Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Ardıç Yağı Kremi ( Faydaları – Kullanımı )

Ardıç Yağı Kremi ( Faydaları – Kullanımı )

Doğal ağrı kesici hatta doğal antibiyotik olarak bile adlandırabileceğimiz ardıç yağı kremi, kullanım alanlarının çeşitliliği ve sağladığı faydalarla, adeta doğadan gelen bir mucizedir.

ardıç yağı kremi ve faydaları

Kan hastalıklarının tedavisinden, mide ülserine ve diğer mide-bağırsak kaynaklı rahatsızlıkların rahatlatılmasına kadar geniş bir spektrumda etkisini gösteren ardıç yağı, bakteriler ve enfeksiyonlarla savaşabilme özelliğiyle de öne çıkarak, antibiyotik kullanımı ile iç organlarını yormak istemeyen kişiler için alternatif bir tedavi yöntemidir.

Ardıç yağı iştah açma özelliğine de sahiptir. Aynı zamanda geçmiş yıllardan beri antiseptik özelliği sayesinde, yaralanmalar, çürükler ve ezikler gibi vücut tahripatlarında da kullanılan ardıç yağı kremi, insanlar üzerinde kullanıldığı gibi, hayvanlar üzerinde, hatta tarım topraklarında bile kullanılmaktadır.

Ardıç Yağı Kreminin Faydaları Nelerdir?

  • En önemli görevi kanın temizlenmesindeki fonksiyonudur. Antiseptik özelliği ile dünyada kalp krizlerinden bile daha sık görülen, pek bilinmese de saatte 50 kadar insanın ölümüne sebebiyet veren septik şok yani kan zehirlenmesi hastalığının önüne geçer.
  • Kronik kansızlık yani anemiye iyi gelir
  • Bel, boyun fıtıkları gibi, iskelet sistemini ilgilendiren rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olmasının yanı sıra, kas-eklem ağrıları, romatizmal ağrılar için doğal ağrı kesici görevi görür
  • Böbrekler için oldukça faydalıdır. Böbrek taşlarının kolay düşürülmesine yardımcı olur
  • Antibiyotik özelliğiyle vücuttaki her türlü enfeksiyonla savaşır. Boğaz ve bademcik iltihaplanmasına karşı iyi gelir.
  • Deri hastalıklarının tedavisinde yardımcıdır
  • Selüliti gidermede büyük rol oynar
  • Bağışıklık sistemini ciddi şekilde güçlendirerek muhtemel virüslere ve enfeksiyonlara karşı koruyucu görevi görür
  • Akne tedavisinde yardımcıdır

Sivilceler için Ardıç Yağı ve Kremi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, antiseptik özellliğine sahip olması ve bakterilerle savaşması nedeniyle, deri altındaki gözeneklerde bakteri birikmesi sebebiyle ortaya çıkan sivilcelerin doğal tedavisinde büyük rol oynamaktadır.

Ardıç yağı kreminin düzenli kullanılması durumunda, bakteri kaynaklı akne sorunu yaşayan kişilere, kalıcı ve kesin bir çözüm yolu olacaktır.

Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağının krem şeklinde ve yağ şeklinde kullanım şekilleri birbirinden farklıdır.

Eğer yağ şeklinde kullanacaksan, içtiğiniz çaylardan, sade suyunuza ya da yemeklerinize haftada bir kaç kez sadece bir kaç damla ardıç yağı karıştırarak tüketebilirsiniz. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine katkı sağlayacak ve vücudunuzda var olan bakterilerle savaşacaktır.

Ayrıca mide bağırsak düzeninizi de sağlayacaktır.

Eğer yaralarınız ya da akne sorununuz için kullanıyorsanız, ardıç yağı kremini doğrudan sorunlu bölgenin üstüne uygulayabilirsiniz.

loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ