Kategoriler

Lazer Liposuction Yaptırmak İsteyenlere Özel Rehber

Lazer Liposuction Yaptırmak İsteyenlere Özel Rehber

Lazer liposuction; Bu operasyon klasik yönteme göre daha fazla yağın vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayarak kısa sürede iyileşmeyi garanti eder. Vücuttaki yağlar lazer ışınları yardımıyla parçalandığı için operasyonun vücuda verdiği olumsuz etki klasik yönteme göre çok daha azdır.

 

Lazer Liposuction Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer yağ aldırma işlemi kısaca; vücudun belirli bölgelerinde toplanan, spora ve diyete direnç gösteren yağ kütlelerinin lazer ışınları yardımıyla parçalanmasıdır. Kol altı, gıdı gibi sınırlı bölgeler dışında lazer liposuction operasyonu genel anestezi işlemi uygulanarak yapılır.

Ortalama 2 milimetre kalınlığındaki fiberkanüller ile yağlar parçalanır. Katı halde bulunan yağlar sıvılaştırılarak kanüller aracılığı ile çekilir. İşlem esnasında klasik liposuction işlemine göre daha ince kanüller kullanıldığı için, lazer liposuction operasyonu sonrası hasta vücudunda iz sorunu yaşanmaz.

Operasyon sonrası hastaların ağrıları minimal düzeylerde olduğu için iyileşme süreci oldukça kısadır. Çoğunlukla ertesi gün evlerine gönderilen hastalar kısa bir istirahat döneminden sonra hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Yeni nesil cihazlar ile farklı dalga boyları sayesinde vücuttan alınan yağ miktarları arttırılabilir.

 

Detaylı bilgi için “https://guzelliksirlarim.org/liposuction-yag-aldirma-ameliyati/” makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Lazer Liposuction Kilo Vermeyi Sağlar mı?

Bölgesel incelme sağlayan lazer liposuction esasında bir kilo verme yöntemi değildir. Vücutta spora ve diyete rağmen bölgesel yağlanmalar oluşabilir. Bu tür yağ kütleleri kötü bir vücut kontürüne neden olur ve operasyon geçirilmeden yok edilmesi mümkün değildir. 18 yaşını dolduran ve genel anesteziye maruz kalmasında herhangi bir sakınca olmayan her birey lazer liposuction yaptırabilir. Önemli olan ameliyat sonrasında diyete ve spora dikkat edilmesi gerektiğidir.

Her insanda belli sayıda yağ hücresi bulunur ve bu operasyon ile yağların biriktiği bölgedeki hücrelerin sayısı azaltılır. Yağ hücrelerinin sayısı azaldığı için aynı bölgenin tekrar yağlanması zorlaşır. Operasyon; çene, kollar, bacaklar, basen, kalça, gıdı, sırt, karın, göğüs gibi yağlanmaların ve sarkmaların olduğu hemen her bölgeye uygulanabilir.

Erkeklerde görülen meme büyümesinden bu operasyon sayesinde kurtulmak mümkündür. Genetik sebeplerle ya da hamilelik sonrası oluşan, spor ve diyete rağmen yok edilemeyen bölgesel yağlardan da lazer liposuction ile kurtulmak gayet mümkündür.

 

Operasyon Sonrası Süreç Nasıldır?

Öncelikle lazer liposuction işleminin süresi ve iyileşme süreci; hastanın durumuna, liposuction yaptırılan bölgenin büyüklüğüne, doktorun uzmanlığına ve kullanılan ekipmanların kalitesine bağlıdır.

İşlem eğer geniş değil de sınırlı bir bölgeye uygulanmış ise hasta aynı gün taburcu edilebilir. Bir iki günlük dinlenme ardından hasta sosyal yaşama tekrar katılabilir. Lazer liposuction işlemi klasik yönteme göre daha küçük kanüller ve lazer yardımıyla yapıldığı için vücutta kesikler oluşmaz.

 

Ayrıca operasyon sonrası oluşabilecek morarmalar ve ağrıların ortaya çıkma riski azalır. Hastalar en geç bir gün sonra yürüyerek evlerine gidebilirler. Liposuction sonrası ortalama 3 hafta korse giyilmesi gerekir. 10 gün içinde oluşan morluklar ortadan kalkar. Lazer liposuction yapılan bölgede yağlar parçalanmaya ve vücut tarafından emilmeye devam eder. 2 ay kadar süren yağ emilimi işlemi sonrası vücut 3. aydan itibaren tam anlamıyla toparlanır. 6. ayda ise vücuttaki ödemlerin tamamı yok olur ve hasta gerçek forumuna kavuşur. Ameliyat sonrası tam verim alabilmek için bir diyetisyenden yardım almak doğru bir seçim olur.

 

Lazer liposuction ciddi bir cerrahi operasyondur ve mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından modern ekipmanlar ile yapılmalıdır. Vücudunuzda istemediğiniz yağlardan kurtulup bölgesel zayıflama istiyorsanız; Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu alabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ