Kategoriler

Egzama Tedavisi Aspirin Nasıl Kullanılır?

Egzama Tedavisi Aspirin Nasıl Kullanılır?

Egzama tedavisinde aspirin ile mümkün mü bu yazımız da bunu inceleyeceğiz. Egzama öyle bir hastalık ki gelişen teknolojiye rağmen hala kesin bir çözümü ve tedavisini bulanamadı. Egzama son zamanlarda çok duyulan ve stresle bağlantılı olarak artan bir cilt sorunudur. Kaşıntı ve kaşıntı sonrasında meydana gelen kızarıklık, yara ve su toplaması gibi çeşitli hasarlar oluşur.

Egzamanın tedavisi için aspirin

Kimi zaman egzama genetik olarak nesilden nesile de geçebilir , alerjik reaksiyon da olabilir.

Dikkatinizi çekebilecek diğer yazılarımız ise ;

Atopik Dermatit (Egzama) Tedavisi ve Kullanılan Kremler

Egzamaya Bitkisel Çözümler

Egzama Nedir ?

Egzama nedir öncelikle bunu  kısaca tanımlayalım . Egzamayı çeken bilir öncelikle bunu söyleyelim. Egzama ciltte ortaya çıkan kaşıntı ile başlayan ve kaşıntı sonrası kızarıklık ve kaşıntı oluşumuna sebep olan bir deri hastalığıdır. Günümüz de özellikle son 20 yıldır daha çok görülen bir hastalıktır.  Çoğunlukla stresli işlerde çalışan insanlarda daha sık karşılaşılır. Modern tıp ile leşin bir tedavi yöntemi yoktur ve nedenle egzama tedavisinde alternatif tıp mühim bir yer almıştır.

Saç derinizde kızarıklık ve pullanma olarak da egzama meydana gelebilir. Saç diplerinize kimyasal kullanmadan tedavi yöntemlerini kullanırsanız daha sıhhatli sonuçlar elde edebilirsiniz. Egzama genetik olarak da ortaya çıkabildiği için stres ve alerjiye de egzamayı tetikleyebilir. Aynı zamanda ilaç kullanımı da egzamanızın artmasına neden olabilir. Egzamanın asıl sebebi ise bağışıklık sisteminin zayıf olmasıdır. Ve herhangi kesin bir tedavisi olmayan bir hastalıktır.

Cildiniz zaman zaman kaşınır ve kızarık hale gelirse egzamanız olabilir. Bu cilt hastalığı çocuklarda çok yaygındır ancak yetişkinler de alabilir. Egzama bazen en yaygın form olan atopik dermatit olarak adlandırılır. “Atopik” bir alerjiyi ifade eder. Egzama olan kişilerde kaşıntı ve kızarıklık ile birlikte genellikle alerji veya astım vardır.Egzama birkaç şekilde daha oluşabilir. Her egzama tipinin kendi semptomları ve tetikleyicileri vardır.

Aspirin ile Egzama Tedavisi

Aspirinin akne oluşumunu önleyici tesiri vardır. Aynı zamanda saçlarınızda meydana gelebilecek olan kepeklenmeyi de önleyebilir. Yani özetlemek gerekirse aspirin ile egzama tedavisinde aspirin iltihap sorununa kepeklenmeye saç bakımı ve temizliğine iyi gelmektedir. Düzenli periyotlar da kullanır iseniz faydasını göreceksiniz.  Eğer egzamanız saç diplerinizde ise aspirin kullandığınızda egzamanın etkilerinin azaldığını ve kafa derinizin rahatladığını ayrım edersiniz.

Egzama tedavisi aspirin nasıl kullanılır ?

Egzama tedavisi aspirin nasıl kullanılır ?

  1. 1 çay bardağı suyun içine  9-10 tane aspirin atın. Aspirinlerin iyice erimesini beklemelisiniz. Eridikten sonra karıştırarak pamuk yardımı ile bu karışımı egzamalı bölgeye sürmelisiniz. Aspirinin iltihabı azaltma etkisi olduğu için egzamanıza iyi gelerek sizi rahatlatacaktır.
  2. 45 gr vazelinin içine 5 gram dövülmüş aspirini karıştırıp cildinizde egzama olan bölgeye bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz. Tecrübelerinizi yorum olarak yazmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ