Kategoriler

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli? Boyu Kısa Olan Kadın Kombinleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli? Boyu Kısa Olan Kadın Kombinleri

Boyu kısa olan kadınlar nasıl uzun boylu gözükür? Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli ki uzun gözüksünler?

Doğru kıyafet seçimi ile kısa boylu olmanın olumsuz yanlarını bertaraf edebilirsiniz. Kıyafet seçiminde, ürünlerin boyutu, kesimi ve deseni önemli bir yer tutar. Çünkü boy uzunluğunuza uygun olmayan bir kıyafet sizi olduğunuzdan daha da kısa gösterecektir. Bu nedenle alınan ürünleri iyi incelemek gerekir. Ayrıca bu konuda bilgi sahibi olmak yararınıza olacaktır. Bu sayede paranız çöpe gitmeyecek ve aldığınız ürünleri, uzun süre gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz.

Kadınlar her zaman kusursuz bir görüntüye sahip olmak isterler. Bunun için alışveriş merkezlerini saatlerce gezerler. Çünkü onlar için güzel giyinmek bir özgüven unsurudur. Daima bakımlı, şık olmak isterler. Onlar için kısa ya da uzun boylu olmaları çok önemli olmamaktadır. Ancak kısa boylu olmak bazen avantaj çoğu zaman da dezavantajdır.

Boyu Kısa Olan Kadın Nasıl Giyinmeli Kısa Kadınların Kombinleri

T-Shirt ve Kazaklarda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Üstünüze alacağınız kıyafetlerin seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken şey denediğiniz ürünün üzerinizde bol ve uzun durmasının sizi olduğunuzdan daha kısa göstereceğidir. Bunun yerine kısa üstler kullanmak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ayak bileğinizi kesen ayakkabılar boyunuzu daha kısa gösterecektir. Geniş bantlı ayakkabılar kullanmamak gerekir.

Ceket seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kısa boylu kadınlar, uzun boyutlu ceketleri kullanmamalıdır. Çünkü bu, onların daha da kısa görünmelerine yol açar.

Elbise, pantolon ve seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kısa boylu kadınların, düz ve vücuda oturan modeller tercih etmeleri gerekir. Geniş parçalı elbiseler onları daha kısa gösterecektir. Pantolon seçiminde ise yüksek belli modelleri tercih etmeleri gerekmektedir. Dizüstü etek seçimi ise bacaklarını olduğundan daha uzun gösterir.

Bu ipuçlarına dikkat ettiğinizde mükemmel bir görünüme ulaşacağınız kaçınılmaz olacaktır.

Uzun Görünmek İçin Kıyafet Rengi Seçimi

Kadınlarımız belli başlı noktalarda oldukça dikkatli davranmaktadır.

Buna göre kadınlar kendilerinde gördükleri küçük bir kusuru dahi ortadan kaldırmak adına çok büyük çabalar sarf etmektedirler.

Tüm kadınlarımızın vücut tipileri birbirinden farklıdır.

Buna göre uzun boylu bayanların yaşamımızda varlığı kadar kısa boylu bayanlarında varlığı söz konusundur.

Bu nedenle bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen bayanlar yanlış bir bilgi ile topuklu ayakkabılara doğru yol alırken aslında gözden kaçırdıkları çok ince bir detayın farkında bile değillerdir.
Giydiğimiz birçok kıyafet ile daha zayıf veya daha şişman bir görünüm ortaya çıkardığımızı söylerler. Buna ek olarak bir de daha uzun veya daha kısa göründüğümüz kıyafetler dahi vardır.

Bunun için aslında doğru renk tercihleri ile uzun bir boynumuz var gibi gösterip uzun boylu bir bayan edasında hayatımızı devam ettirebiliriz.

Uzun Boylu Olmak Artık Hayal Değil

Yüksek topuklu ayakkabılara maruz kalan bayanlar uzun bir görünüm ortaya koydukları için mutlu olsalar da günün sonu şişen ayaklar ile bitmektedir.

Fakat bunun yerine daha rahat bir şekilde istenilen o güzel görünüme sahip olmak artık oldukça kolay.
Etrafınıza bir göz atın.

 

En kısa boylu bayanların genel olarak düz renkleri tercih ettiklerini göreceksiniz.

Bu şekilde ayrı parçalarda dahi renk geçişleri ile aslında daha uzun bir görünüm ortaya koyduklarının sizlerde farkında olacaksınız.

Bunun yanında bir de oldukça aykırı renkler ile hazırlanmış bir kıyafeti giyen birinin göründüğünden çok daha kısa bir hale geldiğini göreceksiniz.
Uzun bir görünüm için bir de ayakkabı noktasında bilinmesi gereken ipuçları bulunmaktadır.

Bun göre giydiğiniz ayakkabının kıyafetiniz ile uyumlu bir geçişi olduğu taktirde yine güzel ve iddialı bir görünüme hazırlanacaksınız.

Yine bacak boyu kısa olan tüm bayanların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli nokta pantolon seçimi olacak ve buna göre yine uzun boylu gibi hissetmeniz çok kolay bir hale gelecektir.

Kısa Hanımları Uzun Gösteren Kıyafet Renkleri ve Modelleri

Son olarak bu konuda yaşadığınız sıkıntıdan kurulmak adına tek renkte hazırlanmış elbiseleri de tercih ederek kolay bir şekilde uzun boylu bir bayan haline gelebilirsiniz.

Bu Yazılara da Bakın:

Kısa Küt Saç Modelleri 2022 Trendleri

Doğal Güzellik Sırları Nelerdir?

Zayıf Görünmenin Yolları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ