Kategoriler

Çin Takvimi 2023Tablosu | Çin Takvimi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çin Takvimi 2023Tablosu | Çin Takvimi Nedir? Nasıl Kullanılır?
  • Anne-Bebek
  • 11/02/2019 13:45 | Son Güncellenme: 05/02/2023 13:02
  • 0
  • 4.400

Birçok insanın evlilikteki asıl amaçları, sağlıklı bir çocuğa sahip olmaktadır. Bir çocuğunuz olduğu zamanki mutluluk, dünya üzerinde farklı hiçbir durumda meydana gelmez. Her zaman dünyaya sizin bir parçanızın gelmesi, onunla ilgilenmeniz ve gözünüzün önünde büyümesi muazzam bir duygudur. Ancak her anne veya babanın gönlünde, çocuklarının cinsiyetleri için bir istek yatar. Çoğu baba adayı, erkek çocuğunun olmasını isteyebilir. Anne adayları içinde bu cinsiyet seçimi kız olsa da, farklılıklar görülmektedir.

Çin Takvimi 2023

Yani temel olarak sağlıklı ve vatanına milletine hayırlı bir evlat istiyor olsak da, geçmiş zamanlardan gelen veya sempati duyduğumuz bir cinsiyet beklentimiz de ister istemez olmaktadır. Hatta eski zamanlara baktığımız zaman tatlı veya ekşi aş erildiği zaman çocukların cinsiyetlerinin belli olması, belirli zamanlarda hamile kalındığı zaman veya çocuk yapılacağı zaman hissedilen duygularla erkek veya kız çocuğu olacağı gibi duyumlarda ortaya çıkmış, düşünülmüş ve yaşanmıştır. Bunun Çinliler tarafından geliştirilen ve 700 yıl gibi bir süredir kullanılan adına ise; Çin Takvimi adı verilmektedir.

Yılın belli zamanların hamile kalan veya kalmaya çalışan insanların bebeklerinin cinsiyetlerinin ne olacağını hesaplamaya yaradığı düşünülen ve başvurulan Çin Takvimi, ülkemizde de çok sık başvurulan, en azından merak gidermek veya farklı bir aktivite olması açısından kullanılmaktadır.

 

 

Çin Takvimi Nedir?

700 yıl gibi çok eski bir zamandan beri “Çinliler tarafından” kullanılan, dünya üzerinde de sıklıkla başvurulan gebe kadınların bebeklerinin cinsiyetini tahmin etme yöntemi olarak bilinen Çin Takvimi, kadının yaşı ve hamile kaldığı aya bakılarak cinsiyet hesaplaması yapılmasını sağlayan bir yöntemdir. Orijinali Çin’in Pekin şehrinde olduğu bilinen Çin Takvimi’nin birçok örneğine internette rastlamak ve hesaplamaları bu şekilde yapmak mümkündür. Tablo üzerinde inceleme yaparak anne adayının ne zaman hamile kaldığı ve çocuk sahibi olacağı dönemde kaç yaşında olduğunun gösterilmesiyle erkek veya kız çocuğu olacağının belirlenmesi hedef alınmaktadır. Asıl amacı bebek cinsiyeti belirlemek ve bu amaca göre kullanılması mümkün olan

Çin Takvimi, uzun yıllardır kullanıldığı için, bir nevi alışkanlık ve içinizi ferahlatabileceğiniz bir yöntem de diyebiliriz.

Çin Takvimi Nasıl ve Ne Amaçla Kullanılır?

Hamile olan veya hamile kalmayı düşünen kadınların eşleriyle birlikte kontrol edebilecekleri ve ortalama olarak çocuklarının cinsiyetlerinin ne olacağını öğrenebilecekleri Çin Takvimi, temel olarak çocuğunuzun erkek mi kız mı olacağını belirlemenize sağlayan bir yöntemdir. Tek kullanım amacı hamilelik sonucunda çocuğunuzun cinsiyetini belirlemenize yarayan Çin Takvimi kullanımı da oldukça basittir.

 

Çin Takvimi üzerinden çocuğunuzun cinsiyetini öğrenebilmek için, ilk olarak anne adayının yaşını almalısınız. 18, 19, 20 veya 40 yaşında olan anne adayının sütununu Çin Takvimi’nde bulun. Ardından, kaç aylık hamile olduğunu hesaplayın. Hesaplama yaptıktan sonra, bulunduğunuz aydan geriye doğru hangi ayda hamile kaldığını belirleyin. Örneğin, gebelikte 3. Ayı ve Şubat ayında olduğunu düşünelim. 3 ay geriye gittiğimi zaman, Aralık ayında hamile kaldığını buluruz. 25 yaşında ve Aralık ayında hamile kalmış bir kadının, tabloda kesiştiği noktada Erkek veya E yazıyorsa bebek erkek, Kız veya K yazıyorsa, bebeğin kız olması beklenir. %90 doğru sonuç verdiği söylenen ve birçok insanın da bu sayede bebeklerinin cinsiyetlerini önceden öğrendiği bilinmektedir.

Farklı bir kullanım amacı olarak, gebe kalmadan önce hesaplamanızı yaparak, yine aynı mantıkla gebe kaldığınız dönemde çocuğunuzun cinsiyetinin ne olacağına karar verebilirsiniz. Elbette %100 takvimde yazanların doğur olma olasılığı yoktur. Ancak yüksek oranda doğru çıktığı bilinmektedir.

Çin Takvimine Göre Erkek veya Kız Çocuk Sahibi Olmak İçin En İdeal Gereksinimler Nelerdir?

Çin Takvimi hesaplama yöntemleri  çok kolay ve net olup tabloyu incelediğiniz zaman, kesinlikle erkek veya kız çocuk sahibi olmanızın artışta olduğu yaş ve aylar belirlidir. Buna göre;

18 yaşında olup, Ocak ve Mart ayı haricinde herhangi bir ayda hamile kalan kadının çocuğu Erkek,

21 yaşında olup, Ocak ayı haricinde hamile kalan bir kadının bebeğinin cinsiyeti de, Kız olacaktır. Tabloda da görebileceğiniz gibi; en yüksek oranlar bu şekildedir.

Çin Takvimi Yaşlara Göre Cinsiyet Hesaplama Tablosu 

Çin takvimi tablosu cinsiyet, 2023‘da sizler için araştırıp ve sunduğumuz tablolarımıza bir göz atalım;

18 ve 25 yaş arası Çin takvimi;

çin takvimi 18 - 25 arası cinsiyet hesaplama tablosu

26 ve 35 yaş arası Çin takvimi;

çin takvimi 26 - 35 arası cinsiyet hesaplama tablosu

36 – 45 yaş arası Çin takvimi;

çin takvimi 36 - 45 arası cinsiyet hesaplama tablosu

Çin Takvimine Göre 2023 Ne Yılı?

Her yılın bir hayvanı temsil ettiği ve o hayvanın çinliler tarafından tabir edilen özelliklerini aldığı yıllar, insanlar tarafından artık çok merak edilen ve araştırılan bir konu olmaktadır. Çinlilere göre 2023 yılı domuz yılı olup, Çin Takvimine Göre Burç hesaplaması yapıp yine burcunuzun hangi hayvanı temsil ettiğini bulmanız mümkündür.

Çin Takvimi Kullananlar

Çin takvimi kullanıcı yorumlarını form ve sözlük sitelerinden sizler için derledik. Aşağıdaki yazıma gelin birlikte göz atalım;

-Biz 6 bebeği hesapladık, hepsi tuttu, hatta birinin cinsiyeti daha belli değildi, çin takvimine göre erkek çıktı, sonra ultrasona gidince doktor kesinlikle erkek dedi.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Doğrumu? soranlarınız olmuş. Arkadaşlar geçmişe yönelik kendi çocuklarımın kine baktım ve hepsi doğru çıktı yani doğru olmaması imkansız gibi bir şey

-Benim beş ablam var ve toplamda 11 yeğenim hamile olduklarını söylediklerinde takvime baktım ve 1 tanesi hariç hepsi tuttu.şimdi hesaplarken yaş ekleyin diyorlar ama o zaman hiç biri tutmuyor.

-Ben haziran doğumluyum ilk bebeğime 27 yaşında şubat ayında hamile kaldım çin takvimi kız diyor ama erkek bende yapımı haziranda dolduruyorum ondandır diye 26 yaş şubat ayına baktım erkek ama buna tamda haziranda hamile kaldım anlaşılan kız hayallerim suya düştü

Çin takvimi doğru çıkmayanlarda var benim gibi. Takvimin kız gösterdiği ayda hamile kalman zor o ay tutmayabilir yani ama hamile olduğunu öğrenip kaldığın tarih için takvime bakarsan olabilir. Ben inanmıyorum gerçi takvime ama doğru çıkanlar var benimki yanlış çıkmıştı.

-Gülben Ergen çıkartmıştı bu olayı. Yengem ve ablam hamile kaldıktan sonra bakmıştı birine kız birine erkek demişti ikisi de erkek doğdu  tutmuyor yani 🙂

-Yani bana da çok saçma geliyor esasen ama inanılmaz iddia ettiler  internetten biraz baktım merak edip eski zamanda tıp yokken meraklı çinliler böyle bir istatistik oluşturmuş ve % 90-95 tutturmuşlar. Konu çocuk olunca anne olmak isteyenlerin dikkatini çekebiliyor işte

-Ne yazık ki herkesde aynı sonucu vermiyor. Çıkmayan arkadaşlarımda olduğu gibi  ama çıkan arkadaşlarımda var fakat çıkan arkadaşlarım çoğunlukta.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ