Kategoriler

Bebek Pudrası Sivilceye İyi Gelir mi?

Bebek Pudrası Sivilceye İyi Gelir mi?

Bebek pudrası ile sivilce tedavisi yapılır mı? Bebek pudrası sivilceyi geçirir mi? sorusu sivilce problemi yaşayan çoğu insanın merak ettiği bir sorudur .

Sivilceleri ne yazık ki çoğu zaman hayatımızdaki en önemli sorun haline getiriyor ve onlardan kurtulmanın türlü yollarını arıyoruz. Bu yazımızda bebek pudrası ile sivilce tedavisinden bahsedecek ve maske tarifleri paylaşacağız..

Bebek Pudrası Yüz Maskesi ile Sivilce Tedavi Çözümleri:

bebek pudrası sivilceye iyi gelir mi

BEBEK PUDRASI SİVİLCEYE İYİ GELİR Mİ?

 

Zamansız çıkan bir sivilce çoğu zaman güne kötü başlamamıza neden olabiliyor hele bizim için önemli bir günse hemen o sivilceden kurtulma yollarına bakıyoruz günümüze gölge düşürmesini istemediğimiz için hızlı ve pratik çözümler üretmeye çalışıyoruz böyle zamanlarda evde kendimiz uygulayabileceğimiz yöntemler tercihimiz oluyor yada anlık bir durumumuz yok ama uzun süredir sivilce sorunları yaşıyoruz bazen doktorlardan ilaçlardan aradığımızı bulamıyor ve kendi işimizi kendimiz halletmek için yöntemler arıyoruz bu gibi durumlarda bir hekime danışmak daha doğru olsada deneme yanılma yöntemleriyle bulunan ve sivilceye iyi geldiği bilinen  şeyler var ki bunlardan en popüler olanı bebek pudrası.

 

BEBEK PUDRASI İLE SİVİLCE TEDAVİSİ GERÇEKTEN MÜMKÜN MÜ

 

Güzel ve pürüzsüz bulunan ciltler için halk arasında bebek poposu yada bebek gibi tarzı cümleler kullanılır işte tam da bu sebepten dolayı bebekler için üretilen ürünleri deneyerek sivilce görünümünü azaltma fikirleri ortaya atılmıştır bu fikirler bazen işe yaramış bazen yaramamıştır .

 

Sorunun tam cevabına gelirsek her konuda olduğu gibi bu konuda kişiden kişiye değişen bir cevaba sahiptir.Bazı insanların cildi olumlu tepki vererek sivilceleri azaltsa bile bazı insanlarda ise hiçbir işe yaramamaktadır bebek pudrası yöntemi,ancak bu birilerinde başarısız sonuca ulaşıldı diye yöntemin işe yaramaz olduğu anlamına gelmemekle birlikte bazı insanlarda olumlu sonuçlar elde edildi diye mucizevi bir fikir olduğu anlamına da gelmez. Bu durumda bebek pudrası ile cilt bakımına mümkün değil diyemeyiz gayet mümkündür ancak siz de işe yarayıp yaramayacağını deneyerek öğrenmekten başka çare yoktur.

 

BEBEK PUDRASI İLE SİVİLCE TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

 

Bebek pudrası ile sivilce tedavisi yapmak çok zor bir olay değildir evde hazırladığınız basit birkaç maske ile yada direkt sivilce üzerine uygulayarak tedaviyi yapabilirsiniz ancak bizim nacizane tavsiyemiz maskelerden daha hızlı sonuç alacağınız için maskelerden birini tercih etmeniz yönündedir.

 

BEBEK PUDRASINDAN YAPILAN ASPRİNLİ MASKE

Asprinli maskelerin sivilce tedavisinde işgal ettiği önem zaten hepimizin malumu. Bir de cildi yumuşatma özelliğine dahip bebek pudrası ile birleşince, aknelerin kurutulması ve pürüzsüz bir cilde sahip olma konusunda oldukça etkili bir yüz maskesi ortaya çıkıyor.

MALZEMELER

 • -4 Çay kaşığı bebek pudrası
 • -2 adet asprin
 • -3 yemek kaşığı su

 

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra sivilce olan bölgelere uygulayıp 15 dakika bekletmemiz yeterli gelecektir.

 

NOT: Suyu yavaş yavaş eklemek maskenin kıvamını tutturmanız açısından daha kolay olacaktır.Maskenin cıvıklaşması halinde su eklemeyi bırakabilirsiniz.

BEBEK PUDRASI İLE SİVİLCE TEDAVİSİ SİVİLCELERİMİ ARTTIRIR MI

 

Konuyla ilgili yine çok sorulan sorulardan biri de bu.Ya sivilcelerim artarsa ya bana alerji yaparsa, bu hayır yapmaz diye cevaplayabileceğimiz bir soru değil eğer alerjik bir cilde sahipseniz, kolay reaksiyon veren bir cildiniz varsa size alerji yapabilir tabiki ancak bebek pudrası denilen şey en hassas olan ciltlere yani bebeklere üretildiği için bu çok düşük bir ihtimaldir yine de bu tip konularda çok dikkatliyseniz tüm yüz yerine yüzünüzün bir bölümünde deneyerek başlayabilirsiniz.

 

BEBEK PUDRASININ GÜZELLİK VE BAKIM ALANINDAKİ DİĞER KULLANIM ŞEKİLLERİ

 

Bu günkü yazımızda bebek pudrasının sivilcelere etkisi üzerinden gitmemize rağmen bebek pudrasının ana amacı hariç başka bir sürü kullanım şekli vardır. Bebek pudrası ile kirpik uzatma kaş gürleştirme gibi şeylerın yanı sıra cilt parlatma için de kullanılır.

 

BEBEK PUDRASIYLA CİLT PARLATAN MASKE

 

MALZEMELER

 • -2 Çay kaşığı bebek pudrası
 • -3 çay kaşığı su

 

Malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekletin 🙂

 

SİVİLCE OLUŞUMU NASIL ENGELLENİR

Hali hazırda var olan sivilcelerimizi yok etmeye çalışırken yenilerinin oluşmasını engellemek için neler yapabileceğimizden de bahsedelim. Sivilce oluşumunu sadece kremler maskelerle yada bebek pudralarıyla engelleyemeyiz alerjik olan sivilceler dışında bide vücudumuzun tepki olarak ürettiği sivilceler vardır bunları engellemek için`,

 

 • -Yağlı ve baharatlı yemeklerı tüketmekten kaçınılmalı
 • -Düzenli uyku uyunmalı
 • -stres en aza indirilmeli
 • Sivilce oluşumunun en büyük nedeni cilt altında oluşan bakteriler olduğu için yüz temizliği ve derinlemesine temizlik yapmak çok önemli
 • Yağlı ciltler ve karma ciltler için cildin nem dengesini sağlayacak cilt bakım maskeleri uygulamaları gerekmektedir.

 

kısacası vücudumuza ve cildimize iyi davranmalıyız.

BEBEK PUDRASININ CİLDE FAYDALARI

Bebek pudrası ve ilgili maskeler sadece aken problemine karşı kullanılmamakta aynı zamanda cilt için sayısız pek çok farklı yararı da bulunmaktadır. Başlıcaları

 • Terlemenin önüne geçer
 • Cildi daha mat ve pürüzsüz hale getirir
 • Cildi yumuşatır
 • Yüzdeki sivilceleri geçirir
 • Düzenli uygulamada sivilce izlerinin görünümü azaltır. Diğer çözüm yolları için sivilce lekeleri adlı yazımıza bakabilirsiniz.

BEBEK PUDRASININ SAÇA FAYDALARI

Bebek pudrası maskelerini yüzünüz dışında, saçlarınıza uygulayarak da cildinizde yakalamaya çalıştığınız pürüzsüzlüğü ve ipeksiliği saçlarınızda yakalayabilirsiniz ayrıca saçlardaki çabuk yağlanma sorununa iyi gelmenin yanı sıra, saç derisinde çıkan sivilceleri de geçirir.

Bebek pudrasının sivilce izleri ve aknelerin kendisi üzerindeki etkileri ile ilgili edinmiş olduğunuz tecrübeleri yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Akne Geçirmede Bebek Pudrasına Alternatif Maskeler

 • Yumurta Akı ve Limon Maskesi
 • Killi Sivilce Maskesi
 • Çay ağacı Yağı Maskesi

v.b. pek çok ev yapımı sivilce tedavisi çözümleri için sivilce maskesi adlı yazımıza bakabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ