Kategoriler

Kırmızı Reishi Mantarı Nedir Neye İyi Gelir

Kırmızı Reishi Mantarı Nedir Neye İyi Gelir
 • Sağlık
 • 30/12/2017 21:41 | Güncellenme: 06/03/2023 20:35
 • 0
 • 2.081
 • A+
  A-

Kırmızı reishi mantarı son yıllarda oldukça popülerleşen ve kanser hastalığına iyi gelme ihtimali ile adını duyuran bir mantar türüdür.

kırmızı reishi mantarı neye iyi gelir

Günümüzde mantar çeşitleri oldukça fazladır. Ülkemizde yetişen mantarlara bakıldığında çeşit olarak yüzlerce matara rastlayabiliriz. Mantar tüketimi genel olarak bilinen kültür mantarları tercih edilerek tüketilmektedir. Fakat kırmızı reishi mantarı diğer mantarlardan ayıran en önemli özelliği kanserli hücreler ile savaşabilmesidir.

REKLAM ALANI

 

Kırmızı reishi mantarı ile Türkiye’deki kişilerin tanışması ve popülerleşmesi, reishi mantarını pek çok ürünün içinde barındıran ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini iddia ettiği ürünleri ile piyasaya hızlıca giriş yapmış Gano Excel firması sayesinde olmuştur. Daha ayrıntılı bilgi için gano excel ürünleri sayfamıza bakabilirsiniz

Kırmızı Reishi Mantarı Neye İyi Gelir?

 • Kanserli hücrelerle savaşabilme yetisinin yanında daha pek çok sağlığa faydalı özellik barındıran kırmızı reishi mantarının diğer faydaları da şu şekildedir;
 • Vücudu toksinlerden hızlı bir şekilde arındırabilen kırmızı reishi mantarı ayrıca tümör oluşumunun da önüne geçebilmektedir. Kanserli hücrelerle savaşarak kişinin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Kan basıncında etkili olan kırmızı reishi mantarı ayrıca kan oluşumu içinde önemlidir. Kanın daha temiz ve vücutta daha aktif şekilde hareket etmesini sağlar.
 • Güneş yanıkları ve akne lekelerinde tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Güneş yanıklarında leke tedavisi etkisi görür. Aknelerde akne oluşumunu engeller ve oluşan aknenin leke bırakmasını engeller.
 • Yaş ilerledikçe oluşan küçük cilt kırışıklıklarında da etkili olan kırmızı reishi mantarı ince çizgilerin oluşmasını engelleyerek cildin doğal yapısını koruyabilmektedir. Genç yaşlarda kullanılarak cildin çabuk yaşlanmasını engeller. Bu sayede oluşacak olan kırışıklıklarda da etki gösterir.
 • Özellikle erkeklerde prostat rahatsızlığının oluşmasına engel olmaktadır. Karaciğer dostu olan kırmızı reishi mantarı kolesterolün dengelenmesinde etkili bir bitkidir.
 • Japonya’ da ölümsüzlük anlamına gelen reishi, mantara ismini vererek insan sağlığı açısından oldukça önemli olduğu araştırmalar sonucunda belli olmuştur. Kalp sağlığı ve bağışıklık sistemi için mutlaka tüketilmesi gereken bitkiler arasında yer alan kırmızı reishi mantarı mutfakta yerini almalıdır.

Kırmızı Reishi Mantarı Tanıtım Videosu

 

Kırmızı Reishi Mantarının Faydasından Çok Zararı Olduğu Doğru mu?

Kanser hastalarının umutsuzluk içerisinde sarıldıkları yöntemlerden bir tanesi olması sebebiyle uzmanlar, kanser tedavisi sırasında kullanılan kemoterapi seanslarının etkisi üzerinde olumsuz başka etkileri olduğu konusunda uyarıyor ve ekliyor;

Kırmızı reishi mantarı kansere iyi geliyor olabilir ama ancak kanserli hücrelerle savaştığını kesin olarak bildiğimiz kemoterapi tedavisini sekteye uğratacak bir ürün kullanarak hayatınızla kumar oynamak istemezsiniz.

Ancak kanser tedavisi için başka bir yöntemin kullanılmadığı durumlarda, kırmızı reishiyi güvenle kullanabilirsiniz.

Reishi Mantarı Fiyatı

Piyasada kilosu 2 bin TL civarına alıcı bulan kırmızı reishi mantarı, pek çok hastalığa iyi geldiği iddia edilse de, her türlü rahatsızlı birden bire ortadan kaldıracak mucizevi bir ürün değil.

Ülkemizde ne yazık ki üretimi olmayan ve yurtdışından ithal edilen bu ürünü satan umut taciri şarlatanlardan uzak durmalısınız.

Kanser tedavisi için her geçen gün yeni yöntemler geliştirilmekte ve başarı oranı yükselmektedir. Alternatif tedavi yöntemlerine geçmeden önce modern tıbbın önerdiği, cerrahi, kemoterapi, radyasyon tedavisi ve diğer tedavi yöntemlerine şans vermelisiniz.

Ancak aşırı kullanımı ve fahiş fiyatlara satın alımı söz konusu olmadığı sürece, sakıncası olmayan kırmızı reishi mantarı pek çok farklı rahatsızlığa iyi gelecek, faydalı bir üründür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ