Kategoriler

Masseter Kası Botoksu ile Ameliyatsız Çene Estetiği

Masseter Kası Botoksu ile Ameliyatsız Çene Estetiği

Masseter Kası Botoksu ile çok güzel çene yapısına kavuşabilirsiniz. Güzelliğin birincil kuralının yüzün altın oranda olmasından geçtiğini, altın oranı yakalamak için de en önemli faktörün de çenenin duruş formu ve V shape yüz tipi olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Peki yüze V şekli vermek, kare görünümlü çeneyi şekillendirmek, hatları yumuşatmak, çene bölgesini daraltmak için çok kısa sürede uygulanan ameliyatsız, ağrısız ve düşük maliyetli, Masseter botoksu adıyla bilinen bir estetik seçeneğiniz olduğunu biliyor muydunuz?

Masseter botoksu, adında da anlaşılabileceği üzere, çiğneme kası olarak da bilinen masseter kasına uygulanan ve bölgede toparlanma sağlayarak, yayvan, kare şeklini almış yüze üçgen bir form kazandırma amacı güden bir botox yöntemidir.

Masseter Çene Botoksu ile Kusursuz Yüz Şeklini Yakalayın

 

masseter çiğneme kası botoksu ile çene daraltma ve küçültme sonrası v şeklinde oval yüze sahip olma

Tıbbi ismi ile Masseter kası adını alan, herkeste bulunan, yaygın adıyla çiğneme kasları diye bilinen çene kaslarına uygulanan botoks işlemi sonucu yüzün alt bölgesi inceltilerek, kare formu ya da yuvarlak şekil almış çene bölgesi sivriltilir, inceltilir ve estetik bir görünüm kazandırılır.

 

Asyalı kadınların kronik problemi olması ile bilinen ve geçtiğimiz yıllarda cerrahi çene estetiği yöntemleriyle çözüm yolları aranan çene form problemleri, çene kontürünün belirgilentirilmesi görevini başarıyla görerek yüze büsbütün daha estetik bir görünüm katan massetter botoxları ile günümüzde çözümlenmesi çok daha kolay bir sorun..

Masseter Botoksu Nedir?

Clostridium Botilinum isimli bir bakteriden elde edilen bir nörotoksin olan ve botoks kısa ismiyle bilinen, A tipi botulinum enjeksiyonu uygulamasının, çiğneme kası görevi gören Massetter kasına ince iğne uçları ile uygulanması ile gerçekleştirilerek, çene hattının şekil bozukluklarının giderilmesini ve böylece, güzellik kriterlerine uygun görünümlü, daha feminen ve estetik görünümlü, üçgen yüz tipine yakın bir görünüm elde edilmesini amaçlayan dermal estetik uygulamasıdır.

V-line botoksu şeklinde de anılan uygulamanın başlıca amacı, cerrahisiz çene küçültme ve daraltma işlemi sonucu erkeksi yüz hatları ve kare çeneden kurtararak, kişiye daha çekici bir yüz şekline kavuçturmaktır.

Botox Uygulaması Nasıl Yapılır?

Massetter botoksu, klasik botoks uygulaması ile aynı yöntemle, ince uçlu enjeksiyonlar ile ilgili maddenin, sonuç hedeflenen bölgeye uygun miktarlarda enjekte edilmesi ile ortalama olarak 10-15 dakika içerisinde tamamlanan, ağrısız, acısız, kanamasız, cerrahi olmayan bir işlemdir.

Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Etkisini uygulamanın tamamlanmasından 4 gün kadar göstermeye başlayan çene botoksunun nihai sonuçlarına uygulamadan2 hafta kadar sonra erişilir ve çiğneme kasları ile sinirler arasındaki sinyal iletişimi bozularak, kasılmayı bırakan masseter kasları kendini serbest bırakarak, ağıız çevresi ve çene hattında toparlanma, sivrilme ve şekil düzelmesi şeklinde kendini gösterir. Yüzün daha üçgen ve daha çekici gözükmesini sağlar.

En iyi sonucu elde edebilmek için uzmanlar bir kaç hafta aralıklarla 3 ya da 4 uygulamanın yapılması gerektiğini bildirmektedir.

Etkisi ne Kadar Sürer?

Etkisi ortalama olarak 4-6 ay orasında olan çene botoksunun, bir kaç kez üst üste uygulanması sonucunda, etki süresi git gide artacak ve bir kaç seans işlemden sonra hiç bir zaman başlangıç noktasına geri dönülmeyecektir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Uzman plastik cerrahlar, medikal estetik uzmanları, dermatologlar ya da konunun uzmanı, işinin ehli ve sertifika sahibi, ne yaptığını bilen bir uzman tarafından uygulanması durumunda, masseter botoksu hiç bir yan etkisi ya da zararı olmayan, doğal görünümlü ve sonuçları açısından son derece yüz güldürücü bir uygulamadır.

Masseter botoksu sonrası hiç bir morluk, ödem oluşmaz. Kanama olmaz. Kişi sosyal yaşantısına derhal geri dönebilir.

Çiğneme Kası Botoxu Kimlere Yapılır?

Uygulamanın kimler için uygun olduğuna gelecek olursak;

  • Masseter botoksu, çene bölgesi aşırı yuvarlak ya da kare görünen, daha sivri ve kadınsı bir çene hattına sahip olmak isteyen, altın oran normlarına yaklaşarak güzelleşmek, daha taze ve bakımlı, daha genç görünmek isteyen hanımlara, yıllarca oval bir yüz şekline ya da kalp şeklindeki çene hatlarına sahip olmayı hayal etmiş kadın-erkek hemen her yetişkine estetik kaygı amacıyla uygulanan bir işlemdir.
  • Ayrıca, geceleri dişlerini sıkma problemi olarak bilinen bruksizm rahatsızlığına da kesin çözüm olarak işlevsel amaçla da uygulanabilen bir işlem olan massetter botoksu emziren ya da hamile bayanlar, kemoterapi tedavi gören hastalar ya da kronik ağır hastalıkları olan kişiler dışında, tüm yetişkinlere güvenle yapılabilen bir uygulamadır.
  • Çene hattındaki şekil bozukluğunun, genişlemiş kas kütlerinden değil de kemik yapısından kaynaklandığı durumlarda, masseter botoksu yeterince etkili olmasa da klasik çene cerrahisi yöntemine göre oldukça fazla avantajı olması sebebiyle, en mükemmel sonuç yakalanamasa da çoğu kez ilk tercih olarak kullanılmaktadır. Ancak çoğu vakada, istenilen estetik görüntüye, kombine diğer dolgu işlemleri ile yüzdeki uzuvların eşitlenmesi ve doğru orantıya getirilmesi yoluyla, sadece masseter botoksu ile ulaşılabilmekte ve %100 memnuniyet elde edilebilmektedir.

İşlemin Ücreti Nedir?

Klasik botoxun uygulama bölgesi başına 750-1250 TL arası değişen fiyatları, Masseter botoksu uygulaması için de geçerlidir ancak elbette fiyatlar uygulamayı yapacak kişinin tecrübesi, uygulama ortamı gibi çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Masetter Botoxu Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Daha çok kadınlarda yaygın olsa da, erkeklerin de son dönemde ilgi göstermeye başladığı bir uygulama olan Masseter botoksu uygulaması son haline kavuştuğunda elde edilen değişimi şüphesiz ki en iyi öncesi -sonrası fotoğrafları gösteriyor;

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ