Kategoriler

Kreval Şurup Ne İşe Yarar? Kreval Forte Ne İşe Yarar?

Kreval Şurup Ne İşe Yarar? Kreval Forte Ne İşe Yarar?

Kreval şurup kullanımı oldukça yaygın bir ilaçtır. Kuru öksürük , akut öksürük gibi şikayetlerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Hem yetişkinlerin hem de çocukların rahatlıkla tüketebildiği bu ilaç hakkında daha fazla bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz. Kreval forte ne işe yarar ? sorusunun en net cevabını kısaca hemen anlatalım.

Kreval Şurup, Kreval Forte Ne İşe Yarar ?

Öksürük baskılayıcı etkisi olan , öksürük kesici bir ilaçtır. KREVAL, farklı sebeplere bağlı akut (kısa vakit ortamında ilerleyen) öksürük ve ameliyat ya da bronkoskopi evveli ve ardından ilerleyen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde kullanılmaktadır.

Bu ilaç için önemli bir noktayı belirtmemiz gerekiyor. Şurup ; öksürük refleksini baskılar. Bu şurubu, balgam söktürücü olarak adlandırılan diğer bazı öksürük ilaçları ile aynı anda almaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu, balgam oluşumuna yol açabilir. Akciğerleriniz, muhtemelen solunum zorluğuna ve/veya akciğer enfeksiyonuna neden olur. Genelde franjit hastaları da bu ilacı kullanıla biliyor. Faranjit hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz size en çok tıklanan ve okunan yazılarımızı söylüyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Kreval Şurup Fiyatı Nedir ?

Bu ilacı reçeteli olarak doktorunuz yazdığı zaman eczanelerden temin edebilirsiniz. 2022 güncel satış fiyatı 21,77 TL ‘dir. Şurup 100 ml’dir.

Kreval Forte Ne İşe Yarar ?

Kreval Forte Ne İşe Yarar ?

Şurup antibiyotik değildir. Bu ilaç ateş düşürücü ve ya ağrı kesici değildir. Sadece yukarıda bahsettiğimiz öksürük rahatsızlıklarına iyi gelir. Bu ilacı açtıktan sonra altı ay içinde kullanmanız ve bitirmeniz gerekir. Şurubu aç ya da tok olarak içebilirsiniz. Bu şurubun etken maddesi olan butamirate sitrat veya bu ilacın içindeki diğer bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa bu şurubu almayın. Bu ilaç, altı yaşın altındaki çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca altı yaşın üstündeki çocuklarda ve ergen bireylerde mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

3 yaşından ufak çocuklarda kullanılmamalıdır. Hamileliğin ilk 3 ayında ve emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

Kreval Şurup Muadilleri

Kreval forte‘yi bulamaz ve ya temin edemez iseniz aşağıda paylaşacağımız ilaçları rahatlıkla satın alıp kullanabilirsiniz. Etki olarak birbirlerine yakın ilaçlardır.

 

BUTAMCORD
BUTIROL
CODACTIV
CUTMIRAT
KAF

Kreval Forte Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle belirtelim ki ilaç kutusunun içerisinde çıkan ölçü kabı ile şurubu tüketmelisiniz. Yetişkinler günde en fazla 4 defa kullanabilir. 1 Kullanım doz oranı 15 ml’dir. Öksürüğünüz dört ila beş günden uzun sürerse veya ateş, nefes darlığı veya göğüs ağrısı geliştirirseniz bir doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğer şurubu kullanmayı unuttuysanız ; unutulan dozu telafi etmek için asla çift doz almayın.

Kreval Şurup Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında nadirde olsa yan etkileri görülebilmektedir. Şunu da ayrıca belirtelim ki ; Bu ilacın yan etkileri herhangi bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayabilir. Vücudunuz ilaca alıştıkça bu yan etkiler ortadan kalkabilir. Ama aşağıda sayacağımız ve kesilmeyip devam eden rahatsızlıklarınız var ise lütfen hekiminize danışın .

  1.  ishal,
  2. baş dönmesi,
  3. baş ağrısı,
  4. kurdeşen,
  5. mide bulantısı ya da kusma,
  6. deri döküntüsü ve
  7. karın ağrısı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ