Kategoriler

Mupiderm Krem Ne İşe Yarar ?

Mupiderm Krem Ne İşe Yarar ?

Mupiderm krem deri enfeksiyonlu alanlarını tedavi etmek için kullanılan antibakteriyel bir kremdir. Bu krem enfeksiyona sebep olan bakterileri yani mikropları öldürerek iyileştirme işlemi  gerçekleştirir. Çocuklarda  impetigo gibi enfeksiyonların giderilmesinde kullanılır.

Enfeksiyon unutmayın ki bulaşıcı bir şeydir. Metisiline kuvvetli staphylococcus aureus (MRSA) ismi verilen bakterilerin niçin olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Staphylococcus aureus bakterisiyle enfeksiyon, esas olarak halihazırda hastanede hasta olan kişilerde ortaya çıkar. Enfeksiyonun tedavisi zor olabilir ve öteki insanlara da bulaşabilir.

Mupiderm Krem Ne İçin Kullanılır?

  1. Pomad krem  hem antibiyotikli bir krem hem de antibakteriyel bir krem özelliği taşır.
  2. Topikal olarak kullanılır ve öncelikle gram-pozitif bakterilere karşı etkilidir.
  3. Düşük ve yüksek konsantrasyonlarda bakterisidaldir.
  4. Özel bakterilere bağlı ikincil olarak enfekte travmatik cilt lezyonlarını tedavi etmek için kullanılır.
  5. İmpetigo tedavisinde kullanılır.
  6. Pomad bu krem bakterileri öldürerek veya büyümelerini engelleyerek çalışır.

Mupiderm Krem Fiyatı

Pomad kremin 2021 güncel fiyatı 21,13 TL’dir . Bu ilaç sadece reçete ile eczane de satılmaktadır. Reçetesiz olarak satın alamazsınız çünkü antibiyotik kategorisinde yer almaktadır.

Mupiderm Krem İçeriği

Bu pomad kremin aktif maddesi mupirosin adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise polietilen glikon adlı bir bileşendir. Oldukça etkili bir kremdir. Bu krem, bakteriyel izolösil-tRNA sentetaza seçici bağlanma olan ve izolösinin bakteri proteinlerine dahil edilmesini durduran benzersiz bir etki mekanizmasına sahiptir. Bu etki mekanizması başka herhangi bir antibiyotikle paylaşılmadığı için bu krem birkaç antibiyotik çapraz direnç problemi vardır.

 

Mupiderm krem ne işe yarar ?

Mupiderm Krem Kullanım Şekli

Enfeksiyonlu bölgeyi öncelikle temizleyin ve kurulayın . Gün içerisinde üç kez az miktarda merhem sürün. Tedavi edilen bölgeyi bir bandajlayıp kapatabilirsiniz. İlacı düzenli kullandığınız takdirde tedavi süreciniz hızlanır ve sonuç almaya başlarsınız. Belirtiler birkaç gün sonra kaybolsa bile reçete edilen tam gün boyunca kullanmaya devam edin. İlaç kullanımının erken bir sürede bırakılması  enfeksiyonun tekrar oluşmasına neden olabilir.

4 -5 gün içerisinde ilaçtan sonuç alamaz iseniz mutlaka doktorunuza danışmalısınız. İlaç sadece cilt üzerinde kullanılmalıdır. gözleriniz, burnunuz, ağzınız etrafında veya geniş hasarlı veya kırık cilt alanlarında kullanmaktan kaçının.

Mupiderm Pomad Krem Yan Etkileri

Nadir görülse de bu kremi kullandıktan sonra hafif yanma veya batma meydana gelebilir. Şiddetli yanma, batma veya tahrişiniz varsa, bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuza bildirin. İshal, karın veya mide ağrısı, mide krampları, dışkıda kan ve dışkıda mukus gibi yan etkiler ilaç kullanımı bıraktıktan sonra haftalar sonra da ortaya çıkabilir hemen doktorunuza başvurmanız gerekir.

Bu ilacın uzun süreli veya tekrarlanan dönemlerde kullanılması mantar veya mayanın neden olduğu yeni bir cilt enfeksiyonuna neden olabilir.  Yeni bir enfeksiyon belirtileri oluşursa hemen ilaç kullanımını bırakıp doktorunuza danışınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ