Kategoriler

Buscopan Plus

Buscopan Plus

Her evde bulundurulan ve keskin bir ağrı kesici özelliği taşımakta olan Buscopan Plus, mükemmel etkilere sahiptir. Neredeyse her ağrıya iyi gelen yapısıyla birlikte, bilinçsiz kullanımı sonucunda yan etkileri mevcuttur. Ancak doktor tavsiyesi ve gözetimiyle kullanmanız sonucunda, problemsiz olarak etkiye ulaşabilirsiniz. Genel etki itibariyle ağrı kesici formatında olan ilaç, aynı zamanda spazmlara da iyi gelmektedir. 20 tablet olarak eczanelerde satılan Buscopan Plus, Buscopan ampül formunda da piyasada bulunmaktadır. Ayrıca daha önce Buscopan olarak piyasa sürülürken, ismine Plus eklentisi almıştır.

Buscopan Plus Nedir? Ne İçin Kullanılır ?

Tam anlamıyla ne işe yaradığını tek bir kalıba sığdıramayacağınız Buscopan Plus, birçok etki sağladığı için özellikle ağrı kesici rolüyle ön plana çıkmaktadır. Aniden gelişen herhangi bir bölgedeki ağrıların giderilmesi için keskin bir özelliğe sahip olan ilaç, tablet şeklinde ağızdan alınmaktadır. Kısa sürede oluşacak ağrıların giderilmesi için kullanılırken, kesin çözüm olarak kullanılmaktadır.

Aniden oluşacak herhangi bir ağrı veya spazmlarda akla gelen ilk ilaç olma etkisine sahip Buscopan Plus 10mg, kısa süreli ve anlık ağrıların kesilmesinde büyük rol oynamaktadır. 20 tablet halinde bir kutu içerisinde satılan ilaç, her ağrının çözümü olarak bilinmesi nedeniyle çok fazla tercih edilse de, bilinçsiz olarak kullanımı ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, kullanılırken dikkat edilmesi gerekecektir.

Aynı zamanda Buscopan içerdiği bileşenler sayesinde ani gelen kasıntıların giderilmesini de sağlama etkisine sahiptir. Aniden gelişecek olan ve vücudunuza saplanmış gibi hissettirecek bir ağrının geçirilmesi konusunda oldukça etkili çözümlere ulaşabilirsiniz.

Buscopan Plus etken madde olarak;  Hiyosin-N-butilbromür maddesini içeriğinde barındırır. Yardımcı olarak ise sükroz, tartarik asit, stearik asit, nişasta, dibazik kalsiyum fosfat, povidon, talk, akasya, çözülebilen mısır nişastası ve propil maddelerini barındırmaktadır. Buscopan Plus ın hangi durumlarda kullanılabileceğini sizlere daha çok yardımcı olması açısından  birde aşağıdaki gibi sıraladık;

-Kasılma ile birlikte oluşan karın ağrılarında,buscopan plus

-Böbrek taşı olan hastalarda ki taştan meydana gelen ağrılarda,

-Kadınlarda regl dönemlerindeki ağrılarda,

-Doğumlarda yumuşak dokudan kaynaklanan spazmlar da,

-Bağırsakta oluşan farklı nedenlere bağlı ağrı sancı ve spazmlar da,

-Midede oluşan ağrılarda,

-Sindirim sisteminde meydana gelen spazmlar dan kaynaklanan ağrı ve sancılar da,

-Safra kesesinde oluşan ağrı ve sancılar genel kullanım alanlarını oluşturmaktadır.

Buscopan Plus Faydaları

Genel olarak ağrıların çözümlerinde ilk sırada yer alan Buscopan Plus, çok etkili ve tesiri yüksek bir ağrı kesicidir. İyi geldiği noktalara bakacak olursak;

– Safra kesesinde oluşan ağrılara,

– Oldukça şiddetli böbrek taşı ve taş düşürme ağrısı,

– Mide yanığı, ağrısı ve ülser ağrılarına,

– Doğumdan sonra meydana çıkan her türlü ağrıya,

– Sindirim sisteminde meydana gelen ağrılarda,

– Sancılı geçen adet dönemlerinde ve aşırı ağrıların azaltılmasında,

– İdrar yolları ve idrar kesesinde oluşan ağrılarda,

– Sebebi ne olursa olsun Buscopan Plus şiddetli karın ağrılarında ilk tercihiniz olacak ve ağrılarınızı kesecektir. Bununla birlikte, çok kuvvetli kas gevşetme özelliğine de sahiptir. Ani kasılmaları önlediği gibi, mevcut kasılmaları da hafifletecek, gevşetecektir.

Buscopan Plus Nasıl Kullanılır?

En sağlıklı kullanım şekli, doktor tavsiyesiyle olanıdır. Doktor gözetiminde kullanmadığınız zaman yan etkileriyle karşılaşmanız muhtemel olacak Buscopan Plus, doktorun tavsiye ettiği dozda ve sayıda kullanılmalıdır. Herhangi bir kullanım şekli belirtilmedi ise yetişkinlerde günde 3 kez 1-2 draje kullanılabilinir. Bunun yanı sıra, yan etkileri sizleri etkilemiyorsa, yaşayacağınız ağrılarda ağrının olduğu an 1 adet tablet içerek ağrının kesilmesini sağlayabilirsiniz. Fazla içmeniz hızlı sonuç almanızı sağlamayacağı için, sadece bir adetle yetinmeniz gerekecektir.

Çocuklarda kullanımı:

6 yaştan küçük çocuklara verilmemesi tavsiye edilir. 6-12 yaş arası çocuklarda hekimin herhangi bir kullanım şekli belirtmedi ise günde 3 kez 1 tane kullanılır.

Yaşlılarda kullanımı:

50 yaş üstündeki kullanıcılar normal kullanıma tabidirler. Doktor gözetiminde kullanılması her zaman için çok önemlidir.

Gebe ve emzirenlerin kullanımı:

Gebe ve emziren kişilerde herhangi bir yan etki söz konusu olduğunda ilacı bir an önce kesip, en yakın sağlık kuruluşunu baş vurulmalıdır. Buscopan Gebelik Kategorisi: C dir.

Diğer ilaçlarla beraber kullanımı:

Antidepresan grubu ilaçlar, antihistaminik ilaçlar, amantadin isimli ilaç, kinidin, dizopramid ve beta-adrenerjik ilaçlarla beraber alındığı zaman bu ilaçlar etkileşime girerler. Bu ilaç gruplarından herhangi birini kullanıyor iseniz mutlaka hekiminize belirtmeniz gerekmektedir.

Buscopan Plus Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlacı kullanmadan önce ilacın etken maddesine herhangi bir alerjiniz olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir.
  • 6 yaşından küçük çocuklar için tavsiye edilmez.
  • Gebe ve emzirme gibi durumlarda bayanların kullanması önerilmez.
  • Kalp ritminizi hızlandıran hastalığınız var ise tavsiye edilmez ve kullanmanız önerilmez.
  • Ateşli hastalıklarda tedbirli kullanılması gerekmektedir. Terlemeyi önleyici özelliği bulunmaktadır.
  • Bağırsak enfeksiyonlarında tedbirli kullanılmalıdır. Sindirim sistemini yavaşlatıcı özelliği vardır.
  • Prostat, tiroid ve kabızlık durumunuz var ise tedbirli kullanmanız gerekmektedir.
  • Gözde glokom var ise dikkatli olmanız önerilir.
  • Alkol problemlerinde, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, hepatit B ve C gibi hastalıklarda bu ilaç kullanılmamalıdır.

 

buscopan plus yan etkileri

 

Buscopan Plus Yan Etkileri

Oldukça yüksek tesirlere sahip olan ve her zaman ağrıların kesilmesinde mükemmel bir rol oynayan bu ilacın, yan etkileri de bulunmaktadır. Özellikle etken maddelerine olan alerjik durum söz konusu ise, kullanmamanız gerekir. Buscopan yan etkileri Ayrıca;

– Yüz ve dudak bölgesinde şişlik,

– Bayılacak gibi hissetmek ve baş dönmesiyle karşılaşmak,

– Dudakta, dilde ve boğaz bölgesinde şişlik,

– Deride aşırı döküntü ve kurdeşen,

– İdrar yaparken yanma hissi ve yapamama gibi durumlarla karşılaşırsanız da, doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

 

 

Buscopan Plus Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Buscopan İshal Yapar mı?

Buscopan plus ishal yapma gibi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İshal yapabilir fakat yapma olasılığı düşüktür.

Buscopan Adet Ağrılarında Kullanılır mı?

Evet buscopan doktorunuzun da önermesi şartı ile adet ağrılarında kullanılabilir.

Buscopan Ne Kadar Süre İçerisinde Etkisini Gösterir?

Ortalama 30 ila 45 dakika arasında etkisini gösterir

Buscopan Uyku Yapar mı?

Evet uyku yapma özelliği vardır. Kas gevşetici özelliğinde dolayı araba kullanımı sağlayacak kişiler de sıkıntı oluşturabilir.

Buscopan kabızlık yapar mı?

Kabızlık oluşturma ihtimali bulunmak ile birlikte bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Buscopan Plus Muadil (Eş Değerleri)

BUSCOPAN PLUS  SANOFİ (20 film tablet)

-BUSCOPAN PLUS (30 film tablet)

-MOLIT PLUS (20 film tablet)

-MOLIT PLUS (30 film tablet)

-SPAZMOL PLUS (30 film tablet)

-SPAZMOTEK (20 film tablet)

Buscopan Plus Fiyatı

30 mg film tabletlerle satışa sunulan Buscopan Plus Fiyat olarak; 16.56 TL’dir. Ayrıca reçete ile de alabilirsiniz.

 

 

Buscopan Plus Kullananlar

Spazm, karın ağrısı, adet ağrıları, mide sancıları gibi durumlarda etkili olan Buscopan Plus kullanıcı yorumlarını sizler için aşağıda derledik;

-Adet sancılarına iyi geliyor. Fakat Buscopan Plus Tablet’te Hiyosin N-Butilbromür’e ek olarak Parasetamol bulunur. Bu da parasempatik sinir sistemi üzerinde etkili olduğundan dolayı bazı kişilerde adet uzaması yapabiliyor.

– Karnımın ağrısından ölüyordum ve Buscopan kullanmadan yataktan kalkamadım. Ha bide ayaklarıma sıcak su torbası koymayı da ihmal etmedim.

-Kendileri mükemmel bir ağrı kesici olmaları sebebi ile ağrıları bıçak gibi keser atar.

-Kimi kadınların regl sancılarına en ufak bir çözüm getirmezken kimini en geç yarım saatte eski güzel günlere kavuşturan çantadan eksik olmayası ilaç.

– Adet olduğunuzu fark eder fark etmez almak gerekiyor. Sancılar iyice şiddetlendikten sonra işe yaramayabiliyor.

-En mühim yan etkisi, günde ikiden fazla tüketildiğinde, insanın ağzının ve  burnunun kaslarına  hakim olamaması ayrıca baktığı yere bakamaması falan 🙂

-Eğer adet dönemini iyi hesaplayıp ve 4-5 gün evvelinden, günde 3er tane alınmaya başlanır ise adet sancısı diye bir şeyi o ay yaşamıyorsunuz.

-Depresyon, anksiyete, panik atak nedeniyle vücudumda oluşan anlamsız, garip ağrılara bir nebze olsun iyi gelen ilaçtır. Zamanında mide ve bağırsak ağrılarım için çok iyi gelmişti.

-Böbrek taşınızda var ise mutlaka ve mutlaka evinizde buscopan plus bulundurmanız gerekmektedir. Dayanılmaz ağrılarıma çok iyi gelen bir ilaçtır arkadaşlar.

Buscopan adet sancıları için gerçekten çok iyi ya…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ