Cilt Temizleyici Maske İle Cildinizi Güzelleştirin

Cilt Temizleyici Maske İle Cildinizi Güzelleştirin

Cilt temizleyici maske nasıl yapılır? cilt temizleyici maske nedir? Cildimiz sürekli bakım isteyen ve bizi güzelleştiren deri tabakamızdır. Cildimizin bakımlı olması bizi mutlu eder. Fakat elimizde olmayan sebeplerden dolayı cildimiz zamanla yıpranır ve kirlenir. Vücudumuzun diğer bölgelerine bakarak yüz bölgemiz daha ince ve daha hassas yapıdadır. Bu yüzden de çevresel faktörlerden en çok yüz bölgemiz etkilenir.

Yapılan araştırmalara göre gün içerisinde yaklaşık olarak 50,000 adet kimyasal ile istemsizce karşılaşmaktayız.  Bu yüzden de cildimizdeki gözenekler tıkanır ve cilt bir sürede sonra nefes alamaz durum böyle olunca da ciltte lekelenme, sivilce, yara gibi olumsuz durumlar ortaya çıkar. Bu yüzden dolayı sizlere cilt temizleyici maske ile doğal olarak temizlik nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız.

 

Cilt yapısının değişmesine sebep olan faktörler nelerdir?

 • Yetersiz su tüketimi
 • Stres
 • Uykusuzluk
 • Alkol kullanımı
 • Sigara kullanımı
 • Bazı cilt hastalıkları
 • Yanlış tercih edilen kimyasal cilt temizleme ürünleri
 • Kalitesiz ve ucuz makyaj malzemeleri
 • Fazladan alınan güneş ışınları
 • Evde ve iş yerlerinde kullanılan sağlıksız temizlik malzemeleri

Pürüzsüz Cilt için Cilt Temizleyici Maske

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için, İster kadın olsun, ister erkek olsun cildinin pürüzsüz ve yumuşak olması için elinden geleni yapar. Büyüyen gözenekler, yara olmuş sivilce kökleri, yüz çevresinde oluşan kabarcıklar kişinin kendini kötü hissetmesine sebep olur. İşte size cildinizi güzel gösterecek bir tarif. Pürüzsüz Cilt için Maske Tarifimizi uygulamadan önce bir miktar bileğinizin bir bölümünde deneyin. Alerjiniz varsa uygulamayın

 • Limon, Bal ve Zeytinyağı Cilt Temizleyici Maskesi

C vitamini açısından oldukça zengin olan ve bal sayesinde gözeneklerin küçülmesini sağlayan ve bu etkisinin yanı sıra cilde yumuşaklık ve parlaklık veren bu maske sayesinde cilt tazelenir ve daha genç daha pürüzsüz gözükür.

Malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı limon suyu
 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Verilen malzemeler küçük bir kâse de macun kıvamını alıncaya kadar karıştırılır. Kıvam alan karışım tercihen gece uyumadan önce bir pamuk parçası ile cilde uygulanır. Eğer çok hassas bir cildiniz varsa 20 dakika bekletilir. Eğer normal bir cildiniz varsa sabaha kadar bekletip, sabah kalkınca yıkayabilirsiniz. Eğer güneşli bir gün ise mümkün oldukça maka yüzden çıkarıldıktan sonra dışarı çıkmamaya özen gösterilmelidir.

 • Bebek Gibi Bir Cilt İçin Evde Maske

Her insan cildiniz güzel, pürüzsüz ve yumuşak olmasını ister. Fakat bazı olumsuz sebeplerden dolayı, cilt yıpranır, gözenekleri açılır ve sivilce oluşur. İşte hem evinizde uygulayabileceğiniz hem de ekonomik olan Türk kahvesi maskesi. Bu durumu önlemek ve cildinizin eski bebek gibi görünümüne dönmesi için evde uygulayabileceğiniz, Bebek gibi bir cilt için evde maske tarifimizi sizlerle paylaşıyoruz.

 • Türk Kahvesi Cilt Temizleyici Maskesi

Türk kahvesini seven herkesin, neredeyse günlük Türk kahvesi içtiğini ve telvesini fal baktırmakta ya da dökmektedir. Fakat bu yazımızdan sonra içeceğiniz her Türk kahvesinin telvelerini dökmeyerek cildinize uyguladığınızda çok kısa sürede Bebek Gibi Bir Cilt İçin Evde Maske olarak uygulayabileceksiniz.

Malzemeler:

 • 1 Yemek kaşığı Türk kahvesi ya da telvesi
 • 1 tatlı kaşığı sıcak içme suyu

Hazırlanışı:

Türk kahvesi ve sıcak su bir kapta kıvam alıncaya kadar yavaş yavaş karıştırılır. Sıcak olarak kıvam almış olan karışım yıkanmış cilde uygulanır. Telveler kuruyuncaya kadar ciltle kalması gereke maske, kuruduğunda ılık su ile yüze masaj yaparak dairesel hareketlerle ciltten temizlenir.

 • İbrahim Saraçoğlu Yüz Temizleme Maskesi

Bitkiler hakkında yaptığı araştırmalar ve alternatif tıp alanında kendini ispatlamış doktorlardan biri olan İbrahim Saraçoğlu,  cilt kusurları üzerinde uzun süre araştırmalar yapmış ve araştırmaları sonucunda hem ekonomik hem de doğal maddelerden oluşan bir maske tarifi oluşturmuştur. İşte yüzlerce kişinin uyguladığı ve yüzündeki pürüzlerden, sivilcelerden lekelerden kurtulduğu Kırmızı Elma ve Kayısı Maskesi listesini sizlerle paylaşıyoruz.

 • Cilt Temizleme Maskesi Suna Dumankaya

Malzemeler

-1 adet yumurta

-Polen (2 kaşık iyice ezilmiş toz haline getirilmiş olacak)

-Kaymak ( 1 çay kaşığı)

Hazırlanışı:

Bir kase içerisinde bütün malzemeleri karıştırın ve macun haline gelmesini sağlayın. Tabi macun kıvamından biraz daha sıvık da olabilir. Ardından cildinize uygulayın ve yaklaşık 15-20 dakika cildinizde kalmasını sağlayın. Daha sonra ılık ardından soğuk su ile durulama yapabilirsiniz

 •  Kırmızı Elma ve Kayısı Cilt Temizleyici Maskesi

Hem lezzetiyle hem de her mevsim tüketilmesiyle sık sık hayatımızda olan elma, seve seve tükettiğimiz sindirim sistemimize dost olan kayısı bu seferde cildimizi düzeltmek, hatta pürüzsüz hale getirmek için iş başında. İbrahim Saraçoğlu’nun bu listesi tam size göre işte cildinize ve cebinize dost ekonomik bir İbrahim Saraçoğlu yüz temizleme maskesi. Maskeyi denemeden önce cildinizin bir bölümünde denemeniz önerilir.

Malzemeler:

 • 1 adet orta boy kırmızı elma
 • 4 adet kayısı
 • Bir miktar su

Hazırlanışı:

Elma ve kayısı bir miktar su ile lapa oluncaya kadar kaynatılır. Bu esnada da içerisindeki meyveler bir kaşık yardımı ile ezilir. Kaynayıp el yakmayan bir karışım elde edilince yüz, çene ve burun bölgesine hafif bastırarak uygulanır. En az 20 dakika bekletilen karışım yüzden ılık su yardımıyla temizlenir.

 

cilt temizleyici kayısı ve elma

Cildi Derinlemesine Temizleyen Maskeler Evde

Cildimiz bazen çokça yağlanır, gözenekleri büyür. Eğer dikkat edilmezse yüzde ciddi hasarlar meydana gelir. Bu durumu önlemek için cildi temiz tutmak ve günlük cilt rutinlerini yerine getirmek gerekir. Eğer zamanında cildinizi temizleyememiş ve gözeneklerinizi kapatmışsanız bu kürümüz tam size göre.

 • Yoğurt ve Toz Şeker Cilt Temizleyici Maskesi

Cildinizi derinlemesine temizlemek ve bunu kendi imkânlarınız ile yapmak için uygulayabileceğimiz yoğurt ve toz şeker maskesi, hem cildinizi yumuşatacak hem de cildinizin derinlerinde birikmiş kir ve yağ kalıntılarını temizlemeye yardımcı olacaktır.

Malzemeler:

 • 2 Yemek Kaşığı ev yapımı katkısız yoğurt
 • 2 yemek kaşığı iri taneli toz şeker

Hazırlanışı:

Malzemeler bir kap içerisinde birleştirilir. Yüze dairesel hareketlerle uygulanır. Eğer hassas bir cilde sahipseniz 10 dakika, normal cilt tipine sahipseniz de 25 dakika ciltte bekletilerek ılık su ile yıkanır. Bu işlem haftada 1 kere yapılsa yeterli olacaktır.

 • Evde Yapılan Cilt Temizleyici Yüz Maskeleri

Evde yapılan maskeler, genellikle sağlıklı ve ekonomik olmaktadır. Bu sebepten dolayı evde yapılabilecek maske çeşitleri günden güne artmaktadır.  Birde dışarıdaki bakım ürünlerinin çok fazla kimyasal ve fazla maliyetli olduğunu düşünürsek, evde yapılabilecek yüz maskeleri daha çok tercih etmek gerekir. Ayrıca güzellik merkezine gidemeyen ve evde daha rahat zaman ayrıldığı için ev maskeleri daha çok tercih ediliyor. İşte evde yapabileceğiniz kolay, hızlı ve ekonomik bir maske tarifi Soda Maskesi.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı soda
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 4 damla limon

Hazırlanışı:

Malzemeler sırayla bir kaba alınır. Karışım homojen hale gelene kadar karıştırılır. Daha sonra masaj hareketleriyle cilde sürülür. En fazla 10 dakika ciltte bekletildikten sonra ılık su yardımı ile temizlenir.

 • Yüz Maskeleri Evde Yapılan Kolay Cilt Temizleyici

Evde yapılan yüz maskeleri, kendi aralarında malzemelerine göre kolay ve zor diye 2 ye ayrılır. Evde yapılabilecek doğal ve kolay yüz maskelerinden biri salatalık maskesidir. Salatalık maskesi cildi ferahlatır ve tazeler. İşte Evde yapabileceğiniz yüz maskelerinde olan salatalık maskesi tarifi

Malzemeler:

 • 1 adet orta boy salatalık

Hazırlanışı:

Salatalık ezilerek lapa haline getirilir. Daha sonra yüze dikkatli bir şekilde yayılır. Yaklaşık 30 dakika kadar ciltte durması gereken maske ılık su ile temizlenir.

 • Sivilce Maskesi

Ergenlik döneminde cildimizde başlayan sivilcelenme sorunu, hayatımızın diğer bölümlerinde de yüzümüzde ara ara çıkmaya devam eder. Tabii akımlı bir ciltte çok nadir çıkan sivilce bakımsız ciltlerde çoğalır. Eğer sivilce sıkılırsa kalıcı cilt problemlerine sebep olabilir. Sivilceler için evde yapabileceğiniz hem kolay hem ekonomik bir maske olan Elma Sirkesi Maskesi ile cildimizdeki sivilceleri temizleyebiliriz ve cildimizi yumuşatabilirsiniz.

Malzemeler:

1 kahve fincanı saf elma sirkesi

1 kahve fincanı sade soda

Hazırlanışı:

Bir kabım içerisinde alınan soda ve sirke karıştırılır. Bir parça pamuk yardımıyla cilde uygulanır. Bu karışım her gece yatmadan önce uygulandığında 1 hafta sonunda etkisini gösterecektir

 • Cildi Güzelleştiren Cilt Temizleyici Formüller

Güzel ve yumuşak bir cilt herkesin hayalidir. Fakat stres yorgunluk, çevre kirliliği gibi sebeplerden dolayı cilt bazen kurur ve pul pul bir görüntüye ulaşır. Size vereceğimiz bu maske sayesinde cildiniz hem canlanacak hem de daha genç görünmenize imkân sağlayacaktır. İşte cildinizi güzelleştiren toniğimiz elma sirkesi ve bal toniği. Elma sirkesi ve balın içindeki tazeleyici ve yenileyici maddeler sayesinde cildiniz yeniden doğacak

Malzemeler:

 • Bir çay bardağı su
 • Bir çay kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı saf elma sirkesi
 • 1 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı:

Karıştırılan malzemeler birleştirilir. Homojen olana kadar karıştırılan malzemeler haftada 1 gece uyumadan cilde uygulanır. Her hafta taze yapılan karışım 1 ay kullanılınca etkisini gösterecektir. Bu karışımı yüzünüze sürmeden önce bileğinizde alerjiniz olup olmadığını anlamak için denemeyi unutmayın!

 

Cilt temizliğinin sağlanması için diğer argüman makalelerimiz;

Günlük Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğal Kürler İle 5 Adımda Cilt Temizleme

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ