Kategoriler

Yaşlanma Etkilerini Gideren Evigen Ampul Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Etkilerini Gideren Evigen Ampul Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm bu yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve cildin sağlığını korumak amacı ile çalışmalar yapılmış ve birçok ürün üretilmiştir. Bu amaçlar doğrultusunda üretilen bir ilaçta Evigen ampuldür.

Deri vücudu tamamen kaplayan vücudu her türlü dış etkenden koruyan duyu organımızdır. Fiziksel ve çevre temasını sağlayarak dış dünyayı tanımaya yardımcı olur. Yaklaşık 2 mm kalınlığında olan deri içinde sinir uçları, salgı bezleri, kan damarları bulunur. Derinin rengi ırklara göre farklılık gösterir. Elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir.

 

Bu elastikiyetini E vitamini aracılığı ile korur. Güneş ışığı gibi dış etkenler ile zaman içinde deri elastikiyetini kaybeder ve deride kırışıklıklar, lekelenmeler görülür. 

 

Doktorlar ciltteki yara ve yanık tedavisinde genel olarak evigen ampul kullanmaktadır. Evigen ampulün yanık ve yara tedavisinde kullanılma sebebi ise hücre yenilenmesini sağlayan, derinin elastikiyetini koruyan, kan dolaşımını hızlandıran etkiye sahip olan e vitamini bakımından evigen ampulün zenginleştirilmiş olmasıdır.

evigen ampul

Evigen Ampul

 

Evigen Ampul Nedir? Ne İşe Yarar ? İçeriğinde Ne Bulunuyor?

Cildi besleyen, cilt parlaklığını arttıran, cildi yumuşatan ve porselen bir cilde sahip olunmasına yardımcı olan bir üründür. Cildi genç tutup, yaşlanmaya karşı savaşmaktadır. İçeriği E vitamini ile zenginleştirilmiştir. Bu özelliği ile tam bir cilt dostudur. Bu ürün saç ve cilt bakımında kullanılır. Saç ve cildin sağlığını korumaya yardımcı olur. E vitamini eksikliğinden ciltte oluşan olumsuz etkileri önlemeye yardımcı olur. Evigen ampül saç, tırnak, kirpik ve cilt bakımında kullanılabilen bu ürün daha gür saçlara sahip olmanıza yardımcı olduğu gibi cildi nemlendirerek ciltte ki kuruluğu tedavi eder.

Evigen Ampul Nasıl Kullanılır?

Ampul formatında olan Evigen Ampul direk cilde uygulanabileceği gibi kullandığınız cilt ve makyaj ürünlerinize ilave ederek de kullanmak mümkündür. Ürünü parmak ucunuz ile cilde dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayacak iseniz önceliğinde bir hazırlık yapmanız gereklidir. Yüzünüzde makyaj varsa makyajınızı temizlemelisiniz. Yüzünüzü ılık su ile yıkamalı ve pamuklu bir havlu ile kurulamalısınız. Pamuk üzerine Evigen ampul damlatarak göz ve dudak çevresine dikkat ederek cildinize sürebilirsiniz. Cildinizin ampulü emmesi için parmak uçlarınız ile cildinize masaj yapmalısınız. 20 dakika Evigen ampulün cildinizde kalmasına müsaade edip daha sonra bol su ile yıkamalısınız.

Ciltte kuruluğa sebep olmaması için yüzünüzü yıkadığınız suyun ılık olmasına özen göstermelisiniz. Kirpik bakımı için rimelinize birkaç damla Evigen ampulden eklemeniz yeterli olacaktır. Saç bakımı için Evigen ampulden birkaç damla şampuanınıza ekleyebilirsiniz. Ancak saç maskesi yaparak etkisini arttırmak ta mümkündür.

Cilt Hücrelerini Onaran Yüz Maskesi

Ana maddesi Evigen ampul olan yüz maskesi cilt hücrelerini onarıp yenileyerek porselen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Dudak çatlağı, cilt yaralarının tedavisinde de faydalı olan bu maskeyi her gün uygulamanızın herhangi bir zararı yoktur.

Maskenin yapımı için 1 adet Evigen ampul, antioksidan özelliğe sahip olan 3 damla limon suyu ve 1 çay kaşığı bala ihtiyacınız var. Malzemeleri temin ettikten sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz. Tüm malzemeleri temiz bir kâse içinde karıştırıp ılık su ile yıkayarak kirden arındırılmış cildinize uygulayın. Cildinize masaj yaparak uygulamanız maskenin etkisini arttırmaktadır. Dudak çatlağı problemi yaşıyor iseniz karışımı dudaklarınıza da sürebilirsiniz.

Evigen Ampulün Faydaları Nelerdir?

Hem cilde hem de saçlara önemli etkileri olan Evigen ampulün faydaları oldukça geniştir. Bu faydalar;

 • E vitamini ile zenginleştirilmiş olan Evigen ampulün cilt üzerinde birçok faydası vardır.
 • Evigen ampul cilt lekelerine karşı çok etkilidir. Yaşlılık ile birlikte gelen cilt lekelerinin oluşumunu önler ve var olanları yok eder.
 • Ciltteki yara ve sivilcelerin tedavisine yardımcı olur.
 • Kuru cildi nemlendirir.
 • Cilt hücrelerini yeniler ve cildi onarır.
 • Tırnak bakımında kullanıldığında tırnak kırılmalarını önler.
 • Güneş leke ve yanıklarının gidermeye yardımcı olur.
 • Ciltte ki sivilce lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.
 • Yara ve yanık tedavisine yardımcı oluyor.

 

evigen ampul faydaları

Evigen Ampul Cilde ve Saça Sürülür mü?

Evigen ampul cilt ve saç bakımı için maske şeklinde kullanılabileceği gibi direk olarak da uygulanabilir. Cilt güzelliği ve daha sağlıklı saçların bakımı için Evigen ampul kullanılabilir. 1 Aylık düzenli kullanım sonrası olumlu etkiler alabilirsiniz. Cildiniz ve saçlarınızda ki farkı keşfedebilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Kullanılan Evigen Ampulünün Faydaları Nelerdir?

Evigen ampulü kırarak saç diplerine parmak uçlarınız ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Tarağınız ile saçlarınızı tarayarak saç derisi ve saça dağılmasına yardımcı olun. Daha sonra saçınızı streç film ile sarın. Saçınızda 2 saat bekletip daha sonra bitkisel içerikli bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kez Evigen ampulü saçlarınızın bakımı için kullanabilirsiniz. Kısa sürede saçlarınızda ki farkı göreceksiniz.

 • Evigen ampulün saça faydaları bakımı için kullanılan Evigen ampul kan dolaşımını arttırarak saç diplerini besler ve daha parlak saçlara sahip olunmasına yardımcı olur.
 • Saç dökülmesini önler ve kepeklen
 • meyi azaltır.
 • Saçları gürleştirir ve yeni saçların oluşumunu arttırır.
 • Saçlarda ki nemi dengeler ve saçların parlaklığını arttırır.
 • Saçların hızlıca uzamasına yardımcı olur.

Saç bakımı için kullanacağınız Evigen ampul kaş ve kirpik bakımı içinde kullanabilirsiniz.

Evigen Ampul Saça Nasıl Kullanılır ?

Yine üçlü bir şekilde saça uygulanması önerilir. Bemiks, Evigen, Bepanthen üçlüsünü ister şampuanınıza kırıp uygulayabilirsiniz. İsterseniz hafta bir kez her birinden birer tane kırıp saçlarınıza uygulamanız mümkündür.

Evigen Ampul Yan Etkileri Nelerdir?

Evigen ampulün bilinen yan etkileri yoktur. Ancak hassas cilde sahip olanlarda alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu yüzden ilk uygulamada öncelikle alerji testi yapmak amacı ile bileğinizde küçük bir bölgede uygulayarak belirtileri gözlemlemelisiniz. Evigen ampul uzun süreli kullanımda tüylenmelere sebep olmaktadır. E vitaminine alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekilen Durumlar

K vitamini eksikliğine bağlı ortaya çıkan Protrombin konsantrasyonunun kanda düşük olması tablosunda yüksek dozda Evigen ampul kullanmak tabloyu ağırlaştırabilir. Demir eksikliği anemisinde ise demir bağlama kapasitesini olumsuz etkiler. Yüksek dozda kullanılan Evigen ampul A vitamini depolarının boşalmasına sebep olur.

Evigen Ampul Nasıl Kırılır ?

-Sadece Evigen için değil bütün ampuller için geçerli olan camdan imal edilmiş ampuller nasıl kırılır şimdi sizlere onu anlatalım.

-Öncelikle Ampuller kesinlikle çıplak el ile değil bir bez parçası yada kağıt mendil gibi elinizle camın arasında koruyucu bariyer oluşturacak herhangi bir ürünle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

-Ampulün sıvısının aşağı inmesi için ampulün başlık kısmına tırnağınız ile bir miktar vurmanız gerekmektedir.

-Sıvı aşağı indikten sonra bir elinizle ampulün gövde kısmını diğer elinizle ise elinize aldığınız herhangi bir koruyucu ile başlık kısmından tutup, başlık kısmını yana doğru hafifçe kuvvet uygulayarak kırılmasını sağlayabilirsiniz.

Evigen Ampul Muadili ( 2cc 5 ampul)

-EVICAP 100 mg/2 ml IM enjektabl solüsyon içeren 5 ampül

-EFOROL 100 mg 30 çiğneme tablet

-VI-PLEX E 300 mg 2 CC 5 ampül

-EVINOLLE 400 IU 30 yumuşak kapsül

 

Evigen Ampül Fiyatı

Evigen ampül fiyatı yaklaşık olarak 7-8 TL  arasında değişkenlik göstermektedir.

Evigen Ampul Çatlaklar İçin Nasıl Kullanılır

Evigen ampul çatlaklar için tek başına kullanılmasından ziyade bir kaç ürün ile birlikte kullanımı tavsiye edilmektedir. Madecassol, Acnelyse ve Evigen ampulün 3 lü şekilde kullanımı önerilmektedir. Madecassol kremi her gün sabah problemli bölgenize sürüyorsunuz. Ardından Acnelyse kremi de akşam yatmadan önce uygulamalısınız. Evigen ampulü de haftada 2-3 kez kırıp sorunlu bölgeye sürmelisiniz.

Evigen Ampul Kullananlar

-Evigen’i genelde şampuanın içine katarak ya da bakım yağlarının içine katarak kullanılması öneriliyor.

-Tüylenme ile ilgili baya bir araştırma yaptım. Dermatologların çoğu Evigen ampül tüylenme yapmıyor diyorlar.

-Ben yaklaşık 1 aydır akşamları sürüyorum masaj yaparak. Cildim daha pürüzsüz canlı görünüyor Evigen ampül ve tüylenme gibi bir problem olmuyor. Sadece eğer kas içine yapılırsa o zaman vitamin olduğu için hormonları etkileyerek tüylenme yapabiliyormuş.

-Çok kötü kokan bir ampul. Zamanında saçlarım uzasın diye bir kaç yağ ile karıştırıp saçıma uygulamıştım. Evet saçları uzattığı doğrudur. Kullanmayı bıraktıktan 4-5 ay sonra ise saçlarım normal kokmaya başladı.

-Yaklaşık bir aydır her gece kaşlarıma ve kipriklerime temiz kaş fırçası ile uyguluyorum. Kirpiklerimi uzattı. Kaşlarım da ki boşluklarda dolmaya başladı. Geçenlerde kaş aldırmak için kuaföre gittiğimde kaşlarının arası dolmaya başlamış lafını duyunca etkisinin gerçek olduğuna ikna oldum.

Evigen bemiks ve bepanthol üçlüsünü saçlarımın bakımında kullanıyorum. Oldukça etkili olan bu 3 lüyü bir kaseye boşaltın ardından saçlarınızın miktarına göre doğal zeytin yağını da aynı kaseye aktarıp karıştırın ve saçlarınıza sürün yaklaşık  7-8 saat kalması gerekiyor. Ben uyumadan önce yapıp bone takıp yatıyorum Saç dökülmesine karşı etkili bir maskedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ