Kategoriler

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Yeni trend ombre saç modelleri hakkında en detaylı yazı dizisi ile karşınızdayız. Bu rehber niteliğindeki yazı dizisinde, ombre saç modelleri ile ilgili en çok merak edilen sorulara cevap bulacaksınız.

Ombre saç modeli ne demek?

Ombre saç, saç uçlarının daha açık ya da daha koyu renk tonlarında boyanarak, saçın uçlara doğru daha ışıltılı bir şekilde renk geçişi sağlanması olarak tanımlayabiliriz. Aslında bakacak olursanız, Türk bayan kuaförlerinde yapılan krepe balyaj işleminin hemen hemen benzer bir örneği diyebiliriz.  Dünya genelinde ünlü yıldızlar tarafından kullanılarak dünyaya yayılan trend ombre balyaj saç boyama tekniği hakkında bütün detaylara bu yazı dizisinde yer vereceğiz.

 

REKLAM ALANI

en güzel ombre saç modelleri 2018

Ombre kadınlar arasında henüz çok yaygınlaşmaya başlamadan önce, renk geçişleri daha keskin oluyordu. Bu da yapılan işlemi doğallıktan uzaklaştırıyordu haliyle. Ancak kadınların ombre saç modellerine ilgisinin artmasıyla birlikte, daha doğal bir renk geçişi ve naturel bir görünüm sağlamak için bir çok yöntem keşfedildi. Artık günümüzde oldukça naturel renk geçişi ve parlaklık verilerek ombre saç uygulaması yapılabiliyor ve herkese yakışacak bir ombre saç modeli bulunabiliyor.!

 

moda ombre saç modelleri

 

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi, saç uçlarına yapılan ışıklandırma ve renk geçişleri uygulamasına ombre saç boyama deniliyor.

Yani krepe balyaj uygulamasına benzerlik gösterse de, yurt dışındaki ombre anlayışı ile ülkemizdeki anlayış farklı tabii ki. Bunun en önemli sebebi de, bayan kuaförlerinin tutum ve davranışlarından kaynaklanıyor.

Ombre Saç Boyamasında Doğal Görünüm, Naturel Renk Geçişleri

Doğru ombre saç tarzını yansıtan, yani saç diplerine çok ince balyajlar atılarak, saç uçlarına doğru renk geçişinin keskin hatlar oluşturmasının önüne geçilmesi ile yapılan boyama işlemi en naturel sonucu verecektir. Böylece daha naturel bir ombre saç rengine sahip olmuş oluyorsunuz.

Saç uçlarına doğru renk tonları açılırken, doğal renk geçişi isteyen kadınların bu ince detaya dikkat etmeleri gerekiyor.

Özellikle evde kendi imkanları ile ombre saç boyama tekniğini uygulayacak hanımlar için bu ayrıntıya dikkat çekmek istedim.

Siyah saça ombre saç modelleri

Siyah ve ince telli saçlar için ombre uygulaması oldukça çarpıcı ve dikkat çekici sonuçlar veriyor. Ombre saç modelleri siyah saçlı bayanlar için vereceğimiz tavsiyelere uymasını tavsiye ediyoruz. Özellikle uzun ve siyah saçlı bayanlarda ombre uygulaması +1 puan avantaj sağlar. Çünkü bu tekniğin kalitesini arttıran şey, saçın uzunluğudur. Siyah saça ombre olur mu? sorusunu yönelten bir çok takipçimiz oldu. Biz de siyah saça en uygun renk tonlarını fotoğraflarla destekleyerek geniş bir rehber hazırladık. Bakır tonları özellikle en çok tercih edilen renklerden. Ancak bu kadarla sınırlı değil. Sizler için derlediğimiz çeşit çeşit siyah saça ombre olur mu? sorusuna karşılık en şık renk tonlarını bir araya getirdik.

Siyah saçın sınırsız olanakları ve avantajları

1-) Karamel Tonları ile Koyu Parlaklık

Siyah saçlı bayanlar için kesinlikle tavsiye ettiğim, önerdiğim ombre saç rengi karamel tonları ile saç uçlarına doğru daha koyu tonlarda parlaklık. Sağlıklı ve parlak görünen, gölgeleme efekti ile doğal saç renginizi aydınlatmak istiyorsanız bu saç rengi mükemmel bir tercih. Karamel ombre saç modelleriuygulama sonrası aşağıdaki fotoğrafta yer alan örneklerde olduğu gibi bir görünüm sunacaktır

karamel rengi ombre saç modelleri

 

2-) Siyah saç ile bakır tonlarının mükemmel uyumu

Siyah saçlar için bir diğer ombre uygulaması için tavsiye ettiğim renk bakır tonları. Bakır tonları siyah ve koyu kahverengi gibi doğal saç rengi koyu tonlarda olan kadınlar için harika bir seçimdir. Başarılı bir uygulama sonrasında, siyah saça bakır renk ombre uygulaması sonrası elde edeceğiniz görüntü, aşağıdaki fotoğraflardaki gibi olacaktır.

siyah saç üstüne bakır ve karamel tonlarında ombre modeli

 

3-) Siyah-Kahverengi Uyumu ile Ombre Uygulaması

Doğal bir görünüm tercih eden siyah saçlı bayanlar için, göze batmayan, sırıtmayan, naif, sade ve çok şık bir siyah-kahverengi uyumu tam size göre. Yumuşak bir renk geçişi için yazımızın başlarında verdiğimiz tavsiyelerimize uyarak, kahverengi ombre saç modellerinde doğallığı yakalayabilirsiniz.

siyah ve kahverengi ombre saç uyumu

4-) Yeni Trend Siyah – Gri uyumu

Gri saç rengi 2017 ile birlikte iyice yaygınlaşacak trend haline geldi. Siyah saçlı kadınlar için, gösterişli, enerjik bir havaya sahip gri ombre saç boyaması ile tarzınızı yansıtın.

Önemli İpucu: Gri renk ombre uygulaması yapacak bayanlar için, normal saç renginizden gri tonlara yumuşak ve başarılı bir geçiş efekti için mavimsi renk tonlarından faydalanabilirsiniz.

siyah ve gri balyaj

5-) Fuşya Rengi Ombre

Siyah saçlı bir bayanın fuşya rengine olan bir bağlılığı varsa, bunu yansıtmanın en iyi yolu fuşya rengini ombre uygulamasına yansıtmaktır. Soğuk tonlu bir cildiniz varsa, muhtemelen kırmızı ve morlarla en iyi görünümü elde edersiniz. Ancak sırak bir cildiniz varsa, gerçek kırmızı veya turuncuya yakın kırmızı tonları tam size göre.

fuşya pembe balyaj

6-) Kumlu karamel gölgesi – Yeni Trend 2018

Kuaförünüzden ısrarla isteyiniz! Kumlu karamel gölgesi uygulaması en çok beğendiğim çalışmalardan bir diğeri. Koyu renk ve açık tenli bayanlar için önerdiğimiz kumlu karamel gölgesi eşliğinde koyu parlaklık görünümü veren bu uygulama tam size göre. Açık tenli ve siyah saçlı bayanlara en çok yakıştırdığım ve her zaman favorilerimde olan bu ombre çalışması aklınızın bir köşesinde her zaman olsun.

kumlu karamel ombre modelleri

 

7-) Kahverengi – Kızıl Karışımı Ombre

Siyah saçlara açık kahverengi ve kızıl rengin muhteşem uyumunu göstermek istiyorum. Bu çok şirin ve tatlı tarz,  siyah ve koyu kahverengi saçlarda oldukça şirin ve tatlı bir görünüm sunan açık kahve ve kızıl rengin uyumu. Ayrıca bu ombre uygulamasını yaptıracak hanımlara bir de giyim konusunda tavsiyede bulunmak istiyorum. Üstte parlak veya açık renkli kıyafet tercih etmek, koyu renkli bir ombreyi çok daha iyi göstermeye yardımcı olur.

açık kahve kırmızı kızıl ombre modelleri

 

8) Siyah – Mavi Ombre Modelleri

Tamamen benzersiz bir uyumun kilit 2 rengi siyah ve mavi. Asi bir görünüm, cesaret verici ve enerjik saçların başta gelen renk uyumu siyah ve mavi ombre balyajı, tarzınızı yansıtmanın en iyi yolu.

Derin bir gece yarısı mavisi ve parlak siyah saçlar en iyi uyumu sağlamak için tercih edilebilir.

siyah mavi lacivert ombre

 Kıvırcık Ombre Saç Modelleri

Ombre uygulaması kıvırcık saçlara da çok yakışıyor hatta profesyonel bir uygulama sayesinde beyonce gibi gözükmeniz bile mümkün ancak tiftik tiftik olmuş değil, bakımlı saçlarda güzel durduğunu da belirtmeden geçmek istemiyoruz

kıvırcık saça ombre modelleri

Ombre düz saç modelleri

Dümdüz saçlara biraz hareket katmak için ombre yaptırmaktan dah iyi bir alternatif olamazdı sanırım. Pırasa gibi cansız ve sönük görünen düz saçlarınız varsa, renk ve hareketi mükemmel balyaj ya da ombre uygulamaları ile yakalayabilirsiniz

Sarı – Kırmızı renk ombre saç uygulaması

Sarı renk ve kırmızı – kızıl tonlarda ombre uygulamasına örnek olabilecek başarılı çalışmalardan bir kaç tanesi.

Kırmızı ve kızıl tonlarındaki balyajların, daha çok 23 yaş altındaki genç kadınlara ve kızlara yakıştığı konusunda da minik bir uyarıda bulunmak istiyoruz.

sarı kırmızı kızıl ombre modelleri

Esmerlerde ombre saç modelleri

Esmer bayanlar için derlediğimiz birbirinden şık ombre uygulamaları da aşağıdaki gibi. Simsiyah bir görünümden çıkmak, yüzünüze biraz renk katmak istiyorsanız, ombre uygulaması da esmer tenlere hareket katmak için doğru alternatiflerden;

esmerlerde ombre uygulaması

Kısa Saç Ombre Modelleri

Kısa saça ombre yakışır mı? Hem de nasıl! Yeter ki doğru uygulama yapılsın.Ombre modelleri kısa saçlı bayanlar için bir çok farklı alternatif sunuyor. Kuaförünüze gitmeden önce sizler için tavsiye ettiğimiz kısa saç ombre modelleri örnek uygulamalarını inceleyiniz.

kısa saçlar için ombre saç modelleri

Sert Renk Geçişli Ombre Modelleri

Yumuşak renk geçişleri kadar, keskin sert renk geçişli ombre uygulamaları da 2018 saç modasının trendleri arasında. saçın dipten başlayıp ortalarına kadar doğal renginde bırakıp, kalan yarısına keskin renk geçişi ile uygulanan modeldir. Güzel tarafı ise, saç diplerine boya uygulanmamasıdır. Tercihe göre birden fazla renk de kullanılabilen sert renk geçişli ombre modelleri, yumuşak ve doğal görünüme sahip uygulamalara göre daha az tercih edilmektedir.

Ters Ombre Saç Modelleri

Ters ombe saç modelinde, saçın uçlarına doğru koyulaştığı tekniktir. Klasik ombrelerde, saç diplerinden uçlara doğru daha açık renk tonlarında geçiş yapılırken, ters ombre saç modelinde durum tam tersidir. SDoğal sarışın ya da kumral saça sahip kadınlar için önerdiğimiz ters ombre saç modelinde, uzun saçlarda 3 renk kullanılması daha güzel sonuçlar vermektedir.

Örgü Ombre Saç modelleri

örgü ombre modelleri

At Kuyruğu Ombre Modelleri

At kuyruğu saç modeli, popülerliğini hiç kaybetmeyen saç toplama sitili olarak karşımıza çıkıyor. Ombre uygulaması yapılan saçlarda da at kuyruğu modeli çok güzel uyum sağlamaktadır. at kuyruğuna verilen hafif yumuşak geçişli bir ombre uygulaması, at kuyruğunuzun çok daha gösterişli olmasını sağlayacaktır. Peki siz at kuyruğunu normal mi yoksa ombreli mi olmasını istersiniz? Yorumlarınızı konu altından belirtebilirsiniz.

Ombre Saç Fiyatları adlı yazımıza bakarak, ombre modelleri uygulamalarının size ortalama ne kadara mal olacağını görebilirsiniz!

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Feride dedi ki:

  Ombreyi çok seviyorum ama genelde koyu tonlar kullanıyordum ilk defa açık kullanmak istedim ve kuaför saçlarımı yaktı çözüm olarak da hep kesmeyi önerdiler ama saçlarım belimin altında olduğu için kıyamadım bir çok yöntem denedim sonunda patentli keratin ile tanıştım 1 aydır kullanıyorum saçlarım düzeliyor iyiki kuaförü dinleyip kestirmemişim daha güzel ve kolay bir yolu varmış benim gibi sorun yaşayan çok bayan vardır diye yazmak istedim.

 2. Leman dedi ki:

  Ben ilk defa ombre için saçlarımı boyattım ama saçlarım çok ince ve güçsüz bu sebeple sanırım çok yıprandılar bende patentli keratin kullanmaya başladım feride hanım ve saçlarımda şimdiden farkediyorum farkı çok teşekkür ederim size sayenizde kestirmekten kurtardım.

 3. Ceylin dedi ki:

  Saçarımda sürekli değişim yapıyorum önce düz boyuyordum ama bir süredir ombre yaptırıyorum saçlarım çok yıpranıyor hatta yanmışlığı da var ama artık sorun yaşamıyorum çünkü liquid keratin kullanmaya başladım saçlarım yandığında kuaförümün tavsiyesiyle kullanmaya başlamıştım yanık saçlarımı düzeltmişti kestirmeye gerek kalmadan tabi az kestirdim ama uç kısımları şimdi de yıpranma ve mat görüntü olmaması için kullanıyorum saçlarım hep canlı ve dolgun görünüyor bu sayede sanki kendi saç rengim gibi görünüyor.

 4. Neriman dedi ki:

  Buna olan merakım saçlarımı mahvetmeme sebep oldu saçlarımın uçları yandı normalde sürekli kuaförde boyatıyordum ama ilk defa arkadaşıma uyup evde boyamayı denedim ve yanmış saçlarımla kalakaldım uçlardan kopanlar oldu ama saçım çok uzun ve 5 parmakdan fazla yanık yer var 2 parmak kadarı mecbur kestirdim kalan yanık kısım için de liquid keratin yanan saç bakım seti var onu kullanıyorum baya düzeldi ama hala hafif sertlik var gerçi daha aldığım ürünler bitmedi çok yanık olduğu için sete ek olarak liquid keratin sprey almıştım hepsi bitene kadar saçlarım tamamen düzelir gibi.

 5. meliha dedi ki:

  ombreden yanan saçlarımı bende liqud keratin kullanarak düzelttim ben birde ters ombre yaptırıyordum dip kısımlarda bile yanıklar vardı.

 6. Rüveyda dedi ki:

  Ben uzun süredir ombre yaptırıyorum saçlarıma ama en sonuncusu bir facia oldu saçlarım yandı bu sebeple çok kötü bir duruma düştüm çünkü psikolojim alt üst oldu bir anda nerdeyse saç kalmadı kafamda kopma yüzünden ve kalanlarda tiftik tiftik oldu bu yüzden saçlarımı yani kalanları düzeltmek için baya uğraştım ama sonunda düzelttim şükür ki liquid keratin diye ürünler buldum benimle aynı sorun yaşayanlar yorum yapmış bu şekilde buldum bu ürünleri de saçlarımı düzeltti şimdi de hızlı uzaması için kullanıyorum baya uzama oldu hala da uzuyor kısa sürede eski saçlarıma kısa bir süre içerisinde kavuşacağım sanırım liquid keratin sayesinde.

 7. Gamze dedi ki:

  Bence yorumlar ozellikle biri taragindan reklam amacli yazilmis turkide 3 4 tane bu kadar duzgun turkceyle yorum arka arkaya gelebilecegini zannetmiyorum. O kapasite olsa da ugrasmazlar

 8. Hülya dedi ki:

  Tamamen boyattığım saçlarımı değişiklik olması için ombre yaptırdım ama uçları yandı ve görüntüsü çok kötü oldu koyun yünü gibi ve kazık gibi sert oldu arkadaşım da aynı durumu yaşamıştı hemen ona sordum doğal keratin kullandığını söyledi fotoğrafını ismini falan gönderdi patentli falanmış hemen aldım ve benim saçlarım da düzelmeye başladı yumuşadı yanıklar ve o kötü görüntüsü de düzelmeye başladı.

 9. Pelin dedi ki:

  Bu renleri kullanmayı seviyorum herkesin kullandığı sıradan renkler bana uygun değil sadece saçlarım sürekli değişiklik ve farklı renkler sebebi ile çok fazla yıpranıyor bazen hafif yanıklar oluyor zaten her zaman kazık gibi ve tiftik saçlarım vardı sürekli benim gibi boya yaptıran bir arkadaşım doğal keratin önerdi saçlarında yanık ve yıpranmalar olmuyordu onun bende denemek için aldım patentli olandan saçlarım yumuşacık ve yıpranmalar kalmadı artık rahat rahat istediğim renk ve şekilde kullanabilirim yıpranma veya sertlik olmadan.

 10. ceylan dedi ki:

  çok güzel ombreli saçlarım vardı ama saçlarım yandı bi arkadaşımın tavsiyesi ile intense saf keratin kullanmaya karar verdim saçlarım düzeldi tekrar ombre yaptırdım keratinin etkisi devam etti şuan bi sıkıntı yok

BİR YORUM YAZ