Kategoriler

En iyi Sivilce Kremi Hangisi? – En İyi 15 Sivilce Kremi Markası

En iyi Sivilce Kremi Hangisi? – En İyi 15 Sivilce Kremi Markası

En iyi Sivilce Kremi nedir sizce?  Merak mı ettiniz? Sivilce tedavisinde kullanılan en etkili 15 sivilce kremini derlediğimiz yazımıza başlarken, sivilceler için çeşitli merhemler kullanmak yerine doğal yollarla akne geçirme yoluna gidenler için evde sivilce geçirme yöntemleri ve yine kendi sivilce kremini kendi hazırlamak isteyenler için, en iyi sivilce maskeleri yazımızı okumalarını öneriyoruz;

Piyasada bulunan bir çok kremin işe yaramaz ve kötü olduğundan insanların sadece popüler olduğu için bu kremleri tercih ettiğini söylemiştik . Bu şekilde krem seçmenin yanlış olduğundan ve doğru kremi seçme yollarından da bahsetmiştik . Piyasada bulunan ve sivilceler konusunda en başarılı 15 kremi sizler için listeledik .

PİYASADAKİ EN İYİ 15 SİVİLCE KREMİ

en iyi sivilce kremleri

 

 1. BENZAMYCİN KREM
 2. MADECASSOL KREM
 3. CLİNDOXYL KREM
 4. FUCİDİN KREM
 5. IMEX KREM
 6. AZELDERM KREM
 7. SKİNOREN KREM
 8. CLEOCİN T KREM
 9. İSOTREXİN JEL
 10. ERİTRETİN KREM
 11. DİFFERİN JEL
 12. NADİXA KREM
 13. ACNELYSE KREM
 14. BEPANTHOL  MERHEM
 15. VAZELİN

 

Eczanedelerde Satılan En İyi Sivilce Kremleri

Pek çoğu doktorlar tarafından tavsiye ve reçete edilen ve hemen her eczanede kolayca bulabileceğiniz sivilce kremlerini, faydalarını ve kullanım şekilllerini, kısaca sizlerle paylaşmaya çalıştık

 

BENZAMYCİN KREM

Doktorlar tarafından en fazla reçete edilen cilt kremlerinden bir tanesi olan benzamycin krem sivilce konusunda bir çok krem içerisinde en başarılı performansa sahip kremdir.Kullanıcılarının azımsanamayacak kadar büyük bir çoğunluğunun bayılarak kullandığı benzamycin kremi sivilce sorununuz için kesinlikle tercih edebilirsiniz. Sivilce sorununuz için kremi kullanmaya başlarsanız kremi iyice araştırmalı mümkünse doktor kontrolünde kullanmalı mümkün değilse araştırmanızı çok daha dikkatli yapmalı ve o şekilde kullanmalısınız. Her kremde olduğu gibi benzamycin kremde de doz aşımı asla yapmamalısınız bu faydadan çok zararı olan bir hareket olacaktır.

Ciltteki bakterileri temizleyip aşırı yağlanmayı ortadan kaldırma prensibi ile sivilce tedavisi yapan Benzamycin’in etken maddesi benzoil peroksit erotrimisin diye bir maddedir.

2018 yılı itibariyle eczanelerdeki satış fiyatı; 59 TLdir.

Kremin kullanımının ardından 2 saat kadar güneşe çıkılmaması tavsiye edilir. Benzamycin jel ile ilgili daha fazla ayrıntı için Benzamycin yazımıza bakabilirsiniz.

MADECASSOL KREM

Halk arasında sivilce sorunu için en fazla bilinen ve bahsedilen krem olam madecassol krem kesinlikle bilinmeyi ve ününü hak eden başarılı kremler arasındadır. Sivilce harici başka cilt sorunları için de kullanılabilen madecassol krem kullanması kolay ve tedavi süreci hızlı bir kremdir bu yüzde rahatlıkla tercih edebilirsiniz  ama her içerisinde kimyasal bulunduran krem gibi bunu kullanırken mümkünse doktor kontrolünde kullanmalısınız mümkün değilse en azından araştırmanızı sağlam yapmalı ve size herhangi bir zararı olup olmayacağını size uygun olup olmadığını iyice araştırmalı ona göre kullanmalı ve asla doz aşımı yapmamalısınız kremi kullandığınız dönem boyunca aksi taktirde faydadan çok zarar görmeniz çok muhtemel bir durumdur.

Akne tedavisinden ziyade, kurutulmuş sivilcelerin yüzde iz bırakmaması ve diğer yara izi gibi sorunlara bağlı lekelenleri tedavi eden madecassol merhem devrin niteliğinde bir pomaddır. Madecassol hakkında daha fazla ayrıntı için ilgili sayfamıza bakabilirsiniz.

CLİNDOXYL KREM

Adı bilinen ve ününün hakkını fazlasıyla veren sivilce kremlerinden bir tanesi de climdoxly kremdir. Clindoxyl krem sivilceler ile savaşma konusunda en başarılı kremlerden bir tanesi olmasının yanı sıra doktorlar tarafından çeşitli başka cilt sorunları için de reçete edilir yani cilt ile ilgili bir çok konuda çok başarılı bir kremdir. Kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken doz aşımı kullanım süresi gibi durumlar haricinde güneşe çıkmamamakta çok önemlidir aslında bu bütün sivilce kremleri için böyledir. Kremleri kullanırken güneşe maruz kalmaz izlere sebep olabileceğinden tavsiye edilmez.

FUCİDİN KREM

Adı duyulan bir diğer başarılı sivilce kremi ise fucidin kremdir. Aslında fucidin krem sivilce harici bakla cilt sorunlarında da aynı clindoxyl kre kadar başarılıdır aralarındaki en önemli ve tek fark fucidinin sivilceden daha başarılı alanlarda olmasıdır. Bunun dışında ikisi az çok benzer kremlerdir. Fucidin krem bazı kullanıcılarında ciddi alerjilere yol açmıştır bu yüzden kremin kullanımı esnasında dikkatli olmak temkinli gitmek hatta belki ilk olarak yüzün bir bölümünde denemek çok önemlidir. Bu kremi kullanıp alerji ile karşılaştıysanız hemen bir doktora gözükmeniz gerekir çünkü bu durum bir çok zararlı sonuca gidebilir .

IMEX KREM

Adı çok bilinen ve kullanıcılarını ikiye bölen bir diğer krem ise ımex kremdir. Sivilce tedavisinde son derece başarılı bulunmasına rağmen bazı kullanıcılarının gözünde hiçbir işe yaramayan berbat bir kremdir aynı zamanda çok fazla reaksiyona sebep olduğu söylenir bu yorumlara rağmen kullanıcıların bir bölümü de kremi yerlere göklere sığdıramazlar eğer siz kremi denemeye karar verirseniz kendiniz için uygun olup olmadığından tam olarak emin olmanız gerekir.

 

AZELDERM KREM

Çok bilinmemesine rağmen en başarılı sivilce tedavisi kremlerinden bir tanesi olan azelderm krem kullanım açısından son derece basit ve zahmetsiz bir kremdir. Krem hem kullanıcılar hem de sağlık çalışanları için en sevdikleri kremlerden biridir bu yüzden fazlaca reçete edilen kremi kullanırken dozu aşmamak her kremde olduğu gibi bunda da çok önemlidir.

 

SKİNOREN KREM

Son dönemde yavaş yavaş popüler olan adını duyurmaya başlayan hakkında henüz çok fazla yorum olmayan ama kullaıldıkça yorumların kesinlikle artacağı bir diğer krem ise skinoren kremdir. Skinoren krem yeni bir krem olmamamasına rağmen adı yeni duyulan bir krem olduğu için yorumları tazedir bu yüzden sizde herhangi bir yan etkisi olup olmayacağını görmek için deneme yapmanızda fayda vardır.

CLEOCİN T KREM

Yine piyasada adı çok duyulmuş kremlerden biri olan cleocin T krem de sivilce tedavisi konusunda oldukça başarılıdır. Krem sivilceleri tedavi ederken sivilcelere zarar vermeden kazımadan yada iz bırakarak tedavi etmediği deriyi soymadığı için çok sevilir aynı zamanda exstra olarak cleocin t krem tedavi esnasında cilde parlaklık ve esneklik katar ve pürüzsüzleştirmeye başlar. Cleocin T kullanırken de diğer kremlerde olduğu gibi doz aşımına ve size uygun olup olmadığını kontrol etmeli o şekilde kullanmalısınız. Daha ayrıntılı bilgi için Cleocin T Krem adlı yazımıza bakabilirsiniz

İSOTREXİN JEL

Piyasada popüler olmayan ama başarılı denebilecek segmentte olan bir diğer krem ise isotrexin  jeldir. Aslına bakarsanız isotrexin jeli diğerlerinden ayıran en önemli özellik çok hızlı bir tedavi sağlamasıdır ama kısa sürede aynı sorunun geri gelmesidir. Kişiler kremi bu yüzden genellikle özel günleri için kullanır ama uzun süreli tedavi için kullanmazlar çünkü krem sorunu sadece geçici olarak kaldırır.

ERİTRETİN KREM

Eritretin kremi büyük ihtimalle daha önce hiç duymamışsınızdır aslında eritretin krem de son derece başarılı bir kremdir bu anlamda bu kadar az bilinmesi şaşırtıcıdır ama bunu muadili olan ilaçların çok daha başarılı olmasına bağlayabiliriz sanırım. Eritretin kesinlikle çok iyi bir kremdir bu anlattıklarımız asla yanlış anlaşılmasın . Eğer kremi kullanmaya başlarsanız tedavi süresince sabırlı olmanız gerekir.

DİFFERİN JEL

Az bilinen ama başarı oranı çok yüksek kremlerden bir diğeri ise differin jeldir. Differin jeli de sivilce tedavisinde tercih edebilirsiniz. Kötü bir tedavi süreci yaşamayacaksınızdır muhtemelen o yüzden differin jele de bir şans verebilirsiniz. Herhangi bir zararı olmayacaktır doğru kişilerde ve doğru şekilde kullanıldığı taktirde

NADİXA KREM

Az bilinen kremlerden bir diğeri de Nadixa kremdir. Nadixa krem sivilceleri tedavi etmesine eder ve bu konuda çok başarılıdır anac kullanıcı yorumlarına bakıldığında ciltte başka reaksiyonlara neden olduğu için bir çok şikayet almış bir kremdir fakat tabiî ki her cilt birbirinden farklıdır o yüzden siz denedikten yada doktorunuzun fikrini aldıktan sonra karar vermelisiniz.

 

ACNELYSE KREM

En bilinen sivilce kremlerinden biri ise Acnelyse jel kremdir. Acnelyse krem listemizdeki en başarılı akne kremidir kesinlikle. Her anlamda cildi onaran toparlayan sivilceleri de yok eden kremi şiddetle öneriyoruz elbette bu da ilaç niteliğinde bir üründür bu yüzden doktorla kullanılmalıdır ancak doktorunuza bunu yazıp yazamayacağını sormak çok da yanlış olmaz ?

ilt soyucu bir krem olması sayesinde, yüzdeki lekeleri ve sivilceleri ortadan kaldırmasıyla ünlenen ve üstün etkili bir jel olan acnelyse krem, bileşeninde retinoil asit ve a vitamini barındıran, Abdi İbrahim holding tarafından üretilip piyasaya sürülmüş, muazzam bir leke ve akne kremidir.

Acnelyse krem; Roacuttan alternatifi olarak…devamı. acnelyse krem yazımızda

BEPANTHOL  MERHEM

Sivilce tedavisinde kullanılan aslında amacı bu olmayan çok ama çok başarılı bir krem vardı hatta bu kremi eminiz hepiniz biliyorsunuzdur. Bu krem bepanthol merhem aslında bepanthol pişik kremi olsada sivilce konusunda adı sivilce kremi olan bir çok kreme fark atar nitelikte.

VAZELİN

Herkesi şaşırtan bu ne alaka dedirten ama çok başarılı olan bir diğer önerimiz ise vazelin olacak. Vazelin yağlı olmasına rağmen sivilce tedavisinde bilenlerin çok sevdiği ve sürekli kullandığı bilmeyenlerin ise saçma bulduğu ama aslında çok işe yarar bir kremdir. Vazelin kullandığınız sırada diğer kremlerde de olduğu gibi güneşe çıkmamaya kesinlikle dikkat edin ama vazelini mutlaka deneyin pişman olmayacaksınız.

 • Sivex Losyon
 • Eritretin
 • Batticon
 • Sebi İxir
 • Izotrexin
 • Sudocrem

gibi diğer markaları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca bactobran gibi, ciltteki bakterileri gidermeye yönelik bazı antibiyotikli kremleri de tercih edebilirisin elbette!

SİVİLCE KREMİ AKNE TEDAVİSİNDE EN KESİN ÇÖZÜM MÜDÜR?

Sivilce kremlerinin sivilcelerle savaşma konusunda en başarılı yöntem olduğunu söylemiştik  ama piyasada bir sürü krem var hepsi mi iyi dediğinizi duyar gibiyiz evet elinizi sallasanız sivilce kremine çarpıyor alakalı alakasız her marka sivilce kremleri sos jeller piyasa sürüyor ve böylelikle çeşit artıyor.

Fazla çeşit olması bir yandan olumlu bir durumken bir yandan olumsuz. Olumlu olma sebebi seçeneğin fazla olmasının kendi cildinize en uygun yapıyı bulmanız kolay olması ama olumsuz anlamda bakıldığında bu kadar fazla çeşit bir yandan da kirliliğe sebep oluyor hem seçim yapmakta zor duruma sokuyor kişileri hem  de bir çoğu hiçbir amaca hizmet etmeyen satın alıp kenara atılan başarısız kremler. Bazısı demek bile az kalacak belki çünkü piyasada saf su kullansanız kremden daha yararlı olacak çok fazla boş ürün var bu ürünler kimi zaman internette kimi zaman sosyal platformlarda övülerek ünlü hale getiriliyor ve deli gibi satılıyor ama aslında hiçbir işe yaramıyor.

Sizlerin de boşuna harcama yapmasını parasını çöpe atmasını vaktini öldürmesini önlemek için sivilce kremi alırken dikkat etmeniz gereken ve iyi kremleri diğerlerinden ayırmanızı sağlayacak bazı ipuçlarından bahsedelim aslında çok zor veya komplike bir durum değil doğru ve faydalı olan kremi bulmak, yapmanız gereken tek şey en popüler olanı seçmek değil de cilt tipinize uygun ve vaad ettikleri talepleriniz ile uyuşanı seçmek.

Tabi burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kremin markası. Bir kozmetik markete girdiğimizde her rafta sivilce kremleri jelleri var ama dikkatli bakın bunlardan kaç tanesi gerçek cilt bakım markalarına ait bakın dikkatinizi çekerim tanıdığımız markalara ait diye sormuyorum kaç tanesi gerçek cilt bakım markalarına ait diye soruyorum birçok makyaj markası cilt bakım sektörüne el atıyor ve ürünleri popüler olmasına oluyor ama herhangi bir işe yaramıyor. Bu yüzden bir sivilce kremi alırken markasına size uygun olup olmamasına vaadlerinin ve sizin isteklerinizin örtüşüp örtüşmemesine dikkat edin. Bu yolla yanlış ürün seçme durumu mimimum seviyeye inecektir.

SİVİLCE KREMİ İLE SİVİLCE TEDAVİSİ YAPMAK

Sivilce kremi ile sivilce tedavisi yapmanın en kolay ve hızlı yol olduğunu söylemiştik. Peki sivilce kremi ile sivilce tedavisi yapmak nasıl olur tam olarak diye soranlarınız için elbette kremi günün belli zamanlarında sürerek olmaz yetmez. Bu sivilce tedavisinin sadece bir ve son aşamasıdır ama bunun dışında sivilce yapan faktörlerin sivilcelerinizi arttırmaması güçlendirmemesi için hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor nasıl olsa kremi aldım kullanıyorum istediğimi yer istediğimi içer istediğim saatte yatar istediğim saatte kalkarım aman bu günde makyajımızı temizlemeyeyim derseniz olmaz yani olur ama işe yarar bir tedavi olmaz kremi boşu boşuna sürmüş olursunuz. Bu dünyanın en iyi kremi için bu şekildedir. Sivilce tedavisini verimli hale getirmek içim dıştan yapılan bakımlardan çok çok daha önemli olan kişinin kendi içinden kendine yaptığı bakımlardır. Bu yüzden krem kullanırken yemenize içmenize uyku düzeninize cilt temizliğinize dikkat etmeniz gerekir.

Sivilce tedavisinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise sabırsız olmamaktır. Tedavi esnasında acele edilmemeli sıkılıp bırakılmamalıdır çünkü sivilce tadavisi bir süreçtir ve tamamlanmadığı taktirde hiçbir şeye yaramaz. Sıkılıp bırakmak yada sivilceleri sıkmak yolmak oynamak çok yanlıştır.

SİVİLCE KREMLERİNİN FAYDALARI

Sivilce kremlerinin en büyük faydaları sivilcelerden kurtulmaya vesile oluyor olmalarıdır ama bunun dışında sivilce kremlerinin başarılı olduğu diğer durumlar şunlardır;

 • Cildi parlatmak
 • Siyah noktaları azaltmak
 • Cilde sağlıklı bir doku oluşturmak

 

SİVİLCE KREMLERİNİN ZARARLARI

Sivilce kremlerinin elbette faydaları kadar bir sürü zararları da vardır sonuçta bunların her biri birer kremdir ve içerisinde kimyasallar bulundurur bu kimyasallarda kimi zaman iyi gelir kimi zaman ise reaksiyona yol açar bu bir kremin iyi gelmesi kadar bilindik ve normal bir durumdur bu noktada yapılması gereken ise bir krem size kötü geliyor faydadan çok zarara sebep oluyorsa o kremi kullanmayı bırakmaktır aksi taktirde kreme başladığınız halinizden daha kötü hale gelebilir cilt. Bunun dışında sivilce kremlerini var olan sivilcelerden ziyade sivilce çıkmasını önlemek için kullanan çok fazla insan vardır ama bu kesinlikle çok yanlıştır. Kremin bu şekilde kullanılması bir çok soruna neden olabilir . Bunlar ;

 • Sivilce çıkarma
 • Ciltte mat ve solgun görünüm
 • Cilt tabasında dokuda sertleşme
 • Ciltte pütürlü görünüm
 • Siyah noktalarda azalma
 • İz kalma
 • Cildin elastik yapısınız bozma
 • Cildi kurutma
 • Cildi yıpratma

Gibi bazı durumlardır .

2 Malzemeyle Ev Yapımı Sivilce Yapmak

En etkili ve doğal sivilce kremi için buyrun paylaştığımız videoyu seyredin!

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ