Elocon Krem Fiyatı, Elocon Krem Ne İşe Yarar, Elocon Pomat

Elocon Krem Fiyatı, Elocon Krem Ne İşe Yarar, Elocon Pomat
  • İlaçlar
  • 12/05/2022 16:34 | Son Güncellenme: 27/06/2023 01:41
  • 0
  • 777

Elocon krem atopik dermatit denilen egzama , sedef hastalığı ,tahriş edici maddelere bağlı alerjik dermatit, kızarıklık, kaşıntı, deri iltihabı, şişme, alerjik durum sonrası oluşan tahriş, pullu deri sorunları için kullanılan cilt ilacıdır. Doktor tarafından reçete edilerek eczanelerde satılır.

 

Günümüzde egzama hastalığı gittikçe yayılmaktadır. Egzama rahatsızlığının belirli bir yaş grubu da yoktur. Ama bu hastalığın tedavisi amaçlı kullanılan bir çok farklı kremler, pomatlar ve losyonlar mevcuttur. Her yaş ve cilt grubuna göre içerikleri farklıdır. Buna benzer kremler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz en çok tıklanan yazılarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca makalelerimize ulaşabilirsiniz.

 

Elocon Merhem Nedir ?

Bu krem, topikal kortikosteroidler ismi verilen bir grup ilaçtan biridir. “Güçlü bir kortikosteroid” olarak sınıflandırılır. 30 gramlık alüminyum tüplerde ve mavi kutuda eczanelerde satılmaktadır.  Beyaz rengi vardır ve homojen yapıdadır. Kortizon-tipi hormon ilacıdır ve kortikosteroidler olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır . Normal reçete ile satılmaktadır. Aile hekimleri de bu ilacı yazabilir. Ayrıca reçeteli olarak eczaneye gittiğiniz zaman devlet tarafından ödenen ilaçlardan biridir.

Bu sebeple isteğe bağlı alamazsınız. Doktorunuzun reçete yazması gerekmektedir. Bu ilacın hem pomat hem de krem formu mevcuttur. İçerik açısından hemen hemen aynılardır.

Elocon Pomat Nedir ?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilacın 2 farklı formu bulunuyor. İnsanların bunlar arasında ki farkı anlamakta haliyle güçlük çekebiliyor.

Bu kremin pomat versiyonu ile arasındaki tek farkı sizlere açıklıyoruz. Pomat, ilacın krem formundan çok daha yağlı bir yapıya sahiptir. Cildin derin katmanlarından yer alan ciddi dermatolojik hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Elocon 2022 Fiyat

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı .

ELOCON %0.1 30 gr pomad 14,81 TL’dir. ELOCON %0.1 30 ml losyon 60.94 TL’dir.

Elocon Pomat Krem Ne İşe Yarar ?

Bu krem, mometazon furoat ve ayrıca heksilen glikol USP, arıtılmış su, fosforik asit, propilen glikolstearat, stearil alkol ve seteareth-20, titanyum dioksit, alüminyum nişasta oktenilsüksinat, beyaz balmumu ve beyaz vazelin gibi aktif olmayan bileşenleri içerir.

Deri  üzerinde oluşan negatif yapıları ortadan kaldırır ve cildi sıhhatli rengine dönüştürür. Ciddi cilt problemlerinin oluşmasının önüne geçer. Ayrıca egzama ve sedef hastalığını tedavi eder ve cildi güzelleştirir. Kaşıntı gibi sorunları hızlı tedavi ederek kötü görünümü ortadan kaldırır. Cilt sağlığını koruma da önemli rol oynar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ