Kategoriler

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Adım adım uygulamalı 25 adet dağınık topuz saç modelleri ve topuz yapılışlarını detaylı bir şekilde ele alacağımız bu yazı dizisinde, saç tipinize ve yüz şeklinize en uygun modeli bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu 25 farklı dağınık saç topuzu uygulamalarında sadece saç pimleri ve sprey kullanacağız.

Evet yanlış duymadınız! Saç pimleri ve saç spreyi dışında başka hiçbir şey kullanmadan saçınızı sadece birkaç dakika içinde yapmanıza yardımcı olacak bu dağınık topuz modelleri yazı dizimizi okumaya devam edin.

EN TREND DAĞINIK TOPUZ SAÇ MODELLERİ

Saçınıza dağınık topuz yaparak pek çok farklı amaca hizmet edebilirsiniz. Güçsüz saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz, yarı salaş yarı ciddi bir ortama uyum sağlayabilirsiniz, tarzınıza ve yüz tipinize uygun bir saç modeliyle kendinizle daha bir bütünleşebilirsiniz..

Evde hanımların rastgele saçlarını toplayarak yaptıkları dağınık topuzlar, düğünlerin, nişanların, davetlerin yeni moda saç modelleri haline geldi ve profesyoneller tarafından da sık sık uygulanıyor. Ev topuzu olarak da bilinen dağınık topuzlardan hangi modelin sizin için en uygun olanı olduğunu bilmek istiyorsanız gelin, 2018 yılında da yükselişte olan, en sevilen dağınık topuz modellerine, yapılışlarına ve amaçlarına göre göz atalım;

Hacimli Gösteren Dağınık Topuz

Eğer çok ince telli ve zayıf saçlarınız varsa, ayrıca saçlarınızın donuk ve sönük görünmesinden şikayetçiyseniz bu model tam size göre. Aşağıda bu modelin nasıl yapılacağını adım adım fotoğraflarla anlattığımız dersimizi dikkatlice okuyup, kendinizde uygulamaya başlayabilirsiniz.

İnce telli ve zayıf saçlarınız bu dağınık topuz saç modeli ile birlikte çok daha dolgun bir görünüme kavuşacak.

zayıf ve güçsüz saçları hacimli gösteren dağınık topuz modeli

 

hacimli gösteren ince ve zayıf saçlar için dağınık topuz saç modeli

Bu işlem sadece birkaç dakikanızı alıyor. İnce telli ver zayıf saçlar için hacimli gösteren saç topuzu.

Gerekli Malzemeler

 • İnce dişli tarak
 • Saç spreyi
 • Saç pini

Aşama 1

 

Bir parmağınızı kulağınıza koyun ve bir kulaktan diğer kulağa doğru düz bir çizgi çizin. Ön kısmı kesip atın. Saçlarınızın geri kalan kısmını alın ve kafanızda yüksekten yukarıya bir saç teli kullanarak at kuyruğu olacak şekilde tutturun. Bir elinizde at kuyruğu saçınız, diğer elinizde saç teli boyunca sonuna kadar çekin. Saçlarınızın sona kalan bir kaç kısmını dışarıda bırakarak, daha büyük ve dolgun görünümlü bir saç döngüsü elde edebilirsiniz.

Aşama – 2

 

dağınık topuz saç modeli yapılışı

İkinci aşamada, saçlarımızın büyük döngüsünün orta kısmını, at kuyruğu boyunca parmaklarınız ile sıkıca tutun. Saç tellerini yarım bırakarak, saç derisi üzerine gelene kadar yaklaştırın ve bir kaç kez daha saçınızı bükerek diğer tarafa doğru çekin. Bu aşamada saç pini ile ayırdığınız kısımları tutturmayı ihmal etmiyoruz.

Aşama – 3

 

Saçlarınızın önünde kalan kısımları çekerek ikiye bölün. Böldüğünüz her kısmı bir kez daha ikiye bölün ve böylece toplamda dört çeyrek tutam oluşacaktır. Daha düzgün bir görünüm için böldüğünüz saçlarınızı ince telli tarak ile tarayın ve topuzunuzun alt kısmına ayrıca üst kısmına sararak pin ile sabitleyin.

Aşama – 4

 

 

Evde yapılacak dağınık topuz saç modelleri

Üçüncü aşamadaki işlemin aynısını, alt bölümler için de yaptıktan sonra, üst bölümden bir tutam saç alıp başınızın üzerinden topuzun karşı tarafına doğru etrafında dolanarak tutturun.

Aşama – 5

 

Aynı işlemi, dördüncü son tutama da uygulayın, parmaklarınızla üst kısımdan bir tutam alın ve saç spreyi sıkarak sabitleyin.

İpucu: Bu işlemleri görerek doğru şekilde yapabilmek için, çift yönlü ayna kullanabilirsiniz.

Ve sonuç

 

hacimli gösteren ince ve zayıf saçlar için dağınık topuz saç modeli

Sadece 2 Dakikada Pratik Dağınık Saç Topuzu

Evde yapılabilecek dağınık topuz saç modelleri arasında vakitten tasarruf sağlamak amacı taşıyorsanız, bu uygulamayı mutlaka inceleyin.

 • Angelina Jolie’nin saç dökümlerinin ne kadar şık olduğunu hiç fark ettiniz mi?
 • Giyim konusunda oldukça rahat tarzlardan hoşlanan bir kadın mısınız?
 • Her gün saçlarınız için ayna karşısında geçirecek yeterli zamanınız yok mu?

Eğer yukarıdaki sorularda “evet” yanıtı verdiyseniz, doğru yerdesiniz! Bu inanılmaz şık ve sadece 2 dakikanızı alacak saç stili eğitimi, size değerli vaktinizi sevdiklerinize ayırmanız ve aynı zamanda kusursuz bir saç topuzu yapmanın püf noktalarını öğretecek.

Ortalama olarak bir kadın saçlarını yaparken ayna karşısında 1 saatini harcıyor. Özellikle daha uzun ve gür saçlara sahipse bu süre daha da uzayabiliyor.

İşte 2 dakikada çok şık ve pratik dağınık saç topuzu yapımı.

pratik dağınık topuz saç yapımı

evde yapılabilecek sadece 2 dakikada kolay dağınık saç topuzu yapımı

Özel Günler İçin Topuz Saç Modeli

Bir konser etkinliğine giderken, ya da özel bir akşam yemeği için kullanabileceğiniz çok güzel bir saç topuzu ile karşınızdayız.

Gerçek şu ki, bu çılgın ve enerji dolu saç modelini yapmak için sizden saatler harcamınızı istemiyoruz. Sadece dakikalar içerisinde bu görüntüye kavuşabilirsiniz.

Peki nasıl mı? Adım adım özel günler için dağınık topuz saç modelleri uygulamalarını anlattığımız yazı dizisini okumaya devam edin.

Özel günler kolay için topuz saç

Bir yaz düğününde, nişanda v.s. de kolaylıkla kullanabileceğiniz, hem yapımı kolay, hem salaş hem de şık bir dağınık topuz modeli bu!

Aşağıdaki malzeme listesinde, kuru şampuanı görüp, “bu da ney?” diyenler için kısa bir açıklama yapıp devam edeceğiz. Bilenler bu paragrafı atlayıp direk uygulama adımlarını okumaya devam edebilirler.

Kuru şampuan, saçınızı yıkamak için vaktinizin olmadığı durumlarda, sönmüş saçlarınıza hacim vermek amacıyla, ya da fönlediğiniz saçlarınızı yağlanmadan daha uzun süre kullanmak için tercih edilen ürünlerdir. Bizim önerdiğimiz kuru şampuan markaları ise; Batiste, Kerastase Powder Bluff, Elidor canlandırıcı kuru şampuan olarak sıralanabilir. 

Gerekli Malzemeler

 • Kuru şampuan
 • Saç pinleri
 • Saç spreyi
 • Kafa bandı ya da eşarp (isteğe bağlı)

Gerekli malzemelerimiz temin ettiysek, hemen uygulamaya geçiyoruz.

Aşama – 1

Öncelikle kuru şampuanımızı alıp, saç derisine ve saçlarımıza sürüyoruz. Başımızdan yukarıda tutarak bir at kuyruğu yapıyoruz. At kuyruğu için topladığımız saçların etrafındaki saçları gevşetmek için iki parmağımızı kullanıyoruz. At kuyruğunu sağ elimizle tutarken, sol elimizle de saçımızın üzerine saç kravatı çekiyoruz.

Aşama – 2

Sağ elimizle yaptığımız saç kravatını sonuna kadar çekiyoruz ve bir kaç santim boşluk bırakıyoruz. Sol elimizle saç kravatını büküyoruz ve bütün saçlarınızı bir top içine itmek için sağ elimizi kullanıyoruz.

Aşama – 3

Saç kravatını sağ elimile düğümden çekerek bırakıyoruz. Şimdi saçın iki tarafını da sabitlemek ve bozulmasını engellemek için çift saç pini kullanıyoruz. Ve bitirmek için biraz saç spreyi sıkmayı unutmuyoruz.

Ve Sonuç

Özel günler için en güzel dağınık saç topuzu modeli

Evde yapılacak dağınık topuz saç modelleri

Gerekli Malzemeler: Bir kaç tane saç pini, ya da isteğe bağlı olarak elastik saç bandı.

Bir başka pratik dağınık topuz modeli daha. Çok hızlı ve zahmetsizce, günlük kıyafetlerinizde kullanabileceğiniz bir model. Aşağıda yapılışı gösterilen bu modelde, bir kaç tane saç pini veya elastik bir bant kullanarak uygulamaya başlayabilirsiniz. Hemen uygulama adımlarına geçelim. Dağınık topuz saç modelleri anlatımlarımıza devam ediyoruz.

ev topuzu

Doğal ve dağınık pratik saç topuzu

Yeni Başlayan Acemiler İçin Dağınık Saç Topuzu

Daha önce hiç dağınık saç yapmadıysanız, ya da yaptıklarınızı da doğru bir şekilde beceremediyseniz üzülmeyin, sizleri de düşündük! Baştan sona kadar adım adım, yeni başlayanlar ve acemiler için çok pratik bir saç modeli ile daha karşınızdayız.

Farklı stiller denemekten hoşlanıyorsanız eğer, bu model ilginizi çekecektir ve harika bir seçim olacaktır. Farklı giyim kombinlerinizi denerken, saç modeliniz için de bu stili kendi dokunuşlarınızla uygulayıp, kendi tarzınızı yakalayabilirsiniz.

İşte adım adım pratik dağınık saç modeli

basit dağınık topuz modeli

Evde pratik ve çok kolay dağınık saç topuzu modelleri

Kısa Saçlar İçin Dağınık Topuz Saç Modeli

kısa saçlar için dağınık topuz

Kısa dağınık topuz saç modeli

Kısa saçlı bayanları da unutmadık. Güzel bir topuz için, en az omuz hizasında saç uzunluğuna sahip olunması, hatta daha da uzun saçlarda en iyi görünümün elde edileceğini söyleyen arkadaşlarınızın veya kuaförünüzün bütün söylediklerini unutun!

Gerçek şu ki, kısa saçlar için de çok şık dağınık topuz yapılabilir. Sizlere göstereceğimiz bu model, sadece bir kaç dakika içerisinde çok şık bir görünüme kavuşmanız için yeterli bir süre.

İpucu: Saç topuzu yaparken, doğru saç stilleri için üretilmiş doğru elastik bantları kullanmak çok önemlidir. Piyasada satılan ve saçınıza zarar verebilecek türden elastik saç bantlarını kullanmaktan kaçınınız.

Çok Yönlü Çember Topuz Modeli

Çok yönlü topuz modeli, hem uzun hem de orta uzunluktaki saçlar için uygundur. Hatta ince telli saçlara sahip kadınlar için de kullanılabilirliği olması sebebiyle tercih sebebidir.

İpucu: İnce telli saçlarınız varsa ve ekstra hacim sağlamak istiyorsanız, küçük bir tarak ve saç spreyi ile saçlarınızı yukarı doğru çekmeden, doğrudan dağınık topuzunuza doğru uygulayın.

Yandan Örgülü Dağınık Topuz Modeli

yandan örgülü dağınık topuz modeli

Yandan örgülü dağınık saç topuzu

Topuzlara örgü ekleyerek farklı bir tarz yakalamak isteyen bayanlar için yine çok şık görünüme sahip bir modelin yapılışını detaylı olarak adım adım anlatacağız. Modelin bitmiş hali için aşağıdaki fotoğrafa bakabilirsiniz. Eğer siz de bu saç modelini kullanmak istiyorsanız, bu yazı dizimizi okumaya devam edin.

Gerekli Malzemeler

 • 6 adet saç pini
 • Saç spreyi

Bu modelin önden, yandan ve arkadan nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, anlatıma geçmeden önce aşağıdaki fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

Yan tarafı örgülü saç topuzu

Aşama – 1

İlk adım olarak parmaklarınızı başınızın ortasına koyarak, üst tepe kısmından saçınızı bölümlere ayırın. Oldukça gevşek olacak şekilde sararak tutmaya devam edin.

Kulakalrınızın her iki yanından saç pinleri ile 3-4 santimlik bir kesit çekin ve daha sonra tekrardan üst kısmı sarın.

Aşama – 2

Örgülü saç topuz

Aşama – 3

Tembeller İçin Gevşek Topuz Saç Yapılışı

Bazen hiç zahmet vermeden ama şık ve seksi görünmek istediğiniz günler oluyor mu? Bunun için saatlerce ayna karşısında saç yapmak zorunda değilsiniz. Size gereken tek şey, koyu kırmızı renk bir ruj, ve aşağıda adım adım anlattığımız tembeller için şık ve çekici dağınık saç topuzu uygulaması.

Buluşmalarınıza geç kalmak üzeresiniz ve saçınızı yapmak için hiç vaktiniz yok. Ancak bu buluşma sizin için o kadar önemli ki, şık ve çekici olmak zorundasınız. Sizleri de düşündük ve bu oldukça kolay, seksi ve şık dağınık topuz yapımını anlattık.

Dağınık topuz saç modellerine yeni bir tarz olarak örgü ekleyerek fark yaratmak istiyorsanız eğer, aşağıdaki örgülü topuz modelimizi mutlaka incelemelisiniz.

Fotoğraflı ve yazılı anlatımlar, videolu anlatımlar kadar kolay görünmeyebilir farkındayız. Bu yazı dizisinde bir kaç modeli videolu olarak, bazılarını ise adım adım fotoğraflarla anlatmayı tercih ettik. Sizlerden gelen öneriler doğrultusunda, Türkiye’nin en iyi kadın sitesi Kadınca Şeyler’de, detaylı anlatımlarımızın nasıl olması gerektiğine dair görüşlerinizi, aşağıdaki yorum alanına yazmanızı rica ediyoruz. Bütün saç uygulamalarımızı incelemek için Kadın Saç Modelleri sayfamıza göz atabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Aynur dedi ki:

  Saçlarım her zaman uzun ama uçlarda hep kırıklar ve yıpranmalar vardı bu yüzden artık uzaması durdu ve arada kestiriyorum bu yüzden kısalmaya başladı hemen hem hızlı uzatmak hem de bakım yapmak için doğal keratin kullanmaya başladım patentli kertin aynı uzunluğa getirmemi sağladı ve yıpranma kırık falan da kalmadı saçlarımda tam istediğim gibi uzun ve sağlıklı saçlarım var boya da yaptırıyor olmama rağmen çok sağlıklı ve bakımlı.

BİR YORUM YAZ