Kategoriler

Kırmızı Ben Tedavisi

Kırmızı Ben Tedavisi
  • Cilt Bakımı
  • 27/04/2017 17:05 | Son Güncellenme: 04/02/2023 18:31
  • 0
  • 8.440

Kırmızı benleriniz bulunuyor ise endişelenmenizi gerektirecek hiçbir orun yoktur. Çünkü sağlık açısından bir risk taşımamaktadır. Fakat birçok kişi bu benlerden dolayı estetik sebeplerden dolayı kurtulmak istemektedir.

Doğal Yollardan Kırmızı Ben Tedavisi Nasıldır?

Bu yazımızda, kırmızı benleri geçiren doğal tedaviler vereceğiz. Ayrıca da kırmızı benin ne olduğunu, neden oluştuğunu geçirebilmek için hangi ilaç tedavilerinin uygulandığını açıklayacağız ve cilt bakımı korumalarında bazı genel ipuçlarını sizler ile buluşturacağız.

 

Kırmızı Ben Görüntüsü Nasıldır?

Nevüs olarak bilinen kırmızı benler yuvarlak bir şekle sahip olmaktadır. Kırmızıdır ve genel olarak 2 milimetreden fazla da değildir. Genel olarak gövde bölgesi, boyun ve kollar da görülmektedir.

 

Kırmızı Ben Neden Oluşmaktadır?

Çoğu zaman yaşın ilerlemesi ile oluşmaktadır ve yaşlı kişiler de daha sık görülebilmektedir. Çok açık tenli kişilerde ise daha sık görüldüğü ortaya çıkmıştır. Bu benlerin oluşmasının asıl nedeni ise derideki küçük kan damarlarının genişlemesi ve güneşe maruz kalınması olarak ortaya çıkabilmektedir.

 

Kırmızı Ben Nasıl Yok Edilebilir?

Benleriniz küçük ise kapatıcı ya da makyaj ile gizleyebilirsiniz. Bunun dışında benler yok edebilmek için farklı tedaviler bulunmaktadır. Böyle bir durumda ise sizin için en uygun olan tedaviyi öğrenebilmek için doktorunuza ya da dermatologunuza danışmalısınız.

Kırmızı Ben Ameliyat

Genel olarak büyük ve derin benler için olmaktadır. Cilde kesi yapılır bu şekilde gerçekleştirilir. Derideki ben çıkarıldıktan sonra dikişler atılır. Bu işlem ağrılı olabilmektedir. Küçük de olsa iz bırakabilir.

Kırmızı Ben Lazer Tedavisi

Bu yöntem hızlı ve ağrısız bir yöntemdir. Neredeyse hiçbir etkisi bulunmamaktadır.

Kırmızı Ben Kriyoterapi

Bu yöntemde ise sıvı azot olarak kullanılır ben dondurulur. Daha sonrasında ben siğillerin çıkarıldığı gibi çıkartılır. Olumsuz tek tarafı biraz pahalı olmasıdır.

 

Kırmızı Ben Doğal İlaçlar

Hintyağı

Hintyağı için pamuk ve medikal bir banda ihtiyacınız olacak. Pamuğu yağa batırdıktan sonra benin üzerine sürüp bandı yapıştırın. Pamuğu her gün yenisi ile değiştirin. Bu işlemi, yedi gün boyunca ara vermeden tekrarlamalısınız.

Sarımsak

Siğilleri geçirdiğini hepimiz bilmekteyiz fakat sarımsağın birçok güçlü etkisi bulunmaktadır. Benler üzerinde ise benzer şekilde etki etmektedir. Benin üzerine her gün bir para taze sarımsak sürün ve medikal bant ile sabitleyin. Tercihen sabah ve uyumadan önce günde iki defa değiştirin.

Ekşi Elma

Ekşi elmanın suyunu sıkarak üç hata boyunca günde en az üç defa benin üzerine sürmelisiniz. Bu tedavi sabır gerektiren bir tedavidir. Yavaş ilerleyen fakat oldukça etkisi fazla olan bir tedavidir. Beninizin kaybolduğunu göreceksiniz.

Cildinize Dikkat Edin

  • Cildinizi daima ultraviyole radyasyonlarından korumalısınız. Özellikle de yaz mevsiminde ve radyasyonun en yoğun olduğu saatler olan 12:00 ve 16:00 arasında dikkat etmelisiniz. Her zaman güneş koruyucusunu kullanın.
  • Hafta da bir defa ya da on beş günde bir cilt tipinize ve vücudunuzun tüm bölgelerinde hassasiyetine uygun ürünler ile doğal peelingler yapın.
  • Sebzeler ya da doğal nemlendirici kremler ile sık sık cildinizi nemlendirin ve besleyin.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ