Kategoriler

Supradyn All Day Kilo Aldırır mı?

Supradyn All Day Kilo Aldırır mı?

Supradyn All Day kullanımı,  Supradyn All Daykilo aldırır mı diye merak edenler için, Supradyn All Day vitaminin, vücudumuzda yarattığı etkileri, kilo alımı üzerindeki işleyiş mekanizmasını, içerdiği maddeleri ve vitamin kullanımı sırasında gereksiz yere kilo almamak için neler yapabileceğimizi derlediğimiz yazımıza geçerek, adı geçen vitamin ilacınız, toplumdaki pek çok şahıs tarafından sıklıkla kullanılan bir hap olduğunu söylemek istiyoruz.

Eczanelerden reçetesiz bir biçimde kolayca temin edilebilen Supradyn All Day isimli vitamin ilacının düzenli kullanımının kilo aldırdığına dair söylemler, daha önceden vitamini kullanmamış ancak faydalarını duyup kullanmaya başlamayı düşünen kişilerin oldukça merak ettiği bir konu.

supradyn all day kilo aldırır mı

Bilhassa da kilo probleminin yaygın olduğu Türk kadınları arasında daha fazla tartışmaya yol açan ilaç, pek çok kişi tarafından kilo aldırdığı gerekçesiyle kısa bir süre içerisinde terkediliyor.

Peki bu söylentilerin ne kadarı gerçek gelin hep birlikte bakalım;

Supradyn All Day Kilo Aldırır mı?

Supradyn All Day, doğrudan kilo alımına sebebiyet veren bir içeriğe sahip olmamakla birlikte, düzenli kullanımı sırasında bir takım noktalara dikkat edilmemesi durumunda bazı kişilerde kilo alımına sebebiyet verebilmektedir.

Alınan kiloları kullanılan vitamine yalnız başına bağlamak her ne kadar çok doğru bir yaklaşım olmayacak da olsa, pek çok vitamin takviyesi kullanımınında da olduğu gibi, Supradyn kullanımı sonucunda şişmanlamaya zemin hazırlayacak bazı yan etkiler oluşmaktadır.

AMA DURUN! Hemen vazgeçmeyin!

Supradyn All Day; her gün bir adet olmak kaydıyla, yaz kış ancak kış aylarında daha sıklıkla olmak üzere, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek ve daha sağlıklı kalmak amacıyla kullanılan bir multi-vitamindir.

Hemen her eczanede reçetesiz bir şekilde satılan Supradyn ve türevi vitamin takviyelerinin bilinçli kullanımı, pek çok pozitif etkiye sahipken, aynı şekilde bilinçsiz tüketimi, kilo alımı gibi istenmeyen sonuçlar doğurmakta ve bu sebeple, pek çok hastalığa karşı koruma kalkanı görevi görecek bu multi vitaminler, fazla kilolarıyla başı zaten dertte olan ve daha fazla yükün altına girmek istemeyen kullanıcılar tarafından terkedilmekte ya da düzenli kullanılmaktadır.

Halbuki vitaminlerin kilo alımına neden sebebiyet verebileceğini bilerek ve gerekli önemleri alarak istenmeyen şişmanlamaların önüne geçerek, ilaçlarından sadece iyi yönlerinden faydalanmak gayet mümkün.

Supradyn All Day Neden Kilo Aldırıyor?

Sadece Supradyn All day değil aslında, tüm multi vitaminlerin ortak bir özelliği var ki uzun süreli kullanımda kişinin vücut kitle endeksine bağlı olarak 3 ila 20 kilo arasında ekstradan kilo almasına sebebiyet verebiliyor.

Peki bu bahsettiğimiz şey nedir?

İştah açıcı özelliği tabi ki. Multivitaminler hem doğrudan ilaçların sağladığı vitamin takviyesinden faydalanmak hem de diğer yandan da iştah açıcı özelliği sayesinde, kişinin normalden daha fazla ve daha sık beslenmesini sağlayarak etki gösterirler ancak bu faktörü avantajınıza çevirerek kullanmak yerine, beslenme programınıza çöp yemekler adını verdiğimiz, hazır besinler, besleyiciliği düşük ve kalorisi yüksek yiyecek ve içecekleri dahil edecek olursanız kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.

Yediklerinizin miktarından ziyade kalitesi yani niceliği değil niteliğinin önemli olduğunu unutmadan beslenirseniz yani karbonhidrat ve şeker ağırlıklı yiyecekler yerine protein ve omega 3 içeren besinleri tüketecek olursanız, ne kadar yerseniz yiyin, yağ tüketiminize de belirli bir oranda kısıtlama getirdiğiniz sürece, istenmeyen kilolara sebebiyet vermeyeceğiniz gibi, beyin sağlığınız ve kas sağlığınız da üst düzey bir biçimde korunacaktır.

Supradyn All Day’in kilo aldırmasındaki tek sebek diğer yandan sadece iştah açıcı özelliği değil. Tüm vitamin takviyelerinde belli bir oranda bulunan karbonhidrat, Supradyn All Day vitamininde normalden biraz daha fazla var. Bu durum da hem doğrudan hem de dolaylı yoldan kilo alımına yol açabiliyor.

Supradyn’in barındırdığı karbonhidrat doğrudan kalori ve kilo olarak vücutta biriktirildiği gibi, karbonhidratın çok hızlı yanan bir madde olmasından kaynaklı olarak, çok hızlı ve ani acıkmalar yaşanmasına sebep oluyor ve acıkmanın bilhassa da ani bir şekilde olması, açlığı bastırmak için şeker, çikolata, bisküvi gibi hızlıca kan şekerini yükseltip kısa süreli tokluk hissi veren yiyeceklerin tüketilmesine yönlendiriyor.

Diğer yandan şaşırtıcı bir şekilde Supradyn All Day vücuttaki insülin hormonunun salgılanmasını da dengelediği için, beslenme alışkanlıklarını düzene sokuyor.

Bu durumda Supradyn All Day kilo aldırıyor mu sorusuna hem ever hem de hayır diye yanıt verebiliriz. Vitaminin, düşük kilolu kişilerde kilo alma amacıyla kullanıldığı ve doğrudan doktorlar tarafından reçete edildiği gerçeğini de göz önünde bulunduracak olursak, eğer kilo almak istemiyorsanız kullanmaya karar vermeden önce beslenmenize dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Bu noktada dikkate alınacak en önemli faktör, Supradyn All Day’in kilo aldırması, kortizon ilaçlarının etki mekanizması gibi, vücutta su tutup ödem yaptırarak v.b. bir sebepten değil, doğrudan beslenme alışkanlıklarını etkilemesi sebebiyle oluşmaktadır.

Kısacası ilaç kullanımı süresince diyet programınızı uygun bir şekilde ayarladığınız sürece, Supradyn All Day sebebiyle kilo almazsınız. Ancak yine de tereddütleriniz varsa, şeker içeriği daha düşük olan Pharmatonu da kullanabilirsiniz. Pharmaton VS Supradyn All Day yazımıza da göz atabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ