Kategoriler

Hiç Kilo Veremiyorum. Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Hiç Kilo Veremiyorum. Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?
  • Diyet / Zayıflama
  • 11/07/2017 15:19 | Son Güncellenme: 11/07/2023 10:57
  • 0
  • 1.140

Sağlıklı nasıl kilo verilir, kilo veremiyorum, ne yesem yarıyor diyenlerin mutlaka uygulaması gereken yollardan birisi bol bol su içmek olacaktır.

Eğer ki sağlığınızı riske atmak istemiyorsanız mutlaka sağlıklı kilo verme yoluna yönelmeniz gerekmektedir.

Günde sekiz bardak su içmeye mutlaka önem verin. Günümüz de çoğu kişi hızlı şekilde zayıflamak ister. Bunu başarabilmenin yollarından birisi de doğru beslenme programı ve yapacağınız egzersizlere bağlıdır. Eğer ki kafanıza hızlı kilo vermeyi koyduysanız kilo vermeniz çokta zor olmayacak. Kimi insanlar ne yazık ki sağlıksız şekilde kilo veriyor. Bu durum ileriki yaşlarda ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden oluyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınmaması adına sağlıklı kilo vermenin püf noktalarının da mutlaka bilinmesi gerekmektedir.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Bol Bol Su İçmelisiniz

Sağlıklı kilo vermenin altın kurallarından birisi de bol bol su içmekten geçiyor. Özellikle vücut, susuzluğu kimi zaman açlıkla karıştırabiliyor. Hal böyle olunca da kişiler de yeme isteği ortaya çıkıyor. Böyle oluncada kendisini tutamıyor ve hemen yemek yemeğe sarmaya başlıyor.  Canınız abur cubur bir şey çektiğinde yapmanız gereken en etkili yollardan birisi de hemen su içmek olacak. Bu sayede yemek ve ya abur cubur gibi şeyler yemeyerek su ile karnınızı doyurmuş olacaksınız.

Az da olsa susuz kalmak bile metabolizmanızı kötü yönde etkilemeye neden olacaktır. Yapılan araştırmaları baz aldığımızda ise mutlaka yemekten önce 2 bardak kadar su içilmesi gerektiği söyleniyor. İçeceğiniz 2 bardak su ise daha fazla yemek yeme isteğinizi ortadan kaldırmaya doğal olarak yardımcı olacak. Kendinizi daha çok yeme yemekten alıkoyacak ve bu durumda sağlıklı yoldan zayıflamanızı sağlayacaktır.  Suyunuzu yemekten yarım saat önce içmeniz, yemeklerin daha hızlı şekilde sindirilmesini sağlar. Böylelikle kilo alımının önüne geçmiş olursunuz.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin  Doğal Besinleri Tüketmeye Gayret Edin

Yağlı besinleri tüketmeniz size yalnızca kilo alma konusunda yardımcı olur. Ayrıca kalp ve damar tıkanıklığı gibi hastalıklara yakalanmanıza neden olacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamanız adına ise mutlaka doğal besinlere başvurulması gerekir. Doğal besinler zayıflamanıza yardımcı olur. Sağlığınızı hiçbir şekilde riske atmaz.

Kilo verebilmeniz için ilk atılacak adımsa boş kalori olan kaynakları hayatınızdan çıkarmanızdır. Kalori değerleri yüksek fakat besin değerleri düşük olan gıdalar da kilo vermenizin önünde en büyük engel olarak görünür. Şekerde bu listenin başında yer almaktadır.

Meyvelerden aldığınız şeker vücudunuza yeterliyken hazır gıdalardan ve içecekler ile aldığınız şeker sağlıklı beslenme de 4 – 5 katını bulmaktadır. Günümüzdeyse genellikle gençlerin daha çok aldığı günlük kalori alımı neredeyse %10’u da şekerli içeceklerden gelmektedir.

Bu içeceklerin vücuda hiçbir şekilde artısı yoktur. Bağımlılık olan şeker bel gölgesinin yağlanmasında en başta gelmektedir. Fakat şekerin kilo vermememizde hatta kilo almamızdaki etkisi yüksek kalorili olmasından kaynaklanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ