiniz zamanlarda anlık olarak vücudunuzun glikoza ihtiyacı yoksa, hücreler tarafından enerjiye dönüştürülmemektedir. Glikoz, karaciğerinizde ve kaslarınızda daha sonra kullanılması üzere saklanmaktadır. İhtiyacınız olandan fazla nişasta alırsanız vücudunuz bunu depolayacaktır.

Beyaz pirinci tüketmek yerine kepekli (kahverengi) pirinç, makarnanın yerine kinoa, patatesin yerine de tatlı patates ve beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek tüketmeye özen göstermelisiniz.

Karın Kası Yapmak, Göbek Eritmek için Daha Fazla Su İçin

Amerikan Kimya Derneğinin yaptıkları araştırmalara kahvaltıdan, öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden önce 250 ml. su içmenizin kilo vermeye yardımcı olduğu kadar ve verilen kiloları geri almamayı sağlayan gösteren bir araştırma yayınlanıyor.

Fakat araştırmacılar şuan bile suyun kilo vermede nasıl etkili olduğu hakkında kesin bir karara varılmamış ama öğünlerden önce su içmenizin tokluk sağladığını ve fazla yemenin önüne geçildiği de konusunda aynı fikirdeler. Ayrıca sık sık su içmeniz, gazlı içecek içme isteğinizi bastırabilmektedir.

Karın Kası Yapmak ve karın eritmek için  Her Öğünde Protein Yiyin

Kilo vermenizde birinci kural proteini ne kadar aldığınızdır. Yemeklerde protein tüketmeniz, karbonhidratlardan ve yağlardan daha uzun süre tokluk sağlayacaktır. Protein tüketmeyen kişiler, yiyenlere göre daha fazla yeme isteği bulunur ve daha çabuk acıkırlar. Hatta sofradan kalktıktan sonra da açlık hissetmeleri normaldir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ