Kategoriler

Kaliteli Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

Kullandığımız makyaj veya cilt bakım ürünlerinin kalitesizleri olduğu gibi sahte cilt bakım ürünleri de çok. Peki bu durumda kaliteli cilt bakımı ürününü nasıl anlayacaksınız?

Günlük nemlendiriciler, şampuanlar, duş jelleri, vücut kremleri, vücut bakım yağları, ayak bakım yağları ve kremleri gibi pek çok kaliteli cilt bakım ürünleri bulunmakta. Hangisini ne zaman ve hangi sıklıkta kullanacağımızı bilmek cilt bakımında oldukça önemli.

Cildimiz düzenli bakım gerektiren ve bu bakımı yerine getirmediğimiz zamanlarda istemediğimiz sonuçlarla karşılaştığımız en önemli dokumuzdur. Cildimize bakım yapmamız için pek çok cilt bakım ürünlerine ihtiyacımız var.

 Öncelikle cilt bakım ürünlerini satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylardan bahsetmek istiyoruz.

en iyi cilt bakım ürünleri

Bunlardan birincisi ürünün taze olup olmadığını kontrol etmektir. Bu da ürünün ambalajında mevcut olan üretim tarihi veya son kullanma tarihi sayesinde öğrenebileceğimiz bir detaydır. Bu yüzden mutlaka ambalajı olan ve açılmamış ürünü almamız çok önemlidir.

 

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıklıkla Kullanılmalı?

Peki cilt bakım ürünleri hangi sıklıkla kullanılmalı? İçerisinde yağ bulunan bakım kremlerini..her  duş sonrasında kullanabilirsiniz fakat  tamamı yağ olan cilt bakım ürünlerini  en fazla haftada iki kere kullanmanız önerilir. Bunun sebebi ise cilde her gün yağ bakımı yapmanın ciltte sivilcelenmeye sebep olmasıdır.

Şampuan ve duş jeli gibi temizleyici ürünleri, ihtiyaç durumuna göre her gün de kullanabilirsiniz. Tıpkı şampuan ve duş jeli gibi her gün kullanılabilecek ürünlerden bazıları lipbalmlar (dudak nemlendiricileri), el kremleri, ayak kremleridir. Ayak bakım kremleri ileriki yaşlarda görülen pek çok ayak sağlığı şikayetlerini  önlemekte yardımcı olur. Ayakları her gün yatmadan önce mutlaka yıkıyoruz. Yıkadıktan sonra yatak çorabı giyme alışkanlığınız varsa  ayaklarınızı her gün kremleyerek ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Bu sayede her sabah uyandığınızda ayaklarınız yumuşacık olurken yorgunluğunu da atmış olacak.

Cilt bakımı nasıl yapılır diyenler için şunu da belirtmekte fayda var. Cildimize sadece cilt bakım ürünleri ile değil masaj yaparak, duruma göre sıcak ya da soğuk suda bekleterek ve doğal yollardan da cilt bakımı yapabiliriz. Örneğin cildinizde çok fazla sarkmalar oluştu ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa sarkan dokuya soğuk su ile masaj yaparsanız gün geçtikçe toparlandığını fark edeceksiniz. Basit bir örnekle mesela ayaklarınız çok yorulduğunda veya şiştiğinde tuzlu soğuk su çok hızlı bir şekilde ayaklarınızı iyileştirecektir.

 

Size En Uygun Cilt Bakım Ürünlerini Nasıl Anlarsınız?

Cilt bakımı konusunda güvenilir olduğunu bildiğiniz markalardan alışveriş yapmanız çok önemli. Ayrıca uzun zamandır kullanmakta olduğunuz bir ürünü başka bir ürünle değiştirmeniz cildinizde bazı değişikliklere sebep olabilir. Bunlardan bazıları aşırı kuruluk, aşırı yağlanma, kaşınma ve alerji gibi reaksiyonlardır. Bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak adına uzun süre kullandığınız ürünleri değiştirmeden önce tekrar düşünmelisiniz. Eğer kullandığınız ürünün üretimi durduysa da yeni alacağınız ürünün içeriğinin diğeri ile aynı olmasına mümkün değilse de yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle asit içeren bazı cilt bakım ürünleri var onlardan uzak durmalı ve alkol içerikli ürünleri de tercih etmemelisiniz!

 

Cilt Tipinize Uygun Ürünler Seçin

Cilt bakım ürünleri alınırken kendi cilt tipiniz için olmasına mutlaka dikkat edin. Bunun dışında cilt bakım ürünlerinin içeriği de çok önemli. Her firmanın ürettiği kremler, vücut losyonları, bakım yağları ve özellikle de yüzümüze sürdüğümüz kremleri sandığımız kadar güvenilir olmayabiliyor. İçerisindeki etken maddeleri iyi bilmeli ve eğer alerjiniz varsa dikkatle okumanız gerekmektedir. Bu anlamda cilt bakım ürünleri konusunda güvenilir firmalar arıyorsanız mutlaka firmaların dermotolojik test yapıp yapmadığını araştırın. Firmalara ulaşabilir ve konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorarak ve hatta test raporlarını isteyerek güvenle ürünleri kullanabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Cilt Türlerine Göre Cilt Bakımı

Cilt bakım ürünleri konusu oldukça hassas ve özen gerektiren bir konu. Bu yüzden bir ürünü alırken fiyatından önce içeriğini incelemelisiniz. Her ürün pahalı olduğu için iyi veya ucuz olduğu için kötü olduğu anlamı taşımıyor. Mutlaka cilt bakım ürünleri seçerken göz önüne almanız gereken detayları ihmal etmeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ