Kategoriler

Mat Ciltler için Maske Tarifleri, Maskeler ve Solgun Ciltlere Maske

Mat Ciltler için Maske Tarifleri, Maskeler ve Solgun Ciltlere Maske
  • Cilt Bakımı
  • 16/08/2017 18:16 | Son Güncellenme: 04/03/2023 23:20
  • 0
  • 3.141

Solgun ciltler için maske tarifleri,  renksiz ciltler için maske tarifleri, hasta ciltler için maske tarifleri. Cilt güzelliği her kadın açısından önemlidir. Ciltlerin matlaşması ve canlılığını kaybetmesi de rahatsız edici bir durum olmaktadır. Fakat kozmetik ürünlerinde dışında bitkisel çözümlerinizde mat cilt tedavilerinde kullanılabilmektedir.

Maskeler

Sıvı ile Cildi Canlandırmanız

Sıvı tüketimi mutlaka yapılması gerekir. Gündü 10 ya da 12 bardak su tüketilmelidir. Suyun dışında da meyve ve taze olan sebze suları gibi çeşitli içecekler ile tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca da yeşil çay gibi olan bitkisel çaylar da denenebiliyor.

Beslenme Düzeni

Beslenme düzenine mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Doğru bir diyet programı ile cildinizin canlanması sağlanabilmektedir. Özellikle de taze meyveler ve C vitamini olan gıdalar da tüketilmesi gerekir. Ayrıca da A vitamini ve antioksidan da olan besinlerde beslenme düzeni içine girmektedir. Bu tür besinlerde aynı zamanda vücudunuzdan zararlı toksinlerinde atılmalarına yardımcı olacaktır. Cildinizin kendiliğinden yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Uyku Düzeni

Uyku düzeni beslenme kadar önemli bir etkendir. Her gün 8 saat uyumanız gerekiyor. Sabahları erken kalkmalısınız ve geceleri de çok geç yatmamanız gerekir. Dinlenme esnasında da cilt hücreleriniz dinlenir.

Alkol Kullanımı

Alkolün fazla alınmasıyla cilt yapısının bozulumlarına neden olabilmektedir. Ayrıca da cildinizin susuz kalmasına yol açar. Alkol, sigara gibi cildinizin yapısını olumsuz bir şekilde etkiler. Bundan dolayı sigara içmemeniz alkol kullanımını da sınırlı sayıda tüketmeniz gerekir.

Düzenli Egzersiz

Düzenli egzersizler cilt sağlığından bakıldığı zaman çok önemlidir. Kan dolaşımını da arttırmaya yardımcı olmaktadır. Yediğiniz besinlerin emilimini hızlandırmanız ve toksinlerin dışarı atılmasını da kolaylaştırmaktadır. Yoga veya jimnastik gibi egzersizler de günde 45 dakika yapılması gerekir.

Limon

Limon doğal olan ve erken yaşlanmayı geciktiren antioksidanlar ve C vitamini içerir. Aynı zamandaysa doğal cilt beyazlatıcısıdır. Cildinizin daha parlak görünmesini sağlarken de cildinizi güçlendirmekte epey yardımcı olur. Bir bardak suyun içine limon suyu ekleyip cildinizi yıkamanız mümkün.

Şeker

1 çorba kaşığı kadar kahverengi şekeri su ile karıştırıp hamur haline getirmelisiniz. Ardından da yüzünüze uygulamalısınız ve ölü deri hücrelerinizden kurtulmak için iyi bir şekilde ovmalısınız. Dairese ve hafif hareketlerle yaptığınıza emin olmalısınız. Uygulamanızın ardından cildinizi ılık su ile yıkamalısınız. Ölü derilerinizden de kurtulduğunu hemen fark edersiniz.

Solgun Ciltlere Maske

Yoğurt ve Yağ Maskesi

Bu maske içinde papatya y ağı, kayısı çekirdeği yağı, sandal ağacı yağı ya da limon yağı kullanın. Bu yağlardan da hiçbirini elinizin altında yoksa da sadece yoğurt kullanabilmekte özgürsünüz. Maskeyi hazırlayabilmeniz için 2 çorba kaşığı yoğurdu küçük bir kase içine almalısınız. Daha sonra da seçtiğiniz yağlardan 5 ila 10 damla eklemeli ve iyi bir şekilde karıştırmanız gerekir. Göz çevreniz hariç tüm cildinize sürmeli ve 10 dakika bekletmelisiniz. Maskeyi ise soğuk su ile çıkartabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ