Sivilceler için Soğan Kürü, Soğan Sivilceye iyi Gelir mi ya da Sivilce yapar mı?

Sivilceler için Soğan Kürü, Soğan Sivilceye iyi Gelir mi ya da Sivilce yapar mı?
  • Cilt Bakımı
  • 17/08/2017 18:17 | Son Güncellenme: 04/03/2023 12:44
  • 0
  • 10.569

Sivilceleri söndürmek  için soğan kürü, sivilce gideren soğan kürü, sivilceler için soğan kürü. Sivilcelerinizi bitkisel yoldan tedavi etmekte ve en iyi sonucu sağlayan soğan kürünün yapılışı da çok basit bir şekildedir. Soğan suyu küründe hem bayanlarda adet düzenliğinde, kısırlık, miyom, cilt lekelerine , halsizlik ve yorgunluk gibi değişik olan bir takım hastalıkların tedavilerinde kullanılmaktadır. Hem de akne ve sivilce oluşumlarını engelleyici özellikleriyle sivilcelere de anında çözüm sunulmaktadır. Soğandan sıkılması sureti ile ya da kuru soğanın kaynatılmasından elde edilmiş olan soğan suyunun içilmesi yolu ile elde edilmiş olan soğan suyu da aynı zamanda sivilceli bölgelere sürüldüğü zaman sivilce kurutucu etkisi de oluşturabilmektedir.

Sivilcelere Soğan Suyu Kürü

İlk olarak sivilce tedavisi için yapabileceğiniz soğan suyu kürü için gerekli bilgileri de aşağıda vereceğiz.

Malzemeler

  • 1 Adet Kuru Soğan
  • 1 Adet Meyve Sıkacağı
  • Bir Kulak Çöpü ya da Bir Miktar Pamuk

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Sivilceleriniz için soğan suyu kürünün yapılışıyla uygulanışı çok basit olmaktadır. 1 adet kuru soğanın suyunu kulak çöpü ile ya da pamuk yardımı ile sivilcelerinizin üzerine sürüp bekleyin. Özellikle de iltihaplı olan sivilcelere karşı da  oldukça etkili bir bitkisel çözüm olan soğan küründe sırtınızda, alında, dudağınızda, yanağınızda, omzunuzda, kollarınızda çıkan sivilcelere karşı da oldukça iyi gelir. Bayanların korkulu rüyalarından biri olan adet döneminde de yüzde çıkmış olan sivilcelere soğan suyu uygulamasıyla son verilebilmektedir. Sivilceler için krem tedavisini uygulayan ve bu kremlerden de bir türlü istenilen sonucu elde edemeyen kişiler kozmetik sivilce cilt bakımlarında kullananlar güzel bir şekilde sivilcelerden bir türlü kurtulamadılarsa da bu durumda da soğan suyu kürüyle sivilceleri bitkisel yöntemler ile tedavi ettirebilmektedirler.

Soğan Sivilceye iyi Gelir mi ya da Sivilce yapar mı?

Soğanın ciltte sivilce yaptığı konusunda yanlış bilinen bir durum bulunmaktadır. Soğan sivilce asla yapmamaktadır. Tam aksine de vücudunuzdan toksin atıcı etkisi olduğundan sivilcelere karşı da kesin çözüm sunacaktır.

Soğan Suyunun Faydaları Neler?

Soğanda yer alan Aliin, alicin, propanthialoxid içerikli olan uçucu yağ, özellikle de C vitamini, insülin, pektin gibi mineraller ve vitaminlerin metabolizma hareketleri neticesinde vücudunuzda hücrelerde ve dokularda biriken vaziyette bulunan toksinlerinde dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Fakat soğanın sivilce oluşumuna da engel olmasının asıl nedeniyse soğanda bol miktarda yer alan kükürtlü bileşikler olmaktadır. Nasıl ki kükürt sabununu sivilcelerinin kurutucusu etkiye sahiptir. Soğandaki sülfürlü enzimlere ve bileşikler de sivilcelere neden olabilen bakterilerinin de ölmesine yardım eder. Bu noktadaysa eskiden beri bilinen ve İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki sivilce soğan küründe yaygın bir bilinirliğe kavuşmuş olan soğan kürler birçok kişi tarafından uygulanır. Közlenmiş soğanda ise iltihaplı sivilce ve akneler içinde soğan suyu kürü malzemeler olarak kullanılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ