Kategoriler

Tarlusal Adet Söktürücü

Tarlusal Adet Söktürücü

Kadınların korkulu rüyası olan, şiddetli ağrıların boy gösterdiği ve her zaman rahatsız edici bir boyuta ulaşabilen adet görememe veya fazla kanamalı ve fazla ağrılı adet durumlarında her zaman ilk başvurulan ilaçlardan olan Tarlusal adet sökücü, her zaman kadınların özel günlerinde yanında olan bir ilaçtır. Etkin madde olarak içerdiği medroksipogesteron asetat içeren ilaç, 12 tablet halindeki kutularla satılmaktadır. Doktor tavsiyesinde kullanabileceğiniz gibi; eczanelerden direkt olarak satın alarak da kullanabileceğiniz Tarlusal, birçok adet probleminin çözümünde kullanılmaktadır.

Östrojen olarak adlandırılan kadınsal hormonların çok fazla salgılandığı zamanlarda adet kanamalarının artmasını, ağrıların daha şiddetli olmasını engelleyip, adette düzensizlik söz konusu olduğu zamanlarda da başvurabileceğiniz bir ilaç olması sayesinde, her zaman kadınların sorunlarına çözüm üretmektedir. İhtiyaç duyulan doz ve kullanım şeklini ilk etapta doktorunuzun yönlendirmesiyle gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çok fazla kullanım sonucunda etkisini kaybedebilir, problemlerinizin çözümlerini de gerçekleştiremeyebilir.

 

tarlusal adet ilacı

 

Tarlusal Adet Söktürücü Nedir? Ne İşe Yarar?

Yuvarlak, 12 adet tabletle birlikte tek kutu olarak satışa sunulan Tarlusal adet söktürücü, kadınların adet konularındaki problemlerinin çözümlerinde başvurdukları en önemli değerleri sunmaktadır. Medroksipogesteron asetat etken maddesine sahip olan Tarlusal adet söktürücü 5 mg olarak kullanabileceğiniz bu ilaç, kadınlarda her türlü adet probleminin çözümünde kullanılır, östrojen salgılanmasını düzene sokarak daha sağlıklı adet dönemleri geçirmenizi sağlar.

  • Adet görmeme
  • Adet gecikmesi
  • Adet düzensizliği
  • Aşırı kanamalı ve aşırı ağrılı adet dönemlerinde başvurabileceğiniz ve düzenli kullanım sonucunda en iyi çözümleri üretecek olan ilaçlardan biridir.

Tarlusal, her kadının evinde bulundurması gereken ilaçlardan birisidir. Çünkü hangi ay ne gibi sorunlar yaşayacağınızı bilemez, hazırlıksız yakalanmanız durumunda da ağrının şiddetinizi ayarlayamayabilirsiniz. Erkeklerin ve çocukların kullanımına uygun olmayan ilaç, fazla ve tavsiye edilen boyuttan daha fazla kullanıldığı zamanlarda da, problem yaratabilir.

Tarlusal Adet Söktürücü Faydaları Nelerdir?

Kadınların kullanması gereken ve bazı dönemlerde aşırı ihtiyaç halini alabilecek olan Tarlusal adet söktürücü, adet problemlerinde başvurulması gereken ilaçlarda ilk sırada gelmektedir. İhtiyaç duyulduğu zamanlarda doktora başvurduğunuzda sizlere bu veya benzeri etkileri sunan bir ilaç tavsiye edeceği gibi; faydaları da her zaman kadınların yüzünü güldürmektedir.

– Düzensiz adet gören kadınların adet dönemlerinin düzenli olmasını sağlar,

– Aşırı kanamalı adet gören kadınların kanamalarının düzenli bir şekilde olmasını sağlar,

– Aşırı ve dayanılmaz ağrılı adet gören kadınların ağrılarının daha azami düzeye inmesini sağlar,

– Östrojen salgılanmasını en ideal seviyeye çeker,

– Adet görmeyen kadınların adet görmesini sağlar,

– Endometrioz dokusunun bulunması gereken yere gelmesini sağlar,

– Şiddetli adet sancılarını keser,

– Her türlü adet probleminin de çözümünde kullanılır.

Kesinlikle doktor tavsiyesinde kullanmak, en iyi çözümlere ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

 

Tarlusal Adet Söktrücü Nasıl Kullanılır?

Farklı sorunlar için farklı kullanımların yapılması gereken Tarlusal adet söktürücü ilacını, doktorunuzun sizlere tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Doz ve kullanım dönemlerini bu şekilde ayarlarsanız, en iyi sonucu alabilirsiniz. Bunun dışında;

– Endometrioziste rahatsızlığı için; kullanmaya başlayacağınız ayki adetinizin ilk gününden başlayarak, 90 gün boyunca günlük 3 doz almanız gerekecektir.

– Şiddetli ve düzensiz adet kanamalarında ve diğer sorunlarda; geçirdiğiniz son adet dönemini takip eden 16’ncı gün başlayarak, 8 ila 10 gün boyunca kullanılır.

– Adet görememe durumlarında ise; günlük 3 kere olacak şekilde, 5-10 gün süreyle kullanım sağlamanız gerekecektir.

Normal ilaç yutar gibi yeterli miktarda su ile ağızdan alınmalıdır. Aç veya tok karnına kullanabilirsiniz.

Tarlusal Adet Sökücü Yan Etkileri

Oldukça yüksek tesirlere sahip olan ve adet konusundaki her türlü probleminizi çözecek yeterliliğe sahip olan Tarlusal adet söktürücü ilaç, bazı yan etkilere de sahiptir. Tarlusal propektüsünde de yer alan ayan etkileri aşağıda verdiğimiz gibidir. Eğer söyleyeceğimiz yan etkilerle karşılaşırsanız, kullanmayıp bırakıp; doktorunuzla görüşmeniz gerekecektir.

– Aşırı duyarlı olma,

– Nefes darlığı yaşamak,

– Hırıltıların baş göstermesi,

– Bayılacak gibi hissetme,

– Yüz, ayak, el veya dilde şişme,

– Şiddetli karın ağrısı veya vücutta döküntüyle karşılaşmak.

Tarlusal Adet Sökücü Fiyatı

1 kutu 12 tablet Tarlusal Adet Sökücü fiyat olarak, 6.84 TL fiyat etiketine sahiptir. Reçete ile de satın alabilirsiniz.

Tarlusal İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tarlusal kullanıldıktan kaç gün sonra adet olurum ?

Bu kişiden kişiye değişebilecek bir durum olmak ile birlikte ilacı kullandıktan sonra en erken 1 hafta en geç  10-12 gün arasında adet olmanız gerekmektedir. Eğer hala adet olamadı iseniz acil olarak hekiminizle görüşüp hormon testi yaptırmanızı öneriyoruz.

Tarlusal İçtim Adet Olamadım

Tarlusal ilacı içtiğinizde halde halen adet olamadıysanız mutlaka hekiminizle tekrardan irtibata geçip, acilen hormon testi yaptırmanız gerekmektedir.

 

tarlusal adet söktürücü sorular

 

Tarlusal Reçetesiz Alınır mı?

Eczanelerden temin edebileceğiniz tarlusal adet söktürücü ilacı, reçetesiz almanız mümkündür.

Tarlusal Kullananlar Hamile Kalır mı?

Tarlusal gebelikten koruyucu bir ilaç değildir. Tarlusal adet göremeyen veya adet gören kişilerde aşırı kanama ve ağrı semptomlarını dindirmek için üretilmiş olan bir ilaçtır.

Tarlusak Hamilelikte Kullanılır ?

Tarlusal hamilelik için riskli ilaçlar gurubunda yer aldığından dolayı Tarlusal Hamilelikte kullanılmaz.

Tarlusal Gebeliği Önler mi?

Tarlusal gebeliği önlemez. Tarlusal gebelik önleyici bir ilaç değildir.

Tarlusal  Adet Olunca Bırakılır mı ?

Tarlusal tableti kullanan hastalar adet olmaya başladıktan itibaren tarlusal ilacı içmeyi bırakmaları gerekmektedir. Bir daha adet konusunda tekrar aynı problemleri yaşayan kişiler mutlaka jinekoloğa başvurmaları gerekmektedir.

Tarlusal Bebek Düşürür mü?

Bu tarz yaklaşımlar, yani bu ilacı bu şekilde bir kullanım amacı ile kullanan kişilerde ciddi yan etki oluşturabilen ilaçlardandır. Adet konusunda hiç bir problemi olmadığı halde gebelik üzerine kullanılması bu ilaç ve bu tarz başka ilaçların kullanımı son derece yanlıştır. Ayrıca herhangi bir düşürme işlemi gerçekleştirme ihtimali son derece düşüktür.

Tarlusal Adeti Geciktirir mi?

Tarlusal adet olmayı geciktirici değil aksine bir an önce adet olmanızı sağlayacak ilaçlar grubundadır.

Tarlusal İle Adet Olamama

Tarlusal ilacı içtikten sonra halen adet olamıyor iseniz acilen hekiminizle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Tarlusal İlaç Kullananlar

Sözlük ve form sitelerinden sizler için tarlusal adet söktürücü kullananlar hakkındaki yorumları derledik.

-İlacı kullanmaya başladıktan çok değil 2 gün sonra adet oldum ve gerçekten etkili ve işe yarayan bir ilaçmış onu anladım.

-Adet düzensizliği stres ve bu gibi nedenlerden dolayı  genç kızlarda özellikle çok oluyor o yüzden hemen doktora gitmenizi yada ilaç kullanmanızı tavsiye etmem .Belirli bir yaşa kadar düzensiz gidiyor ama ondan sonra tam gününde olmaya başlıyorsunuz zaten

-Dört gündür kullandığım ve henüz bir yan etkisine şahit olmadığım ilaçtır.

-Adet söktürücü bir ilaçtır ve 6 gün boyunca alınıyor. İkinci gün vücutta aşırı ısınma yapıyor. Bittikten 2 gün sonra ise işe yarıyor.

-Evet adet konusunda gerçekten işe yarıyor fakat ruhsal olarak acayip dengemi bozdu. Durduk yere ağlıyorum öfkeleniyorum ne bilim kendimi çözemiyorum.

-İçtikten sonra hemen etkisini gördüğüm bir ilaçtır kendileri. Ayrıca tatlı krizine sokuyor dikkat. 🙂

-Hiç bir etkisini görmediğim ve ayrıca üzerimde acayip şekilde bir asabiyet bırakıp defolup giden bir ilaç.

-6 aylık doğum kontrol hapı kullanımına rağmen kurtulamadığım, yumurtalığımdaki 4.5 cm’lik kist sebebiyle doktorumun verdiği ve bugün içmeye başladığım ilaç.

-İlacı bıraktıktan itibaren 2 ila 10 gün içerisinde adet görülmektedir. bazı kadınlarda ilaç etki göstermemektedir. Bu durum hormonlarla alakalı bir durumdur. ilaç aşırı östrojen hormonu verdiğinden kadınlarda psikolojik olarak olumsuz etki gösterebilmektedir. Son derece ağır ve etkili bir ilaçtır.

-Tarlusal kedilerde özellikle dişi kediler için de tavsiye edilen ilaç. Çiftleşme dönemlerindeki sabahlara kadar süren uzun miyavlamalar son buluyormuş sayesinde. Henüz denemedim, şüpheyle yaklaşıyorum. Veterinerime danışacağım bu gün.

Adet konuları ile ilgili diğer kaynak makalelerimiz  ilginizi çekecektir;

Regli Gecikenlere Kanama Gelmesine Yardımcı Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Hareketler

Menopoza Girerken Adet Kanaması Nasıl Olur Sık Adet Görülür mü?

Aspir Yağı Adet Düzensizliğine İyi Gelir Mi?

Hamilelikte Adet Görülür Mü?

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ