Kategoriler

Kalça Büyütmek İçin Egzersizler ve Kullanılabilecek Tüm Yöntemler

Kalça Büyütmek İçin Egzersizler ve Kullanılabilecek Tüm Yöntemler

Kalça büyütmek için egzersizler nelerdir? Kalça Büyütmek İçin Hangi Egzersizler yapılır? Kalça Büyütmek İçin Egzersizler çeşitli yöntemleri sizler için derlediğimiz yazımızda, daha büyük ve seksi kalçalara sahip olmak isteyen kadınların, daha dolgun ve geniş bir kalça görünümüne sahip olmak için yapabileceği egzersizleri ve evde uygulanabilecek etkili ve pratik diğer yolları sizlerle paylaştık.

Kalça büyütmek, aslında Türk kadınlarının çok da ihtiyacı olan bir şey gibi gözükmese de, dar kalçalı ve kıvrımsız popolu hanımlar, daha çekici bir görünüme kavuşmak için, daha yuvarlak hatlara ve daha geniş, büyük bir kalçaya sahip olmak istiyorlar. Neyse ki tüm bunlar için oldukça etkili yöntemler mevcut ancak tüm diğer yöntemlerde olduğu gibi, kalça büyütmek için izlenecek yollarda da yüksek bir azim ve istikrar, başarıya giden yolda olmazsa olmazlardan.

kalça büyütmek için kullanılacak yöntemler

Kalça Büyütme Egzersizleri ve Kalça Büyütme Yöntemleri

Yuvarlak, büyük bir popo, geniş kalçalar ile çekici bir görünüme ulaşmak, daracık bir kot ya da kalem etek giydiğinizde dikkat çekici güzel kalçalara sahip olmak için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem var. Sizin için her bir kalça büyütme alternatifini avantajları ve dezavantajları ile birlikte derledik. Gelin önce başlıklar halinde göz attıktan sonra tek tek inceleyelim.

 • Kalça büyütme egzersizleri yaparak
 • Kalça büyütme için bitkisel yağlar ile masaj
 • Kalça büyütme için beslenme programı
 • Kalça büyütme ameliyatı

Kalça Büyütme Hareketleri

Daha büyük bir popo ve daha geniş kalçalara sahip olmak isteyenlerin egzersizler sayesinde kalça büyütmelerindeki en büyük avantaj, cerrahi işlemden kaynaklanan maliyetlere ve ameliyat sonrası yan etkileri ve iyileşme süreci eziyetine tahammül etmen zorunda kalmadan, tamamen doğal yöntemler, evde yapılabilecek hareketler ile büyütme sağlanabilmesidir.

Kalça büyütme egzersizlerinden fayda görebilmek için tek ihtiyacınız olan, yapacağınız spor aktivitelerinde yardımcı bir takım kalça büyütme aletleri, hareketleri yapabilmek için uygun bir alan ve en önemlisi de disiplin.

Hareketleri düzenli ve disiplinli bir şekilde her gün uygulayacak olursanız bir kaç hafta içerisinde kalçalarınızdaki büyümeyi gözle görmeye başlayacaksınız.

 

Kalça büyütmek için yapabileceğiniz egzersizlerden bazıları da şunlar;

Kalça Büyütmek İçin Egzersiz Squat

Kalça büyütmek için en etkili egzersizlerden bir tanesi olan squat ile kalça kaslarınızı tümüyle harekete geçirebilirsiniz. Squatın çeşitli bulunmaktadır ve hangi tip squat ile kalça kaslarınızı harekete geçirip maksimum verim alabileceğinizi bilmeniz faydanıza olacaktır.

Squat yaparken baskının büyük kısmını dizleriniz yerine topuklarınıza vererek yapmanız durumunda kalça kaslarınızı çalıştırarak yaptığınız aktiviteden verim alabilirsiniz.

 

Kalça Büyütmek İçin Egzersiz Halter – Ağırlık Kaldırma Sporu ile Diş Arkası Kirişlerinizi Çalıştırın

Yerdeki ağırlığı kaldırmaya yönelik bir spor aktivitesi olan halter tarzı sporlar doğru şekilde yapıldığı zaman, dizlerin arkasındaki kirişleri harekete geçirir ve doğal olarak kalça kaslarını çalıştırır ve sıkılaştırır.

Hem daha kalkık bir popoya sahip olmaya yardımcı olurken hem de kalçada sağlam alt yapılı kasların oluşmasını sağlayarak, kalçanın büyütülmesinde önemli yol oynar ancak ağırlık kaldırma hareketleri de sakatlıklara meydan vermeyecek şekilde doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

Diz kirişleri ve kalça bölgesini çalıştırmak yerine bele bindirilecek bir yük sonucu, istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Kalça Büyütmek İçin Egzersiz Dumble ile Uyluk Bölgenizi Çalıştırın

Dumble gibi hem ucuz bir şekilde temin edeceğiniz, hem evde yer kaplamayacak hem de bulması ve satın alması oldukça kolay bir yardımcı spor aleti ile yapacağınız kalça büyütme hareketleri sayesinde yüz güldürücü sonuçlara ulaşmanız işten bile değil.

Kalça Büyütmek İçin Egzersiz Yan Yatarak Yapılan Kalça Kaldırma Egzersizi

Bu egzersizi de nasıl yapabileceğinizi ilgili videodan izleyebilirsiniz

 

Kalça Büyütmek İçin Bitkisel Yağlar

Kalça büyütmek için kullanılan bitkisel yağlardan en yaygın olarak bilineni balık yağı ile E vitamini ampülü ile yapılan karışımdır.

Balık yağı, e vitamini maskesinin uygulanış şekli de şu şekilde olacaktır;

Balık yağı ve E Vitamini ampülünü birbirine iyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımı, masaj yağı olarak kullanarak her gün düzenli olarak kalça bölgenize yaygın bir şekilde sürünüz ve kan dolaşımınızı arttıracak bir biçimde orta basıda bir masaj yaparak maskeyi kalçalarınıza yediriniz.

Bunun dışında da;

 1. Boyotu Yağı
 2. Rezene Tohumu Yağı
 3. Çemen Oto Tohumu Yağı 

ise kalça büyütme amacıyla masaj yağı olarak sıklıkla kullanılan diğer bitkisel yağlardandır

Kalça Büyütmek İçin Ne Yemeliyiz

Daha dolgun ve büyük kalçalara sahip olmak için, yapacağınız fiziksel aktiviteler ve sporlara ek olarak, takip edeceğiniz uygun bir beslenme programı da büyük ölçüde yardımcı bir rol oynayacaktır.

Bilhassa spordan sonraki 30 dakika içerisinde tüketmeye dikkat etmeniz gereken aşağıda sıralayacağımız besinleri tüketecek olursanız, kısa süre içerisinde kalçalarınızdaki istenmeyen yağlardan kurtulup, kalan dokuları kasa çevirebilir ve iri kalçalara sahip olabilirsiniz.

 1. Proteinler
 • Protein tozları – eczacınıza danışabilirsiniz ancak whey protein tozu tavsiye edilen markalar arasındadır
 • Barbunya
 • Kuru fasulye
 • Nohut
 • Çökelek peyniri
 • Yumurta
 • Tavuk Göğsü
 • Ton Balığı
 1. Komplex Karbonhidrat
 2. Faydalı Yağlar
 3. Meyve ve Sebzeler

Daha fazlası için kalça büyütmek için ne yemeli adlı konusunda ayrıntılı inceleme bulabilirsiniz.

Ameliyatla Kalça Büyütme

Kalça bölgesine kişinin kendi vücudundan alınan yağlardan yapılan yağ enjeksiyonu ya da dışarıdan cerrahi kesi ile kalça içine yerleştirilen silikom protezler ile kalça büyütme işlemi yapmak mümkündür ancak daha hızlı ve pratik, garanti sonuçlu bir yöntem olmakla beraber, ağrılı ve maliyetlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ