Yara İzlerini Geçirecek En İyi 20 Krem Markası

Yara İzlerini Geçirecek En İyi 20 Krem Markası

Yara izlerini geçiren  için kremler, ameliyat izlerini yok eden kremler, dikiş izlerini geçiren kremler ve daha pek çok farklı tür skardan kalma izleri kısa süre içerisinde geçirecek krem markalarını derlediğimiz yazımızda, eskiden kalma yaralarınız, yeni oluşmuş henüz kabuk bağlamış ya da düşmüş yaralarınız, ameliyat izleriniz ve diğer tip yanık v.b. izlerinizi düzenli ve doğru kullanım sayesinde hızlıca geçirecek en başarılı krem markalarını, kullanım alanlarını, yara izlerinize bu kremleri nasıl uygulayacağınızı ve bilmek istediğiniz diğer ayrıntıları inceledik.

yara izlerine iyi gelen krem

Yüzünüzde, yanaklarınızda, alnınızda, ellerinizde, kollarınızda, bacaklarınızda, vücudunuzun neresinde olduğu farketmeksizin, keskin bir bıçak darbesi ile yaralanma ya da yırtılma sonucu oluşan izler, kağıt kesikleri ve kedi tırmıklarından kalan izler, faça yaralarının izleri ve bir takım yanık izlerine, yara izi ne kadar derin ve eski olursa olsun üstün etki ve fayda sağlayan en iyi 15 krem markasını, haklarında bilmek isteyeceğiniz tüm ayrıntılarla sizlerle paylaşıyoruz.

Yara İzi İçin Kullanılacak en İyi Kremler

Yara izlerinizin geçmesi için, yaranın oluştuğu bölgedeki ölü dokudan cildinizi arındıracak, hücre yenileyici özellikte ve onarıcı medikal kremlerin kullanılması gerekmektedir. Her yara izi kremi türü, farklı bir tür iz için, yaralanmanın tipine bağlı ve ne kadar eski bir yara olduğuna bağlı olarak farklı bir etki mekanizmasına sahiptir ancak eczanelerden kolayca, çoğu kez reçetesiz ve uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz, hemen her türlü kesik ve yaralanmaya bağlı cilt izine iyi gelen, yüzünüze de uygulanabilen ve yüzünüzdeki izleri ve yara lekelerini tedavi eden en yaygın kullanılan kremler ile şunlar;

Yara İzlerini Geçiren Contractubex Krem

Contractubex jel iz kremi, eczanelerde reçetesiz bir şekilde satılan, ameliyat izlerinden, kesiklere, dikiş izlerinden, akne skarlarına kadar pek çok alanda iz giderici olarak kullanılan etkili bir krem markasıdır.

78 TLlik fiyatı ile piyasadaki en pahalı iz geçiren kremlerden bir tanesi olmakla birlikte, üstün etki mekanizması ve eskiden kalma, üzerinden uzun yıllar geçmiş ve cilde adeta işlemiş yara ve yanık izlerinin tamamen geçirilmesinde oldukça etkili bir merhem olduğu için, yara izi kremleri listemizin en başında olmayı hakkeden ve verilen paraya değen bir krem. Akne skarları için de sık sık kullanılan contractubex jel krem ile ilgili daha detaylı yazımıza Contractubex krem adlı ana konu sayfamızdan erişebilirsiniz.

Yara İzlerini Geçiren Madecassol Krem

İçeriğindeki Centalla Asiatica bitkisinin doğal özütleri sayesinde, cildi soyarak yenileyen ve hücre yenileyici özelliğe de sahip olduğu için, cildinizi onararak güzelleştiren bir krem markası olan Madecassol merhem, piyasadaki en uygun fiyatlı, eczanelerde bulunabilen ve reçetesiz satılan cilt yenileme kremi. Yara izleri tedavisi için ilk akla gelen krem markası olmasa da, cilt lekelerini giderme konusundaki başarısı ve sivilce izlerini geçirme alanındaki şöhreti sayesinde, yara izi tedavisinde de sıklıkla kullanılmaya başlanan ve git gide popülerleşen bir krem markası diyebiliriz.

Madecassol merhem ile ilgili kullanım detayları ve diğer faydaları hakkında bilgi almak isterseniz, Madecassol Merhem ne Kremi? adlı ana konu başlığımıza göz atabilirsiniz.

Yara İzlerini Geçiren Expigment Krem

Expigment krem de, diğer rakipleri gibi cildi soyarak, ölü derileri dökerek ve hücreleri onararak işlev gören, oldukça etkili ancak bir takım yan etkileri de mevcut olan bir medikal krem. Expigment gibi kremlerin doktor tavsiyesi olmadan kullanılmasını çok doğru bulmasak da, adeta deri değiştirmenize vesile olduğu için yara izlerini, hem de çok eskiden kalan, derin yırtıkların ve yaraların izlerini bile %98’e kadar geçirmesi ile ünlü bir krem olduğundan söz etmeden geçemeyeceğiz. Expigment kremin etki mekanizması, özellikle akne skarlarına ve kabuğu koparılmış yaraların izlerine, travmalardan kalan delik v.s. izlere ne kadar iyi geldiği ile ilgili detaylara Expigment ana konusundan ulaşabilirsiniz.

Yara İzlerini Geçiren Scarex Gel

Derin yara izlerinde ve eskiden kalma izlerde çok etkili olduğunu söyleyemesek de, kısa süre önce oluşmuş, henüz kabuk değiştirmiş yaraların iz bırakmaması için, yaralanmadan hemen sonra tatbik edilen ve çok kısa süre içerisinde üstün etki mekanizması devreye giren bir krem olarak scarex Jel krem, en çok satan iz giderici merhemlerden bir tanesi şüphesiz.

İçerisinde barındırdığı silikon maddeleri ile cildin alt tabakasına ulaşarak yara izleri daha cildinize yerleşemeden onaran bir krem markası olan Scarex Gel ile ilgili daha detaylı bilgi için Scarex adlı sayfamıza bakabilirsiniz.

Yara İzlerini Geçiren Fito Krem

İçeriğindeki etilenglikol monofenil eter sayesinde antiseptik özelliği de bulunan, vücuttaki yaralar daha kapanmadan uygularsanız hem yaranın daha çabuk kapanmasını hem de iz kalmamasını sağlayan üstün etkili bir merhemdir.

Yanık izleri, sivilce izleri, cilt lekeleri, dudak kenarı çatlakları ve ciltte oluşan diğer kesiklerden kalma izlerin tedavisinin yanı sıra, pişik kremi olarak da kullanılan, kısacası her derde deva olan Fito krem de hızlı etkili ancak uzun zamandır varolan izlerin giderilmesinde zayıf kalan bir merhemdir.

İzleri geçirirken oluşan kaşıntıya fa engel olan bu krem ile daha detaylı bilgiye de Fito Krem adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yara İzlerini Geçiren Fucidin

Yara izlerinden ziyade yaranın kendisini çabuk geçirmede etkili, özellikle inatçı ve kronik hale gelmiş uçukların tedavisinde etkili kullanılan, izleri daha oluşmadan önleyen ve açık yaralara sürülebilecek, antiseptik ve antibiyotik özellikli bir krem olan Fucidin kremin etken maddesi fusidik asittir. Krem ile ilgili daha fazla detaya ilgili yazıdan ulaşabilirsiniz.

Yara İzlerini Geçiren İlvina Salyangoz

İlvina Salyangoz özlü krem, marketingi yani reklamı çok iyi yapıldığı için, cilt lekelerinin ve yara izlerinin giderilmesinde çok etkili bir krem markası olarak lanse edildi ancak kullanıcı yorumlarından anladığımız kadarıyla, pek fazla yan etkisi olmasa da iyileştirme işlevi de yeterince iyi olmayan, iz tedavisinden ziyade, sıradan bir cilt bakım ürünü, nemlendirici olarak kullanılabilecek bir krem ancak pek çok kişinin bu marka ile ilgilenmesi dolayısıyla Allantoin özütü içermeyen salyangoz kremlerinin bu konuda çok da başarılı olmadıklarını bildirmek istedik.

Yara İzlerini Geçiren Fenirepair Krem

Fenirepair jel krem ise, onarıcı özellikte olması sebebiyle yaranın oluştuğu bölgede ölmekte olan hücreleri hızlıca canlandıran, seri bir şekilde etki eden ve aynı zamanda yaralanmalardan kaynaklı kaşıntı ve acı gibi hisleri, ilave soğutucu özelliği sayesinde hafifleten, işe yarar bir yara izi giderici merhemdir. Novartis gibi güvenilir bir markanın ürünü olması da sıklıkla tercih edilmesine yol açmaktadır. Fenirepair yara onarıcı krem ile ilgili detaya da ilgili yazıdan ulaşabilirsiniz.

Yara İzlerini Geçiren Mederma Krem

Mederma ise, en çok adı duyulan ve bilinen skar izi pomadıdır. Tsepalin ve allantoin içeriği sayesinde, akne izlerinden kesik izlerine kadar her türlü eski ve yeni yara izinin görünümünü %90’a varan oranlarda azaltan, üstün etkili bir merhemdir. 20 gr’lık tüpler içerisinde her eczaneden kolayca temin edebileceğiniz Mederma yara izi kremi doğum lekeleri ve cilt çatlakları gibi, yarık boyutundaki yara izlerini de geçirmeyi taahhüt eden kremlerdendir.

Yara İzlerini Geçiren Xeragel

Kullanımı çocuklar için de uygun olan Xeragel yara ve yanık izi kremi, silikon tedavisinde devrim yaratmış ürünlerden bir tanesidir ve kol bacak boyun dirsek topuk ve yüz dahil olmak üzere vücudun bilimum kısımlarındaki izleri giderici tedavi alternatifi olarak kullanılabilir. Hamileler ve emziren kadınlar tarafından da çok sevilen bir yara izi merhemi olan Xeragel, saba akşam izleri geçirmek istediğiniz bölgeye uygulanmalı, uygulamayı masaj yaparak gerçekleştirilmelidir.

Yara İzlerini Geçiren Scarzone

Scarzone yara izi kremi, yeşil çay ve kafein içerikli, sıyrıklardan böcek ısırmaları deliklerine, dikiş izlerinden derin yaralara pek çok kapanmış yaranın iz tedavisinde etkili bir şekilde kullanılan ve tavsiye edilen bir kremdir.

Yara İzlerini Geçiren Pohli

Yaşlılık lekelerini gidermesi ve kırışıklıklara iyi gelmesinin yanı sıra, sahip olduğu onarıcı ve hücre yenileyici ajanlar sayesinde, çok derin OLMAYAN izleri, yeni oluşmuş vücut çatlaklarını ve sivilce izlerini geçiren ve ülkemizde sıklıkla kullanılan, sevilen bir krem türüdür. Reçete ile satılan bir krem olmamasına rağmen, doktor tavsiyesi ile doktorunuzun önerdiği yerden alınarak güvenle kullanılması tavsiye edilir.

Yara İzlerini Geçiren Regenia

Tam adı Floxia Regenia regenerationg krem olan Regenia krem, adından da anlaşılabileceği üzere, deformasyona uğrayarak zarar gören cildi yenileyerek, hücre yenilenme hızını arttırarak hem yüzdeki lekeleri ve yara izlerini geçiren hem de anti aging görevi gören bir krem türüdür.

Yara İzlerini Geçiren Zdrave Universal Krem

Temiz ve kuru ciltlere uygulanması tavsiye edilen Zdrave universal krem ise, Bulgaristan menşeli sarı renkli ve koyu kıvamlı bir krem. İçeriğindeki çinko sayesinde cildi onaran, yenileyen ve parlatan, gözenekleri tamir eden ve güzelleştiren, nefes almasını sağlayan krem, derin yarıklar ve ciddi yara izleri için kullanılmasa da ciltteki ufak tefek izlerin uzun vadede ortadan kalkması için başarı ile kullanılan bir krem türü. Bizdeki Nivea ya da Bepanthene kremi andıran kutusu ise Zdrave kremin günlük kullanıma uygun bir ürün olduğu havasını yaratıyor.

Yara İzlerini Geçiren Dermatix Krem

Dermatix ultra silikon jel, adından da anlaşılabileceği üzere yaraları silikon yöntemi ile tedavi etmektedir. 15grlık tüplerde oldukça maliyetli fiyatlara satılan Dermatix kremi pahasına değer bir fiyattadır. Oldukça etkilidir.

Yara İzlerini Geçiren Oksizinc Krem

Parabensiz, balık yağı ve çinko içeren bir krem olan Oksizinc aslında bebeklerde pişik kremi olarak kullanılsa da içeriğindeki etken maddeler ve işleyiş mekanizması sebebiyle yara izi giderici krem markaları arasında adı geçen isimlerden bir tanesi.

Yara İzlerini Geçiren Vazelin

Bildiğimiz klasik vazelinin çok eski olmayan yara izlerini tedavi etmekte etkili olduğu düşünülüyor. Yukarıda bahsi geçen ürünlerden hiç birine erişiminiz yoksa, henüz oluşmuş yara izleriniz, lekeleriniz ve çatlaklarınızın giderilmesi için vazeline başvurabilirsiniz.

İz Giderici Merhemlerin Kullanım Alanları

 • Yara izi geçiren pomadları, aşağıda listelenen sorunların giderilmesi ve tedavi sürecinde kullanabilirsiniz;
 • Bıçak yarası izleri
 • jilet yarası izleri
 • Sivilce yarası izleri
 • Çiçek bozuğu izleri
 • Yanık izleri
 • Sezaryen ameliyatı izlerinin tedavisinde
 • Tırnak Kesiği
 • Kağıt Kesiği
 • Kedi tırmalaması
 • Dikiş İzleri
 • Düşme, çarpma sonucu oluşan kanamadan sonra kalan izler
 • Delici bir alet ile oluşan izler
 • Ve tüm diğer kesinler ve ciltte kalan skarların tedavisinde kullanabilirsiniz.

Yara İzi Geçiren Kremleri Kullanırken Dikkat Edilecekler

 • Kremleri doktorunuz aksini tavsiye etmediği sürece açık yara üstüne uygulamayınız
 • Yara izi kremlerini göz çevresi bölgesine tatbik ederken dikkatli olunuz ve gözünüzle kesinlikle temas ettirmeyiniz
 • Alerjik bir bünyeniz var ise doktora danışmadan hiç bir iz giderici krem kullanmayınız
 • Yara izi kremlerini kullandıktan sonra, uygulama bölgesini güneş ışınları ile temas ettirmeyiniz, bölgenin terlememesine de özen gösteriniz
 • İzlerin geçmesi ve tedaviden olumlu sonuç alabilmek için tedavinizi doğru ve muntazaman uyguladığınıza emin olunuz

 

Yara izlerinizi gidermek için yukarıda bahsi geçen kremler dışında kullandığınız ve memnun olduğunuz izlere iyi gelen krem markaları varsa listemize eklemek üzere lütfen bizimle paylaşınız. Ayrıca kullanıcı yorumları bölümümüze ilave etmek üzere, bahsi geçen iz geçirici merhemlerden de memnun olduklarınız ya da olmadıklarınızı bize yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ