Kategoriler

1 Yaşını Dolduran Bebeğe Alınabilecek En Güzel Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

1 Yaşını Dolduran Bebeğe Alınabilecek En Güzel Doğum Günü Hediyesi Fikirleri
  • Anne-Bebek
  • 11/11/2017 11:42 | Son Güncellenme: 04/03/2023 21:32
  • 0
  • 65.996

1 yaş doğum günü hediyesi alma, alınabilecek hediye fikirleri, ilk yaş gününü kutlayan bebeğe ne hediye alınır gibi konularda derlediğimiz yazımızda sizlerle doğumunun ardından 12 ay geçerek yaşını doldurmuş minikleri sevindirecek ya da ailesinin işine yarayacak hediye alternatiflerinden bahsedeceğiz.

1 yaş doğum günü hediyesi ne alınır

1 Yaş Doğum Günü Hediyesi:

Arkadaşınızın, kardeşinizin, kuzeninizin bebeği bugünlerde 1. yaşını mı dolduruyor? Tebrikler 🙂 Uzun zamandır zaten bir yeni doğan olmayan bu minik büyüme yolunda artık daha ciddi bir aşamayı geçti.

İlk doğum gününde ona ne alacağınızı bilmiyor musunuz? Buyrun birlikte 1 yaş yaş günü hediye fikirlerine göz atalım;

12 aylık bebeğe alınacak hediyelerÖncelikli olarak karar vermeniz gereken şey bebeğin seveceği bir şey mi yoksa ailenin işine yarayacak bir şey mi alacağınız.

Ancak belirtmeden geçmek istemiyoruz ki 1 yaş bebeği artık gelen hediyelerden biraz biraz anlamaya başlamış, hediye paketlerini açmaya çalışmaktan keyif alacak duruma gelmiş olabilir.

Kıyafet tarzı bir hediye almayı düşünüyorsanız, 1 yaşındaki bir bebeğin boyunun ve kilosunun aşağı yukarı ne olacağını tahmin etmeniz ya da araştırmanız gerekiyor. Bebeğin kız ya da erkek olması ayrıca genetik özellikleri de boyu ve kilosunu farkettirecek faktörler olduğundan, doğum günü yaklaşan bebeği yakın zamanda görmediyseniz, boy kilo cetveline bakarak tek başına karar vermek çok sağlıklı olmayacağından belki kıyafet alternatifini bir kenara bırakmalısınız.

Ama illa da kıyafet alacaksanız, içinde bulunduğumuz ve takip eden mevsim şartlarını da düşünerek, biraz büyük bir kıyafet almanızda fayda var.

Tercihen de hediyenizi zincir mağazaların marka olanlarından tercih edecek olursanız, hediyenizin içine değişim kartı koyabilirsiniz. Böylece ebeveynlerin zevkine ya da ihtiyacına yönelik bir hediye alamamış olmanız durumunda yakın bir AVM’den kısa süre içerisinde değişim yapabilir, ihtiyaçlarına yönelik bir ürün alabilirler.Hediyeniz daha bir makbule geçmiş olur.

Ancak pek çok ebeveyn, bebeklerinin doğumundan sonra kıyafet alışverişlerini belirli bir marka model ve tarz üzerine yoğunlaştırma eğiliminde olduğundan, hediyenizin gerçekten makbule geçmesini istiyorsanız giysi yerine, 1 yaş bebeğine ayına uygun bir oyuncak alarak güzel bir doğum hediyesi verebilirsiniz.

1 Yaş Bebeğine Doğum Gününde Alınabilecek Hediye Oyuncaklar:

İlk doğum gününde paketleri açmakta her ne kadar zorlanacak da olsa, minik bebek büyüklerin yardımıyla açacağı hediye paketlerinin içinden renkli ve sesli oyuncaklar çıkmasından çok hoşlanacaktır.

Aşağıda tavsiye ettiğimiz oyuncakların bahsedilen markaları örnek olarak verilmiştir. Benzer ürünlerin farklı marka ve modellerini de tercih edebilirsiniz.

Chicco Hippo Happy Yürüteç:

1 yaşındaki bebeğe yürüteç hediye almak

Bu tip bir hediye almadan önce 1 yaşındaki bebeğin yürümeye başlayıp başlamadığını biliyor olmalısınız. Ortalama 1 yaş yürümeye başlama dönemi olarak kabul edilse de, pek çok bebek 13-14 ayını doldurmadan tam olarak desteksiz yürümeye başlamaz ancak yine pek çoğu henüz beceremese de yürümeye çok meraklı olur.

O yüzden çocuğun beden gelişimini kötü yönde etkilemeyen, örümcek tipi olmayan, sadece yürürken destek almasını sağlayan bu tip bir yürüteç – yürüme arkadaşı hediye almanız, hem bebeği hem de yürütmekten beli ağrımış anne babası oldukça mutlu edebilir.

Fisher Price Çuf Çuf Tren:

fisher price çuf çuf tren oyuncağı

Daha ekonomik ama keyifli bir oyuncak armağan etmek istiyorsanız, bebeğin üst üste koyarak hem becerilerini geliştirebileceği hem de keyifle oyun oynayacağı bir kule oyuncağı alabilirsiniz.

Marka fikri olarak Fisher Price vermemizin sebebi ise bebeğin güvenliği açısından kaliteli bir ürün olmasıdır.

Bebekleri Çok Güldüren Yaramaz Toplar:

playskooldan yaramaz toplar oyuncağı hediyesini bebeğiniz çok sevecek

Bir diğer kalitei oyuncak markalarından Playskool’un çıkarmış olduğu yaramaz toplar oyuncağı yıllardır popülaritesini kaybetmiyor. 1 yaş bebeği için de oldukça uygun bir hediye seçeneği.

Eminiz ki yaramaz toplar armağan etmeyi tercih ederseniz, bebek tüm yaş günü partisi boyunca diğer oyuncakları bırakıp bununla oynamak isteyecektir.

Aktivite Masası:

Çocuğu olanlar bilirler. En eğitici ve oyalayıcı oyuncaklardan bir tanesidir. 1 yaş çocuğu için de oldukça uygun bir hediye seçeneğidir.

Aktivite masalarının birbirinden farklı markalara ait, özellik olarak çok çeşitli şeyler sunan türleri mevcuttur. Bütçenize uygun olan ve gözünüze güzel görünen bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Fisher Price Eğitici Köpek:

fisher price eğitici köpek

Yıllardır piyasa var olan ama yine popülaritesini kaybetmeden satılmaya devam eden ve 12-18 aylık bebekler arasında çok sevilen bir oyuncak eğitici köpek.

Eline, ayağına, kulaklarına, göbeğine v.s. bastığında, her birinde ayrı ayrı sesler çıkaran, konuşan veya şarkı söyleyen bu yumuşak oyuncağı, gece pillerini çıkarıp ya da sesini kapatıp uyku arkadaşı olarak kullanmak da mümkün.

1 yaş doğum günü partisinde verilebilecek güzel bir hediye alternatifi. Değerlendirmelisiniz.

Kurabiye Kavanozu Oyuncağı:

kurabiye kavanozu hediyesi

Sesli ve ışıklı olması sebebiyle oyalayıcı ve dikkat çekici olduğu kadar, 1 yaş bebeğinin bilişsel yeteneklerini de geliştirmek amacını güden oldukça keyifli bir oyuncak Fisher Price’dan kurabiye oyuncağı.

Oyuncağın içindeki küp, kare-dikdörtgen gibi geometrik şekilleri uygun deliklerden sokmaya çalışırken hem motor becerileri gelişecek olan bebek, aynı zamanda oldukça uzun zaman geçirecektir.

 

Oyuncak Hediye Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bebeğin 1 yaşını artık doldurmuş olduğunu, dolayısıyla da 6 ay-12 ay arası oyuncaklardansa, 12-18 ay için satılan oyuncaklardan almanızda fayda var aksi takdirde minik, yeni hediyesini sıkıcı bulabilir. Oynamak istemeyebilir.

1 yaş bebeğine hediye alırken, bebeklerin ortalama olarak 18 aylarını dolduruna dek yoğun oral dönemde olduklarını ve her türlü nesneyi ağızlarına koyarak tanımaya çalıştıklarını mutlaka hesaba katmalısınız. Küçük parçalar barındıran ya da bebek oynarken elinde kırılabilecek, parçalanıp küçük parçalara bölünebilecek ya da kendine zarar vermesine sebebiyet verebilecek şekilde kenarları, köşeleri olmayan bir oyuncak almalısınız.

Fisher Price markasının oyuncakları biraz maliyetli de olsa, özellikle güvenlik konusunda üst düzey önlemler alınarak üretilen oyuncaklardır. 1 yaş bebeğine hediye almak için oldukça uygun türde ürün yelpazesine sahiptir.

Bir diğer dikkat edeceğiniz nokta da, bebekte aynı oyuncağın olması konusudur. Hediye alacağınız bebek çok yakınınız değilse, bu bilgiye ulaşamayabilirsiniz. Bu durumda yine değişim kartı içeren bir oyuncak almanızda fayda var. ToyzShop gibi mağazalardan alacağınız hediyelerin içinde her daim değişim kartını koyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ