Zıplayarak Trambolinle Zayıflama Kaç Kilo Verdirir?

Zıplayarak Trambolinle Zayıflama Kaç Kilo Verdirir?

Trambolinle zayıflama tekniği kullanarak, haftada 2 kiloya kadar ek zayıflama başarısına ulaşabilirsiniz!

Çocuk oyun alanlarının en zevkli aletlerinden bir tanesi olan trambolinin esasen bir spor aleti olduğunu ve trambolinde zıplayarak bir yandan eğlenip diğer yandan da ciddi şekilde kalori yakabileceğinizi, keyifli bir şekilde kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? 

 

Trambolinde hoplaya zıplaya enerji harcamak, hem kilo vermek hem de sıkılaşmak yanı sıra çılgın gibi eğlenmek mümkün olsa da, bu tekniği kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

Trambolinde Zıplayarak Kilo Verme Tekniği Nedir?

 

trambolinde zıplayarak kalori yakın ve zayıflayın

Kilo kaybı, vücuda alınan kalori yani enerji miktarı ile vücudun yaktığı ya da harcadığı enerji miktarının birbirine oranı ile doğru orantıda çalışan basit bir matematiktir aslında ve trambolin ile zayıflama yönteminde ise aslında mucizevi bir teknik yoktur ANCAK, ortalama 65-70 kilo ağırlığındaki bir kadının, bir tam saat boyunca trambolinde zıplaması sonucunda 240 ila 270 kalori arasında enerji yaktığı tespit edilmiştir.

 

Gün içerisindeki diyetinize ek olarak yarım tabak haşlanmış makarna ya da 3 adet yumurta ya da yarım kiloya yakın bebek havucu dahil ederseniz, ortalama olarak 250 kalori ek olarak aldığınızı göz önünde bulunduracak olursak, 1 saat trambolinde zıplar ve bu ek besinleri tüketmezseniz, zayıflama hızınıza doğrudan etki edecektir.

Yakılan kalori miktarına ek olarak, yağ hücrelerinin hızla azalması ve kas hücrelerinin çoğalmasına katkı sağlayan bir spor olması açısından, genel görünümünüzde ciddi şekilde değişiklik ve incelme sağlayacağından da faydalı bir aktivite olan trambolin egzersizi, denge, koordinasyon gibi konularda size yardımcı olmanın yanı sıra, kas ağrıları, kronik yorgunluk gibi şikayetlerinize de iyi gelecek bir spor biçimidir.

 

Trambolin ile Zayıflama Yöntemi ile Kaç Kilo Verebilirim?

Zayıflama planınızda uyguladığınız beslenme şekli ile doğru orantılı olacak biçimde, gün içerisinde aldığınız kalori miktarını toplamalı ve metabolizmanızın hareketsiz bir günde yaktığı enerjiye ek olarak, trambolinde zıplayarak geçirdiğiniz dakikalar ya da saatler boyunca harcadığınız enerjiyi hesaplayarak, aradaki farkı bulmalı böylece de kaç kilo verebileceğinizi hesaplamalısınız.

Örnek vermek gerekirse;

75 KG’lık bir kadını ele alalım. Gün içerisinde hareketsiz bir gün geçirmesi durumunda ortalama 1900 kcal yakacaktır. Buna ek olarak günlük yarım saat kadar bir başka fiziksel aktivite sayesinde 200 kalori daha yaksa totalde 2100 kcal harcamış olacak. 1 Saat kadar da trambolinde zıpladığını varsayarsak, günü 2300-2400 kalori harcayarak tamamlayabilir.

Normalin az üstünde vücut kitle endeksine sahip bir kadın ise, ortalama 1800 kalorilik bir diyet programı ile gün içerisinde tek bir dakika bile aç kalmadan yaşayacak olan kadın, gün sonunda 500 kalori kadar karda olacak.

Bir kilogram yağ yakmak için neredeyse 7000 kcal yakılması gerekiyorsa, 2 hafta kadar bir zamanda 1 kg verebilecek ancak daha düşük kalorili bir diyet sayesinde, trambolin ile haftada 2 kiloya kadar extradan zayıflamak elbette ki mümkün ancak enerji alımını azaltmak yerine, trambolin ile kilo verme egzersizini arttırma yoluna gitmek de bir alternatif ancak günde 1 saat bile yeterince zorlayıcı olabilecekken, belki de abartmamak gerekir.

 

Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

  • Zıplama ya da bir başka fiziksel aktivite farketmeksizin, yapacağınız her türlü kilo verme aktivitesini, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve bol su tüketimi ile desteklemelisiniz, aksi takdirde sadece yorulduğunuzla kalırsınız.
  • Düzenli olarak kalp ritminizi zorlayabilecek egzersizler yapmaya alışkın değilseniz, her ne kadar zevkli olursa olsun sırf zayıflamak uğruna, birden bire daha ilk günden trambolinde 1 saat boyunca zıplamaya sakın kalkmayın. Ortasında kalp krizi geçirebilirsiniz.
  • Trambolinde zıplama işi ciddi bir balans gerektirir ve ilk bir kaç dakikadan sonra zorlaşır. Düşmelere çarpmalara ve yaralanmalara karşı dikkatli olmalısınız.
  • Seçeceğiniz trambolin, vücut ağırlığınıza uygun bir model olduğundan emin olmadan egzersize başlamayınız.
  • Trambolin ile zayıflamaya alternatif olarak yüzme ile zayıflama tekniğini düşünerek, hem keyifli vakit geçirip hem de daha az riskle kilo verebilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ