Kategoriler

İyi Bir Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

İyi Bir Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?
  • Makyaj
  • 25/10/2015 00:54 | Son Güncellenme: 16/02/2023 00:34
  • 0
  • 3.539

Gelinler için gelinlik, ayakkabı ve tabii ki en önemlisi makyaj son derece özenli olmalıdır. En son gittiğim birkaç düğünde gördüğüm kadarıyla gelin makyajı en iyisi, en şaşalısı, en dikkat çekeni olsun diye o kadar abartılı yapılıyor ki bu gerçekten tanıdığımız kişi mi diyorsunuz.

Bize göre kusursuz bir gelin makyajı kesinlikle sade ve abartısız olmalıdır.

Erkeklerin de bildiği gibi kadınlar için her alanda kusursuz olmak oldukça önemlidir. Hele ki başrolünde kendileri varsa. İşte başrolünde oldukları ve çoğunun hayatında bir kere bu kadar özen gösterdiği günlerden birisi de tabii ki düğünlerdir.

 

Düğün için seçilen salonun, müziğin, ikramların dışında aslında kusursuz olması gereken daha da önemlisi elbette gelinin kendisidir. 

 

Gelin Makyajı

Gelin Makyajına Nasıl Başlanmalı?

Gelinler kendilerini kuaförlerin eline teslim ettiklerinde ortaya çıkacak sonuçtan emin olamadıkları için eminim kendileri de çok tedirgin oluyorlardır. İlk tavsiye olarak gelin makyajınızı yaptırmadan önce..kuaförürünüzle iyice bir konuşun. Güzel bir makyaj ve güzel bir görüntünün ortaya çıkabilmesi için makyajın yapıldığı cildin de kusursuz olması gerekir. Bunun için gelin makyajı yapan kişinin biraz deneyimli olması ve ten renginize uygun pudra veya fondöten kullanarak cildinizi makyaja hazır bir hale getirmesi çok önemlidir. Cildinize sürülecek olan fondötenin tabak halinde olmaması diğer önemli bir etken.

 

Kusursuz bir gelin makyajı için yapılacak olan göz makyajı da aynı özenle yapılmalıdır. Düğünüz için yaptıracağınız göz farınızı çok koyu renkler dışında her renkle yapabilirsiniz. Siyah ve suya dayanıklı rimel far olarak tercihleriniz arasında olmalıdır. Suya dayanıklı olmasının sebebini siz biliyorsunuz 🙂 Göz makyajı için önemli olan kirpiklerin daha uzun ve daha büyük gözükmesi için kirpiklerinizi kirpik aparatıyla kıvırabilirsiniz. Gelin makyajı yaparken genellikle bunun yerine kirpik ekleme de yapabiliyorlar. Kaşlarında belirginleştirilmesi ile birlikte göz makyajı tamamlanacaktır.

 

Gelin Makyajı Abartısız Olmalıdır

Makyajınıza kalan yerden allıkla devam edebilirsiniz. Allık için size önerimiz şeftali tonlarını tercih etmeniz. Bu şekilde elmacık kemikleriniz daha fazla ortaya çıkacaktır. Allığı sürerken dikkat etmeniz gereken hoş bir görüntü oluşması için allığı yanaklarınızdan yukarı doğru saç diplerinize doğru sürmelisiniz. Kusursuz bir gelin makyajı sandığınız gibi rengârenk, şatafatlı ve abartılı makyajlar kesinlikle değildir, olmamalıdır! Doğallık ve sadelik her zaman daha hoş görünmenizi ve kendi, güzelliğinizi kaybetmemenizi sağlar. Gelin makyajı için son uygulama ruj ile yapılmaktadır. Pembe veya erik kurusu renkleri gelinlerin tercihleri arasında olmalıdır. Rujun ardından dudak kalemiyle yapılan dudak çevresini belirginleştirme işlemi ise gelin makyajı için son dokunuş niteliğinde sayılabilir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Dudak Bakımı Nasıl Yapılır

 

Tüm bu anlattığımız yöntemler ışığında kuaförünüze değil de bizzat kendi gelin makyajını kendisi yapmak isteyen gelin adaylarımız için aşağıdaki video tüm detaylarıyla size yardımcı olabilecek niteliktedir.

Artık düğününüz için muhteşem bir gelin haline gelmiş oldunuz, mutluluklar…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ