Kategoriler

Elmacık Kemiği Estetiği ile Daha Keskin ve Belirgin Yüz Hatları

Elmacık Kemiği Estetiği ile Daha Keskin ve Belirgin Yüz Hatları

Elmacık kemiği estetiği ameliyatları sonucunda yüz ifadesinde muazzam değişiklik yaratmak isteyen hanımlar ve beyler için derlediğimiz yazımızın devamına göz atın..

elmacık kemiği estetiğiYüzümüz ilk bakışta en çok dikkat çeken bölgemiz, yüzümüzün öncelikli olarak göze çarpan kısmı ise gözlerimiz ve yüz üçgeni ile uyumlu, çekici ve çıkık elmacık kemikleridir..

Bir topluluğa girerken, özel bir günde ya da iş yerine giderken hep bakımlı, genç ve dinamik görünmek isteriz. Bu sebeple de mutlaka en azından bir allıkla yüzümüzü renklendirir yada full makyaj yapıp daha iyi br görüntüye kavuşmak isteriz. Bazen sadece makyaj yetmez. Saçımızı değişik formlarda görmek istediğimiz gibi , yüzümüzde de bazı noktaları farklı görmek isteriz.

elmacık kemiği dolgusu

Dikkati elmacık kemiklerine çekmek istediğimizde bunu kısmen makyajla yapabiliriz ancak doğal görünüşümüz de makyajlı gibi olsa, elmacık kemiklerimiz düzgün ve çıkık, alımlı görünse de  fazla ugraşmadan her gün istediğimiz görüntümüzle uyanabilsek daha şahane olmaz mıydı?

Bu aşamada estetik operasyonlar yardımımıza koşmaktadır. Son yıllarda acısız , ağrısız, morluk ve ödemsiz hatta doğal görüntü veren estetik operasyon uygulamaları mevcut olup, ülkemiz de bu konuda uzman kişilere sahiptir. Elmacık kemiği estetikleri ise günden güne yaygınlaşarak, kadınların başta olmak üzere her bakımlı kişinin sıklıkla başvurduğu uygulamalardan biri haline gelmiştir.

ELMACIK KEMİĞİ ESTETİĞİ İLE DİKKAT ÇEKEN YÜZ HATLARI

Elmacık kemiği estetiği ameliyat yani cerrahi işlem ve hem de dermal uygulamalar şeklinde yapılabilmektedir. Çıkık elmacık kemiklerine ulaşmak hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir artık.

Uygulama talep eden kişilerin çoğunun elmacık kemikleri yapısal olarak basık ve belirsiz haldedir. Ya da yaş almış olmanın ve yer çekiminin etkisiyle oldukça çökmüş ve düşmüş olabilir. Bu da kişiye daha yorgun ve yaşlı bir görüntü vermektedir. İşte  bu veya o sebeplerle kişiler daha çıkık elmacık kemiklerine sahip olmayı isterler.

ELMACIK KEMİĞİ ESTETİK AMELİYATI İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN HER ŞEY: 

Elmacık kemiği ameliyatı ile daha çıkık ve belirgin hatlara sahip olmak istersek ne gibi bir işlem yapılacak? Ne kadar sürecek? Elmacık kemiği ameliyatı ücreti nedir? Elmacık kemiği ameliyatını kimler olabilirler? Elmacık kemiği ameliyatının sonrasında dikkat edilmesi gerekenler? Elmacık kemiği ameliyatı geçici bir çözüm müdür kalıcı mı? Geçici dolgu yöntemleri nelerdir? Geçici dolgu ile elmacık kemiği estetiği ne kadar süre etkili olur? Geçici dolgu için kullanılacak malzeme nedir? İşte tüm bu soruların cevabını vermeye çalışalım.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiklerinin üst kısmına yüz protezi eklenmesi yada yağ enjekte edilmesi ile yapılan bir ameliyat biçimidir. Burada amaç kişi için yeteri kadar çıkık yada belirgin olmayan elmacık kemiklerini büyültmek ve daha çıkık bir forma getirmektir. Doğru planlandığı takdirde bu tür protezler , elmacık kemiği estetiğinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Ayrıca elmacık kemiğinin gerektiği boyutta olmadığı durumlarda protez uygulamasından faydalanılabilir. Burada dikkate edilmesi gereken kişinin yüzüne yakışacak doğru bir protezi hasta ve doktor birlikte belirlemeli ve işinin ehli kişilerce uygulama gerçekleşmesidir. Çünkü  yanlış uygulanması halinde doğallık ve estetikten uzak sonuçlar elde edilebilir. Çünkü elmacık kemikleri yüz yapısını çok etkiler ve bu tür bir protez uygulaması kişinin yüzünde önemli bir fark yaratır.

Ameliyat olmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerden biri de operasyonun daha etkili sonuç vermesi için yüz tipini ve diğer ihtiyaçlarını da belirleyip , birlikte yapılabilecek işlemlerin hepsini aynı anda yapmayı hedefleyebilmektir. Örneğin yapılan işlem yaşlılık nedeniyle çıkık elmacık kemiği operasyonu ise aynı anda yanak germe işlemi uygulamak yada oval yüzlü bir kişiye uygulanıyorsa eş zamanlı çene düzeltme işlemi de uygulamak mümkündür. Bu konuda hekiminiz sizi bilgilendirebileceği gibi , siz de operasyon öncesi kendisine danışabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Estetiği Hazırlık, Anestezi ve İyileşme Dönemi:

Elmacık kemiği ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında yapılabilmektedir.  Elmacık kemiği protezleri üstdudağın en derin yerinden açılan kesi içerisinden yanağın altına yerleştirilerek gerçekleştirilmektedir. Protezler, sert ya da gözenekli olabilir. Genellikle 1 saat süren operasyon bir operasyon olup sonrasında yaklaşık 2 saatlik bir dinlenme süresi vardır. Daha sonra hasta çıkışı gerçekleşebilir. Estetik iple dikiş atılır yani sonrasında alınmayan kendinden eriyen ipler kullanılır. kaynayan yani alınması gerekmeyen dikişler kullanılır.

Ameliyat sonrası özellikle ilk iki gün yüze soğuk kompres uygulamanız süreci daha rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır. Saat başı, yaklaşık 15 dakika yüzünüzde tutmanız yeterlidir. Ayrıca ağız içi dikşi olduğundan ameliyatı takip eden günlerde ağız bakımına dikkat edilmeli ve gargara yapılmalıdır.

Ameliyat öncesi genel her ameliyattan önce uyulması gereken kurallar geçerlidir. Aspirin ve kan sulandırıcı kullanmamak ve bir gece öncesinde yemek yememek. Ayrıca ameliyat günü su içmemek gereklidir.

Fiyatı Nedir?

Bu işlemin fiyatları ise yapılacak işlem ,malzeme ücreti, doktor ücreti, hastane ücreti farklılığına göre değişkenlik göstermektedir.

Çıkık elmacık kemikleri için ise ameliyatsız uygulama olarak dolgu enjeksiyonu yapılabilir. Bu ameliyat gerektirmeyen, uygulaması kolay bir işlem olup hyalüronik asit içeren dolgu mazlemelerinin kullanıldığı bir işlemdir. Lokal anastezik ürünler ile uygulanmakta  olması ve iyileşme sürecinin çok kısa sürmesi gibi avantajları sayesinde elmacık kemiğinin daha çıkık ve belirgin hale gelmesinde hem hastaların hem de hekimlerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine göre kalıcılığı 6-18 ay arasında değişmektedir. Dolgu işlemi uygulama süresi ortama 15 dakikadır. 15 dakika sonrasında yeni ve istediğiniz görüntünüze ulaşmış olursunuz.

Bu dolgu işlemini elmacık kemiklerine uygulatan ünlülerin başında Charlize Theron geliyor. Zaten altın orana sahip güzellikte olan Theron yılların yüzündeki izlerini oldukça doğal Hyalüronik asit dolgusu sayesinde siliyor. Bunun dışında yerli ünlülerden de bu yöntemi uygulayan bir sürü kişi var.

Dolgu işleminin tek dezavantajı geçici bir işlem olması. Kişi ihtiyaç duyduğu güzellik için ortalama 1,5 sene içerisinde tekrar aynı yönteme başvurmak durumunda kalıyor. Tekrar bunun için bir bütçe ayırmak zorunda kalıyor. Bu durum kalıcı işlem istemenin önünün açıyor. Ancak her ne kadar dolgu ile geçici çözüm sunması dezavantaj gibi görünse de hem doğallı, hem acısız olması, kanamasız ve aynı gün sonuç vermesi ve vücudun zaten doğal olarak içinde bulunması gereken bir madde olması nedeniyle hyalüronik asit dolgu bu konuda tercih edilecek işlemlerin başında oluyor. Ameliyatsız olarak bir dokunuş bir sene kadar bir süre için size istediğiniz elmacık kemiklerine sahip olmanın anahtarını sunuyor. Bu uygulama sonrası 10 yaş gençleşmiş olmanız ise paha biçilemez. Elmacık kemiği dolgusu adlı yazımızdan konu ile ilgili daha çok ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız ve gerçekten elmacık kemiklerinizin daha çıkık ve belirgin olmasını istiyorsanız bence denemenizde fayda var. Ancak daha önce de değindiğimiz gibi malzeme kalitesine ve uzman kişilerce , özellikle estetik açıdan sizin isteklerinizi göz önünde bulundurup, yüzünüze gidecek şekilde bir uygulamayı doğru teşhis edecek biri ile bu uygulamayı yapmanız çok önemli.

Elmacık kemiği estetiği başarılı bir operasyon sonrasında oldukça yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Ameliyatsız elmacık kemiği belirginleştirme yöntemleri için tıklayınız.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ