Kategoriler

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur Üstüne Görme Kaç Gün Sürer

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur Üstüne Görme Kaç Gün Sürer

Yerleşme kanaması ne zaman olur? Yerleşme kanaması, döllenen yumurtanın rahim yatağına yerleşirkenki hamleleri sırasında rahim içine verdiği hafif tahribattan ötürü yarattığı lekelenme tarzı kanamadır.

Hamilelik beklentisi olduğu halde kanaması olan ya da kanaması olduğu halde hamile olduğunu öğrenen anne adaylarının merak ettikleri en önemli konulardan biri olan yerleşme kanamasını işlediğimiz bu yazımızda, hamilelikte üstüne görme(üstüne adet görme), implantasyon kanaması(yerleşme kanaması) nedir, ne zaman olur, kaç gün sürer, ağrılı mıdır, bebeğe bir zararı var mıdır gibi konulara değineceğiz.

 

yerleşme kanaması ne zaman olur kaç gün sürer belirtileri nelerdir

Üstüne görme yaygın adıyla halk arasında bilinen ama aslında adet kanaması ile ilgili olmayan implantasyon kanaması, implantasyonun kelime anlamı olan yerleşmeden kaynaklı yani döllenen yumurtanın rahim içine yerleşmesi sırasında rahim duvarındaki kılcal damarlara verdiği hasardan kaynaklı bir kanamadır.

Yerleşme kanaması tüm kadınlarda aynı miktarda olmaz. Bazı anne adayları kanamayı farketmezken bile, bazıları oldukça yoğun geçirebilirler. Zaten üstüne görme diye düşünülmesinin sebebi de tam olarak budur.

 

Yerleşme Kanaması Nedir ve Ne Zaman Olur?

Erkeklerin cinsel birleşme sonucunda salgıladıkları spermler, kadın yumurtasına ulaşıp yumurtayı dölledikten sonra, döllenen embriyo geriye kalan 38 haftalık süreç boyunca gelişip büyüyerek bir bebek haline dönüşmek üzere güvenli bir sığınak bulmak üzere rahim içerisine doğru yola çıkar.

Rahime ulaşan embriyo rahim duvarına vardığında, yaşamını sürdüreceği ortama sıkıca tutunmak için rahim duvarını zorlamaya başlar. Çarpma ve itme hareketleri ile rahime tutunmaya çalışan yumurta bu süreç içerisinde rahim içerisindeki kılcal damarlara zarar vererek miktarı kadından kadına değişmek üzere olan bir kanamaya yol açar.

Tıbbi adına implantasyon kanaması denilen bu yerleşme kanamasının olma zamanı, döllenmeden sonraki 12-14. günlerinin sonuna denk gelir.

Döllenmenin son adet döneminden sonraki 2. hafta civarına geldiğini hesaba katacak olursak, bu durumda yerleşme kanaması da son adet gününden ortalama 4 hafta sonrasına tekabül edecektir.

Implantasyon kanaması ile regl kanamasının karıştırılmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de tam olarak bu zamanlamadır. Üstüne adet görme diye tabir eden kişilerin bir kısmına yerleşme kanamasının ne olduğu, neden olduğu ve nasıl olduğu bilimsel bir şekilde anlatılsa da, tam adet dönemleri döngüsüne denk gelen bir kanama yaşadıkları için ikna olmakta güçlük çekebilirler ancak hamilelik oluştuktan sonra adet görme diye bir şey söz konusu değildir, olamaz.

Gebeliğin başlangıcı ile birlikte beta HCG hormonu adı verilen bir hormon üretmeye başlayan anne adaylarının yumurtlaması ve dolayısıyla da adet kanamaları an itibariyle tamamen kesilmektedir.

Implantasyon kanamasının gebeliğin hangi haftasına denk geldiği ile iligli daha detaylı bilgi ve bebek gelişim aşamaları için gebelik takibi amacıyla, hafta hafta gebelik yazımızı mutlaka okuyun

 

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Kanamasının miktarı da süresi de kadından kadına değişmekle birlikte, yerleşme kanaması geçiren kadınların ortalama 1 buçuk 2 günlük bir kanamaları olur ve genelde lekelenme şeklinde hafif bir kanamadır.

Bazı kadınlarda 3-4 saatte tamamlanabileceği gibi, bir diğer grupta 3 güne kadar da sürebilir.

Tüm hamile kadınların ortalama %35i implantasyon kanamasını gözle görülecek ölçüde yaşarlar.

Regl kanaması ile karıştırılan yerleşme kanaması yeterince kuvvetli bir kanamaya yol açmadığından pek çok kadın adetlerini sökemediklerini düşünerek bir takım adet söktürücü bitkiler ve bitki çayları kullanmaktadır ve rahim kasılmalarına sebebiyet verebilen adet söktürücü ürünler sebebiyle gebe oldukları halde düşük yapmaktadırlar.

Kanamanızın yerleşme kanaması olmadığına emin olana dek herhangi bir bitkisel ürün kullanmayınız. Kimyasal bir ürünü hiç kullanmayın zaten

İmplantasyon Kanamasının Belirtileri Nelerdir?

 • Pembemsi ve lekelenme tarzında kanama görülür.
 • Göğüslerde dolgunluk hissi ve hassaslaşma olur ancak adet öncesindeki gibi acı eşlik etmez!
 • Diğer gebelik belirtileri olan mide bulantısı, kusma, baş dönmesi gibi belirtilerle paralel meydana gelir
 • Ruh halinde ani değişikliler gözüküyor
 • Yarı şiddetli baş ağrıları eşlik edebilir
 • Kabızlıkla birlikte görülebilir.

 

Yerleşme Kanaması Ağrı Yapar Mı?

Genellikle çok ciddi bir ağrı yapmaz ama rahimde hafif bir huzursuzluk hissiyatı verebilir. Gebeliğin ortalama 3. 4. haftası sonuna denk gelecek olan yerleşme kanamasının yanı sıra hamilelik kaynaklı mide ve bağırsakları sorunları, implantasyon kanamasının verdiği rahatsızlıklarla da karıştırılabilir.

Ancak aynen regl sancılarının şiddetinin farklılık gösterdiği gibi implantasyon sancısı da kadından kadına farklılık gösterebilir.

Gebelik sürecinde her türlü ağrı kesici kullanımı uygun olmadığından, eğer hamilelik şüpheniz var ise, ağrı kesici kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız ancak yerleşme kanaması sırasında duyulan ağrı pek çok kez parasetamol içerikli hafif ağrı kesiciler kullanılarak ya da hiç ilaç kullanmadan dayanılacak boyuttadır.

Ağrınız normalin üstündeyse, gebeliğinizle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. En yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

Yerleşme Kanamasının Bebeğe Bir Zararı Var mı?

Yerleşme kanaması embriyo kaynaklı ancak embriyoya ait olmayan bir kanamadır. Dolayısıyla bebeğe doğrudan bir zararı olmaz ancak hamilelik beklentisi olmayan ya da olsa bile implantasyon kanamasını regl kanaması ile karıştırarak hamile olmadığını düşünen anne adayı, gebeliğine ve bebeğe zarar verecek davranışlarda bulunabilir.

Gebelik sırasında kesin suretle kaçınılması gereken sigara kullanımı, alkol tüketimi, radyasyon maruziyeti, gebeliğin ilk haftalarında aşırı fiziksel aktivite gibi önemli noktalara dikkat edilmeyi bırakılması sebebiyle bebek dolaylı yoldan zarar görebilir. Bunun dışında hiç bir sakıncası yoktur.

Eğer hamilelik planlıyorsanız, kanamanız olduktan belirli bir süre sonra bir gebelik testi yaparak durumunuzu teyit etmeden ekstrem bir yaşam tarzına devam etmemelisiniz.

Yerleşme Kanamasından Ne Kadar Sonra Gebelik Testi Yapabilirim?

Kanamanız sona erdikten ortalama 3 gün sonra yapacağınız bir idrar testi – çubuklarla yapılan kaset testler – %95 olasılıkla, yaptıracağının kan testi ise %99.8 olasılıkla gebe olup olmadığınız ile ilgili kesin sonuç verecektir. Eğer evdeki idrar testlerinden negatif sonuç aldıysanız yerleşme kanaması ihtimalini hala düşünüyorsanız erken gebelik testi uygulaması da yapabilirsiniz.

 

Yerleşme Kanaması ile Regl Kanamasını Birbirinden Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

 • Regl sancısı ağrılı olur. Ağrı çoğu kez şiddetlidir.
 • Yerleşme kanaması hafif bir huzursuzluk yaratır.
 • Adet kanaması en az 3 gün en fazla 8 gün sürer.
 • İmplantasyon kanaması en az 2 saat en fazla 2 gün sürer
 • Adet kanaması koyu renkte ve bazen parçacıklıdır
 • Yerleşme kanaması pembemsi, kahverengimsi ve lekelenme şeklindedir

Aynı zamanda yerleşme kanamasının başladığı dönem ile gebelik belirtilerinin şiddetlenmeye başladığı dönem de aynı zamanlara tekabül ettiğinden, yaşadığınız mide bulantısı gibi semptomlar sayesinde gebeliğin var olup olmadığını tahmin etme şansınız yükselir ancak gebelik belirtilerini her kadın aynı miktarda yaşamadığından, bazen ayırt edici bir özellik olarak yeterli gelmeyebilir.

 

Kanamanızın regl kanaması mı yoksa yerleşme kanaması mı olduğunu öğrenmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Bilhassa klomen ile kısırlık tedavisi gören kadınlar, gebe kalmayı uzun zamandır sabırsızlıkla beklediklerinden, yerleşme kanamasını çoğu kez başarısız bir gebelik denemesi sanarak büyük hayal kırıklığı yaşamaktadırlar.

İkisini net olarak ayırt etmenin tek yolu, gebeliğin varlığını kesin olarak tespit etmektir. Eğer hamilelik şüpheniz olmasına rağmen kanamanız olduysa, erken gebelik testi uygulamasını evde yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilir, yerleşme kanaması mı adet kanaması mı kesin bir şey söyleyebilirsiniz.

Yerleşme Kanaması Dışında Gebelikte Kanamaya Yol Açan Diğer Sebepler:

 • İmplantasyon kanaması
 • Düşük tehtidi riski ya da düşüğün kısmı ya da tam olarak gerçekleşmiş olması
 • Boş gebelik – Dış Gebelik ve Mol Gebelik – üzüm gebeliği olarak da bilinir
 • Anne karnında bebeğin kalbinin durması ve hayatını kaybetmesi
 • Erken Doğum belirtisi
 • Nişan gelmesi
 • Bebeğin plasentasının zamanından önce yerinden ayrılması
 • Plasenta previa (bebeğin plasentasının rahim ağzını tıkayacak şekilde yanlış yerleşmesi)
 • Cinsel münasebete bağlı vajinal tahribat
 • Rahim yırtılması
 • Rahim ağzında veya vajinada tümöral kitleler
 • Servisit (rahim ağzı iltihabı)
 • Vajinal Muayene Sırasında Oluşan Tahribata Bağlı Kanamalar

Yerleşme kanaması anne ve bebek sağlığını tehdit edici bir unsur olmamakla birlikte, yukarıda belirtilen diğer hamilelik kanamaları, ciddi bir soruna işaret ediyor olabilir. Gebeliğiniz boyunca yaşadığınız her türlü kanama, uzman bir hekim tarafından değerlendirilerek, yerleşme kanaması mı yoksa ölümcül bir duruma sebebiyet verebilecek ciddi bir kanama mı tespit edilmelidir.

Bu yazımıza da bakın:

Yerleşme kanaması yoğun olan var mı ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 147 YORUM
 1. feriha dedi ki:

  benim de 2 saatlik bir kanamam oldu. Tutunma kanamasıymış meğersem çok şükür. Bu ay da gebe değilim adet oldum sanmıştım baştan ama kısa olduğu için şüphelenip test yapıp öğrendim.
  bilgilendirme için teşekkürler. allah isteyen herkese evlat nasip etsin, bana da sağlıkla kucağıma aldırsın inşallah

  1. Yaprak dedi ki:

   geçmişler olsun. ve tebrikler. hayırlı uğurlu olsun. Allah tamamına erdirsin. Umarız vaktinde sağlıklı şekilde bebeğinizi kucağınıza alır güle güle mutlulukla büyütürsünüz. Yerleşme kanamaları her daim regl kanaması ile karıştırılmakta ve bu yüzden annelik özlemi ile yanıp tutuşan pek çok hanım için gereksiz hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Bebeğinizin rahminize tutunduğuna sizin adınıza çok sevindik. Sevgiler

   1. Fatma dedi ki:

    Merhaba ben 5 eylülde adet gördüm ama çok düzensiz oldum. Ayin 10 da düğünüm oldu 26 da azcik açık kanamam oldu birazcik cok az miktarda da kan pıhtısı geldi bebek istiyoruz allahin izniyle gebe kalma şansım yuksekmi acaba yardımcı olabilirmisiniz?

    1. Yaprak dedi ki:

     bahsettiğiniz tarihler gebelikle çok uyumlu gözükmüyor ancak yine de gebe kalma durumunuz oluşmuşsa ya da sadece Gebe kalma planınız var ise bile bir hekime danışarak destek almanızda fayda var.

  2. gamze dedi ki:

   yerlesme kanamasi yasadiktan ne kdr sure sonra test yapip pozitif sonuc aldiniz acaba.bu arada tebrik ederim

 2. Ceyda dedi ki:

  Bendede kanama oldu korktum doktora koştum çünkü gebeligimi biliyordum erkenden öğrenmiştim ama sonra doktor baktı dedi ki yerleşme kanaması bu. Bebek tutunmaya çalışıyor o yüzden kanatiyo dedi.
  Bebeğe bı zararı var mı diye sormayi unuttum panik yuzundeb sonra da eve gelince aklıma geldi. Yazijiz sayesinde implantasyon kanamasinin ne bana ne bebeğime zararı olmadığını anlıyorum teşekkür ederim

  1. Yaprak dedi ki:

   Ceyda hn selamlar. Gebeliğiniz hayırlı uğurlu olsun, bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın.
   Evet aynen yazımızda da belirttiğimiz üzere yerleşme kanamasının anne adayı ya da fetüs için sağlığı tehdit edici ve endişeye mahal verecek hiç bir yanı yoktur.
   Şayet hekiminiz, kanamasınızın implantasyon sebebiyle gerçekleştiğini teyit ettiyse ve size progestan tarzı bir ilaç vermeden evinize yolladıysa, rahatça arkanıza rastlanıp, henüz mide bulantılarınızın başlamadığı bu güzel gebelik günlerinizin keyfini çıkarabilirsiniz 🙂
   Ayrıca bir diğer iyi haber de, yerleşme kanaması, düzgün ve sağlıklı ilerleyen bir gebelik boyunca yaşadığınız ve yaşayacağınız yegane kanamadır. Regl dönemlerinin zahmetlerinden uzak 9 aylık sürecinize hoş geldiniz 🙂
   Unutmayın hamilelik süresince adet döngüsü durur ve gebelikte embriyo yerleşmesi sebebiyle oluşan lekelenme tarzı kanaması dışında olabilecek herhangi bir kanama ciddi bir soruna işaret ediyor olabilir. Dolayısıyla aylarca üstüne görmek diye bir şey söz konusu değildir olamaz. Bu gibi durumlarda hekiminize başvurunuz.

 3. Rabia dedi ki:

  Benim kanamam kırmızı ve yoğun ama buna rağmen doktorum implantasyon kanaması dedi bebeğe de ultrasonla baktı daha göremedi de acaba düşük yapmışım da doktor anlamamış olabilir mi

  1. Yaprak dedi ki:

   böyle bir ihtimal her daim var. Hiç bir doktor kesinlikle yanlışlık yapamaz gibi bir durum elbette ki söz konusu değil ancak büyük ihtimalle doktorunuz ne dediğini ve ne yaptığını biliyordur. Adından da anlaşılacağı üzere yerleşme kanaması, embriyonun rahim içine yerleşmesini temsil ettiğinden, o sırada yapılan bir ultrasonografi görüntülemesinde bebeğin görülememiş olması ya da kesenin görülememiş olması da gayet doğal ve muhtemel bir durum.

 4. Kübra dedi ki:

  Meraba benimde hamilelik şüphem var 2 gün önce hafif pembe bir kanama oldu 24 saat sonra yine sadece peçete ye gelecek şekilde bi lekelenme oldu sonra ki günde normal adet gibi yogun ama ağrısız bi kanama oldu şüphe de kaldım radyoloji bölümünde çalışıcam ama suan da da kanamam var acaba test yapsam doğru sonuç çıkar mı yani kanama devam ederken test doğru sonuç verir mi kan tetside yaptırabilir im yeterki kesin sonuç çıksın

  1. Yaprak dedi ki:

   Merhaba. Kanamanızın devam etmesi test sonucunuzu etkiyeleyecek bir durum değil. İdrarda ya da kanda farketmeksizin gebelik testinde bakılan şey vücuttaki beta HCG hormonunun yükselmiş olup olmadığıdır. Halbuki sizde var olan kanama o ya da bu şekilde rahim içinden gelen bir kanamadır. Regl de oluyor olabilirsiniz, implantasyon kanaması da yaşıyor olabilirsiniz. Her iki durum da test sonucunuzun yanlış pozitif ya da negatif vermesine sebebiyet vermez ancak diğer yandan yerleşme kanaması gebeliğin henüz 4. haftası yani embriyonun 1-2 haftalık olduğu bir dönemde gerçekleştiği için, bu kadar erken dönemde beta hcg hormonu idrarınıza geçecek kadar yükselmemiş olabilir ve yanlış negatif sonuç alabilirsiniz. Hamileliğinizin varlığını ya da yokluğunu mutlaka bir hastanede kan testi ile teyit ettirmeden önce riskli hiç bir davranışta bulunmamanızı öneriyoruz.
   Bunun yanı sıra, regl olmanız gereken bir dönemdeyseniz ve buna rağmen bahsettiğiniz şekilde hafif pembe bir kanama, lekelenme şeklinde bir kanamanız varsa, bu tanım yerleşme kanamasının tanımına oldukça uygun. Sadece bir kaç ay sonra bebeğiniz olacak embriyo şu an rahminizde kendisine yer açmaya çalışıyor olabilir. Dikkatli olunuz 🙂 Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyoruz

 5. Rumuz dedi ki:

  Merhaba benimde herkes gibi hamilelik suphem var ama bugun sabah karnim agridi kırmızı ve kahve rengi kanama oldu tuafima gitti acikcasi simdi gebelik varmi yokmu anlamadim son adet tarihim 30 kasim sanki belirtileride var gibi mide bulantisi bas agrisi ara ara bas donmesi biyere varamadim…?

  1. Yaprak dedi ki:

   kanamanız eğer devam etmediyse ve lekelenme şeklindeyse, yerleşme kanaması olma ihtimali oldukça yüksek. Regliniz de gecikmiş anladığım kadarıyla. Öncelikli olarak bir idrar testi yaparak sonuç almayı deneyebilirsiniz. Şuan itibariyle idrarda gebelik büyük ihtimalle gözükecektir.
   Erken gebelik testi de yapabilirsiniz ancak idrar testlerinden negatif sonuç bile çıksa, kanamanızın implantasyon kanaması olabileceğini unutmadan dikkatli olmaya devam etmelisiniz ve kısa bir süre sonra testi tekrarlamalısınız.
   Alternatif olarak bir hastaneye giderek çok basit bir kan testiyle gebeliğin kesin varlığını da tespit ettirebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun diyelim

 6. şeyda dedi ki:

  yerleşme kanamasında pıhtı olur mu? Gebelik şüphem var hatta içimden bir ses bu ay kesin hamile kaldığımı söylüyor ama bir kanamam oldu. Kanamam çok yoğun değil, adet kanamalarım normalde oldukça şiddetli ve ağrılı geçer. Ağrım da yok ama iç çamaşırıma kan pıhtısı gelmiş bir miktar o yüzden regl kanaması mı yoksa implantasyon kanaması mı emin olamadım. İmplantasyon kanamasında da pıhtı olabilir mi? Bilgi verir misiniz

  1. Yaprak dedi ki:

   yerleşme kanamasında pıhtı görülmesi teorik olarak imkansız değilse de pek karşılaşılmamaktadır. Regl oluyor ya da düşük yapıyor olabilirsiniz ya da kan pıhtısı farklı bir sebepten kaynaklanıyor olabilir. Konu hakkında kesin bilgi için uzman bir hekim fikri almalısınız. Geçmiş olsun.

 7. Burcu dedi ki:

  Merhaba bizde çok bebek sahibi olmak istiyoruz eşimle .her ay belki bu sefer olur diyorum ama nasip tabi.bugün bi kanama oldu lekelenme seklinde sadece peceteyle temizledigimde oluyo bi anlam veremedim çünkü adetime daha 11 gün var ama kanamanın rengi pembemsi bi renkte ilk defa böyle oluyo yerleşme kanaması midir acaba bi de çok sk tuvalete çıkıyorum ve genital bölgede rahatsız edici sürekli tuvaletim varmış hissi veren bi yanma oluyo neden?

  1. Yaprak dedi ki:

   Burcu hanım en kısa sürede hayırlısı ile gebe kalmanızı ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim ANCAK bahsettiğiniz kanamanın yerleşme kanaması olma ihtimali ne yazık ki düşük bir ihtimal. Kesinlikle değildir diyemeyiz ancak yerleşme kanaması genellikle adet olmanız gereken döneme denk gelir zira yazımızda da açıkladığımız gibi döllenme genelde son adet bitiminden ortalama 2 hafta sonra gerçekleşir ve embriyonun rahim içindeki konumunu alması da döllenmeden 1.5-2 hafta sonra gerçekleşir. Gebeliğin oluşumu daha erken bir tarihte meydana gelmiş ise, kanamanızın implantasyon kanaması olması ihtimali var ancak diğer yandan farklı sebeplere bağlı bir rahim içi kanama yaşıyor olabileceğiniz ihtimalinin de mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Hatta gebe kalmanıza engel teşkil eden bir durumunuz dahi olabilir ve basit bir ultrasonografi taraması sayesinde tespit edilebilir. En kısa sürede uzman bir kadın doğumcu değerlendirmesine tabi tutulmanızda fayda var. Sağlıklı ve mutlu günler

 8. Naciye dedi ki:

  İmplantasyon kanaması her ay olur mu 3 ay ard arda olabilme ihtimali var mı acaba

  1. Naciye dedi ki:

   Her ay düzenli bı şekilde oldum sadece geçen ay 4 gün gecikti ama çok stresli bir aydı benim için kanamalarım da normal düzeyde yarın adet olmam gerekiyor inşaAllah olurum

 9. Yeter Arslan dedi ki:

  Merhabalar 9 ay önce sezeryan bi doğum yaptim ve dorduncu ay adet oldum en son 26 ocak 2018 de adet oldum 11 şubat 2018 de agrisiz ve hiasiyatsiz wc ye gittigimde çamasirimda kanama gordum ve sonra aksama kadar bi daha olmadi ertesi gun hic olmadi ve diger gun akıntılı kanama gordum peceteyle silerken o kadar neden boyle olmustur yani ileri ileri giderken tarihler birden one geldi ve boyle sorun oldu

  1. Yaprak dedi ki:

   Merhaba Yeter Hanım. Henüz 9 ay önce doğum yapmış olduğunuz için rahim içinizde tam iyileşme olmamış olması mümkün. Düzensiz kanamalar ve yumurtlama düzeninizde aksamalar görülebilir gayet normal ama bu değildir ki kesinlikle gebe olamazsınız, yerleşme kanaması değildir. Ancak bilhassa korunmasız ve risk yaratacak gebelik şüphesine yol açacak bir birlikteliğiniz olmadıysa, implantasyon kanaması olması şansı düşük. Diğer yandan eğer gebe olmanız durumunda bu istenmeyen bir gebelik ise şayet bu durumda 2 hafta kadar bekleyip normal adet kanamanız gelmemişse test yapmanızı öneririm. geçmiş olsun. Bebeğinizi de güle güle sağlıkla mutlulukla büyütün inşallah

 10. Esen dedi ki:

  Ara ara kanamalarim oldu alti gun sürdü camurumsu sekilde oldu kırmiziya hic donmedi hamile olabilirmiyim

  1. Yaprak dedi ki:

   Yerleşme kanamasının 6 gün sürmesini beklemeyiz genelde. Daha çok zor adet olmuşa benziyorsunuz. Adet söktürücü hareketler ya da ilaçlar kullanmadan önce yine de gebelik olup olmadığının kesin tespiti için hastanede gerçekleştirilecek basit bir kan testi yaptırmanızı öneririm

 11. Tuba dedi ki:

  Merhabalar ben normal adet günümde çok şiddetli bir sancı çekerdim ama bu ay öyle olmadı hafif bir ağrıydı bir gün öncesinde pembemsi bir leke oluştu sonrasında 2 gün kanamam oldu normal bir günde kahverengi lekeler oluştu Yani 3 gün sürdü hepsi pazartesi başladı Çarşamba akşamı bitti sizce hamilemiyim

  1. Yaprak dedi ki:

   merhaba. Eğer korunmasız bir ilişkiniz olduysa yani gebelik planlıyorduysanız, bu söylediğiniz belirtilerle hamile olma olasılığınız elbette var ancak 3 gün boyunca süren kanama yine de implantasyon kanamasını tam olarak açıklamıyor. Şu an itibariyle eczanelerde satılan gebelik testlerinden bir tanesini alarak gebelik durumunuzu kesin olarak öğrenebilirsiniz. Eğer sonuç pozitif çıkarsa, kanamanın bir rahim içi kanama mı yoksa olması gereken bir yerleşme kanaması mı olduğunun değerlendirilmesi için en kısa sürede bir kadın doğum uzmanına görünmeniz gerekir.

 12. Aslı dedi ki:

  Ben 30 ocakta regl oldum dört gün sürdü 28 günde bir adet oluyorum 4 aylık evliyim bu ay 23 ünde oldum ama kanamam iki gün sürdü yerlesme kanaması olabilir mi bizde çok istiyoruz bebek sahibi olmayı ve İdrar testi ne zaman yapmaliyim?

  1. Yaprak dedi ki:

   yerleşme kanaması olup olmadığını kesin olarak söylemek mümkün olmamakla birlikte, kanamanın miktarı az ise ihtimal elbette var ancak idrar testinde gebeliği görebilmeniz için beklenen adet tarihiniz yani SAT ( son adet tarihinizden ) itibaren ortalama olarak 35 gün geçmesi gerekir. Ancak gebelik şüpheniz varsa ve kanamanızın implantasyon kanaması olduğunu düşünüyorsanız, bir hastaneye giderek kanınızda Beta HCG hormonuna baktırarak muhtemel bir döllenmeyi tespit ettirebilirsiniz. Tabi gebeliğin sağlıklı bir gebelilk olup olmadığı döllenmenin doğru gerçekleşipp gerçekleşmediği ancak ultrason ile yapılacak doktor muayenesi ile daha ilerleyen günlerde mümkün olabilir. Umarız en kısa zamanda gebe kalırsınız ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Sevgiler

 13. Handan dedi ki:

  Merhaba,
  Son adet tarihim ilk günü 17 şubat ve 11 martta lekelenme olmaya başladı . Düzgün feğil ve hiç buladar erken adet olmam . Genelde gecikmeler yaşarım. Bugünde lekelenmeler devam ediyor bezaman test yaptırsam çıkar? Birde dişlerime zilkonyum kaplama yaptıracağım bugün başlayacak doktor. Hamileysen etkilermi?

  1. Yaprak dedi ki:

   merhaba. Kan testi yaptıracak olursanız gebeliğiniz kesin olarak tespit edilemese bile, gebelik şüphesi tespit edilebilir. Eğer kanamanız yerleşme kanaması ise ve de hamileyseniz diş tedaviniz sırasında alacağınız uyuşturucu ilaçlardan ziyade muhtemel bir röntgen yani diş filmi gebeliğiniz için sakınca oluşturabilir. Hamilelik şüpheniz var ise şayet diş tedavinizi ertelemenizi ve net sonuç aldıktan sonra duruma göre yeniden planlamanızı tavsiye ederiz. Hakkınızda hayırlısı olsun

 14. Berna dedi ki:

  Merhaba en son adet tarihim ilk gunu 16 subat 21 martta kanda test yaptirdim deger 20 cikti ama bgn kanamam basladi adet kanamasi gibi gebelik varmidir acaba ?

  1. Yaprak dedi ki:

   kanamanız adet kanaması şeklindeyse gebelik olmama ihtimali çok yüksek ancak diğer yandan yerleşme kanaması da zaman zaman yoğun olabilir fakat ne kadar sürdüğü bu noktada önem teşkil etmektedir. Bunun yanı sıra gebelik oluşmuş olmasına rağmen, rahim içi bir başka kanama da yaşıyor olabilirsiniz. En sağlıklı yöntem konunun uzmanı bir doktora başvurmanız olacaktır

 15. Gülten dedi ki:

  Mrb ben 27 ocakta kimyasal gebelik yasaDIM SUBAT AYININ 22 SINDE TEKRAR KANAMAM OLDU VE SABAH BASLAYIP AKSAM BITTI VE BUGUN TEKRAR ADET OLDUM, KAHVE RENGI VE PEMBE RENKTE COK AZ BIR SEKILDE GELDI VE SABAH BASLADI SUANDA BITTI SAYILABILECEK Kadar az dun bir idrar testi yapti ikjnci cizgi cok cok silik cikti bugun tekrar test yaptim tek cizgi cikti acaba yasadigim sey yerlesme kanamasi olabilur mi yada trkrar kimyasal gebelik mi gecirdim lutfen yardimci olun bana

  1. Yaprak dedi ki:

   gebeliğinizin sağlıklı bir gebelik mi kimyasal gebelik mi olduğunu kanamanızın şeklinden tespit etmek ne yazık kı mümkün değil ancak yapmış olduğunuz ev tipi idrar testinde ikinci çizgi silik dahi olsa gebelik olduğunu kesin olarak gösterir. False negative yani gebelik var olduğu halde çizgi çıkmaması mümkünken, false positive yani gebelik yokken çizgi çıkması pek olasılık dahilinde değildir. Yani yaşadığınız kanamanın regl kanaması olmadığını kesin olarak söyleyebiliriz ancak implantasyon kanaması mı yoksa rahim içi kanama mı tespiti için en kısa sürede bir jinekoloji uzmanına başvurup ultrason ile görüntüleme yaptırmalısınız. Gebeliğinizin teyit edilmesi için de kan testi yaptırmanızı öneririm. Umarım sağlıklı bir hamilelik oluşmuştur. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız

 16. Ayla dedi ki:

  Merhabalar bende aranıza yeni katılanlardanım..

 17. Ayla dedi ki:

  Merhabalar aranıza yeni katılıyorum.. Benim sorum şu yönde olucak bebek planlaması içindeyiz 28 günde düzenli adet görüyorum ve en son adet tarihim ise, 16 şubat 2018 ve yumurtlama günümde eşimle birliktelik yaşadım yani 2 mart, ve tam da adet tarihim de 16 Mart’ta 2-3 günlük bir kanama yaşadım hafif ağrılı ama kısa sürmesi acaba hamilemiyim soru işaretini de beraberinde getirdi.. bugün idrar testi yaptım negatif çıktı ama daha önce yaşamadığım tüm hamilelik belirtileri mevcut bende hafif mide bulantısı baş ağrısı halsizlik memelerde hassasiyet gibi.. üstüne görme diye tabir ettiğimiz bir durum mu var acaba?? Yerleşme kanamasından sonra ne zaman idrar testi doğru sonuç verir ki?? Nerdeyse 9 gün oldu ve sonuç hüsran çevremdeki kişiler erken olduğunu belirtiyorlar fakat karışığım beni bilgilendirir misiniz? Şimdiden teşekkürler

  1. Yaprak dedi ki:

   Ayla Hanım öncelikli olarak size en kısa sürede sağlıklı bir hamilelik nasip olmasını diliyoruz. Sonrasında konuya dönecek olursak, yerleşme kanaması için 3 günlük kanamalar genelde uzun sayılır diyebiliriz. Şayet gebelik olsaydı da son bilinen adet tarihiniz 16 şubat olduğu için, bugün yani 29 mart itibariyle evde yapmış olduğunuz idrar testinde gebelik görünmesi yani silik dahi olsa çift çizgi olmasını beklerdik. Ne yazık ki kuvvetle muhtemel bu ay da gebeliğiniz söz konusu değil. Ancak yine de bu tip testlerin yanılma payları da neredeyse %10’a yakın. Dolayısıyla, bilhassa erken gebelik belirtileri varsa ve kanamanızın implantasyon kanaması olabileceğinden şüphelendiğiniz bir durum oluşmuşsa, kesin sonuç için bir kadın doğum uzmanına başvurup kan testi talep etmelisiniz. Hem kesin yanıt alabilir hem de olası bir gebelik durumunda nasıl yola devam etmeniz gerektiği konusunda bilgilenmiş olursunuz.

   1. Ayla dedi ki:

    Adetim düzensiz doktor progestan verdi.3gündür kahverengi lekelenmem var .Evde testim pozitif çıktı. Acaba hamilemiyim.

    1. Yaprak dedi ki:

     Gebelik testinin yanlış pozitif verme olasılığı yok denecek kadar azdır. Bu durumda evet gebesiniz diyebiliriz. Tebrikler. Ancak embriyonun doğru yerleşip yerleşmediği ve diğer tüm detaylar ancak hekiminiz tarafından yapılacak bir ultrason muayenesi sonucu belli olacaktır.

 18. Jasmine dedi ki:

  Merhabalar,
  Benimde bir sorum olacak sizlere cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum. 14 Mayıs günü yani bir hafta önce aşılamam gerçekleşti . Aşılamamın 8. günü sanki regli olacakmış gibi belirtiler, yorgunluk, kısa süreli kahverengi ve hafif pembemsi bir lekelenme ve buna ek olaraktan bir baş ağrısı yaşadım. Bugün 9. Günümdeyim. Baş ağrım hala devam etmekte ve çok hafif bir kahverengi leke tekrar geldi. Regli oluyorum diye bir hayal kırıklığı yaşadım. Ama yoğun bir kanama olmayınca da acaba implantasyon kanaması olabilir mi diye merakta etmiyor değilim. Bu konudaki bilgilerinizi paylaşabilirsiniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler ?

  1. Yaprak dedi ki:

   implantasyon kanaması olma riski yüksek gözüküyor. Gebeliğin var olup olmadığını hemen bugün yaptıracağınız kanda beta HCG testi sayesinde tespit ettirebilirsiniz. Ya da erken gebelik testlerinden alarak da %90 ihtimalle öğrenebilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun. En kısa sürede bebeğinize sağlıkla ve mutlulukla kavuşmanız dileğiyle

 19. Gülsah dedi ki:

  Mayısın 12 de adet oldum normalde 24 günde bir adet döngüm var 17 mayıs ve 19 mayıs ilişki yasadım Adet tarihi 5 Hazıran olması gerekirken 31 Mayısta farkında olmadan kanamam geldı bu koyu kahve ve cok az yanı pet kullanmadım pecete ıle ıkı gün bayunca ara ara geldı suan kesıldı kesılırken bu kanama tam bir koyu kahve rengıne dönüstü sildikce fark edilen . Anlam veremedım yerlesme kanaması olabilirmi sonucta adetime 5 gün vardı ve 31 mayısta aksam 18 de basladı 2 sınde öglen kesıldı benek cok ıstıoyoruz ınsllah yerlesme kanamasıdır

  1. Yaprak dedi ki:

   anlattığınız hikaye yerleşme kanaması ile uyumlu olmakla beraber, tamamen adet düzensizliğine bağlı da olabilir. Bugünlerde yapacağınız bir erken gebelik testi sayesinde evde kendi kendinize gebeliğin var olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 20. Elif dedi ki:

  30.04.2018 adet oldum 5gun surdu.Adetım 32 günde bir gelir.Ovulasıyam 17,18,19 güne geliyo.25.05.2018 kahve renk leke geldı bende test yaptım Iki net çizgi çikti.30.05.2018 doktora gıttım uzıye bana dedılerkı embrıon gorunuyor fakat rahım içinde degil.Bir hafta sonra tekrar gelmemi istediler tekrar kontrole.Çok şaşirdim madem kanamam vardı yerleşen nıye rahımın içinde degıl?

  1. Yaprak dedi ki:

   Elif Hanım, öncelikli olarak geçmiş olsun. Embriyo büyük ihtimalle yerleşmesi gereken rahim içi yerine fallop tüplerinize yerleşerek dış gebelik oluşmasına sebep olmuş. Dış gebelik oluşma sırasında da kanama oluşabilir. Hamilelikteki özellikle de başlangıcındaki her kanama implantasyon kanaması demektir ve sağlıklı bir duruma işarettir diyemeyiz. Bilakis, gebelikte oluşan kanamaların pek çoğu zaten bir soruna işaret etmektedir ancak nadiren yerleşme kanaması dediğimiz zararsız kanamalar görünmektedir. Bunun yanı sıra, 5 gün süren bir adet döneminden bahsediyorsunuz. 5 gün yerleşme kanaması için oldukça uzun. Doktorunuz rahim dışında embriyoyu göremediyse, çoktan düşük yapmış olabilirsiniz ya da yakın zamanda yapacak olabilirsiniz. Hekimin sizi kontrole çağırma amacı, doğal düşük sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmektir diye düşünüyorum. Aksi takdirde kürtaj işlemini önerebilir.

 21. nihal dedi ki:

  Merhabalar ; 4 aylık evliyim eşimle cocuk istiyoruz .28 günde bir adet oluyordum fakat son ay 26. gün lekelenme oldu ve 27 .gün oldum son adet tarihim 18 mayıs ılk gün cok yogun kan geldi sonrasında 4. gün sonunda az lekelenme oldu ve bitti. eşimle 25 mayıstan itibaren 1 gün arayla ilişki yaşadık .27-29-30-31 günlerde de ilişkimiz oldu 31 mayısta sabah cok kotu bır kasık agrısı cektim sonrakı günler azaldı. 3 haziranda yine ilişkimiz oldu ondan sonra olmadı. gögüs uçlarında buyume hassasiyet ve göğüs ucunda sivilce şeklinde belirtiler var.aşırı halsizlik var üzerimde.adetim 16 hazırnda olacak yerleşme kanaması ne zaman olur ve haile olma ihtimali var mı

  1. Yaprak dedi ki:

   yorumunuzu ne yazık ki biraz geç gördüm. An itibari ile gebelik olup olmadığını öğrenmiş olmalısınız. Bize de bilgi verir misiniz?

   1. melek dedi ki:

    Mrb

 22. Aslı dedi ki:

  Merhabalra ben 16 mayista adet oldum 35 günde 1 oluyorum 22 haziranda olmam gerekiyor bugün açık pembe leke geldi tüm gün devam etti bazen kahverengi lekede geliyor hic böyle olmamıştım acaba yerleşme kanaması olabilir mi bide çok sık tuvalete çıkıyorum hic olmazdım böyle. Yazılanları okudum yerlesme kanamasına benziyor insallah öyledir

  1. Yaprak dedi ki:

   tabi ki olabilir hakkınızda hayırlısı olsun. Sonucu öğrenince bizimle paylaşırsanız seviniriz gebelik testi ardından.

 23. Nimet dedi ki:

  Merhaba geçen ay 1 hazıranda adet oldum akabinde klomen kullandım sonrasında yumurtam kendılıgınden çatladı ultrason muayenesinde rahım kalınlığı gebelik için tam ddı doktor ve bu ay adetimden bir gün önce kanamam başladı az az geliyor ve et parcaları var sizce yerleşme kanaması olanıdır mı

  1. Yaprak dedi ki:

   yerleşme kanaması sırasında parçalı bir kanamadan ziyade oldukça açık renk ya da koyu da olsa sadece lekelenme tarzı hafif bir kanama beklenir. Gebe olmadığınızı kesin olarak söylememiz elbette mümkün değil ancak erken sevinip hayal kırıklığına uğramamanız açısından üzülerek söylüyorum ki tarifiniz implantasyon kanamasına benzemiyor. Teyit etmek için hekime başvurmanızı öneririm.

 24. Banu dedi ki:

  Ben düzenli olarak her ayın 26 sinda adet oluyorum bu ay 7 gün geçtikten sonra kanamam oldu normalde 6 7 gün sürer 4 gün sürdü sizce gebelik olabilirmi başka hiçbir belirti yok

  1. Yaprak dedi ki:

   gebelik olma ihtimali elbette mevcut ancak regl tarihiniz 6 gün geçtiyse bir de üzerine 4 gün daha da geçtiyse zaten herhangi bir basit idrar testi ile kesine yakın bir sonucu evde elde edebilirsiniz.

 25. Aysu dedi ki:

  Adetime 2 gün kala kahverengi lekeler geldi sonra ki gün kırmızı gelmeye başladı ama adet dönemimden daha az normalde 2 ped değiştirirken bu sefer 1 ped değiştirdim sizce yerleşme kanaması mı

 26. Yeşim dedi ki:

  Benim adetiim 5 gün geçti çamaşır suyuyla test yaptım hamile çıktım ama adet gördüm

 27. Eda. dedi ki:

  Merhabalar . Ben her ay duzenli regli oluyorum her ayin 18 nde agrilar basliyor 19 yada stresli bir zamanise 20 snde reglim baslamis olur. En son adet tarihim 19 haziran. Sonrasinda korunmamaya basladik vucudum da bazi degisiklikler hissediyorum ozellikle son zamanlarda asiri mide yanmasi oluyor. Biraz erken davrandim testler yaptim negatifti. Bugun yaziniz dikkatimi cekti cunku en son 7 sinde korunmadik. 18 i sabahi tuvalete gittigimde pecetede kahverengimsi leke farkettim adet olacakmisim gibi ama adetten daha daha sakin agrilarim vardi. Ped koydum ise gittim geldigimde cok fazla olmamis ama lekelenme olmustu. Henuz adet olmadim bugun test yaptim ama yine negatifti. Testi erken mi yaptim acaba ? Ne zaman yapmam gerekiyor ?

  1. Yaprak dedi ki:

   evde yaptığınız idrarda gebelik testi, henüz yeterince yükselmemiş beta hcg hormonları sebebiyle false negatif sonuç verebilir yani gebelik ihtimali hala mümkün. Bugün ya da en fazla 2 gün sonra yapacağınız bir testte, daha kesine yakın sonuç almanız olası ancak halen regl olmadıysanız, en yakın hastanede yaptıracağınız basit bir kan testi ile, %99.9 kesinlikle gebelik testi sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun

 28. Sema dedi ki:

  Merhabalar bana da cevap verirseniz çok sevinirim normalde adetim hep düzensizdir geç olur her ay beş gün sonraya atar ama bu ay on gün önce oldu hiç böyle olmazdı kahverengi şeklinde sabahtan başladı ama sadece peceteye gelecek şekilde oluyor yerleşme kanaması olan bilirmi ben bu gebeliği istemiyorum daha kızım 1,buçuk yaşında çok küçük geri çekme yöntemiyle korunuyor um lütfen bana da yardım edin

 29. Sema dedi ki:

  Hemen test yapsam doğru sonuç ala bilirmiyim yerleşme kanaması adet tarihinden önce mi olur sonrami

 30. Hazan dedi ki:

  Merhaba benim de bi sorum olucak? Son adet tarihim 04.07.2018. 17.07.2018 şüpheli ilişki yaşadım. Adetim ise 1gun gecikmeli oldu tarihi 02.08.2018 .genelde 7 gün sürer ve 5 gün sürdü. Adetim bitince ise kasiklarimda ağrı belimde ağrı devam ediyor sık sık idrara çıkıyorum yanma var. 10.08.2018 de idrar testi yaptım ve negatif sizce hamile olma gibi durumum olabilir mi erken yapmış olabilir miyim testi

 31. melek dedi ki:

  Mrblar

 32. melek dedi ki:

  Temmuz 10 adet oldum ayin 22 iliskiye girdim 6 agustos adet olmm gerekiyordu olmadim adetim duzenlidir 28 gunde bir olurum hic bir zaman gecikme olmadi stres vs olmasina ragmen hic gecikme vs sorun yasamadim taki bu ay 8 gun gecti ve aksam saatlerinde kahverengi bir akintim oldu hemn ped taktim ama 1 pedimi 2 gunun sabahina kadar kullandm ve hic dolmamisti ped 2 ped ayni sekilde arkalar kisimlar temiz kaliyordu ama 2 gun lavaboda iserken tesadugen baktim 3 parca aniden cikip indi ilkkez Boyle birsey gordum karnimda sislik var ve 3 gun lekelenmem bitti ama idarar yaparken bugun sabah bile idrar sonunda kahverengi bir damla dusuyor cok hafif bu ne kani gunlerdir bakiyorum hic bir yer yorum benim yasadiklarimi cevaplamiyor lutfen bana yardimci olurmusunuz

 33. Rukiye dedi ki:

  Merhaba arkadsum adına yazıyorjm gebelık testı yaptı yok adet günü bır gün gectı kanama başladı acaba adet mi yoksa farkli birşey mi ama ara ara geliyormuş karnında sancılar varmış3 gün önce cinsel ilişki yaşamış bu kanama aynı anda mı başlar başlayan kanama o olabılır mı

  1. Yaprak dedi ki:

   adet düzeninin bozulmuş olması veya adet döneminin sancılı geçiyor olması bunun implantasyon kanaması olduğu manasına gelmez. değildir de diyemeyiz ama özellikle öyle olduğunu düşündürecek bir verimiz mevcut değil.

 34. Rukiye dedi ki:

  Yerleşme kanması pek testlerde pozıtıf yanı bebek var ise mi olur

  1. Yaprak dedi ki:

   yerleşmeden kasıt embriyonun rahim içine yerleşmesidir. Bu durumda evet gebelik durumunda gerçekleşir ancak erken dönemde gerçekleştiği için evde uygulanan idrarla yapılan çubuk testlerde her zaman pozitif sonuç vermeyebilir. Testin bir süre sonra tekrarlanması gerekir.

 35. emine dedi ki:

  adetime 5 6 gün süre varken bugün camasrimda pembemsi akıntı tarzından açık pembe akıntı gördüm hafif agrim var ustune gorme olabilirmiyim bundan iki gin öncede ilişkiye girdim 15 gün öncede ilişki yaşadım açık pembemsi kanamam oldu bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Yaprak dedi ki:

   yerleşme kanaması beklenen adet günününden önce beklenmez ancak hekim görüşü olmadan gebe olamazsınız dememiz de doğru olmaz. Ortalama olarak 1 hafta kadar bekleyio yeniden evde idrarla gebelik testinizi tekrarlayıp kesine yakın sonuç alabilirsiniz

 36. emine dedi ki:

  hiç adetimden once olmazdim açık pembemsi kanamam oldu bidaha da olmadı hafif agrim var lütfen bilgilendirin hamile olma sansm varmı

  1. Yaprak dedi ki:

   tabi ki gebelik şansınız var. Şüpheniz var ise bir kan testi ile kesin sonuç alabilirsiniz.

 37. Ayşe dedi ki:

  Merhaba ben 6 eylulde korunmasız iliskiye girdim 15 eylulde idrar testi yaptım negatif çıktı adet gunumden birkac gun önce kanamam geldi fakat leke seklinde ve daha cok peceteye silince geliyor sonrasında da pede hafif hafif gelmeye başladı 6 gündür duzensiz kanamam var rengi pembe ve kahverengi pıhtı seklinde değişiyor normalde adet olmadan 1 hafta önce göğüs hassasiyetim olurdu bu sefer hiç olmadı herhangi bir ağrı da yok yerleşme kanamasi bu kadar uzun sürer mi hamile olma ihtimalim var mı? Yerlesme kanamasının sonuçlarının nerdeyse hepsi bende var. Simdiden teşekkürler

  1. Yaprak dedi ki:

   selamlar Ayşe Hanım. Tarif ettiğiniz kanama yerleşme kanaması özelliklerini gösteriyor. Normalde maksimum 3 gün kadar sürmesi beklenir ancak kanamanızın tamamı yerleşme kanaması ile ilgili olmayabilir. Yani gebe olabilirsiniz ancak rahim içi bir başka kanamanız da olabilir. Bu tip kanamalar da düşük ihtimalini arttıran risklere de işaret ediyor olabilir. En kısa sürede bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun

   1. Ayşe dedi ki:

    Sagolun, peki kanamam bittikten sonra yapacak oldugum idrar testi doğru sonuç verir mi

 38. AYNUR dedi ki:

  MERHABA BEN EN SON 27 AGUSTOSTA ADET OLMUŞTUM VE ADETLERİM GENELDE 28 GÜN SÜRER KENDİMCE HSAPLAYINCA 5 GÜN GECİKTİ VE BU SABAH UYANINCA KAHVERENGİ LEKELENME AYRICA PEMBEMSİ HAFİF BİR KANAMA GÖRDÜM TEST YAPTIRDIM BETA HCG 7,60 OLARAK ÇIKTI ACABA HAMİLEMİYİM ?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  1. Yaprak dedi ki:

   Merhabalar. Tarifiniz yerleşme kanaması tanımına oldukça uygun. Kan değerleriniz için ise uzman bir kadın doğum doktoru tarafından yorum yapılması uygun olur.

 39. Aslıhan dedi ki:

  Merhabalar, adet günüme 4-5 gün kala ilişkiye girdim ve adet tarihime 2 gün kala adet oldum. Ama adetim çok açıp pembemsi bi renk dikkatimi çekti ve heyecana kapıldım. Adetten bikç gün önce hamile kalmak imkansız gibi birşey sanırım ama ya kaldıysam da diye beynimi yiyip duruyorum.

  1. Yaprak dedi ki:

   adet dönemi boyunca bile gebe kalmak mümkündür. İmkansız demek çok yanlış olur ancak tarif ettiğiniz kanama yerleşme kanamasına benzemiyor. Ancak emin olmak için regl gününüz geçtikten sonra bir idrar tesi yapabilirsiniz.

 40. Derya dedi ki:

  Mrb benimde 7 gündür aralıkla gelen bir kanamam söz konusu adet günüm 29 eylül ama 4 gun önceden gelen bir kanamam oldu ne kırmızı ne pembe tam olarak renk söylüyemiycem ama azar azar gelen ve hala devam eden kanamam var yarın hastaneye gidicem ama ilk defa yaşadığım bu durum kafamı çok karıştırdı araştırdim yerleşme kanaması en fazla 3.gun sürüyormus ama benim 8 gün oldu böyle bir durum yaşayan varmı sizce neden olmuşdur?

  1. Yaprak dedi ki:

   Ortalama ya da genelde 3 gün sürmektedir ifadesi mutlaka 3 gün ile sınırlı olacağı manasına gelmeyebilir. Lütfen ayrıntılı hekim değerlendirmesini ihmal etmeyiniz. Kanamanız implantasyon kanaması olabileceği gibi, rahim içi bir başka kanamadan kaynaklı da olabilir. Gebe olabilirsiniz ancak bir başka sorunla karşı karşıya olma ihtimalinizi de göz ardı etmemek lazım. Geçmişler olsun. Hakkınızda hayırlısı olsun

 41. Derya dedi ki:

  Amin inşallah çok teşekkürler.

 42. Halide dedi ki:

  Mrhb.bir bucuk gun hafif kanamam oldu.soraki bir bucuk gunde hic bir kanama olmadan soraki gun acik pembemsi kanama oldu. Bendeki bu duruma lutfen aciklik getirirmisin

  1. Yaprak dedi ki:

   Merhabalar. Genel durumunuzla ilgili elimizde bu kadar kısıtlı veri ile herhangi bir yorum yapmamız doğru olmaz ancak yapsak dahi, yorumlarımız durumunuza açıklık getirecek bir nitelikte olamaz, kabul edilemez, kesin, net ve güvenilir bilgi için mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.

 43. Ayten dedi ki:

  Merhaba benim de böyle bir sorun yaşadm eylül 21 inde yumurtlama ginümdü eylül 28 de kasık ağrım oldu ve baş ağrısı vede ateş basmaları yaşadm 29 unda dahada şiddetlendi ateş basmasıda daha arttı bir baktım lekelenme olmuş kahve rengi gibiydi leke kas8k ağrılarım devam ediyordu ertesi gün beyaz akıntı icinde nokta kadar pembe leke gördüm daha da görmedim ara ara kas8k ağr8larım devam ediyor bir önceki adet tarihim 11 eylüldü şuan 9 ekimde bekliyorum ama bu s8kınt8lar yerleşme belirtilerimidir acaba göbekte iğne batmaları sağ bacağımda kasılmalar sağ kasık ağrımla beraber yardımcı olursanız sevinirim

  1. Yaprak dedi ki:

   tarifleriniz implantasyon kanaması tariflerine uygun gözüküyor. Tarihiniz de uyumlu ancak kesin olarak öyledir ya da böyledir demek yanlış olur. 11-12 ekime kadar regl olmamış olursanız evde yapacağınız basit bir gebelik testi ile tespit edebilirsiniz.

   1. Melek nur dedi ki:

    İkinci msjım doru şekilde yazılmış onu okursanız sevinirim

  2. Kübra dedi ki:

   Merhaba 11 Eylül regl tarihiniz ise 25 Eylül yumurtlama günü olmuyor mu? Yani reglden itibaren 14.gün

   1. Yaprak dedi ki:

    evet yaklaşık olarak doğrudur.

 44. Mucahide dedi ki:

  Merhaba 4 ekimde kan testi yaptırdım be beta hcg değeri 42.8 cıktı doktorum hamilelik büyük olasılık dedi ama bugün adet kanaması gibi bir kanama oldu yani denildiği gibi pembesi yada köyü kahve değildi bugün pazar hastaneye gidemiyorum sizce bu da yerleşme kanaması olabilir mi ?

  1. Yaprak dedi ki:

   yerleşme kanaması olabileceği gibi rahim içi bir başka kanama da olabilir. Pek çok hastane 7/24 nöbetçi kadın doğum doktoru bünyesinde bulundurmaktadır. Vakit kaybetmeden doktora başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun. Hakkınızda hayırlısı olsun

 45. Ayşe dedi ki:

  Merhaba,26.09.2018 tarihinde sağ yumurtaliktan 19mm yumurtanın catladigini söyledi doktorum. 28.09.2018 itibariyle 10 gun sabah aksam duphaston ilacı kullan dedi.bebek olursa tutunmasi icin.gec yumurtlama olmuştu bu ay. 07.10.2018 tarihinde hafif kahverengi lekelenmem geldi. Ertesi gun gelmedi bugün 09.10.2018 gene az miktarda gelmiş
  Hamilelik olabilir mi ,ısrar testi yapsam cikar mi? Cevaplarsaniz çok sevinirim.iyi çalışmalar dilerim?

 46. Gözde dedi ki:

  28 yada 29 günde bir mens dönemim olurdu. bu ay Mens dönemim 3 -4 gün kadar gecikti..5 yada 6 ekimde gelmesi gereken dönem gelmedi ve 3- 4 günlük süre zarfinin son 2 günunde pembe açık renkte biraz da kahverengi az miktarlarda lekelenmem oldu. 4. gün yani 9 ekimde kanama miktarım arttı ve kırmızı renkte geliyor. Ara ara azalıp artıyor. Mens pembe ve kırmızı renkleri arasında geçiş yapıyor. Gebelik olabilir mi. Gebelik testi doğru sonuç verir mi

  1. Yaprak dedi ki:

   klasik gebelik testi şu an için %100 doğru sonuç vermeyebilir ancak yine de daha kesin sonuç için erken gebelik testi ya da kan testi yaptırabilirsiniz.

 47. Melek dedi ki:

  Ben düzensiz adet oluyorum 4,5 aydır ewliyim bu ay ekimin 25 inde adet olmam gerekiyordu olamadım 1 hafta falan geçti sonra 1,5 gün koyu Bi şekilde kanamam oldu sonra 2,3 gün kahverengi akıntı yaşadım test yaptım negatif çıktı acaba suan kendini belli etmiyor olablirmi? ?

  1. Melek nur dedi ki:

   Merhaba ben 4 aydır ewliyim düzensiz adet görüyordum 25 agustosta adet oldum eylülde olmadım ekimde olmam gerekiyordu olamadım 1 hafta falan geçti sonra 1,5 gün koyu Bi Bi şekilde kanamam oldu sonra 2,3 gün kahverengi akıntı yaşadım test yaptım negatif çıktı acaba suan kendini belli etmiyor olablirmi

 48. Melek dedi ki:

  Pardon yanlış yazdım 4 aydır ewliyim düzensiz adet görüyordum en son 25 agustosta adet oldum eylülde bekledim olmadı ekimin 2 sinde 1,5 gün kanamam oldu sonra 2,3 gün kahverengi akıntı yaşadım test yaptım negatif çıktı acaba suan kendini belli etmiyor olablirmi.?

 49. Melek nur dedi ki:

  Yardımcı olurmusuz lütfen

 50. Yaren dedi ki:

  Merhabalar ben geçen ay kimyasal gebelik yaşadım adetimden 3 gün önce beta sonucu 7.95 çıktı ve geçen ay 4 ünde hastalandım düşük yaptım. Bu ay adetim 7 gün gecikti bugün test yaptım 2.65 çıktı beta sonucu . Bu akşam pembe leke geldi az bişey peçeteye tekrar kimyasal gebelik yaşıyor olabilir miyim ? Düşük mü yapıyorum acaba

  1. Yaprak dedi ki:

   bu sorunuzu takibi altında olduğunuz hekiminize yöneltmeniz daha doğru olacaktır. Geçmiş olsun. Hakkınızda hayırlısı olsun

 51. Merve dedi ki:

  Merhabalar, ben 12 eylulde adet olmustum, 28 gunde 1 duzenli olarak 6 gun adet olurum her ay. Bu ay 31.gunde yani 12 ekimde once birkac damla seklinde oldum. 2.gun normal adet kanamasi gibi ama cok acik pembe pihtisiz ve su gibiydi. 3.gun bicak gibi kesildi. Normalde agri kesicisiz adet doneminin ilk 2 gununu cikaramam ancak cok hafif bir sizlama oldu bu ay. Karnimin icinde kocaman bi sislik var sanki surekli huzursuzluk hissi veriyor. Sizce yerlesme kanamasimiydi?

  1. Yaprak dedi ki:

   olabilir. Planlanan bir gebelik var mıydı?

 52. hatice dedi ki:

  Merhabalar çocuk düşünüyoruz Korunmasız 3 cu ayimiz adet günüm 18 inde olması gerekiyor suan 2 gün var ama adetime 4 gün kala kasik batmasi bel ağrısi ve kahverengi akıntiyla bere bar çok az sürülmüş ben adet oldum zannettim ama o gün normal akıntı m devam etti ertesi gün tam kahverengi leke gelmiş kasik batmalarim hala ara ara devam ediyor ağzımdada kuruluk ve tuhaf bi tat var acaba gebelik belirtisi olabilirmi

  1. Yaprak dedi ki:

   belirtileriniz yerleşme kanaması belirtileri ile uyumlu. Kısa bir süre içerisinde kesin sonuca ulaşırsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun

 53. Kübra dedi ki:

  Merhaba. 30 Eylül’de regl oldum. 17 – 18 Ekim’de pembemsi kahverengimsi lekelenme yaşadım, gebelik testi (idrar) yapmam için ortalama kaç gün beklemem doğru olur? Sevgiler..

  1. Yaprak dedi ki:

   evde gebelik testinin doğru sonuç vermesi için ortalama olarak 2-3 kasıma kadar beklemeniz gerekir. Daha öncesinde yanlış negatif sonuç alabilirsiniz. Ancak söylediğiniz tarih zaten yerleşme kanaması ile uyumlu değil. Beklenen implantasyon kanaması tarihiniz en erken 26-27 ekim gibi olmalı

 54. Belma dedi ki:

  Merhaba sat 4 ekim fakat ben bu ay 17ekimde tekrar regl oldum ilk gun koyu kahverengi bir akintim daha sonraki gun kirmiziya yakin bir kahverengi 3. Gunde az bir kahverengilik geldi hic boyle olmazdi hep yogun ve sancili regl olurdum fakt sancimda olmadi sadece sol kasıkta bir bir sey batiyormus gibi oldu yerlesme kanamasi olma ihtimali var mi

 55. Hatice dedi ki:

  Merhaba ekim 4 adet oldum 3 gun surdu sonra tekrar ekim 27 yedsnde oldum basta glcgne yakin kasiklarkm cok siddtli agridi normal adet gbi geldi snra 2 bucuk gn falan surdu hamile olma olasigm varmi acaba

 56. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben adet gününe 5 gün kala kahverengi leke geldi ve kaşık agrım karnında sancı midemde eski var adet günüm bugün hala devam ediyor kahverengiye yakın kırmızı leke de geldi acaba hamilemiyim cok merak ediyorum

 57. Fatma dedi ki:

  Üstüne görme 3 gün sürüyor ama bende devam ediyor bu nedir bebkte cok istiyorum rabbim olmayan herkese nasip etsin insallah

 58. Gamze dedi ki:

  Merhaba. En son 18 ağustos Ta hastalandim. Ondan sonra da daha hastalanmadim. 13 ekimde hastaneye gittim kan testi yapıldı 1.20. Duphaston adlı adet sokturucu verdi 10 gün kullandım 1 hafta içinde adet olmam gerekirken olmadım. 11. Gün hafif kenetlenme geldi ama sadece peceteye silince geliyor akıntının içinde damar seklinde günde 1 kez veya 2 kez bu 4 gundur böyle devam ediyor acaba hamile olma şansım var mıdır

 59. Filiz dedi ki:

  Merhaba benim geçen ayın 8’inde adetim başlamıştı, bu ayda 8’inde adet oldum. Ve normalde beş gün süren ve ilk üç gün yoğun olan adetim bu ay ilk gün bile çok yoğun gelmedi ve 3. ve 4. gün yani bugün sadece lekelenme oldu. Ve her ay istisnasız şiddetli karın ağrısı ve göğüs hassasiyeti yaşarken bu ay karın ağrım ve göğüs hassasiyetim de çok az oldu. Ve son günlerde hergün kısa süreli bulantılarım oluyor. Adetimden birgün önce evde test yaptım fakat negatif çıkmıştı. Bulantılarım ve adetimin çok az olması beni düşündürdü. Sizce beklentim olmamalı mı?

 60. Kevser dedi ki:

  Meraba benim adet günün 20 gun oldu gelmeyeli ilk hafta hem kan hem idrar testi yaptirdim birsey cikmadi biraz erken yaptirmisim galiba bugün biraz kan geldi cok hafif bel ve karin agrim var sizce hamile olabilirmiyim

 61. Aslı dedi ki:

  Ben eylül 24de hasta oldum eşimle 30da birlikte olduk ekime doğru adet sancıları oldu bazen ağır bazen hafif ekim 10da birgün sürelik bir kanamam oldu ve halen 24de hasta olmam gerektiği yerde olmadım bel ağrım bulantım sık idrarla çıkma arada sırada büyük tuvalete çıkmam oluyor hafif baş dönmelerim oluyor Göğüş uçlarım kararmış çok kaşıntı oluyor ve adet sancısı gibi hafif sancılar yaşıyorum bacaklarım çok kötü ağrılar oluyor kaç defa eczaneden test aldım hep negatif çıkıyor sebebi ne hamilemiyim

 62. Ceren dedi ki:

  Benimde ekim 15hasta oldum kasım 3de bir kanama oldu bir iki gün sürdü sırtım ağrıyor sık tuvalete gidiyorum akşamlarıda bulantı oluyor

 63. Sevgi dedi ki:

  Meraba son adet günüm 18 ekim 13 kasimda lekelemmem oldu genelde adetim koyu siyah baslardi pembe kahve acik cok az miktarda geldi hic adet belirtim olmadi ustelik her ay duzenli adet olurdum arili ve cok sikintili gecerdi bu ay biraz farkli hamile kalmayi cok istedigim icin piskolejikmi bilmiyorum dislerimi fırçalarken birsey yemek isterken midem bulaniyor sanki

  1. Asya dedi ki:

   Ben normalde bu ayin 11.09.2018 tarihinde regl olamam gerekiyodu ama olmadim adetim tam 14 gun gecikti 22.11.2018 tarihinde sabah kalktim aradan 2 saat gecti bende sulu bir sekilde pempe renkte kan geldigini fark ettim halen devam ediyor cok agrim var normalde reglm hic gecmezdi karin bolgemde cok sislik var bas donmesi mide bulantisida oldu ve ben idarar tesri yaptim negatif cikti acaba hamile olabilirmiyim yoksa reglmi oldu cozemedim

 64. Aleyna dedi ki:

  Merhaba 9 gün adetim gecikti ve cuma günü toprak rengi gibi geldi daha sonra normal adet oldum sandım sırt ve sancidan duramadım acile gittim hch 2.19 cikti kanamam ilk başta fazla geldi daha sonra damla damla 3 gün surdu son saatlerde tekrar toprak gibi geldi hcg yukselirmi hamile olabilirmiyim sizce lütfen yardım edin

 65. Gamze dedi ki:

  Merhaba. Adet döngüm 21-25 ve ya 28 periyotlarda oluyor .Geçen aylarda bir ay içinde iki defa oldum . biri 3 gün diğeri 6 gün yogun sürdü ve sonraki ayda 5 gün yoğun şekilde oluyorum .2 yıldır evliyim 1,5 yıldir bebek düşüncemiz olduğu için korunmasız ilişkimiz oluyor bütün tetikleri yaptırdık temiz çıktı son 2 aydr adet öncesi sancılar yaşıyorum pembemsi kahverengi lekelnme yaşıyorum ve sonrasında regl oldu bu ayda 2 gün önce lekelendim. Ama agrimım çok ve 2 haftadır hissediyorum.Adet sancısı gibi ağrı doktora gittim ultrasoda temiz çıktı tahlildede enfeksiyon çıkmadı rahimde kalınlaşma var dedi .Doktor bunu söylediğinde adetime sekiz gün vardı. 18- 19 dada lekelenme mevcut imlantasyonn için erken mi ? Ovulasyon mobil takvim den taki p ediyorum. 2/ 3/ 4 /5/6/7/8 tarihi gösteriyordu doğru mu sizcelişki tarihimiz ise 25-26-1-4-6-7-11 yanlışmı ?

 66. İpek fulya dedi ki:

  Merhaba, ben 8 kasım da ilk aşılamamı oldum. 3 gün önce çok hafif bir lekelenme yaşadım. Dünden beri de 2 gündür her tuvalet çıkışımda çok açık renk az az kanamalarım oluyor. Ped koydum ama üstü çok az lekeleniyor. Regl her zaman düzenli ve günü gününe gelir. Şu an da reglime 6 gün var. Acaba yaşadığım yerleşme kanaması mı? Aşılamanın bugün 12. Günü. Acaba hamile olabilir miyim ? Sevinmeye bile korkuyorum. Teşekkür ederim .

 67. Güler dedi ki:

  Merhaba ben güler bir kac defa adet oldugumda kalin zar yumurta büyüklügünde bunun ney oldugunu cözemedim

 68. Seher gümüş dedi ki:

  Mrb ben en son kasımın 10 da adet oldum aralığın 15i oldu hala reglım olmadı belım agrıyor karnımda ara ara agrıyor ama hiç kanamam olmadı

 69. Hatice dedi ki:

  Merhaba adetim normalde düzenliydi bu son 2 aydır düzensiz gecen ayın 11inde tarlusalla adet gördüm bu ay tık yok kac gün gecti.3 gündür damla damla kahverengi lekeler geliyo ve sadece peceteye gelen pembemsi akıntı var. 21 gün önce kan testi yaptırdım negatif cıktı. Üstüne görme olabilirmi bu acaba? Bu kadar uzun sürermi yerleşme kanaması?

 70. Sena durmus dedi ki:

  Merhaba ben 25 kasimda esimle korunmasiz iliski yasadim normalde ayin 15 adet gorecekken bida 25 adet gordum ama az oluyorum 4 gun bugun kahverengi pembemsi kan geldi sonra kirmizi pihti geldi test yaptim negatif cikti sizce ne olabilur

 71. Sena durmus dedi ki:

  Ben 25 kasim esimle korunmadan iliski yasadim bida ayin 23de adet gordum ama az oluyorum normalde cok olur adet olunca pihti gibi oluyo kahverengimsi pembemsi oldu sonra yine adet kani gibi oluyo sizce neden

 72. Sena durmus dedi ki:

  Test yaptim negatif cikti

 73. rabia dedi ki:

  Mrb ben 6 haftalik hamile oldugumu ogrendim ve 6 hafta sonra 4 hafta boyunca 1 gun yogun olmak suretiyle kanamam oldu her haftada doktora gitim ilac kullaniyorum dusuk riskim bunna nazaran ne kadar surer? Tsk

 74. Arkeolog dedi ki:

  Merhaba adetten iki gun once hafif kahverengi lekelenme oldu 2 gun sürdü adet gunum hamile olabilrim düşüncesi sardı ve adet gunumde oldum 3 gun çok yoğun ve kırmızı kan geldi 3.gün gecesinde kesildi belirti yok ama hamile olabilir miyim

 75. Su dedi ki:

  Ben aralik 17 sinde hasta oldum ve ozaman agir gecmisdi hastaligim sanciligiydi. Cocukda istiyoruz hatta 1 bucuk senedirde rabbimin bize hediye etmesini bekliyoruz bebegimizin. Hastaligim bittiksen sonra cokk calisdik cocuk icin sonra ocak 14 de pecetene pempe bir leke geldi nokta kadar sasirdim cunku adet olsaydi kirmizi vee yogun gelirdi biliyorum sonra ped takdim sabah kadar 4/1 kadar olmus pempe bir kanama. Sonra ertesi sabah ise yine uyandim yine 4/1 dolacak kadar pempe bir akintim olmus sasirdim baya bir hic bole adet gormedim cunku pempe pempeee bile gic pihti bileme yok peceteme nokta noktaaa akinti oluyor pempe anlamadim gitti ben hastamiyimm yoksaa gebe olmusmuyum soylermisiniz. Bu arada agziniza yureginize saglikk yardim ediyorsunuz kendinize iyi bakin.

 76. Damla dedi ki:

  Merhaba 4-5 gündür benden kahverengi ve pembe leke geliyor üstelik vajinam şitdetli bir sekilde kasiniyordu adetime 6 gün vardı benden bu tür leke geldi geliyorda yerleşmemi oluyor yani ilkkez böyle birsey oldu ve bugun adet günüm kasiklarımda agri var sanki adet olacakmisim gibi lütfen bana acil cevap verirmisiniz

  1. Yaprak dedi ki:

   Damla hanım, öncelikle geçmiş olsun. Lekelerin gelmesi normal bir durum adet dönemine yakın. Fakat ağrıların şiddetli olması kadın doğum uzmanına mutlaka gözükmelisiniz.

 77. Busra dedi ki:

  Merhaba 6 aylık evliyim eşimle düzenli olarak ilişkiye giriyoruz. 15 gundur göğüslerimde şişme ve ağrılar var ayrıca göğüs etrafında yağ bezeleri arttı. Tuvalet ihtiyacım sıklaştı 10 gündür ishalim. adetim ayın 17 sinde gelmesi gerekirken 14 ünde bir kanamam oldu ama kanamam parlak kırmızı ve sürekli pıhtı düşüyor yada hamileysem düşük geçiriyorum anlayamadım adetimin ilk günü çok fazla sancim oldu dusukmu adetmiyim nasıl anlayabilirim.

 78. Emine dedi ki:

  Bu ayın 4üne adet oldum şimdide 26 Sina oldum aynı ayda iki kere hamilelikle alakası varmi lütfen cvp verirmisiniz

 79. Neslihan dedi ki:

  Merhabalar ben hap ile korunuyorum normalde hap bittikten 4 gün sonra regl oluyordum ama bu ay bir hafta sonra oldum şiddetli bi baş ağrısının peşinden. Fakat regl 1. Günü normal ağrısız bi kanamam oldu ikinci gün azaldı 3. Gün hiç gelmedi hamilelik olabilir mi?

 80. Tugba dedi ki:

  Merhaba ben 6 aylık evliyim bu ay bebek istedik normalde 10 şubatta adet gördüm her ay 6-7 gün öncesinden adet olurum bu hep böyleydi evlendikten sonra bile şuanda bile adet günümü geçtim sayılır 2 gün önce kan tahlili yaptım negatif çıktı hala adet görmedim az önce açık kırmızı bir akıntım oldu ama çok az peçeteye gelecek kadar 4 -5 günden beridir de adet sancısı çekiyorum ama bir türlü adet olmadım lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapmam lazım

 81. Merve dedi ki:

  Merhabaaaa ben en son Ocak 11 de hasta oldum 17 sinde bitti ve ondan sonra bugüne kadar hasta olmadım derken bugun bi kanama geldi ben hamile olduğumu düşündüm çünkü Şubat ayını olmadım test falan yaptık ama çıkmadı düzenli adet dönemim vardı şuan hastamı oldum üstüne mi gördüm bilmiyorum 10 aylım evliyim çocuk istiyoruz olmadı bu seferde mi acaba hüsran ??

 82. fatma dedi ki:

  merhaba ben 2 senelik evliyim MS hastasiyim hastaligimdan dolayi igne kullaniyorum ve 1 senedir hamile kalmaya calisiyorum doktorum bana hamile oldugunu ögrenir ögrenmez igneyi birakmami söyledi ignenin bi zarari yokmus bebege ama bana olan agir yan etkileri bebege zarar verebilirmis. bana ayin 21.02 belimden igne yaptilar yürüme problemleri cekiyordum ama hastaligimla alakasi yok ..hastane bana 12.02de hamilelik gözükmüyor dedi bu yuzden igneyi oldum .. simdi gelelim adetime
  gecen ay normalde 6 7 gün suren adetim 4 gün bile sürmedi..bu ay ayin 11nde adet olmam gerekiyordu ama ben 8.de cok az cizgi cizgi kan gördüm ertesi gün9.da yine ayni gördüm 10.da hafif bir lekelenme ama özür diliyorum idralimi yaptikdan sonra geldi yine cok azdi dün ise öglenleyi böyle krem gibi ve kirmizi kahverengi gibi bisey geldi cok sivi degildi bugunde ili sefer aynisi oldu hafif bide kanama var ama yine idralimi yapinca geliyor .. normalde benim adetim cok siddetlidir ped dayanmaz acikcasi ve 7 güne yakin sürer.. simdi persembe gunu ignem var ve ne yapicami biilmiyorum ..size hamile olabilirmiyim test yapsam evde cikarmi ?

  1. Yaprak dedi ki:

   Olduğunuz iğne, kan takviyesi için demir yüklemesimi yapılıyor ?

   1. fatma dedi ki:

    demir vitamini ayri aliyorum ignem sadece ataklari ileriye atiyor veya yok ediyor .. bu arada ben avusturyadan yaziyorum ..carsamba gunu aile hekimimize gittim bana beta hcg kan tahlili yaptirmam icin laboratora gönderdi ..yaptirdim ve negativ cikdi yani hamile degilmisim ama ayin 8.den beri hala lekenlenmeler var bu ayin 26.da kadin doktoru randevum var .. bazi ablalarim bana söyle söyledi cok yeni ise hamileligin kanda cikmaya bilir onu ancak kadin doktoru görebilir dediler dogru olabilirmi ?

 83. Cansu dedi ki:

  Merhaba benımde adetım 3 gectı 4. Gun hafıf kanamam ve kahve renge pempemsı gıbı kanamam car acaba hamılemıyım bormalde adetın gununde olurum hıc gecıkme olmadı bugune kadar en fazla ıkı uc gun onceden olurum ama bu sefer emın degılım hamılemıyım dıye lutfen yardımcı olurmusunuz

 84. Burrcu dedi ki:

  Merhaba ben 27 Şubatta regl oldum ve regl bitikten 2 gün sonra tekrar kanamam başladı yaklaşık 3-4 gün ve bu ayda Reglim gecikti hala olmadım acaba hamile olabilir miyim??

 85. fatima dedi ki:

  Merhaba,ben 14martda adet gordum,sonraki adetimi 12da bekliyorum,ama bugun lekelenmem oldu pembemsi,,4yildir cocugumuz olmuyordu,bu 3ayda esim tedavi aldi,acaba hamilelik ihtimali varmi,hic boyle erkenden lekelenmem olmazdi,hemde ovulasyon gunumden itibaren goguslerimde wiwmiw,va agri var,aslinda herzaman adetime 3 4 gun kala baslardi boyle agri,lekenmemde koyu oluyordu,bu ay erken basladi lekenme ama rengi dedigim gibi acik renkliydi

 86. fatima dedi ki:

  Boyle belirtileri olan varmi,birde gecen ayin sonlarindan itibaren ara ara baw donmem oluyor,bi kac kan tahlili vermisdim acaba kanim azaldi oyuzden mi oluyor diye dusunuyorum,insallah hamilelik belirtileri olur insallahhh,bir kizim var 6yawinda ondan sonra hic hamile kalamadim,nedenini bilmiyorum,her wey temiz cikiyor dr gidince,tahlillerde,ultrsyonda ,

 87. Serap dedi ki:

  Merhaba benim bugun 12 gun transfer sonrasi dunden beri leke var bugun kanama ama 9 gun test positif cikti bugun yaptim négatif acaba noldu hamile degilmiyim yarin kan aldircam ama lutfen ne yapmaliyim sancim var

  1. Zeynep dedi ki:

   Merhaba ben uc gun once doctora gittim bes haftalik hamilesin dedi ama o gun kahverengi leke geldi iki uc gundur ara ara az lekelenme var korkuyorum cindi bir durummu

 88. Nelievana dedi ki:

  Merhabalar 1 hafa once pembe bulantim oldu simdide adetim geliyor ama arim sizim hic olmadj nomede olurdu ve cok sik sik tolete gidiyorum acaba hamile olabilirmiyim test nezaman yapmam gerekir

 89. Yeşim dedi ki:

  Sa
  Adet tarihim 09.04.2020
  26 32 arasi adetm
  Adet 4 5 gun surer bitiktn sonra ztn cocuk istyrm
  adetimdn 14. Iliski oldu(tabi ondan onceleride oldu)
  O esnada asla kan yoktu
  Sabah namazina kalktm peceteye hafif pembemsi
  Bi kan geldi sadece sildim yattim kalktm hic bisi yok bu ne demek yerlesme ihtimali vr mi ?

 90. Rabia dedi ki:

  Adetimin üstünden tam 20 gün geçti bugün biraz kanamam var sancım ağrım yok uyku halim çok var ne olabilir sizce hamile miyim

 91. Meryem dedi ki:

  Merhaba ben ben 22 Eylül’de âdet oldum 13 Ekim’de de hafif bir kanamam oldu 3 gün sürdü bir ay geçti üzerinde bugün gebelik testi yaptım negatif çıktı benim hamile olma ihtimalim var mı ve varsa ne zaman testi tekrarlamalıyım

BİR YORUM YAZ