Kategoriler

Regli Gecikenlere Kanama Gelmesine Yardımcı Adet Söktürücü Bitkiler

Regli Gecikenlere Kanama Gelmesine Yardımcı Adet Söktürücü Bitkiler

Adet söktürücüler sayesinde bedeninizi rahata erdirin! Bayanlarda düzenli bir şekilde yaşanan regl dönemi bazı nedenlerden dolayı gecikebilmektedir. Bu durumda da hem fiziksel hem de psikolojik problemler olabiliyor. Vücudunuzda belli bölgelerde ödem, şişlik, bazen sivilcelenme, gerginlik, ruhsal sıkıntı, tahammülsüzlük gibi şikayetler sıkça adet gecikmelerinde çözüm olarak en çok doğum kontrol hapları önerilmektedir. Adet söktürücü olarak bilinen ve aynı eş değerde olan progesteron içeren preparatlar gibi aynı içerikte olan doğum haplarını da bazen bayanlar kullanabilmektedir.

Adet söktürücü olarak ilaç nitelikli ürünleri kullanmadan önce başvurabileceğiniz en iyi iki alternatiften bir tanesi de; doğal yöntemlerle regl kanamanızın gelmesine yardımcı olan adet söktürücü bitkiler, çaylar ve yağlar. Aşağıda ayrıntısı ile bahsi geçen kanama arttırıcı bitkisel ürünleri, adet söktürücü hareketler ve egzersizler ile kombine kullanmanız durumunda ilaçlara gereksinim duymadan, zamanında gelen ve rahat geçen bir regl dönemine şahitlik edebilirsiniz.

Adet Söktürücü Bitkiler ve Kullanımları

Adet söktürücüler bayanların adet zamanındaki ağrılarını azaltabilmek ve kanamaları düzene sokabilmek için faydası olan bitki ve karışımlar olarak bilinir. Adet sancıları ve adet kanamalarının olumsuz bir şekilde fiziksel ve ruhsal bozukluklarında, bayanlarda stres ve gerginlik yaratır. Bu durumda günlük hayatınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Adet gününün gelip geçmesine rağmen kanama olmaması olarak tanımlanan adet gecikmesi bitkisel ürünler ile doğal ve zararsız bir şekilde de çözüme ulaştırabilmektedir. Papatya ve biberiye bitkilerini çay olarak demleyip içtiğiniz de iyi gelecektir.

 • At kuyruğu otu kaynatılıp içildiği zaman adet sancısı ve adet sökülmesinde fayda sağlar. Eğer tadı sert olmuşsa bal ilave ederek tatlandırmayı yapabilirsiniz.
 • Civan perçemi ve çörek otunu da beraber kaynatılıp içildiği zaman adet gecikmesi şikayetine iyi gelmektedir. Bu karışımda kısırlık sorunu olan bayanlarda fayda sağlayabilirler. Menopoz dönemlerinde adetten kesilip bayanların yaşadığı problemler içinde çözüm getirmektedir. İsterseniz karışıma ilave olarak sığır kuyruğu ilave edin.
 • Adet gecikmesinde sorun yaşayan bayanlar için başka bir önerimizde çiriş otu. Çiriş otunu da kaynatarak bal ile karıştırıp için.
 • Çörek otunu ise balla karıştırıp yerseniz adet söktürücü olarak çözüm bulabilirsiniz.
 • Balla tatlandırılan kaynatılmış olan kekik de günde 3 defa içmeniz yarar sağlar.
 • Adet dönemlerinde yaşanan ağrılarda kaynatılan kuş dilini bal ile karıştırıp aç karnına içmelisiniz.
 • Cacık, salata gibi salatalarda kullanılan dereotu çok iyi bir şekilde adet söktürücüdür. 2 çay kaşığı olacak şekilde dereotunu döverek kaynatıp içtiğinizde adet söktürücü olduğuna tanık olmanız mümkün.
 • Adet gecikmesin yaşanılan sıkıntılı zamanlarda kerevizi bolca tükettiğinizde adet söktürücü etkiyi görmeniz mümkün.

Tüm bu bitkilerle hem adet sancınızı hem de geciken adet kanamanızı düzenli bir şekle sokabilirsiniz.

Adet Söktürücü Kür İbrahim Saraçoğlu

Prof. Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan doğal karışım ve reçete içerisinde adet söktürücü olarak kullanılan kürler de yer almaktadır. Adet dönemi geciken bayanlarda baya işe yaradığı söylenen bu kürü yapmak isterseniz aşağıdan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 Litre Su
 • 20 Gram Çoban Çantası Otu
 • 20 Gram At Kuyruğu Otu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Çoban çantası ve at kuyruğunu havanda iyice ezmelisiniz. 1 Litre suyun içerisine bu karışımı ekleyip 20 – 25 dakika boyunca da bekleyin. Daha sonrasında hazır hale gelen kürü içebilirsiniz.

Adet Söktürücü Çaylar

Her zaman yanımızda olan doğal bitkiler adet söktürücüde de yanımızdalar. Sadece güzelliğiyle gözlerimize hitap etmekle kalmamakla beraber içimize de etki etmektedir. Adet söktürücüler başlığının altında işinize yarayacak bitkilerden hazır çaylar elde edebilirsiniz. Bu çaylardan birkaçını sayacak olursak. Biberiye çayı, kekik, civan perçemi çayı, alıç, kimyon, maydanoz, karabaş otu, nane, nergis, misk, havuç tohumu gibi bitkilerle hazırlayacağınız bu çaylar adet zamanınız gibi sıkıntılı olan döneminizde sizlere yardımcı oluyor. Bayanların bu tür sorunlarında ve aksamalarında sürekli bir şekilde akıllarında soru ve yanıt beklemektedirler. Maydanoz suyu adet söktürür mü en büyük sorulardan birisidir.

Sivilceler için Maydanoz Kürü adlı makalemizi okudunuz mu ?

Adet Söktürücüleri Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Adet söktürücü bitkiler, rahim içi kasılmalara ve gevşemelere yol açabilirler, dolayısıyla gebelik planlıyorsanız ya da infertilite için klomen tedavisi görüyorsanız, hamile olma ve düşük yapma riskinize karşın, doktora danışmadan, hiç bir adet söktürücü bitki ya da ilaç kullanmamalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ