Kategoriler

Kişisel Bakım İçin Güzellik Salonu Tercih Edilmeli mi?

Kişisel Bakım İçin Güzellik Salonu Tercih Edilmeli mi?

Kişisel bakım için güzellik salonu tercih edenler bu için yazımız. Kişisel Bakım İçin Güzellik Salonu. Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır diye boşuna dememişler. Her kadının doğuştan gelen bir güzelliği vardır. Bunu muhafaza etmek ise tabii ki doğru yapılan bakım sayesinde olmaktadır. Kadınların en mutlu oldukları zamanlar kendileriyle ilgilendikleri ve bakım yaptıkları dönemlerdir.

Eğer etrafınızda stresli morali bozuk ve depresyona girmiş bir bayan görürseniz onun için yapabileceğiniz en büyük iyilik onu bir güzellik salonuna götürmek olacaktır. Kaliteli bir kuaför salonu daha sağlıklı bir bakıma bu da sizin daha güzel saçlara ve cilde sahip olmanız demektir.

 

Kaliteli Bir Güzellik Salonu Nasıl Olmalıdır?

Güzellik Merkezi

 

Tercih edeceğiniz güzellik salonu..bu nedenle köşe başlarında, ücra mekânlar değil de daha kaliteli ve bilindik yerler olmasına dikkat edin. Köşe başları olarak nitelendirdiğimiz bazı yerler de oldukça sağlıklı ve doğal bakımlar yapabilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta tercih ettiğiniz güzellik salonu, bakım yaparken hangi ürünleri kullanıyor, hangi teknikleri uyguluyor, deneyimli eleman mı çalıştırıyor bu ve bunun gibi önemli etmenlerdir. Son birkaç yıldır insanların doğal ürünlere yönelmesi ve bakımlarının dahi doğal ürünlerle yapılmasını istemeleri üreticileri doğal saç boyaları, doğal bakım ürünleri üretmeye yönlendirmiştir. Kimyasal içerikli olan ürünler insan sağlığına zarar verdiği için artık tercih dışı olmuş ve doğal içerikli ürünler tercih edilir olmuştur.

Sizler de gittiğiniz güzellik salonu yetkililerinde doğal bakım ürünleri talebinde bulunabilirsiniz. Eğer böyle bir şey mümkün değilse yani salon yetkilisi kendi ürünleri dışında başka bir doğal içerikli ürünle bakım yapmayı kabul etmiyorsa benim yaptığım gibi sizlerde kendi bakımınızı evinizde yapabilirsiniz. Daha önceki güzellik sırları makalemizde bununla ilgili genel yöntemleri paylaşmıştık, buradan okuyabilirsiniz. Bazı güzellik salonu yetkilileri kendi hazırladıkları %100 doğal bakım ürünlerini kullanmaktadırlar. Eğer siz böyle salonlar bulamıyorsanız evinizde kendi ürününüzü kendiniz hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Böylelikle hem bakımınızı oldukça düşük maliyette hem de kısa sürede ayrıca %100 doğal ürünlerle yapmış olursunuz.

 

Güzellik Salonu ve Doğal Ürünlerin Önemi

Bugün sizlere muhteşem bir güzellik salonu olan Almanya’da son dönemlerde kuaför sektöründe parlayan yıldızlardan Gülden Sevindik ile yapılan röportajdan bazı alıntılar yaparak, önerilerde bulunacağız. Kendi güzellik salonunda daha çok doğal içerikli ürünlerin tercih edildiğini söyleyen Sevindik, organik ve normal bakım ürünlerindeki farkı saç boyalarından örnek vererek şu şekilde anlatıyor: ‘Normal olarak nitelendirdiğimiz saç boyalarının içindeki kimyasal maddelerin oranları organik olana göre daha fazladır. Normal ürünler saçın içine tamamen işler. Ancak organik saç boyalarında ise bu olay biraz daha düşüktür. Organik saç boyaları saçın tamamına değil de birinci tabakasına kadar işler. Eğer içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan %100 organik bir saç boyası istiyorsanız bu da kınadır. Kına saçın sadece etrafını kaplar.

Normal boyalardan elde edilen bütün renkler organik saç boyalarında da elde edilir. Ancak %100 organik olan kına için renk çeşitliliği yoktur. Saçınızın rengini açmak için kınayı kullanamazsınız. Ama saçınızı kına ile boyadığınızda renk değişiliği yaparken aynı zamanda bakım da yapmış olursunuz.’ Majestic Hair&Beauty güzellik salonunun sahibi Sevindik, organik ve normal ürünler arasındaki farkı muhteşem bir şekilde açıklamış. Organik olarak belirtilen ürünlerde de kimyasal içeriğin olduğunu ancak normal ürüne göre çok daha az olduğunu bu örnekle anlamış olduk. Sizlerin de bu tarz doğal ürünlerin kullanıldığı güzellik salonlarını tercih etmeniz, sağlık açısından daha iyi bir tercih olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ