Elmacık Kemiği Dolgusu ile Ameliyatsız Estetik Yanaklar

Elmacık Kemiği Dolgusu ile Ameliyatsız Estetik Yanaklar

Elmacık kemiği dolgusu ile yüz hatlarınızın daha çekici görünebileceğini ve adeta gençleşebileceğinizi biliyor musunuz? Peki çekici yüz hatlarının olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesinin çıkık ve belirgin elmacık kemikleri olduğunu biliyor muydunuz?

elmacık kemiği dolgusu

elmacık kemiği dolgusu öncesi sonrası

Kendim de yakın zaman başarılı bir uzmana, hem gözaltı ışık dolgusu hem de elmacık kemiği dolgusu yaptırmış, sonuçlarından son derece memnun kalmış biri olarak, sizlere de bu mucizevi estetik uygulamasından bahsetmek istiyorum..

Eskiden, ağrılı ve yüksek maliyetli elmacık kemiği estetiği ameliyatları ile yapay protezler konularak çıkık hale getirilen zahmetli uygulamaların yerini neyse ki günümüzde elmacık kemiği dolgusu uygulamaları aldı da, dolgun yanaklar ve çıkık kemikler ile daha genç, tazelenmiş, altın orana yakın hatlara sahip olmak, sıradan kadın ve erkekler için de ulaşılabilir bir şey haline geldi..

Ünlülerin, mankenlerin ve oyuncuların gün be gün gözümüzün önünde güzelleşmesinin ve suratlarında en ufak bir morluk ve ödem bile göremememizin en büyük sebebi ise şüphesiz ki bu işlemlerin uzman eller tarafından uygulandığı zaman gerçek manada basit ve üstün etkili yöntemler olması.. Peki bu dolgu işlemi nasıl yapılıyor, yanak dolgularında kullanılan malzemelerden uygulamanın şekline kadar detaylı bilgi edinmek isteyen okuyucularımıza bu yazımız pek iyi gelecek..

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu; yanakların, yüz ile uyumlu, anti-alerjik ve doğal görünümlü olan bir dolgu maddesi ile enjeksiyon aracılığıyla doldurularak, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, yüz hatlarının burun çizgisi ile daha uyumlu hale getirilip yüze üçgen bir görünüm verilmesi işlemidir.

Doğuştan gelen yüz şekli, kemikli ancak çökük yanaklı kişiler, göz üstü kemikleri ya da burunları yanaklarına göre daha çıkık olanlar ya da ilerleyen seneler ve yer çekiminin acımasız gücüne yenik düşerek yanak bölgesinde sarkması olanlar, aşırı derecede kilo verenler ve çeşitli diğer sebeplerden ötürü, yanaklarındaki volümü kaybederek elmacık kemiklerinin belirginliğini yitiren kişiler, sıklıkla elmacık kemiği dolgusu estetiğini tercih etmekte ve uygun ellerden çıkan işler sonucunda, oldukça kısa süreli bir işlem sonrası inanılmaz yüz güldürücü sonuçlarla karşılaşmaktadırlar.

Uygulamada Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Elmacık kemiği dolgusunda sıklıkla kullanılan madde, gençleştirici ve cildi yapılandırma özellikleriyle öne çıkan hyalüronik asit olmakla beraber, bazı hekimler, hastanın durumuna göre, hastanın kendi vücudundan liposuction işlemi ile alınan yağlardan bir kısmını enjekte etmeyi de tercih edebilir.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgularında dolgu maddesi olarak hyalüronik asit tercih edilecek olursa, işlem ortalama olarak 15-20 dakika kadar sürmektedir ancak kişinin kendi yağları kullanılacaksa, öncesinde kısa bir liposuction işlemi de olacağı için, ortalama olarak 1 saatlik bir sürenin gözden çıkarılması gerekir.

İşlem asit dolgusu ile herhangi bir klinik, güzellik merkezi ya da muayenehane ortamında yapılabilecekken, işin içine lipo işlemi girecek olursa, ameliyathane ortamının sağlandığı bir hastanede yapılması daha uygun olur.

Ağrılı Mıdır?

Yanak dolgusu estetiği öncesinde kullanılacak uygun anestezi kremi uygulaması sayesinde, işlem bölgesi lokal olarak uyuşturulmakta olduğundan, dolgu için kullanılan iğnelerin batışı neredeyse hiç duyulmamakta, sadece kısa süreli ve hafif bir rahatsızlık hissiyatı meydana gelmektedir.

İşlem sonrasında herhangi bir alerjik durum, ağrı, ödem, şişlik ve morluk gibi yan etki beklenmediğinden, çoğunlukla hemen sonrasında günlük yaşama ya da iş hayatına dönülebilir ancak makyaj yapmak için en azından bir günlük bir bekleme süresi tavsiye edilir.

Nadiren de olsa ödem ve morluk görülme durumu söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda uygun çözüm ise doktorunuzun size reçete edeceği Hirudoid Forte Jel v.b. bir ödem giderici krem kullanılmasıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dolgu maddesinin ne olduğu farketmeksizin, yanak dolgusu işlemleri ömür boyu kalıcı değildir. Kişinin cilt yapısına, uygulanan dolgu maddesine ve yaşantınıza bağlı olarak olmak üzere, elmacık kemiği dolgusunun dayanma süresi 9 ay ila 18 ay arasında değişmektedir ancak GENELDE, süre bitiminde de yanaklarınız tamamiyle eski haline dönmemekte, her uygulamadan 1 -1.5 sene kadar sonra, dolgu maddesinin %70 kadarı kaybedilmekte, %30 kadarı vücutta saklanmaktadır.

Elmacık kemiği çıkıklaştırmak amacıyla uygulattığınız dolgu işleminizi bir kaç kez senelik olarak tekrarladıktan sonra, 2-3 senede bir yeniletmeye devam etmeniz yeterli gelecektir.

Fiyatları Nedir?

Uygulama sırasında kullanılan maddenin türüne, uygulama bölgesinin ihtiyacına göre kaç cc dolgu maddesi kullanıldığına ve işlemi gerçekleştiren hekim ya da uzmanın yeteneğine, tecrübesine bağlı olarak farklılık gösteren maliyetlerde karşımıza çıkan elmacık kemiği ve yanak dolgusu fiyatları ilgili yazımızda daha ayrıntılı incelenmiştir.

Elmacık Kemiği Dolgusu ile Kombine Uygulanabilecek Dermal İşlemler ve Diğer dolgular Nelerdir?

Yüzünüzde tam bir gençleşme ve ideal yüz oranları olarak kabul edilen üçgen yüz şekline kavuşmak için, yanaklarınıza yaptıracağınız dolgu işlemleri ile birlikte, aynı seansta kombine edebileceğiniz, keskin elmacık kemiklerinizin olduğundan daha da çekici görünmesini sağlayacak diğer dolgu uygulamalarını da başlıca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Burun dolgusu yaptırarak cerrahisiz burun estetiğinin nimetlerinden faydalanabilir, yanaklarınız ile burnunuzu daha uyumlu ve kusursuz hale getirebilirsiniz.
  • Gözaltı ışık dolgusu ile yanak dolgusunu kombine ederek, belirgin elmacık kemiklerinin üstündeki çökük ve morarmış göz altlarından kurtulabilirsiniz. Göz altı morluklarını geçirmek için çözüm olarak sunulan doğal yöntemleri tamamlayıcı bir uygulama yaptırabilirsiniz.
  • Çene ucu dolgusu işlemi ile çenenizin duruşunu yüzünüzün geri kalanına göre orantılayabilir, daha ideal yüz şekline kavuşabilirsiniz.
  • Botox işlemi ile, yüzünüzdeki kırışık kasların gevşemesini sağlayabilir ve yaşlanmanın etkilerini azaltabilirsiniz.
  • Dudak dolgusu ile daha belirgin dudak kenarları ve dolgun dudaklara sahip olabilir, elmacık kemikleriniz ile dudaklarınızı bir bütün olarak kullanabilirsiniz.

Dolgu işleminin Klasik Cerrahiye Göre Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

  • Yanak dolgusu işlemi ağrısızdır
  • Uygulama daha düşük maliyetlidir
  • Sosyal hayata daha hızlı dönüş sağlanır, iyileşme süreci neredeyse yok denecek kadar kısadır
  • Anında sonuç alınır.
  • Sonuçtan memnun kalınmaması durumunda, bir süre sonra dolgu maddesi eriyeceğinden geriye dönüş mümkün olmaktadır.

Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu Öncesi ve Sonrası Çekilmiş Fotoğraflardan Dünyadan Örnekler

Aşağıda elmacık kemiği dolgusu işleminden önce ve sonra çekilmiş fotoğraf örneklerinin bazılarında iki foto arasında yalnızca 15 dakika var iken, bazılarında 1 haftalık süreçler geçmiştir ancak çoğunlukla, aradaki farkı bariz bir şekilde görmek için, yalnızca işlemin tamamlanmasını beklemek kafi gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ