Kategoriler

Yüz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm

Yüz Kızarıklığına Bitkisel Çözüm
  • Cilt Bakımı
  • 20/05/2017 21:22 | Son Güncellenme: 02/02/2023 19:02
  • 0
  • 26.484

Yüz kızarıklığının bitkisel çözümü olabileceği gibi bunların oluşmasında dışsal etmenlere de bağlı olarak ortaya çıkabildiği gibi bazen de genetik faktörlerden oluşabilmektedir. Estetik görüntünüzü bozduğundan kişiler mustarip olup ve kurtulmak istedikleri bu nedene bağlı olarak iki sebep ortaya çıkar. Utanma, heyecanlanma, suçluluk duygusu, öfke, koşma, sıkıntı çekme sebepleri ile oluşan yüz kızarıklıkları da normal bir durumdur. Bu kızarıklık vücut ısısının ani bir şekilde artmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Duygu değişiklerini yaşarken kan doğrudan yüze doğru pompalanır. Bundan dolayı yüzü yanar ve yanaklarda da kızarıklık oluşmaktadır.

Yüz kızarıklığı sempatik sisteme çalışmasına bağlı olarak da meydana gelmektedir. Bazen de bu sistem aşırı çalışarak yüzde hassasiyete neden olduğundan duygusal bir değişim ya da dışsal bir etmen olmaksızın yüz kızarmaya başlamaktadır. Kızarıklığın altında ise ciddi bir sorun bulunmamaktadır. Bazen bu kızarma olayları o kadar aşırı gerçekleşir ki kişi sosyal hayattan koparak, kişisel faaliyetlerini etkiler, psikolojik olarak da olumsuz etkilenmektedir. Tıpta bu duruma facial blushing, yani yanak kızarıklığı olarak bilinir. Bazen de yanak kızarması çeşitli ilaçlarla ve hastalıklara bağlı olarak da gelişebilmektedir. Kullanılan ilaçların bir yan etkisi olarak ortaya çıkıp kızarıklıkların ilaç kesilmesinde takip eden günlerde kendiliğinden geçer. Alkol alımı, sıcak içecekleri tüketme, spor yapma gibi kızarıklığın nedenler arasında da olabilir.

Yüz ve yanak kızarıklığı nasıl geçer diye sorup duyuyorsanız kendinize tam da bitkisel çözümler olan ve etkili yöntemlerle geçirebileceğiniz tarifleri sizlere sunacağız.

Yanak Kızarıklığı için Bitkisel Yöntemler

Yüz Kızarıklığına İyi Gelen Çilek

1 avuç çileği püre haline getirip içerisine 2 çorba kaşığı kadar süt kreması ekleyip iyice karıştırıp malzemeler krem kıvamına gelince yanak bölgesine sürün ve 10 dakika bekletin. Daha sonrasında ise ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu kür daha çok dış etmenlere bağlı olup ortaya çıkan kızarıklıklar için daha çok etkilidir.

Yüz Kızarıklığına İyi Gelen  Domates

1 adet domatesi soyup rendeleyin. Daha sonrasında içerisine 1 tatlı kaşığı kadar limon suyunu ve 1 tatlı kaşığı yulaf ununu ekleyip karıştırın. 5 ila 6 dakika bekletip daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi ise haftada bir defa kullanın.

Yüz Kızarıklığına İyi Gelen  At Kestanesi

2 adet at kestanesini soyup rendeleyin. Daha sonrasında üzerini birazcık geçecek bir şekilde susam yağını ekleyin. Bu karışımı 15 gün güneş alan bir alanda bekletin ve daha sonra içerisine 1 çay kaşığı elma sirkesini ekleyin. Karışımı ise akşamları cildinize uygulayın.

Yüz Kızarıklığı için Krem Tavsiyesi


Yüz kızarıklığı içinde sizlere krem tavsiyesinde bulunup konuyu noktalayalım. Tamamen bitki özleri ile yapılmış olan cilt üstünde bulunan kızarıklıklara iyi gelen bir krem Planta Pura Activa Rose adlı krem yüz kızarıklığına çok iyi gelmektedir. Bu krem cilt kızarıklığınızı, kılcal damar sorunlarınızı ve cilt çatlamalarınıza iyi gelen bir kremdir. Kremin ücreti ise 69,50 TL’dir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ