Kategoriler

Hangi Ağrı Kesici Adeti Keser?

Hangi Ağrı Kesici Adeti Keser?
  • Sağlık
  • 23/07/2022 16:00 | Son Güncellenme: 09/03/2023 22:04
  • 0
  • 195

Adeti Kesen regli bitiren ağrı kesiciler. Hangi ağrı kesici adeti regli keserAdeti bitiren ağrı kesiciler nelerdir? Adet ağrısı gideren ağrı kesiciler.

Adet dönemi çok ağrılı geçerken, ağrıyı azaltmak adına ağrı kesici kullanılır. Fakat hangi ağrı kesici adeti keser konusu önemlidir. Çünkü kullanacağınız bazı ağrı kesicilerin adeti kesme ve hatta düzensiz bir regl döneminde olmanız kaçınılmaz olabilir.

Adet süreciniz de aynı zamanda fazla adet görme durumu da yaşanabilir. Haliyle adet kanamasının çok fazla gelmesini istemeyebilirsiniz. O zaman izlemeniz gerekecek en iyi ağrı kesici olarak ise tranaksamik olduğunu söyleyebiliriz. Bu ilacın fazla adet kanaması gören kişilerde pıhtılaşmaya etki eden özelliği bulunur.

 

Direkt olarak pıhtıya etki ettiğinden dolayı doğal olarak fazla gelen kanamanın azalmasını sağlayabilirsiniz. Adet dönemine ilişkin tedavinin en iyi şekilde yapılmasını sağlar. Enfeksiyon ve benzeri sorunların yaşanmaması, adet döneminin daha sağlıklı şekilde ilerlemesi adına da olumlu bir etki yaratacaktır.

 

Hangi Ağrı Kesici Adeti Keser?

Ağrı Kesici İlaçlar Adeti Keser mi?

Adet kanamaları, çok fazla olduğu zaman halsizlik ve benzeri sorunlara neden olabilir. Özellikle kansızlık problemi yaşayan kişilerin kanamasının çok fazla olması daha farklı bir hastalık durumuyla karşılaşmasına neden olabilir. Böyle bir durumda ise fazla şekilde görülen adet kanamanın ideal şekle gelmesi içinde ağrı kesici ilaçlardan faydalanılır.

Adet dönemi boyunca kullanabileceğiniz pek çok farklı ağrı kesiciler bulunur. Bu ağrı kesicileri kullanacak olan regl döneminde ki kadınlarda işe yarar mı sorusunu çok fazla sorabiliyor. Adet kesici ilaçlar adeti keser mi diyenler için hepsinin olmadığını, kullanacağınız ilaca göre değişeceğini belirtebiliriz. Ağrı kesme özelliğine sahip olan bu ilaçlar sayesinde ise adet kanamaların da bir miktar kadar azalmalar görülebilir.

 

Adet Kanamasını Durdurmaya Ne İyi Gelir?

Adet kanamasını durdurmaya ne iyi gelir, çok fazla adet kanaması görenler açısından sorgulanan bir konu haline gelmiştir. Eğer ki adet kanamasının çok fazla gelmesinden memnun değilseniz o zaman durdurmaya yönelik ilaçları kullanmaya çalışmalısınız. Adet kanamasını durduran, kanamayı azaltan ilaçlar hangileri diyorsanız:

  • Majezik
  • Parol
  • Antibiyotik

Adet kanamasının durdurulmasına yardımcı olur. Kanamanın günden güne bir miktar daha azalmasını sağlar. İdeal diyebileceğimiz bir adet kanaması görülür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ